Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1168859 (252 за 24 години)

Лише 8% українців беруть участь в активній громадській діяльності

| 3 коментарі

86% громадян України не є членами певних громадських організацій, об’єднань чи партій, про що свідчать результати опитування Фонду “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва та соціологічної служби Центру Разумкова.

“Основними причинами своєї неучасті в діяльності громадських організацій громадяни називають впевненість у тому, що їхня участь нічого не змінить, а також відсутність часу на подібну безоплатну роботу”, – сказала директор Фонду “Демократичні ініціативи” Ірина Бекешкіна під час круглого столу в середу в Києві, презентуючи результати опитування.

Згідно з результатами, лише 8% українських громадян задіяні в активній громадській діяльності, і цей показник знизився за останні роки. При цьому рівень залученості в громадську діяльність не відрізняється від прихильників різних політичних сил, представлених в українському парламенті.

Респонденти вважають, що потреба в активній громадській діяльності може у них може з’явитися в тому випадку, якщо така діяльність принесе конкретну користь їм або їхній сім’ї – 37% або якщо під загрозою опиниться життя, здоров’я і благополуччя їхніх близьких – 33%. 58% опитаних вважає, що громадські організації потрібні в їхніх містах чи селах, 18% вважають, що не потрібні. При цьому тільки 30% знають про громадські організації, які діють у їхніх населених пунктах, 70% про такі організації не знають.

Українці вважають, що основними видами діяльності, якими, насамперед, повинні займатися громадські організації, є захист соціально вразливих груп населення – 57%, надання людям юридичної та іншої допомоги щодо захисту їх прав – 50%, контроль за діяльністю влади – 45,5 %.

Опитування було проведено Фондом “Демократичні ініціативи” та Центром Разумкова з 17 по 22 травня 2013 року. Опитано 2010 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України. Теоретична похибка вибірки – 2,3%.

Джерело: День

3 коментарі

  1. Це не лише, 8% – це хороший показник

  2. 8% – це дуже високий показник, загалом світова статистика дає 2-3% активних громадян.

  3. Але на превеликий жаль переконаний із цих 8% 7% не на нашому боці, це різні “профкоми”, які щемлять і б’ють інших активістів, які мають свою точку зору (як сталося на днях у Вінниці http://maidanua.org/2013/07/pershyj-prorektor-vinnytskoho-ahrarnoho-universytetu-scho-ty-zadrochenyj-znimajesh-video/) або молодіжки різних партій куди йдуть люди переважно з надією дорватися до корита, а не зробити щось корисне(

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.