Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1170196 (186 за 24 години)

Науково-популярний проект «Український календар Одеси»

| 1 коментар

ОдесаКалендар

Цього року в Одесі розпочався науково-популярний проект «Український календар Одеси». Для спільної роботи над створенням українського календаря свят і пам’ятних дат об’єднались професійні одеські історики, викладачі ОНУ ім. І.І. Мечникова, серед них – кандидати наук, доценти Вінцковський Тарас Степанович, Петровський Едуард Петрович, Полторак Володимир Миколайович, доктори наук, професори Бачинська Олена Анатоліївна, Гончарук Тарас Григорович, також громадський діяч Гуцалюк Сергій Борисович і студенти історичного факультету ОНУ ім. І.І. Мечникова.

Необхідність створення такого календаря одеські історики пояснюють тим, що сучасне громадянське суспільство вимагає від кожної національно-культурної спільноти, яка прагне до елементарного збереження своєї самобутності, виробляти (точніше, розробляти) свій «канон», заснований на прискіпливому вивченні свого національного буття на даній території.
Оскільки українці, згідно з переписом 2001 р., складають в Одесі більшість (61,6%), для них тим більше є важливим знати саме свою історію у цьому місті, цьому краї.
Метою створення даного календаря є передовсім систематизація пам`ятних дат, котрі:
а) єднають нас із всіма українцями загалом,
б) вирізняють саме нашу, одеську, специфіку.
Деякі з цих дат – загальнонаціональні свята, деякі – дають привід для втіхи одеситам, деякі ж сумно нагадують про те, що забувати не варто нікому.
Завдяки такому календарю активісти української громадськості в Одесі легше орієнтуватимуться при плануванні заходів, приурочених до тієї чи іншої дати.
Окрім того, послідовне відтворення, відзначення на громадському рівні найважливіших з цих дат дозволить закріпити традицію – найкращий механізм для збереження пам`яті про власну самобутність.
У березні-квітні було присвячено 3 зустрічі проблемам розробки даного календаря, а також презентовано «легкий варіант» його макету. Остаточна презентація планується у вересні цього року.
Кожен одесит має змогу долучитися до складання календаря.
Влітку його розробці буде присвячено ще дві зустрічі, тому внести свої пропозиції щодо складання календаря зможе кожен бажаючий. Першу зустріч буде проведено 6 липня, другу – 20 липня. Обидві зустрічі відбуватимуться о 16:00 в Українському домі Одеси (вул. Катерининська, 77, «Книгарня-Кав’ярня», 3 поверх).
Інформація оновлюється на сторінці проекту.

Джерело: ФБ сторінка ГО Мовний ренесанс

1 коментар

  1. Розшукую спільноту із створення Календаря українського націоналіста

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.