Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1171905 (200 за 24 години)

Алярм! Свободі слова в Інтернеті винесено смертний вирок!

| 71 коментар

Майже ухвалено закон, що може легально заблокувати в Україні будь який український чи зарубіжний сайт

Фейсбук, ютьюб, твітер, вконтакте, гугль і будь який веб-сайт – доступ до них в Україні можна закрити за бажанням державного органу. Думаєте – перебільшення? Аж ні краплі!

18 жовтня Верховної Радою України в першому читанні проголосований Проект Закону про внесення змін до Закону України “Про захист суспільної моралі” (№7132).  авторства низки народних депутатів з різних фракцій як більшості, так і опозиції.

Неуважний читач може порадіти повній забороні порнографії, суттєвому обмеженню еротики, жорстокості, мови ненависті, але… закон написаний таким чином, що під еротикою, мовою ненависті чи лайливими словами можна розуміти взагалі то все, що завгодно, особливо в Інтернеті.

Національна комісія України з питань захисту суспільної моралі (ст.11): «З метою попередження виробництва та обігу продукції, що завдає шкоди суспільній моралі може зобов’язати інтернет-провайдерів:

……

(без рішення суду – авт.) вживати невідкладних (протягом доби) заходів щодо обмеження вільного доступу до електронних інформаційних ресурсів (їх частин), визначених Національною комісією України з питань захисту суспільної моралі еротичними;

за наявності рішення суду на протязі доби забезпечувати технічними засобами видалення контенту, що завдає шкоди суспільній моралі, у тому числі дитячої порнографії, з національного сегменту мережі Інтернет, а за умов його розміщення поза межами України – надійне блокування доступу до нього з національного сегменту мережі Інтернет;»

Тобто цей орган (Нацкомісія) стає регулятором інтернету, може обмежувати доступ до сайтів в Україні, вилучати їх зміст і блокувати в Україні зарубіжні веб-сайти.

Що ж завдає шкоду суспільній моралі? Крім еротики і фільмів з кровопролиттям ст.10 законопроекту забороняє також

“вживання нецензурних лайливих і брутальних слів у продукції друкованих засобів масової інформації, у телевізійних та радіопрограмах (передачах), що розповсюджуються протягом ефірного часу у добовому відрізку з 6:00 до 23:00, окрім каналів з обмеженим доступом, у рекламі, мобільному контенті, у комп’ютерних іграх та інших іграх для дітей, у видавничій продукції, розрахованій на дітей, а також у дитячій відео- та аудіопродукції, фільмах, що не мають обмеження глядацької аудиторії, або розраховані на глядацьку аудиторію до 16 років”.

Здавалося б це не про Інтернет? Однак ст.11. каже «Забороняється розміщення та поширення в телекомунікаційних мережах продукції, визначеної статтею 10 цього Закону.»

Тобто в Інтернеті повністю забороняється вживання «нецензурних лайливих і брутальних слів». Звісно список таких слів не прикладається. В той же час в законі визначається «продукція еротичного характеру – продукція, що містить зображення (опис) людського тіла або сексуальних дій, які є продовженням, підтвердженням глибини емоційних переживань людини, і мають за мету розкриття проявів її чуттєвості та досягнення естетичного ефекту».

В результаті, комусь (наприклад, щойно зареєстрованому дописувачу, можливо – фаховому провокатору) достатньо написати на форумі, в коментарях, в соцмережі

 1. матюк
 2. на еротичну тему

щоб зміст “електронного інформаційного ресурсу” був визначеним Національною комісією України з питань захисту суспільної моралі еротичним, і провайдер був зобов’язаний блокувати доступ до цього сайту. Те саме стосується поширення відповідних зображень соцмережами та форумами.

Крім того, законопроектом пропонується запровадити адміністративну відповідальність за  “розповсюдження продукції сексуального та еротичного характеру, продукції, що містить нецензурні лайливі і брутальні слова, елементи еротики”. Таким чином, якщо державний “контролер” побачить на певному сайті слово, котре видасться йому “брутальним”, або якийсь “елемент еротики”, може бути підданим штрафу не лише відповідний автор чи дописувач (котрий, повторимося, може бути платним провокатором), але і власник ресурсу чи то редакція. “З конфіскацією продукції” – тобто зі знищенням контенту.

