Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1171931 (197 за 24 години)

Українка отримала одну з найпрестижніших музичних нагород

| 4 коментарі

Українська мисткиня Мар’яна Садовська отримала німецьку премію RUTH, котра є однією із найпрестижніших музичних нагород у царині world music. Нагородження відбудеться під час фестивалю TFF Rudolstadt.

Велику премію німецької музичної нагороди RUTH, котрою відзначають творчість митців у царині world music, або ж ентічної музики, у 2013 році отримала українська співачка й музикантка Мар’яна Садовська. Цю нагороду починаючи з 2002 року присуджує німецька радіостанція MDR Figaro разом із найбільшим у Німеччині етнофестивалем TFF Rudolstadt.

Інтернаціональне журі відзначило народжену у Львові українську мисткиню, котра живе в Німеччині, “за її видатні нові мистецькі інтерпретації українських пісень та музики”. “Мар’яна Садовська не лише виразна співачка із дуже-дуже хорошим голосом. Вона ще й надзвичайно креативна у її найрізноманітніших проектах. Байдуже, чи то йдеться про спів із хором, чи її власний гурт Borderland, у котрому вона грає на індійській гармоніці, чи творчість як композиторки”, – заявив у розмові з DW член журі премії RUTH Бернгард Ганнекен, котрий є також програмним директором фестивалю TFF Rudolstadt. За словами Ганнекена, Садовська є визнаною в усьому світі багатогранною музиканткою.

“Свідчення правильного шляху”

“Для мене це важливе свідчення, що все таки моя музика, моя праця, мій вибір – це правильний шлях”, – сказала про премію Мар’яна Садовська у інтерв’ю DW. Мисткиня також відзначила, що сприймає цю нагороду як важливий крок до здійснення своєї мрії, котра полягає в тому, “щоб про Україну знали, щоб нашу музику розпізнавали, щоб  щоразу менше було моментів, коли треба пояснювати, що ми – не діалект, не частина, що ми – це ми!”

Вручення премії RUTH 2013 відбудеться в суботу, шостого липня, на етнофестивалі TFF Rudolstadt, котрий проходитиме з четвертого по сьоме липня в однойменному німецькому місті Рудольштадт федеральної землі Тюрингія. “Цей фестиваль щороку обирає якусь головну тему, і я мрію, щоб незабаром такою темою стала українська музика, і щоб на цьому найбільшому і найстарішому фестивалі Німеччини виступили гурти Тофійчуків, Романа Кумлика, “Древо”, “Кросна”, “Божичі”, “ДахаБраха”, “Курбаси” та інші”, – сказала Мар’яна Садовська.

Та перш ніж отримати нагороду і виступити на фестивалі TFF Rudolstadt із двома концертами шостого та сьомого липня, Садовська відвідає Київ. У п’ятницю, п’ятого липня, мисткиня презентує в українській столиці композицію “Чорнобиль. Жнива” разом із американським струнним квартетом Kronos Quartet.

[youtube https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=g6v3X6Er718]

Джерело: Deutsche Welle

4 коментарі

  1. Оплески!!!

  2. ЧУДОВО !

  3. Пробирає аж до сліз.

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.