Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1169768 (179 за 24 години)

«Спільнобачення» – громадське інтернет-ТБ українською

| 27 коментарів

телебачення

Створення відеоконтенту в інтернеті зусиллями професіоналів і волонтерів за рахунок партнерських внесків, пожертв, абонплати і реклами – таким чином має намір працювати громадське інтернет-ТБ «Спільнобачення». За задумом творців, «Спільнобачення» – це інтелектуально-аналітичний ресурс, цільовою аудиторію якого будуть свідомі громадяни. Ініціативна група розраховує, що таких глядачів у каналу буде приблизно 4-6 мільйонів. Офіційною мовою інтернет-каналу буде українська.

 Над концепцією суспільного інтернет-мовника протягом місяця працювала група з 37 людей різного віку, соціального статусу та професій.

 Очікується, що на каналі працюватимуть професійні журналісти і волонтери, матеріали яких активно використовуватимуть у новинах та аналітичних програмах. У майбутньому для волонтерів каналу планують організувати школу громадянської журналістики. Шляхом залучення людей з різних регіонів передбачається створити кореспондентську мережу по всій території України.

Проект інтернет-ТБ фінансуватимуть за рахунок партнерських внесків, абонентської плати та добровільних пожертвувань. Ініціативна група також зазначила, що не відкидає можливості співпраці з міжнародними організаціями та фондами. Невелика частина грошей буде надходити і від реклами, але, як зазначили активісти, рекламні оголошення будуть присутні тільки на сайті проекту, а не в ефірі каналу. Рекламні оголошення на «Спільнобаченні» в жодному разі не будуть рекламувати алкогольні напої чи тютюнові вироби.

 Наразі в проекті немає одноосібного лідера, що, зі слів ініціаторів, пов’язано зі зміною моделей управління у сучасному світі. Рішення, які суттєво впливатимуть на діяльність «Спільнобачення», будуть прийматись колегіально. 

«Спільнобачення» не заперечуватиме проти використання свого контенту іншими каналами, радіостанціями, сайтами та друкованими виданнями. Таку позицію ініціативна група пояснила своїми завданнями, до яких входить не заробляння грошей, а вирішення конкретних проблем суспільства.

 Зараз ініціативна група «Спільнобачення» працює над створенням мережі партнерів і волонтерів. Коли ця мережа налічуватиме 1000 членів, буде проведено перший Конгрес партнерів, на якому визначать, коли розпочнеться мовлення громадського інтернет-ТБ. Повідомлення про пошук партнерів і волонтерів для реалізації ідеї можна знайти на сайті проекту. Також на ресурсі будуть з’являтись повідомлення про майбутні презентації «Спільнобачення».

За словами ініціаторів, «Спільнобачення» створюється задля розвитку самосвідомості, самоорганізації та довіри між громадянами, а також для мотивації глядачів до спільних дій. Досягати цього команда проекту планує шляхом створення якісного контенту у співпраці з глядачами-волонтерами.

 Якість полягатиме в користі програм для свідомих громадян. Наприклад, на противагу стрічкам новин «Спільнобачення» розповідатиме про значущі події та багато уваги приділятиме шляхам вирішення проблем. Через журналістику повного циклу – від новини про проблему до документального фільму про її вирішення – активісти хочуть створити алгоритми вирішення проблем. Творці проекту заявляють, що за правильної роботи «Спільнобачення» зможе створити новий образ України.

Джерело: Телектритика

27 коментарів

 1. Як на мене, звучить надто фантастично

 2. Побачимо, що з цього буде

 3. Поки вони не будуть плутатись під ногами у “влади”, все може й буде ок, але кілька компрометуючих програм\статей\репортажів і буду гаплик. З якою легкістю розправились з гігантом Ex.ua, а з такий “свідомий” дрібязок загнеться, ще швидше.

  • Порівняння не логічне. З ex.ua не важко розправитись. Це всього навсього купа серверного обладнання, зовсім трошки програмного забезпечення, власник і декілька чоловік обслуговуючого персоналу. Захищати його нікому, – повозмущались трохи на просторах інтернету і перестали, бо є купа альтернатив. А тут згідно задуму мають працювати десятки чи сотні чи тисячі людей, і ще стільки ж чи навіть більше повинні фінансувати (я думаю зараз це дуже навіть реально). З такою кількістю народу розібратись буде значно важче ніж просто вимкнути вилку з розетки…

 4. “…до яких входить не заробляння грошей, а вирішення…” – ну і дарма! Гаплик буде ще швидше! Робіть проект так, щоб і Український був і грошей багато приносив.