Причому, якщо сайт знаходиться за кордоном, то судом його можна визнати еротичним (в вас є сумніви у поставі українських судів до позовів суб’єктів владних повноважень до простих смертних?) і ВСІ українські провайдери будуть зобов’язані «надійно блокувати його».

А хто вирішує, що є еротика, а що ні? Нацкомісія. А її діяльність моніторить хто? Правильно: «Порядок проведення моніторингу у сфері захисту суспільної моралі визначається Національною комісією України з питань захисту суспільної моралі.» Це суперечить ст.19 Конституції України, за якою органи державної влади можуть діяти лише відповідно до Конституції і законів, і не мають, відповідно, права самим собі встановлювати повноваження.

Тобто цей закон, крім того що прямо суперечить ст.10  “Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод”, де сказано: «Кожен  має  право на свободу вираження поглядів.  Це право включає  свободу  дотримуватися  своїх  поглядів,   одержувати   і передавати  інформацію  та  ідеї  без  втручання органів державної влади і незалежно від кордонів.»  ще й є по суті антиконституційним.

І управи на Нацкомісію нема ніякої. Бо як ви бачили вище, Нацкомісія може зобов’язувати провайдерів блокувати сайти взагалі без рішення суду.

В вас є сумніви, що це БУДЕ використано для зачистки Інтернету? У нас – нема. В сусідів є приклади, в Білорусі так блокували ВКонтатке, в Казахстані ЖЖ і опозиційні сайти, а в Росії одного блогера засудили до … знищення комп’ютера.

В червні ООН підготувала доповідь, в якій доступ до Інтернету вказаний, як один із дуже важливих інструментів забезпечення прав людини, вже доволі давно ООН каже про те, що доступ до Інтернету має бути невід`ємним правом людини. В 5 країнах доступ до Інтернету вже проголошено правом людини – в Фінляндії, Естонії, Франції, Іспанії та Греції.

А українські нардепи хочуть в кампанію до Білорусі та Казахстану, і замість сприяння реалізації засадничого права людини – права на свободу вираження поглядів і переконань – хочуть ввести регулятора Інтернету і можливості тотального контролю Інтернету та репресивних дій щодо неугодних.

Що ж з цим можна зробити“?

Ми напишемо про це у міжнародні правозахисні організації та всім депутатам Європарламенту.

Ми запропонуємо народним депутатам України відмовитись від прийняття цього законопроекту і скасувати чинний закон “Про захист суспільної моралі”,а статті про порнографію та мову ворожнечі зробити частиною ККУ.

Ми вимагатимемо виконання Кабінетом Міністрів України пункту 7 ст.7 Указу Президента України  № 1085/2010 “Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади”, яким Кабінет Міністрів України було зобов’язано вирішити в установленому порядку питання про ліквідацію Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі.

Що можете зробити ви, наші читачі?

 1. Поширити цю статтю Інтернетом – люди мають знати, яка загроза над ними нависла.
 2. Підписатися під цією статтею і ваш голос ми долучимо до зверненням (до Кабінету Міністрів, і народних депутатів)
 3. Запропонувати ваш варіант дій?

Підписатися можна в коментарях тут, коментарем з фейсбуку, або листом на admin@maidan.org.ua

 

Наталка Зубар, виконавчий директор ГІМЦ “Всесвіт”

Віктор Гарбар, член оргкомітету Громадянської Асамблеї України

Олександр Северин, кандидат юридичних наук

71 коментар

 1. Слава Україні!
  Якщо наше дороге верховенство отримає змогу блокувати всі ресурси глобальної мережі-може виникнути проблема з поширенням в інтернеті патріотичної ідеї. Як показує досвід – корисна і та, що не шкодить моралі інформація це така яка повністю доносить до нас думку і ідею високопосадовців, а не думка народу.
  Героям Слава!

 2. ААААААААААААААААААА! Як думаєте, Гуртом по “цьому” законову не закриють? Думаю ні, лише заборонять пропаганду всьго українського і заборонять розміщувати ліцензійні (ламані або крадені) фільми, ігри, програми.

 3. вот такий “бзік” вдарив їх в голову, на Гуртомі ж є фільми, деякі ігри, з лайливими словами, є еротичне аніме, то тепер що і його закривати?

