Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1171012 (171 за 24 години)

Російський бізнес витіснив єдину українську книгарню в Луганську

| 5 коментарів

У березні 2013 року в Луганську відкрилася єдина в місті україномовна книгарня “Східна Брама”. Про це можна було прочитати на  Гуртом. Однак проіснувала вона лише 5 місяців. Її власник Дмитро Снєгирьов розповів, що керівництво торгового комплексу “Центральний”, де вона діяла, попросило його звільнити приміщення.

“Мені сказали, що на це місце в’їде російський бізнесмен і відкриє тут спортивний магазин. Нам же запропонували приміщення на першому поверсі комплексу, але воно дуже велике для нас, і оренда там – у два рази вища нинішньої. А наш магазин неприбутковий”, – пояснив Снєгирьов.

“Міф про те, що українські книги на Сході України не сприймаються, був нами розвіяний, – підкреслює власник. – Бестселерами були книги Василя Шкляра, Сергія Жадана, Оксани Забужко, Юрія Андруховича. Був великий попит на футболки з національною символікою, українську класичну музику й українські мультфільми”.

Хоч власник називає магазин неприбутковим, справжня причина його закриття, стверджує, – у політиці. Каже, що це наслідок того, що тижнем раніше суд заборонив проросійським організаціям пікетувати приїзд Патріарха Філарета, якому сприяв Снєгирьов.

“За останні два місяці спочатку закрили кав’ярню, потім мені не дали відкрити спортзал, тепер змусіли закрити книгарню. … В книгарню зайшла людина в цивільному і повідомила, що за тиждень закриють і книгарню, і мене, тому що я набрид їм своєю діяльністю. Є жорсткий тиск на мене як підприємця і громадського діяча, а не економічний конфлікт між власником приміщення та орендарем, як це намагаються представити ЗМІ. На сьогодні вирішується питання щодо відкриття книгарні на території Луганської єпархії УПЦ(КП)”, – написав Снєгирьов у своєму фейсбуці.

Незалежно від причини, з якої закрився український магазин, дехто з керівників луганських патріотичних організацій називає Дмитра Снєгирьова схильним до кар’єризму і здатним перебільшувати факти.

 Джерело: Gazeta.ua

5 коментарів

  1. “Незалежно від причини, з якої закрився український магазин, дехто з керівників луганських патріотичних організацій називає Дмитра Снєгирьова схильним до кар’єризму і здатним перебільшувати факти.”
    Щось незрозуміло, кервників яких це патріотичних організацій? проукраїнських? чи проросійських. Якщо проруських – то все зрозуміло, вони так і будуть коментувати, якщо наших – то певно ці керівники – “козачки заслані”, є факти тиску на підприємця і вони говорять самі за себе, як тут ще перебільшувати можна.

  2. Без перебільшення книгарня займала завелику відносно своєї аудиторії площу. Культурним центром для українців Луганську, як сподівався пан Снєгирьов, його книгарня так і не стала. Більше треба було зарубіжної літератури в перекладі, більше нашої художньої. Рекламуючи крамницю, власник робив акцент на есеїстці в стилі “непереможна УПА”, “Діти сонця – Арії”, “300 героїв України” і т.п. Разом із націоналістичною атрибутикою – це абсолютний тролінг і повний фарс у бізнесі. Загалом книгарня була непогана. Сподіваюся, Снєгирьов полишить політичний піар і зосередиться на розвитку бізнесу. Годі штампувати скрізь “Наш формат”. Беріть приклад з “Книгарня Є”.

  3. Орендуйте приміщення в іншому місці. Відкрийте також інтернет магазин. Щодо “Нашого формату” – то якість там поганенька, проте наша.

  4. Ну то погано, звісно, що закривають, але той Снєгирьов раніше у ВО “Свобода” був, а потім посрався із керівництвом, за що його і вигнали з партії. Так що твердження про те, що він трохи кар’єрист – не голослівні. Використовувати популярну зараз тему, ще й на хвилі антиурядових настроїв – справа прибуткова, особливо там, де ще пару років націоналістів цькували всюди…

    • Маленька поправка: його не виганяли зі Свободи, він сам вийшов з партії написавши заяву.

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.