Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1171928 (196 за 24 години)

Перший український Драматикон

| 14 коментарів

Афіша

17 липня, тобто вже завтра, на честь третьої річниці Драматики, на каналі twitch.tv/r_lemongrass відбудеться непересічна подія – перший в Укрмережі Драматикон. Що це? Це зібрання кращого із кращого зі продуктів, створених народом спільнот українського інтернету дотичних до Драматики. Однак, це не лише і не так святкування річниці якогось сайту, як ідеї, що поєднує в єдиному пориві людей і спонукає їх до творення чогось цікавого та гарного українською.

Сама Драматика – це енциклопедія українського інтернет-фольклору. Але й не лише. Вона також здійснює діяльність із загального сприяння розвитку різних аспектів української культури в інтернеті, що виливається в організації проектів, які створюють специфічні види контенту або допомозі тим, що вже існують. Найактивнішу діяльність Драматика виявила у чотирьох напрямах: опис українських та світових іміджбордів, ліга, співпраця з аніме-фендомом, сприяння перекладу веб-коміксів українською.

Так наприклад, список світових іміджбордів, що знаходиться на Драматиці і створений українцями, є найбільшим подібним проектом у світі й містить наразі близько 500 дошок від різних держав та культур. Ним користуються люди зі всього світу, для зручності яких, список було адаптовано до користування англомовними користувачами. Також на його основі було створено проект опису культур світових іміджбордів українською та англійською мовами. «Українці вражаючі, їм за кілька днів вдалося зібрати про нас більше інформації, ніж нам за весь час» – відказували ледь не на кожному сайті, серед яких бразильські, італійські, угорські та фінські спільноти.

Гучна новинка Рунету-Укрмережі 2012 року – ПЕСофутбол не могла не зачепити й Драматику. На базі цієї гри і було створене об’єднання ґеймерів Укрмережі та Рунету, що новить назву «/b/ ліга» і є автономним підрозділом Драматики. Пізніше до ПЕСолюбів приєдналися шанувальники «ДотА 2», наразі готується міжбордовий турнір з цієї гри.

Продуктивна діяльність Драматики на теренах українського аніме-фендому, а семе створення української аніме-літератури (переклади та оригінальні книги) привела її до співпраці зі львівським аніме-клубом «Міцурукі», особливо активну позицію у якій виявив президент клубу Лунсар. Також Драматики підтримує вітчизняні аматорські команди озвучення аніме та перекладачів манґи.

Програма ж зі встановлення автономної участі у Драматиці різних спільнот з переданням їм на розпорядження відповідних матеріалів та необхідних ресурсів, є пріоритетною для загального розвитку Драматики.

І от завтра, 17 липня, починаючи з 18:00, кожна з цих площин українського буття, явить нам свої найкращі здобутки. /b/ ліга проведе ігри з українським коментуванням: у грі у «ДотА 2» зійдуться команди українського іміджборду Хатач та російської іміджборди Тузач, а у матчі з ПЕСофутболу постане протистояння мемокоманд українського іміджборду Учан та російського іміджборду Двач. Українські команди аматорського дубляжу аніме УкрДаб та ФанВоксЮА люб’язно надали свої витвори для онлайн-трансляції, це відповідно онгоінґи «Вільний!» (1-ша серія) та «На бій проти титанів» (14-та серія). Українські ж іміджборди почестять нас найцікавішими подіями свого екстраординарного життя та інтерв’ю з найбільш відомою українською камвхорою – Катею-тян. Наостанок вас чекає невеличке ознайомлення з самою Драматикою, адже можливо хтось захоче реалізувати себе у рамках чергового проекту.

На все вам добре, сподіваємося вам сподобається.

14 коментарів

 1. У смітник ту вашу “драматику”. Уроди пишуть усі статті з матюками. Гидко.

  • Дата педія не призначена для тих, на кому життя поставило хрест.

  • Я не пишу з матюками майже. Взагалі ніколи не вживаю матюків. Але в інтернеті мене ніхто не слухає.

 2. Я атеїст. Тому з хрестами не до мене.

  • А ненависть до нецензурщіни не означає автоматом, що ця людина сповідує одну з вигаданих людьми “релігій”. Якщо немає що сказати то ліпше промовчати.

   • Правильно, якщо немає що мудрого сказати – то краще промовчати! Отже мовчіть, “шановний” вінськийігор!

  • Власне, через свою “атеїстьичну озабоченість” Ви не помітили, що мову ішла не про ті хрести, які Ви собі подумали.

 3. Якого дідька постійно вважають, що якщо українська мова – то лише цнотлива та без матів. Шановні навіть святій українській мові властиві лихослів’я. Згадайте Котляревського. Його жива мова викликала купу обурень у тодішніх читачів. А зараз це перлина української новітньої літератури.

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.