 4. Нехай спробують закрити вітер у фляшку!

 5. Думаю цей закон так і залишиться на папері, як і багато інших.
  Провайдерам буде не вигідно робити таке, самі подумайте нащо інтернет якщо там небуде: торентів (пірацтво) чатів, форумів, блогів (матюки) вікіпедії (там 100% є визначення деяких “російських слів” та і людських органів.) та й будь який сайт на якому розміщений еротичний баннер (тобто на 98%)

 6. Еротика вона всюди є. Під це можна підписати все що завгодно, нахилилася дівчинка підняти щось з землі, чим не сексі поза? Це звучить як в СРСР – В нас сексу немає.
  Але повторюся, дальше паперу цей закон не піде.

 7. До лампочки їхні заборони. На роботі багато соціальних та торент сайтів заблоковані. Проте я заходжу на них через ТОР (Tor) http://uk.wikipedia.org/wiki/Tor – з різних іноземних ІР-адрес, які змінюються автоматично через кожні 10-15 хвилин :) Це також дає змогу залишати будь-які коментарі будь де, не турбуючись про анонімність! ТОРом користуються і в авторитарних державах та заходять на обхідні сайти. Пропоную спробувати. Для цікавості встановіть ТОР і зайдіть через нього на будь-який сайт визначення ір-адреси.і Ви будете приємно здивовані!
  Слава Україні!
  Героям Слава!

 8. Та це просто *немає підходящого слова*

 9. Шо за ..? Невже їм нема більше чим зайнятися, ніж отаке придумувати? Просто .. молодці.

 10. Вони нас стригтимуть доки ми терпітимемо. Доки буде соромно назвати себе патріотом та українцем. Доки ми терпітимемо те опудало що має нахабності звати себе президентом нашої Країни. Доки не второпаємо що єдиний для нас шлях до нормального життя це шлях який пройшли Ірландія та Шотландія. Іншого варіанту не існує.

 11. Насправді, дуже легко це все збити. Ця система була описана Лук’яненком в лабіринті іллюзій. В спогадах біля памятника останньому спамеру. Будуть навмисно на усі сайти кидати таку інформацію, щоб заблокували. В результаті буде заблоковано ВСЕ. Будуть кидат і на офсайти президента ВР і тд. Це насправді утопія, зупинити інет.

 12. В нас як завжди. Приймають Укази, а вносити зміни ніхто не збирається. Указу ПУ 9 грудня буде рік, а віз здебільшого і далі там. “ПОЛОЖЕННЯ про Національну експертну комісію з питань захисту суспільної моралі” діє далі. КРУ хоча і перейменували в ДФІ, але в нормативних актах далі пише КРУ і вони чинні.
  Різниця між еротикою і порнографією дуже тонка, а тому це суцільний суб’єктивізм. І формулювання “…що завдає шкоди суспільній моралі…” – суспільній моралі кого? Українського суспільства чи грецького, німецького, голандського…
  Думаю що норми закону будуть мертві.
  P.S. їм що немає що робити? То годинники, то це…(

 13. нічого вони не заборонять! нехай спробують – тоді їх точно винесуть на вулицю і розірвуть на шмаття/м’ясиво/тельбухи і розкидають по світу.
  p.s. цей абсурд написав, бо просто нема слів. вони не думають, що скоро зима і варто піклуватися про більш нагальні справи, а займаються дурнею. тоді нащо вони там штани протирають? на м’ясо їх!

 14. Влада боїться долі Кадафі, а ми маємо це влаштувати, як це робили на січі, холодноярці та упівці. Невже ж радянській владі вдалося шляхом штучного відбору, знищуючи справжніх борців, вивести покірну отару?

 15. Я підписуюся під цим звернення та прошу долучити мій голос до звернення.

 16. Я думаю що такому не бути.
  Навіть з огляду на фінанси:це великі затрати на фільтрування та найм працівників, та великі втрати провайдерів інтернету..
  Відповідно вони не зможуть таке започаткувати аж ніяк, протести будуть настільки масові, що навіть якщо закон приймуть його відмінять в найближчий тиждень. На словах це просто сказати,але на ділі це практично нереально).
  1)або уряд нічого не прийме
  2)або це буде закон на папері, такий самий як відповідальність за піратські копії програм, фільмів та музики :)

 17. Я проти прийняття цього закону.

