Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1171905 (200 за 24 години)

Підтримайте громадську ініціативу “Наш Шевченко”!

| 7 коментарів

Наш Шевченко

Друзі! Наступного року Україна відзначатиме 200 років з дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Вже зараз є велике занепокоєння, що влада перетворить це велике свято на формальність. Тому звертаюсь до всіх підтримати громадську ініціативу з популяризації творчості Великого Кобзаря – “Наш Шевченко”. Пропоную вашій увазі лист звернення Сергія Проскурні – художнього керівника Черкаського обласного театру ім. Т.Г.Шевченка.

Висловлюючи Вам повагу, звертаюсь з проханням розглянути можливість підтримки проекту, присвяченого 200-річчю від дня народження Тараса Григоровича Шевченка.

Вже більше трьох місяців ми з оператором Олександром Царенком знімаємо відеосюжети, а Черкаська незалежна телекомпанія «Вікка» їх щодня випускає в ефір. Заставку створив дизайнер Євген Скубій. Головний музичний образ – «Отче наш» композитора Валентина Сильвестрова у запису Муніципального хору «Київ».

Ідея не нова. Колись подібний проект, присвячений 200-річчю Пушкіна, здійснило російське телебачення. З ідеєю проекту «Наш Шевченко» я звертався до кількох загальноукраїнських телеканалів, але вони не виявили зацікавленості. Бо Шевченко – не Пушкін?

Унікальність проекту «Наш Шевченко» полягає в тому, що він розгортається поступово – виростає з Черкаського академічного обласного музично-драматичного театру імені Тараса Шевченка, з Черкащини, батьківщини Кобзаря, і почне охоплювати Схід, Захід, Південь, Північ і Центр України. Ми будемо поступово розширювати географію проекту ще й за мовним принципом, залучаючи носіїв різних мов. Візьмуть участь й перекладачі поезій Шевченка мовами Світу.

Вже сьогодні проект «Наш Шевченко» посідає верхню позицію в рейтингу Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення серед програм, присвячених 200-річчю від дня народження Тараса Григоровича Шевченка.

Проектом «Наш Шевченко» зацікавились «Українська правда. Життя»  і Радіо «Свобода» 

Ми розпочали трансляцію сюжетів у день народження Кобзаря. Між 9 березня 2013 і 9 березня 2014 – 365 днів. І нас буде 365 – таких різних, але таких відкритих до Тараса. У проекті вже знялись співачки Сестри Тельнюк, Ірина Білик, співаки Фома, Фоззі, Адрій Хливнюк, київські актори Олег Примогенов і Олег Драч, львівські актриса Лідія Данильчук і видатний поет Богдан Стельмах, джазовий піаніст Сергій Крашенінніков, письменник Юрій Андрухович, режисер Андрій Крітенко, а також вчителі, школярі і студенти, журналісти, пожежники і прикордонники, бізнесмени і фармацевти, художники і юристи, бармени і байкери. Зйомки відбуваються в Черкасах, але ми вже були в експедиціях і в Чигирині, і в Холодному Яру. Всього в ефірі вже транслювалось 104 сюжети. Попереду – ще 261.

Поступово ми розширюємо аудиторію глядачів проекту, розміщуючи сюжети в мережі YouTube та створивши групу в мережі Facebook.

Маємо на меті створення оригінального сайту проекту і його розкрутку. Проект має шанс стати дійсно всенародним.

Проект об’єктивно є благодійним – жоден з наших героїв не одержує винагороду за участь. ТРК «Вікка» надає монтажну апаратну і ефір безкоштовно. Тим не менше, планова вартість проекту складає 98 тисяч гривень. Сюди входить гонорар оператора, створення анімаційних заставок, вартість оренди камери, звуко-записуючої системи, видатки на транспорт, видатки на експедиції по Черкащині, до Донецька, Києва, Львова, Одеси, Харкова, створення і адміністрування сайту.

Будемо вдячні за перерахунок від 20 до 100 гривень – хто скільки зможе – на особистий рахунок:

Проскурня Сергій Владиславович 5457 0931 6677 7401 у ПриватБанку

Сподіваюсь, мотивація «толоки» на підтримку наших Шевченківських ініціатив стане плідним внеском у неформальне, незаорганізоване, людяне відзначення ювілею Великого Кобзаря.

З повагою, побажанням наснаги і вірою в успіх,

Сергій Проскурня,

ініціатор і режисер проекту

7 коментарів

  1. Прекрасна ідея! Молодці! Можу переслати пару євро, але тільки через paypal.

  2. Підтримую, перекину сьогодні на карту приват

  3. Звісно,і я теж перерахую.

  4. Вже переслав.

  5. Підтримую. Дякую за цікавий проект.

  6. Переслати гроші по PayPal в Україну для мене дорого. Хотів би приєднатися, але як можу переслаті гроші , наприклад, по Western Union ?

  7. Перекинув 99 грн. на підтримку.
    Молодці!

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.