Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1170508 (301 за 24 години)

Пластуни знайшли архівний фільм із митрополитом Андреєм Шептицьким

| 2 коментарі

Українські пластуни віднайшли архівне відео 1930 року, на якому в кадрі з’являється митрополит Української греко-католицької церкви (УГКЦ) Андрей Шептицький. Німий фільм “Свято молоді” знятий у червні 1930р. у Львові.

Автор стрічки – учасник Пласту, фотограф і згодом знаний початківець кінематографа в Галичині Юліян Дорош. На кадрах видно автомобіль з двома людьми – Андреєм Шептицьким (праворуч) та педагогом Іллею Кокорудзом (ліворуч). Історичну цінність відео ВВС Україна підтвердила в.о. директора Інституту історії церкви при Католицькому університеті у Львові Світлана Гуркіна.

“Це досить унікальні кадри, однозначно”, – сказала вона. За словами пані Гуркіної, досі про те, як виглядав митрополит, було відомо лише з фотографій. Збереглася також щонайменше одна аудіопромова Андрея Шептицького.

Раніше окремі кадри з фільму “Свято молоді” вже використовувалися в телепрограмах, але нині українським скаутам вдалося знайти найдовшу версію цієї стрічки, яка триває трохи більше восьми хвилин, сказала ВВС Україна історик Пласту Ольга Свідзинська.  Ці кадри також найстаріші, на яких присутні українські скаути. Гурт пластунів супроводжує автомобіль з митрополитом.

Це друге відео з митрополитом, якому тоді було 65 років. Працівник Центрального державного історичного архіву у Львові Оксана Гайова, яка працює над спадщиною митрополита, розповіла Радіо Свобода, що у 1990-х роках вона знайшла у кінофотофоноархіві фільм 1933 року, де на одному з кадрів знято в автомобілі митрополита, який благословляє молодь, учасників свята «Українська молодь Христові». І цей фрагмент використано у документальному фільмі про Андрея Шептицького.
 
Донині збереглись архівні документи, листи митрополита, його фотографії, аудіозапис його Великодньої промови у 1944 році, за кілька місяців до смерті (1 листопада 1944 року).
 
Відео на YouTube

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=6AGSt0o0XP0]

Завантажити на Гуртом можна тут.

Джерело: BBC Україна, Радіо Свобода

2 коментарі

  1. Даний фільм також є на толоці:
    http://toloka.hurtom.com/viewtopic.php?t=47700#577341

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.