 18. підписуюся під цією статею. я проти. хоча сумніваюся. що в них получиться. в арабських країнах невдавалося блокувати і в нас не вийде…

 19. нашим високопосадовцям знов мало грошей, хочуть щей дерти із сайтів, та блокувати непотрібну їм інформацію-гади,…

 20. Нарешті нормальна новина…
  Згоден з Sensetivity. Згадайте про закон 404. І шо? І нічо. То все для замилювання очей. Щоб люди перестали думати про зарплати, стипендії та пенсії, про газ, про комунальні тарифи і т.п.

  А ще здається забули написати про найголовніше – цим законом зобов’язують провайдерів слідкувати за клієнтами, хто де і коли відвідує які ресурси. Коротше тотальний контроль. І звісно це стосується не тільки сайтів з еротичним контентом. Оце насторожує трохи більше. І якщо в цьому законі може й не пропихнуть, то в якомусь наступному знову можуть підсунути таку свиню.

 21. Я підписуюся під цим звернення та прошу долучити мій голос до звернення.

  Пан Tarasyk, ця влада трохи помішана на дурнуватих та безкорисних законах, тому вгадати їх дії не можливо… Вони нагадують бика, який біжить на червоний плащ тореодора і йому без різниці, що знаходиться на шляху яким він рухається.

 22. Я проти вони не мають ніякого морального права нам забороняти!!!!

  • Тут теж є зерно раціоналізму.
   Мені 19, я повнолітній, маю право на випивку і одруження, і немаю права подивитися на голих баб на моніторі? =D

 23. Бандити будуть встановлювати норми моралі ? це смішно

 24. Забороняти доступ до чогось – це взагалі МАРАЗМ, бо спрацьовує правило “забороненого плоду”… якщо батьки хочуть позбавити дітей тих же матюків чи порнографії – то нехай самі їх від цього вбережуть (спеціальними програмами чи батьківським контролем на ПК) – нехай краще наші мужновладці дадуть інформацію, які є засоби для обмеження доступу до інформації…
  Проблема безладу в державі не від матюків чи порнографії, а від політики і вчинків, які вони впроваджують… Диктатура і заборони призведуть до значно гірших наслідків…
  Дай Боже розуму нам і нашій владі!!!

 25. Браття, не хвилюйтеся, це просто не здійснено)))

 26. Підписуюся

 27. что, я могу сказать… ХУЙ! ПИЗДА! СКОВОРОДА!

  • Що я можу сказати… “Вєлікій маґучій русскій” язик! І носії його такі ж… Такі ж як і те, що говорять…

   Модери Порталу, не спіть, ворог біля воріт!

 28. Звичайно я підписуюся. Наша влада хоче щоб ми як вівці йшли за своїм пастухом і нічому не перечили. Але ми не вівці. Ми люди і ми УКРАЇНЦІ. Треба усіма можливими методами добиватися права жити, говорити і сидіти в Інтернеті вільно і не хвилюючись, що робимо щось незаконне, якщо ми хочемо поспілкуватися в Інтернеті вживши нецензурне слово чи подивитися фільм де є нецензурні слова, це право кожного. Ми самі маємо вибирати, що ми маємо читати, слухати чи дивитися, це не повинні забороняти.
  Слава Україні!
  Героям слава!

 29. Підписуюсь

 30. Диктатурою ніхто і ніколи нінащо не спромігся, хоч були випадки з історії, але все розлитілось в один момент, приклад – (СРСР і багато африканських країн).
  На мою думку, цей закон так і залишиться не здійсненним як і більшість законів в нашій державі!
  Підписуюсь під зверненням!

 31. Підписуюсь!

 32. Підписуюся
  однак,з приводу нездійсненності то може і правда…бо все викорінити не зможуть,але бути серйозною скалкою у дупі-це запросто…не треба таких законів і комісій з питань моралі теж,бо не дають митцям писати у творах слово “Член” чи “Хуй”…адже це неетично

 33. Розслабтеся хлопці :)
  Нічого не відбудеться. Наша ВР (велика рогата) все одно не здатна нічого в реальне життя втілити :)

 34. Закриють ВКОНТАКТ, і буде така революція, що ще світ не бачив!

