Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1169778 (175 за 24 години)

Кожен третій в Україні готовий вийти на вулицю через корупцію

| 25 коментарів

Кожен третій українець готовий вийти на вулицю для боротьби з корупцією. Про це свідчать результати дослідження Барометр світової корупції (Global Corruption Barometer) від Transparency International і Gallup International Association.

За даними дослідження, протестувати проти корупції сьогодні готові 68% українців. Про готовність вийти на вулицю з протестом заявляють 36% опитаних.

43% респондентів вважають, що за останні два роки рівень корупції в Україні значно виріс, 74% – упевнені, що державний сектор корумпований, 80% – охарактеризували дії уряду в боротьбі з корупцією як нерезультативні.

Лише 4% опитаних вважають, що державна антикорупційна боротьба має хоч якийсь результат. При цьому 83% зазначили, що важливо мати особистий контакт при вирішенні питань у державному секторі, а 84% – що урядом країни керують організації, які діють у власних інтересах.

Найбільш корумпованими українці назвали саме ті інституції, які покликані боротися з корупцією – суди (66%), правоохоронні органі (64%), державну службу (56%), сферу охорони здоров’я (54%), парламент (53%), політичні партії (45%), освітню систему (43%), бізнес (36%), військову сферу (28%), ЗМІ (22%), релігійні інститути (21%), громадські організації (20%).

Зростання недовіри до цих сфер спровоковане тенденцією різкого зростання хабарництва, кажуть експерти.

Значна частина респондентів визнали, що платили хабар при отримання послуг у правоохоронних органах (49%), медичних установах (41%), освітніх установах (33%), земельних службах (25%), реєстраційних і дозвільних службах (22%), судах (21%), податковій (18%), комунальних підприємствах (6%).

Про випадки вимагання хабара повідомили 35% опитаних, при цьому 53% з них заявили, що відмовилися платити. Рейтинг причин дачі хабарів виглядає наступним чином: неможливість отримати послугу іншим шляхом (33%), на подяку (33%), для прискорення процесу (28%), для здешевлення послуги (6%). Не повідомляють про корупційні випадки 74%, бояться наслідків – 24%, вважають, що це нічого не змінить – 63%.

Виконавчий директор Transparency International Україна Олексій Хмара заявив, що громадяни країни показали владі “жовту картку”.

“Дослідження минулих років установили, що довіра до церкви вдвічі вища за довіру до судів. Нинішнє опитування виявило, що народні настрої погіршуються: 80% вважають узагалі нерезультативними дії влади й упевнені, що країною управляють кілька осіб із оглядкою на власні інтереси”, – сказав він.

“На тлі цих невтішних цифр, а також через зростання масового невдоволення українців діями правоохоронних і судових органів, дуже серйозним тривожним сигналом є готовність кожного третього вийти на вулицю захищати свої права. Цифри свідчать, що жовта картка ризикує перетворитися на червону”, – заявив Хмара. 

Дослідження Transparency International Барометр світової корупції проводиться з 2003 року методом індивідуальних інтерв’ю.

Польове опитування проводилося з літа 2012-го до зими 2013-го року. Опитано понад 114 тис. осіб у 107 країнах. В Україні з 9 по 17 серпня 2012 року опитано 1000 респондентів старше 18 років. Похибка вибірки – 3%.

Джерело: Українська правда

25 коментарів

 1. Більшість з них готова вийти і протестувати лише на папері. Цифри залишаються і залишаться цифрами.

 2. Я думаю результати куплені!

 3. А який відсоток людей підтримує корупцію?

 4. А що, вже прийняли закон про легальну корупцію?

  Не потрібно нікуди виходити – достатньо просто, поважати себе і не давати хабара!

  • Знаєш, коли на кону стоїть життя близьких, то хабар дає якусь надію. Я просто за те, щоб, наприклад, медицина платна була

   • Стосовно медицини – я цілком згідний. До речі я вже підіймав це питання з одним місцевим депутатом (у своєму місті) що до платного пологового будинку.

   • І що? крім офіційної суми, тобі скажуть заплатити ще й хабар. Якщо Ти віриш що ця плата піде на користь, то мабуть забув де живеш…
    Для прикладу Італія – медицина безплатна. Тітка – людина чужа, можна сказати раб.. дуже складну операцію зробили безплатно. Україна – звичайна операція на апендицит – 1000 оперуючому лікарю, ліки, анестезія і тд.. +- 2К.. Дорого жити, дорого помирати…

    P.S. недавно був хворий. ліки які 2 роки тому купляв за 10грн – тепер коштують 80.

    • Ти помиляєшся!

     • Все це правильно і все це гарно, і це може стосуватися ПРИВАТНИХ закладів… та ми з Вами живемо в цій країні і проблема корупції торкається стосунків громадянина з державними, муніципальними, іншими закладами (скажімо санаторіями) і т.п. А там ліс такий страшний, що не в казці сказати, ні пером описати…

    • Абсолютно згоден! Лікар скаже, а що мені з того, що десь там у касі заплачено? Не страхова буде тобі операцію робити, а я! І що?

