Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1169844 (188 за 24 години)

Примусова русифікація триває як офіційна політика влади

| 15 коментарів

9228152_d7c13d07

Примусова русифікація триває як офіційна політика влади в Одесі. Директора шкіл отримують усні вказівки з міського управління освіти щодо необхідності відкриття нових російськомовних класів у кожній школі.

Батькам, що бажають віддати дитину у клас з українською мовою навчання, часто навмисно кажуть, що місць в класі вже немає, або дітей в класі не достатньо.
Одеський міський голова Олексій Костусєв поставив завдання новому начальнику управління освіти Зінаїді Цвірінько – кількість російськомовних класів у місті має бути більшою ніж україномовних. Попереднє керівництво із цим завданням не впоралось.
Через адміністративний тиск на директорів шкіл та обман батьків завдання виконано. У місті залишилась лише одна українська школа. За рік на 5% зменшилась кількість першокласників що навчатимуться українською мовою. Чому так різко “змінилась” думка батьків? Минулого року в Одесі був інший демографічний чи мовний склад населення?
За два роки Костусєв, Косьмін та Цвірінько далеко просунулись у справі примусової русифікації міста, але прийде час і громада все розставить на свої місця, так-так – саме громада а не центральна влада. Така політика не є реалізацією волі одеситів, це лише хворобливе бажання купки обмежених маргіналів з необмеженим ресурсом.
Русифікація і захист російської мови не мають між собою нічого спільного. Я всіляко підтримую розвиток сучасної російськомовної культури, але не за рахунок стирання свідомості маленьких одеситів та їх батьків. Нагадаю, що за даними останнього перепису, сьогодні вочевидь, ця цифра є значно вищою, понад 60% Одеситів визначають себе українцями,

Автор: Андрій Юсов
Джерело: Українська Правда. Блоги

На щастя на протидію владним діям громадськість пропонує і свої ініціативи, однією з яких є  Український розмовний клуб м. Одеса  ГО “Мовний ренесанс”.

А як на Вашу думку можна протидіяти таким діям нашої влади?

15 коментарів

 1. === але прийде час і громада все розставить на свої місця

  Цим усе й сказано.

  • Можливо, хоча б тепер людина зрозуміє, що потрібно голосувати за СВОБОДУ.

   • Проголосувати можна хоч за чорта, але у дзеркалі всеодно відображатиметься те, що є, а не те, чого хочеться :)

    • В дзеркалі – так, а навколо? То що, краще нічого не робити і не голосувати?

     • У дзеркалі також відображається те, що навколо.
      Якщо дуже голосно кричати: свобода, витинанки, вишиванки, українська мова…то можна його (дзеркало) просто заплювати і прицьому нічого навколо не зміниться. Не стане якіснішою свобода і вільнішою мова.
      Якщо згадана політ.сила сформована із вчорашніх дворових банд + якийсь сільського клюбу артист, люта тітка і на чолі з урологом, що дуже любить Україну:)
      Її всі люблять. Кожен по своєму, в залежності від соціального статусу.
      У дзеркалі все видно:)

 2. А хто саме роздає усні вказівки?

 3. Проблема, Андрію, в тому, що твоя традиційна фраза про “Я всіляко підтримую ризвиток сучасної російськомовної культури, але не за рахунок зтирання свідомості маленьких одеситів та їх батьків” є просто ідеалізмом. Вся історія свідчить, що розвиток російської культури здійснюється саме за рахунок інших, і передусім українською. Вона для неї головний донор. Гоголь он спробував поєднати “дві душі” і закінчив вірним Росії Тарасом Бульбою, російськими творами. Українська культура завжди розвивалась як контркультура російської та польської. Третього не дано. Не слід обманювати себе та інших. Всім сподобатися не вийде. Не таке життя. Бог дав всім етнічну територію і хай на ній розквітають передусім культури. Мультикультуралізм, стирання етносів за рахунок гібрідної ідеї громадянської нації (гуртожитку для всіх і ні для кого) – є підгрунтям сучасних процесів, що вкладаються у формулу “інтернаціоналізм (глобалізм) – плюс русифікація”

 4. “Мовний ренесанс” створений владою для того, аби загнати хохлів у підготовлений для них теплий, болотистий, куток, резервацію, в якому вони будуть тихо та мирно конати, нікому не заважаючи, говорячи про витинанки, вишиванки та ін. І все це в союзі з “Славянским единством”

 5. Унікальний сайт. Видаляються коментарі власне по темі. Можна тільки плакатися та ганьбити росіян. На все інше розуму у вас не вистачає. Напевно, теж створені на російські гроші. Українців нищать, а вони все думають як би бути потолерантніше. Туди вам і дорога – у пекло

  • Цілком згоден з Вами, хоча так звана “толерантність” це просто байдужість та страх.

 6. Добре там , де Їх немає , добре тим , хто їх не знає .Вони , як чума .По всьому світі їх не люблять , навіть бридяться , а вони цього навіть не здатні зрозуміти ,чи може вдають ?…..Оце так ментальність !!!!

 7. Тарасик, синку, тебе і в Україні немає, чого скулишь.

 8. Сумно але факт.

 9. “А як … протидіяти таким діям нашої влади? ” Іти у владу! І бути міністром освіти, а не головою “Просвіти”. Бути міністром оборони ,а не керівником УНСО.

 10. Дуже вдячний ,татку Геннадий , за пошанування . Беручи до уваги граматику , ягідка не з нашого поля .

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.