 5. Недовіра.
  “…до яких входить не заробляння грошей, а вирішення…” Це викликає недовіру, адже без прибутку подібні організації розвалюються. Працівники повинні отримувати гідну зарплату, канал повинен мати хорошу технічну базу і, коротше кажучи, великий капітал мусить бути, щоб розвиватися і процвітати.
  До того ж, про що канал, окрім новин і документальних фільмів і того, що він українською? Залишається безформенне сіре уявлення про цей канал. Сприяти цьому і навіть дивитися не хочеться.

 6. Сподіваюсь що вся техніка (сервера і тд) буде за кордоном, а журналісти тут. Навіть студію бажано за кордон вивести. Ну і журналістів навчити шифрувати дані свого компа.
  Ну і з одним положенням не згідний “Офіційною мовою інтернет-каналу буде українська”. Так як я колишній модератор толоки скажу, що це правило було і у мому розділі, і його обходили усіма можливими методами, а пояснення було ідеально простим “якщо та офіційна, то має бути і не офіційна, її (НЕ офіційну) ніхто ж не не забороняв!”. І саме головне вони були праві. Коли ж правило змінили на наступне “допускається винятково україномовна продукція”, почався різкий ріст невдоволення, але він так само різко пішов вниз після короткого періоду часу. Тож я за те щоб дане полождення замінили саме на “винятково україномовна”, спочатку багато народу буде проти, але це дуже різко зміниться, от побачите.

 7. Дякую за новину,крім вашої статті,за що і вдячна, бажано подивитись Першу Презентацію Громадського Телебачення,на ютубі є,від 30 травня 2013.”Проблема одного-проблема спільноти” і …,тому багато питань просто відпаде. А взагалі це те,що так необхідно і дуже давно. Можливо ті 4-5 млн,свідомих і активних, таки себе покажуть і з`являться нові. Сподіваюсь. У добру путь! Багато можливостей відкривається для всіх.Хочеться вірити,що це проект буде жити і розвиватись.

  • Мені підозрілий твій нік, занадто короткий як для постійного, бо часто на ресурсах є обмеження мінімальної довжини в 4-6 символів та вибирають кращий за звучанням. Тож є висновок, що він не справжній. Крім того, як не диво він відповідає загальноприйнятому скороченню NB (nota bene), що має значення “взяти на замітку”, досить вживаний серед журналістів, особливо тих хто ними лише стає чи вже є від знедавна. Але такі загальноприйняті скорочення найчастіше звичні для тих хто навчався наприклад в Києво-Могилянці чи іншому престижному університеті. Навіть якщо це випадкові літери і були використані через близькість розташування на клавіатурі, то це лише свідчить на користь того, що він не справжній і треба лише тимчасово, наприклад на час потрібний для відстеження, що стаття сприйнялася як треба. Крім того, правильність написання досить підозріла, ну не характерна середньо статистичному користувачеві, питання не у відсутності помилок, а в самій побудові речень, досить добре відточена майстерність, тож людині часто доводиться правильно писати. Тож питання, хто ти?

   • Ну ви розсмішили. Таке враження що вас цікавить не Спільнобачення, а те, який в кожного нік, що він означає.
    Що до випадкових коментів, то в мене вже не раз виникало питання щодо потреби авторизації для коментування.

 8. Назва надто довга і незвучна. Потрібно щось коротке, щоб запам”ятовувалось. Як TVI, CNN, і тому подібне.
  Ну і гроші потрібно якось заробляти, інакше ця ідея перетвориться на нецікаву неякісну муть. Одна справа викладати файли на Гуртом (і то потрібно за сервер платити), а інша робити відеорепортажі, використовуючи дорогу апаратуру, потім на чомусь це все монтувати, потрібне приміщення орендувати, бо в когось на хаті довго не насидиш. І журналістам потрібно платити хоч якийсь мінімум, інакше на це будуть вестись тільки студенти в перерві між розпиванням пивка. А якщо в них буде бодун, то на роботу ніхто не вийде.
  Ідея хороша і потрібна, тільки потрібно відкинути ідеалістські лозунги і продумати більш фізичні моменти.