     • І Ти помиляєшся.
      Я є роботодавцем і я швидко знаходжу заміну працівнику який, так би мовити, починає “храмати”. Роботодавці є досить мудрими людьми. Вони швидко знайдуть достойну заміну тому ледарю котрий в приватній клініці буде брати хабара. Роботодавець буде піклуватися про репутацію (бренд) своєї клініки. Той лікар чи людина іншої професії, яка може сама на себе працювати стає підприємцем і надає офіційно свої послуги (тобто не бере хабара, бо працює на себе). Нам потрібні приватні клініки, куди будуть приходити працювати професіонали своєї справи, я переконаний що в них буде пристойна зарплата і вони будуть боятися брати хабара. Інакше, можна буде підловити того чи іншого лікаря на хабарництві і він відповідно втратить свою лікарську практику і право працювати лікарем. Отже, це відфільтрує ледарів, і спеціалісти зможуть спокійно працювати.
      У нас вже є приватні поліклініки, тобто деякий досвід в цій галузі – немає приватних лікарень.
      Роботодавець в першу чергу візьме на роботу лікаря (чи відповідно людину іншої професії) з хорошою репутацією і буде дуже перевіряти з сумнівною чи відсутньою.
      Одним словом – Ви помиляєтеся! А те, що Ви в це не вірите – то це ваша проблема!

      Цитата (не пам’ятаю чия):
      Є люди ті що бачать.
      Є люди ті що бачать коли їм показують.
      І є ті що нічого не бачать.
      От тепер визначтесь, до яких Ви належите.

     • Пхє… приватні.. Так Ти правий буде піклуватись про репутацію і тд…. Частково.. і то будуть винятки з працевлаштуванням по блату і тд.. В нас це добре вкорінилось і ще не викорінилось(і це буде не швидко).. І всетаки так праватна це добре..

      Мабуть Ти не чув про.. перед приватною клінікою з гарною репутацією збили людину. Лікарі.. високої кваліфікації, ті які давали клятву гіпократа і тд не надали допомогу цій людині.. бо бачте в їх клініку потрібно записуватись. людина померла бо інша лікарня була далеко.

      Наступне.. бабуся з пенісією 1100 грн.. її навіть за цю суму не просто нормально поховати а ти про похід в приватну лікарню заговорив. Та що там.. молода людина з зарплатою 1500 грн.. а якщо ще з дитиною і жінкою як має пролікуватись.. а таких сімей в нас нажаль багато.. Просто Ви дядьку з своїм бізнесом надто віддалились від буденних реалій простих людей. Чи може ти вважаєш що тільки такі як ти мають вижити а інші помирати?

     • Анонімний
      10/07/2013 о 19:12
      то на твою думку дешевше дати хабара і при цьому лікування буде ефективне (десь півроку тому в мене був схожий досвід в держустанові)? Стосовно ДТП біля лікарні – значить так керівник лікарні дбає про свій заклад, дана система далека від Американської, не те що від досконалої. Бабусям звичайно можна поспівчувати, та не факт що та бабуся насправді не має коштів на лікування, бо інакше б давно “ґеґнула” , просто по своїм особистим причинам це приховує і правильно робить.

      Я часто зустрічаю звичайну молодь, яка дуже сильно намагається бути схожою на так би мовити “золоту молодь”, навіть за останні батьківські (не свої) гроші. Вони взагалі не переймаються майбутнім і бідкаються маленькими зарплатами. Коли запитуєш “що вони вміють робити? Якою спеціальністю добре володіють?” – у відповідь мовчать (ніякою, бо яка то наука за хабарі?), а зарплату хочуть велику (навіть конкретну цифру назвати не можуть) і побільше. А потім, зовсім випадково, утворюють сім’ї, дивляться на реалії свого життя і починають до кінця його жалітися.

      Я також проста людина, я не намагаюсь бути на когось схожим, а дбаю про своє майбутнє як вмію. Свій досвід передам своїм дітям і буду молити Бога, щоб вони були кращими за мене і досягнули у своєму житті більшого.

     • Іти в прокуратуру із заявою про вимагання хабара!

   • А у вас бесплатная?

 5. Хворі не лише правоохоронні органи, але й все суспільство. Здебільшого ініціатором хабара виступає саме хабародавець, а не той, хто його отримує. Більшість надає перевагу тому, щоб вирішувати свої проблеми саме таким чином, а не йти законним шляхом. Випадки звернення до правоохоронних органів про віимагання хабара взагалі одиничні. Тому ми варті того, що маємо

 6. коррупции не может быть, когда закон станет одним для всех!
  равные права для: обычных людей, предпринимателей, богатых, и т.д. и само собой “влади”!

 7. Проблему не можливо вирішити на тому рівні мислення, на якому вона виникла. Щоб вирішити проблему (побороти захворювання), потрібно усунути її першопричину, а не боротись із наслідками (симптомами). Вийдіть за рамки, мисліть ширше…

 8. В нас куди не ткни скрізь корупція.Про що говорити коли вся влада корумпована,як говориться риба псується з голови.Можливо допомогла б люстрація влади.А так це все тимчасові заходи.

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.