Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1169842 (188 за 24 години)

“Відкрита ніч” українського кіно тривала в Полтаві до ранку

| 2 коментарі

Vidkr_Nich

У ніч з 29 на 30 червня у Полтаві пройшов захід «Відкрита ніч» у рамках партнерського фестивалю “Мазепа-фест”. Усі бажаючі могли переглядати короткометражні фільми українських режисерів. “Відкриту ніч”  заснував відомий кінорежисер Михайло Іллєнко 16 років тому.

Згодом фестиваль розширив географію – одночасно проходив у кількох містах. Неодноразово майданчик для кінопоказу надавав “Мазепа-фест”: у 2007 році  “Просвіта” здійснила ексклюзивний перегляд художнього фільму Юрія Іллєнка “Молитва за гетьмана Мазепу”, у 2010-документальних, ігрових  короткометражок та мультфільмів. Торік “Відкрита ніч” завдяки просвітянам теж завітала до  Полтави. Тож коли цього року через незалежні від організаторів обставини сімнадцята “Відкрита ніч” у Києві не відбулася, естафету вдруге поспіль у міському парку відпочинку “Перемога” підхопила Полтава.
За неофіційними даними на перегляд українських фільмів прийшло біля семиста полтавців. Серед стрічок, які демонструвалися тієї ночі, були: «Йшов трамвай номер дев’ять» С. Коваля, «Небезпечно вільна людина» Р. Ширмана, “Кохання до зрадливої Нуськи” (за мотивами оповідання Ю. Винничкука), “Поліські образки” та безліч інших. Як відзначають організатори, більшість фільмів є ексклюзивними, тобто їх не можна подивитися по сучасному ТБ та й в Інтернеті знайти не так просто.
Незважаючи на те, що кінопоказ тривав аж до п’ятої години ранку, більшість глядачів все ж дочекалася його закінчення, а наприкінці заспівали державний гімн.

Джерело: wglife.com.ua

2 коментарі

  1. І я тут був…
    Класно було…Особливо запам’ятався “Кохання до зрадливої Нуськи”))
    Чимось нагадав цей фільм моє дитинство…
    Сподіваюсь це не останній раз, можливо навіть буде частіше, ніж раз на рік.

    • І я там був :) Те що більшість до ранку досиділа то перебір звісно, але на око то людей було досить і досить багато.

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.