  • ЗГОДНА!
   smisha пише: “Назва надто довга і незвучна”, “гроші потрібно якось заробляти”.

 9. Якщо “…таких глядачів у каналу буде приблизно 4-6 мільйонів…” і щомісяця даватимуть по 1 гривні, це дасть можливість бути цікавими, розвиватися і створювати ще більше цікавих та різних проектів.

 10. “Спільнобачення” фігня повна.. воно майже не розвивається, а ось hromadske.tv вже стартує 11 числа (а почали недавно), і його підтримали журналісти, що пішли з ТВі після захоплення каналу. Тож обіцяє щось добре. А “Спільнобачення” це проект тих самих, хто влаштував захоплення ТВі. До речі, ось пост з тими хто займатиметься проектом http://goo.gl/YZ9hC .

  • ““Спільнобачення” це проект тих самих, хто влаштував захоплення ТВі” – назвіть поіменно таких людей і наведіть докази їх причетності до ТВі. Доки не назвете, будете звичайним торохтієм.

 11. Тут можна буде поглянути презентацію нового каналу, що почне роботу вже найближчим часом: http://betv.com.ua/online/hromadske-tv/

 12. поживемо-побачимо., тві всюди ліплять, здавали вже гроші на тві, і що з того, вони плюнули на людей,якщо без реверансів. Так що ваше громадське такий самий фейспук. розвивається тільки стрімко. Захоплення))) аж,та пересварились,в результаті, самі себе й зжерли…

  • “Спільнобачення” як раз заснований тими самим, хто плюнув на тих хто здавав гроші на ТВі. І тут не пересварилися, тут просто кидалово – кинули тих хто підтримував ТВі грошима, журналістів що там працювали, і всіх тих хто ТВі дивилися.
   До речі, Громадське.ТВ має сторінку на ФБ https://www.facebook.com/hromadsketv

   • От тому що кидалово,тому поживемо-побачимо… мене також кинули і всіх тих,кого я просила відгукнутись і допомогти фінансово. І люди зрештою будуть дивитись те,що будуть вважати за потрібним… Тому у добру путь,а там буде зрозуміло, ніхто ж нікого не примушує. Але конкуренція це добре.

    • Є проблема – я довіряю людям з принципами та тими хто їх поважає, чого не помічаю в тобі, вони взагалі відсутні, навіть не відчуваю твоїх власник, таке враження, що це маска. Та й згадка, що тебе кинули і твоїх друзів мимоволі, таке враження, що це не важливо. Взагалі сенс у цій фразі у тебе лише в тому, що “мене і ще N кількість людей кинули”, але жодного слова реакції на це, чи пояснення чому всі погані чи чому тобі “пофіг хто винен”, люди зазвичай мимоволі згадують чому звинувачують всіх без розбору, чи взагалі звинувачують когось у чомусь. Це така нейтральність цієї згадки наштовхує, що вона сказана аби дати знати “вони погані, тож не вірте в протилежне”, але жодного слова щоб довести те. Дивно. Я би не радив комусь вам вірити, бо дуже змахує на пропаганду “Спільнобачення”, а не чуюся думку.

     • читай вище анонімний,багато слів. 09/06/2013 о 17:05

 13. N B) невдалий маневр, бо це все одно не відповідає на питання, що виникають. Хоча методика файна, прямо як у політиків. Не можеш відповісти – посилайся на раніше сказане, незважаючи на відсутність там відповіді. :D Там о 17:05 згадка лише про “Спільнобачення”, а не пояснює чому ви звинуватили всіх у кидалові чи чому саме “Спільнобачення” обрали ви. Я можу сказати, чому обрав hromadske.tv, хоча в цьому особливої потреби немає бо за попередніми повідомленнями можна вже здогадатися причини. Тож питання залишаються, щодо вашої справжності.

  • Задавайте чітко запитання -отримаєте чітку відповідь.
   Я зроблю висновки між двома телевізіями тоді,коли вони будуть в онлайні. І це буде моє рішення.

 14. http://hromadske.tv/ – завтра презентація. Це Мустафа Найєм та інші журналісти.

 15. Гіршого за Інтер все одно не вийде, тож хай спробують люди. Дивись не з першого разу, то пізніше щось путнє вималюється. Якщо нічого не робити, нічого не буде.

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.