Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1169402 (165 за 24 години)

Кияни влаштували Мегамарш у вишиванках

| 6 коментарів

megamarsh-11-16-700x466

 25-го травня відбувся Мегамарш у вишиванках. Цей захід у Києві проводиться вже в 11-е. Подібні марші вчора також відбулися і в інших містах України. Гучна музика, багато людей у традиційному одязі, майорять угорі прапори України, щирі посмішки звідусіль. Такі «народні гуляння» влаштували кияни самі собі в честь дня міста.

  Жодної політичної символіки, жодних політичних гасел і тим паче мети, а вона, як запевняє Руслан Пальчук, один з організаторів Мегамаршу у вишиванках, дуже проста – повернути вишиванку в моду. «Зараз, на жаль, люди дуже рідко одягають традиційний одяг, піддаючись закордонним трендам. Хочемо не лише популяризувати вишиванку серед молоді, а й заразити в хорошому значенні цього слова, усіх тих,хто сьогодні прийшов, справжнім українським духом».

На початку дійства виступав Сашко Лірник. Розказував казки, читав Шевченка і проводив конкурси на знання кобзаревої творчості. Подарунки отримали 4 дівчинки, першій з яких вручили сертифікат від магазину традиційного одягу, другій – кобзар, а останніх двох поцілував Сашко Лірних, це було замість подарунків, адже їх на всіх, як ви вже здогадались, не вистачило. Після чого на сцені з’явився Дарт Вейдер, який потім виявився Владом,  і розіграв ще один приз.

Також на заході збирали гроші на лікування одного з організаторів «маршу». Скільки вдалося зібрати – поки що невідомо.

Далі на сцені виступав гурт «KOZAK SYSTEM». Вони запалили натовп,який, вже добряче напікся під денним сонцем. Люди почали танцювати, стрибати та співати.

«Я раніше ніколи не була на подібних маршах у вишиванках, однак не шкодую, що прийшла сюди – захід – чудовий! – ділиться своїми враженнями одна з учасниць Мегамаршу , студентка Ліза Гавриленко. – Ця атмосфера просто заворожує! Недивно, що до нас приєднуються прості перехожі».

  Після шаленого виступу українського гурту «KOZAK SYSTEM», учасники заходу попрямували згідно  з маршрутом на Софіївську площу, далі через Андріївський узвіз на Контрактову, потім через Поштову площу на Майдан Незалежності, а далі в парк імені Тараса Шевченка.

Перехожі по-різному сприймали учасників Мегамаршу: дехто приєднувався, хтось знімав на камеру, були й такі, що негативно сприйняли дійство, але вони траплялися дуже рідко.

 Мегамарш у вишиванках закінчився не так феєрично,як розпочинався, однак усі лишилися задоволеними. Спільна фотографія на згадку та розважлива гра «Хто не скаже, той москаль» наостанок розвеселили всіх після довгої та трохи втомливої прогулянки головними вулицями столиці.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=Kap9ebwxxjQ]

Фото: Сіль

Автор: Medovnyk

Вільний журналіст

6 коментарів

 1. У Львові на цей марш прийшло 30 людей))) Капець як круто.
  Я не знаю, або в організаторів мізки не з того місця ростуть, або вишиванки всі міль поїла.

  • Або дощ цілий день лив. Я, наприклад, з задоволенням пішла би, але лежу вдома хвора.

 2. На параді вишиванок (або Дещо про суча-сний патріотизм)

  На параді вишиванок вперше я.
  Всі в сорочечки убрані, мов сім’я!
  Україночок вродливих й козаків
  попри спеку розглядаю залюбки…

  Хтось закинув зачарованій мені:

  – Чом це ти не у народному вбранні?
  – Я не маю вишиванки…
  – То позич!
  – Заслужити її треба, от в чім річ!..
  Просто вдіти вишиванку – то пусте…
  Хай ділами вона в серці проросте –
  не фабрична, не китайська й поготів! –
  чорноземно-калинова, від майстрів…
  – Ой, змарніє твоя врода, доки ти
  будеш “гідна” вишиванку одягти!
  – А допоки моє серце замале.
  – Та розслабся ти! Звичайне дефіле…
  – Ну… Зі святом. Вдалого Вам дня!

  …І наставник мій окрилено злиняв.

  Далі – більше. Вишиванщина ще та!
  (Плач, сорочечко матусина, свята…)
  Вишиванко! Хоч яка ти дорога,
  хто до чого тебе, бідну, одяга:
  до спідниць, до шароварів… Марю, ні?!. –
  до спортивних “адидасiвських” штанів!!!
  I до шортиків нівроку… Ніц казать, –
  ген зади з-під вишиванок майорять!

  Бачу щось, а як назвати – не збагну…

  Хтось на… сучку вишиванку одягнув.
  Ой як прикро стало совісній мені!..
  … С у ч к а заслужила, я – ще ні.

  автор: Яровицына Татьяна

  • Дякую.

  • Сучасний патріот – явище в принципі парадоксальне. Економічні умови і рівень розумового розвитку таких-ось “балалаєчників-поетів”, засилля бидлоти у владі і суспільстві зовсім не сприяє появі патріотичних настроїв у людей. Попри це все є люди, які мріють про майбутнє піднесення і символом цього є все, що асоціюється з Українською культурою. Такі люди заслуговують лише на повагу.

 3. Тут як виявляється деякі коментатори не дуже грамотні, віршики-“нескладушки” бредові шкрябать навчились, а чи доречно воно, чи ні …

  Читаємо уважно: “Мета, як запевняє Руслан Пальчук, один з організаторів Мегамаршу у вишиванках, дуже проста – повернути вишиванку в моду”

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.