Віршолюбики

Українські музиканти на чолі з Едуардом Приступою (гурт “Неділя”) завершили роботу над альбомом дитячих пісень “Віршолюбики”. До нього ввійшли пісні на вірші сучасних українських і зарубіжних поетів, більшість з яких були надруковані у видавництві “Грані-Т”.

Збірка дитячих пісень “Віршолюбики” – музичне втілення однойменного проекту, започаткованого видавництвом “Грані-Т” у лютому 2012 року. У жовтні відбулися “Музичні Віршолюбики”, під час яких Едуард Приступа на прохання видавництва створив і заспівав кілька пісень на слова Михаїла Яснова з книжки “Неслухняний дідусь”. Це і стало початком творчого експерименту.

“Віршолюбики” – благодійний проект, музику для якого створював Едуард Приступа та Орест Криса. Записаний за підтримки Радіо КПІ.

“Мені зателефонувала Тетяна Терен і запропонувала взяти участь у благодійному проекті, почитати книжки та поспівати пісень на тексти із книжок для дітей – розповів Едуард Приступа, ідейний натхненник і продюсер альбому “Віршолюбики”. – Я погодився, створив декілька композицій. Після цього до мене прийшла ідея зробити цілий проект з пісень для дітей… Під час створення композиції “Три замріяні коти”, я зрозумів, що її має співати Мирослав Кувалдін (The ВЙО), зателефонувавши до нього з пропозицією взяти участь у проекті, отримав позитивну відповідь. Далі я вирішив запросити ще більше учасників… Так, у грудні минулого року закипіла робота! Під кожного артиста писав окрему пісню, щоб вона, так би мовити, підходила його стилю, образу, але, також була і в концепції альбому. У створенні музики мені допомагав мій колега Орест Криса. Майже півроку ми плідно працювали на студії та поза її межами і результат зовсім скоро можна буде послухати на СД. Одразу мною було прийняте рішення зробити проект благодійним. З усіма артистами ми домовились, що вилучені кошти з продажу передамо в фонд “Приятелі дітей”.

Дитячі поезії Юрка Бедрика, Івана Андрусяка, Леоніда Сороки, Михаїла Яснова, Андрея Хадановіча, Юліана Тувіма й Вадима Лєвіна, Юрія Дубиньского, Андрія Шалімова заспівали популярні українські виконавці – дует “Анна-Марія”, Solomina, Тоня Матвієнко, Росава, Юрко Журавель (“ОТ VINTA”). Також – Мирослав Кувалдін (“The ВЙО”), Орест Криса (“Татхагата”), Росава, гурти “Неділя”, “Kozak System”, “Астарта”, Вадим Красноокий (“Mad Heads XL”), Катерина Марусик, Олег Кєнзов, Ді.Ор, Наташа Гордієнко, Олег Саліванов та Святослав Коляда.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=QcVNpt2NqQ8]