Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1171906 (200 за 24 години)

На YouTube з’явився перший український мультфільм для незрячих

| 8 коментарів

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=K1ujIATm_5E#!]

На YouTube-каналі державної студії анімаційних фільмів «УкрАнімаФільм» з’явився перший український мультфільм, адаптований для незрячих дітей – «Сонячний коровай».

Для того, щоб дати незрячим малюкам уяву про картину, організатори проекту спеціально створили так званий тифлокоментар – закадровий опис відеоряду, відмінний від субтитрів та аудіоверсії фільму. Правильні описи зображення на екрані є дуже важливими, адже частина аудиторії ніколи не бачила і тому не має візуальних образів для уявлення. По суті, це така собі аудіоказка на основі мультфільму.

Опис до мультика з урахуванням усієї специфіки незрячих дітей підготувала актриса Національного театру ім. М.Заньковецької, народна артистка України Олександра Бонковська, голос якої постійно звучить у кадрі. Технічними питаннями займався аспірант Львівської політехніки Андрій Демчук на базі «Студії Лева». Сам проект створений за підтримки державної студії анімаційних фільмів «УкрАнімаФільм». Ініціатором проекту стала громадська діячка Оксана Потимко, яка працює над розширенням ринку соціальних послуг для осіб з інвалідністю.

Організатори проекту планують і надалі продовжувати роботу над створенням тифлокоментарів для повнометражних фільмів українською мовою. Ініціатори запрошують долучитися до проекту усіх небайдужих.

Джерело: Watcher

8 коментарів

  1. Чудова робота!

  2. Так, озвучення гарне)))
    просто чудове)

  3. Надзвичайне озвучення. І мультик гарний.

  4. Соціалістичний мультик – спочатку бабуся все роздала, потім всі скинулися в “общак”…

  5. ідея хороша, але монтаж не дуже: закадровий голос звучить тихіше музики

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.