 35. Підписуюсь!!!

 36. “Дмитро митро
  Закриють ВКОНТАКТ, і буде така революція, що ще світ не бачив!”

  Гірка правда, але погоджуюсь.

 37. Та це вже просто капець, скоро ми навіть з хати не зможем вийти без їхнього дозволу!! Спалити ту верховну раду зі всіма присутніми!

 38. Підписуюсь під Вашим зверненням. Цікаво. а хто захистить нас від матюків з телеєкрану. яких більш ніж досить у російських серіалах-щось не бачу дії закону. Чі закони України спрямовані тільки проти українців? Нагадує 37-й і інші…

 39. Я думаю що всі, як і я, проти!

  А я пропоную засипати форум Національна комісія України з питань захисту суспільної моралі матюками і нехай провайдери блокують їхній сайт!))))

 40. Коли вони прийшли до влади , почав потрохи скачувати всі фільми з історії (правдивої історії) України на диски. Бо ще тоді зрозумів що такий указ буде. Так що двома руками за те щоб мої сподівання не збулися.

 41. > Розслабтеся хлопці :)
  > Нічого не відбудеться. Наша ВР (велика рогата) все одно не здатна нічого в реальне життя втілити :)

  ну ну…

 42. Комісія моралі – сама неморальна, тож їхній закон є абсурдом. Інтернет – привільне місце всій людській вигадці і це вже від батьків залежить, що показувати дітям, а що ні, це приватне питання кожного зокрема, але це є приводом, для утисків свободи і в принципі маємо вже досвід Росії в якій здійснювалися такі ж спроби і щось воно не дуже результативно в них вийшло, а в наших гниляків так тим паче думаю пшик вийде.

 43. однозначно за свободу слова!

 44. Я підписуюся під цим звернення та прошу долучити мій голос до звернення.

 45. Долучайте і мій голос до звернення!

 46. Підписуюсь!

 47. Я з ВАМИ!! Підписуюсь!

 48. Мій голос не забудьте. ПІДПИСУЮСЬ!!!

 49. Я проти. Підписуюсь!!!

 50. Я проти!!!

 51. авжеж проти цього закону!
  підписуюся!

 52. “Да здравствует коммунизм – светлое будущее всего человечества!”
  прочитав коментарі, звісно згодний з обуренням, яке тут висловила більшість, але де хто при комунізмі бачив щось типу свободи слова? а Європа вже каже, що в нас легка стадія авторитаризму.

  мій голос не забудьте;)

 53. Я також проти цього закону!
  Підписуюся!

 54. Слушно сказано про Нацкомісію як одноосібний регулятор – це не допустимо. Бруду в інтернеті досить, але поки є бажаючі дивитись і слухати його доти він і буде маячити на сайтах.

  Проти такого закону.

 55. Я підписуюся під цим звернення та прошу долучити мій голос до звернення.

 56. В Інтернеті як у сексі: будеш тикати куди заманеться — й на тобі — страшний вірус.

  Я КАТЕГОРИЧНО ПРОТИ ЦЬОГО ЗАКОНУ!!!
  ПІДПИСУЮСЯ!!!

 57. Ставлю і я свій підпис.

 58. Підписуюсь

 59. Підписуюсь.
  Хочуть обмежити порно, нехай чітко визначать, що це таке. Натомість еротика – це вид мистецтва, а мистецтво заборонити не можна

 60. Я підтримую звернення.

 61. Они и без законов, удачно закрывают проекты, забирают сервера… Достаточно спросить у работников Дата-центра, они знают это.

  Подписываюсь, не стоит давать в ход этому законопроекту, а то выживут те проекты, которые смогут давать хорошие деньги нужным людям, те кто работают с сайтами из интереса, будут закрываться. Количество этих сайтов, будет большая. СМИ начали контролировать, в интернете начали писать и до него добрались.

 62. Вони уже просто не знають як ще можна обмежити свободу слова в реальності тому перейшли на інтернет…!!!
  це просто неймовірно гадосний закон!!

 63. Підписуюсь

 64. поверніть свободу!

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.