Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1169065 (207 за 24 години)

Український журнал «Світова географія» відновлює свій випуск

| 22 коментарі

Панорама

Суто український науково-популярний журнал «Світова географія» відновлює свій випуск після майже дворічної перерви. Серпневий номер журналу вже готовий до друку і, за словами пана Козловського, після 15 липня журнал вже має надійти до продажу. Кожен номер видання міститиме 128 сторінок та виходитиме кожного місяця. «Світова географія» видаватиметься двома морвами: ліва колонка – англійською мовою, права – українською. Журнал можна буде придбати у кіосках Києва та з наступного року передплатити у відділеннях поштового зв’язку.

 За словами головного редактора, журнал «Світова географія»  перестав виходити у листопаді 2010 року. Припинення випуску було пов’язано з економічною кризою у країні та з урізанням рекламних бюджетів. Наразі виданню вдалося залучити інвестиції, які дозволять регулярно виходити до Нового року. Керівництво журналу сподівається, що за ці півроку з’являться власна читацька аудиторія та рекламодавці. У зв’язку з довгою перервою виходу редакція журналу набрала новий штат працівників.

 Кожного місяця «Світова географія» буде публікувати новини з  української Антарктичної дослідницької станції. Спеціальна рубрика розповідатиме про українських дослідників та їх експедиції.

 У журналі передбачено також місце для літературної сторінки. Редакція планує публікувати щоденник Девіда Лівінгстона, місіонера, проповідника, дослідника, який відкрив водопад Вікторія, витоки Нілу, річку Замбезі. Через великий об’єм щоденника вченого, журнал публікуватиме записи дослідника частинами. За словами пана Козловського, записи вченого ще ніколи повністю не публікувались в Україні.

 «За сприяння університету Намібії нам вперше вдалося отримати рукописи вченого для публікації їх перекладу в Україні. До цього записи Девіда Лівінгстона, які виходили у нас, були майже наполовину скорочені, з них була викреслена  християнська складова, в якій є дуже багато цікавих подробиць», – розповідає редактор журналу.

Також Ігор Козловський розповів, що у журналу є домовленості з американськими університетами та вченими, які кожного місяця писатимуть для журналу статті про найновіші дослідження. Зокрема договори були укладені з університетами Берклі, Гарварду та Гонолулу.

Основна ціль журналу така ж, як ціль нашого Руху – популяризація всього українського в світі, і всього кращого в світі для українців. Це не лише географія, це мандри, наукові дослідження, експедиції, нові віяння в науці, досягнення українських і міжнародних наукових і природничих інституцій тощо. У випадку, якщо виданню вдасться зіпнутися на ноги, колектив планує відновити повноцінне заповнення власного сайту http://world-geographic.com/ та ФБ-сторінки.

Джерело: Телекритика, Світова Географія
ФБ сторінка журналу (підписуйтесь і поширюйте)

22 коментарі

 1. Цікаво-цікаво. Подивимось чого він вартує.

  Ще б журнал http://www.magazine-agent.com/Science-Illustrated/Magazine “Science Illustrated” українською (або щось схоже) – було б дуже круто!

 2. Тішить.
  Але коли я намагався дізнатися у них чи якось можна передплатити чи купити його, то сказали, що на Заході України його нема, бо 1 станція метро у Києві купує його більше як вся ЗУ….
  Після такого маразму, зрозумів хто там працює…

  • Серпневий номер журналу надійде в продаж 10 серпня. На сторінці журналу у Фейсбуці написано, що журнал має бути доступним не лише в Києві, а й у більшості обласних центрів України. Орієнтовна вартість одного примірника журналу – 20-25 гривень.

  • Пане, це не маразм. це жалюгідна статистика

 3. “бо 1 станція метро у Києві купує його більше як вся ЗУ….”
  – це Вам так в редакції сказали? Бо якщо так, то звучить якось дуже образливо.

  • звичайна статистика. це не сказали в редакції – це результати продажу і повернення
   ми теж содівалися, що цілий Львів більше купить за одну арсенальну чи петрівку))

   • Шкода, але мені цей журнал жодного разу не попадався в скількох кіосках і магазинах я не шукав. Мені доводилось багато раз прочісувати усі видання виставлені на продаж в кіоску, але журнали українською мені неймовірно рідко траплялися, а в основному все російською.

    Цікаво, як же ж так, що на одній Арсенальні чи Петрівці купують більше?

    Якщо мені все ж вдасться знайти випуски цього журналу і він буде достатньо цікавий (читаючи статті на сайті журналу я схильний в це повірити) – тоді передплачу.

    А, і ще, образливо звучить не статистика, а те як вона подана (хоча я не впевнений що з уст мовця прозвучала саме така фраза, проте тут маємо її).

 4. Журнал планує незабаром зробити платну електронну версію, а також з Нового Року організувати підписку. Паралельно працюватимуть над пошуком партнерів в усіх без винятку областях України. Але потрібна інформаційна підтримка і надія на те, що журнал купуватимуть. Бо два роки тому дійсно вони робили спроби вийти в регіони, але за відсутності попиту отримали натомість фінансові проблеми. Відновити випуск, як і написано в статті змогли лише зараз. В планах також, оновлення сайту. Інформація від редактора.

  • Особисто я віддаю перевагу паперовій літературі, електронною мені щось незручно користуватися.

  • ===Журнал планує незабаром зробити платну електронну версію

   Молодці – це найправильніша думка щодо випуску журналів.

 5. Як Львів може купити більше за Петрівку, якщо на Петрівці журнал є, а у Львові немає? Я хз яка статистика у Нешенал Джеографікіс чи у купи російських географічних журналів, але всі вони є у Львові.

 6. вони може і є. але статистика повернення показує чітко, де більше купують

 7. більше 400 штук жодна область не купує, на жаль.
  а Київ навпаки – 1000 пр-ів на тиждень

 8. Але якщо їх там не будуть продавати, то їх ніхто й не купить……….

 9. Хтось порівнював його з National Geographic ?

  • Дещо різні. Матеріали та фото в цілому якісні. Плюс в них журнал двомовний (статті в номері українською та англійською мовами). Більшість статей написані іноземними науковцями, публікуються на підставі відповідних договорів. Їм закидають, що стаття дворічної давнини про те, що в Грузії знайшли останки трьохметрової людини є “фейковою”, але в редакції стверджують, що це реальність, і дозвіл на фотографування свого часу отримували від Саакашвілі. Також кажуть, що на даний час працюють над тим, щоб отримати у грузинів право на зйомку документального фільму щодо цього.
   Крім власне журналу, в них ще є окремий телевізійний проект Телепрограма Експедиція ІКс https://www.facebook.com/x.expedition , який зараз знаходиться у пошуках спонсорів, хоча і має необхідні документи і начебто навіть домовленість на тематичну україномовну програму на одному з провідних телеканалів.

 10. Дякую вам за цікаві новини. Ще у шкільні роки захоплювався географією. І тепер читавши новини на сайті “Світової географії” не міг відірватися!

 11. Схоже на те, що передплати немає.
  Дивився новий каталог видань і цього видання там немає.

 12. альтернатива Нат Гео?
  норм) чекаю з нетерпінням

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.