Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1171208 (161 за 24 години)

Українська соціальна мережа: створюємо гуртом

| 97 коментарів

Social-Networking-Development

Всім привіт, мене звати Любомир і я хочу створити українську соціальну мережу. Для чого? Все просто: мені не подобається, що люди використовують “контакт” – це монополія, тим більше це російський сайт. Чому до цих пір ніхто не написав такої мережі? Я не розумію або просто не знаю таких, та суть в іншому. Якщо “контакт” просто “передерли” з facebook в далекому 2006-му, і він такий популярний зараз, то чому б не створити щось своє; коротше кажучи, мені вся ця картина не подобається, треба щось змінювати.

Так як в Україні “цукенбергів” немає і ніхто не дасть гроші на створення соціальної мережі, я думаю, що спільна розробка такого проекту – це вирішення проблеми. Зараз я шукаю людей, які б приєдналися до проекту, бо сам я допишу його не скоро. Коди будуть відкриті для всіх бажаючих під ліцензією MIT, а проект я хочу розробляти як open source.

Дане відео демонструє все, що реалізовано на даний момент:

[youtube http://youtu.be/guSmIvqbkUQ]

Прошу строго не судити, розробка ведеться всього 5 тижнів, зараз сайт знаходиться у мене в локальній мережі, а в інтернеті з’явиться тільки після кінцевого релізу. Спільну роботу над проектом можна реалізувати через mercurial.

Всі бажаючі взяти участь у проекті, який ще не має назви, приєднуйтеся! Якщо ви не розробник та бажаєте взяти участь, то можливо у вас є ідеї, які б я міг реалізувати. Якщо вам відомо схожу тему або її авторів, розкажіть про них, мене цікавлять будь-які ідеї по даній темі. Щодо безпеки сайту та всіх даних, то сервер буде точно не в Україні, одразу пригадую як з ex.ua міліція “вилучає” сервера))))).

Контактні дані:

Технології:

 • php 5.5
 • Zend Framework 1.12.3
 • MySQL
 • AJAX
 • jQuery

97 коментарів

 1. Продовжуйте в тому ж дусі! Сумніваюсь, що коли-небудь ваша мережа стане конкурентноздатною, але в процесі розробки ви наберетесь безцінного досвіду. (Можна було і посилання на репозиторій дати, а не на статтю у вікіпедії :) )

 2. це все кльово!

  але. вже була українська соцмережа “конект”. успіх до неї так і не прийшов через вищезгаданий VK. на кого буде орієнтована українська соцмережа? на галичан і тих, хто живе на правому березі?) лівобережним вистачає vk, а після того, як з адреси сайту зняли приставку “.ru”, то й правобережним теж. я особисто просто не можу перейти на фейсбук через його надмірну рекламу і звиклість до vk, але дуже хотів би це зробити)…

  + для чого придумувати велосипед, якщо вже є фейсбук, майспейс, ластфм, ютуб і гугл+?
  для чого знов щось мавпувати і створювати новий ZAZ Forza?)

  краще придумати щось нове. або хоча б змавпувати щось дійсно цікаве і хороше. от наприклад, як російські приставки до ТБ “dune”. хороша річ. була б українською – ціни б не мала.
  якщо задорого можна щось простіше. якийсь музичний ресурс схожий на ласт.фм, але виключно український. проте, чи багато там назбирається нормальної музики?… можна спробувати.

  і в тому дусі.

  а творити те, що й так не стане популярним… хз. є фейсбук.

  • рекламу можна виключити є така штука як Adblock

  • Так, Конект був, але вони самі себе загнали в кут і знищили, адже нічого не оновлювали. Тим більше, то був незручний сайт. Єдиний плюс – я там знайшов кількох друзів-українців в НЙ і дотепер дружимо)

  • Все вірно але не вірно шлях йдете,бо неуважні або без пітримку украЇнську націю щоб захистити від ворога та не потрібні помста.Дякую!

  • Ну і катайся на москальському велосипеді!!! А Українська соціальна мережа обов’язково повинна бути!!! Є країна, повинна бути і соціальна мережа!!! Хай і мало відомою буде спочатку, але як вона буде дієвою, це вже питання суспільства!!! А отаких москаликів, ще дуже багато в Україні, тому і маловідомою буде, допоки!!! Одна може бути перешкода, це жидо-москальська влада в Україні, яка і не дає розвитку українського, та і самі (українці), які затуркані москальщиною!!!

   • згоден, цей фанатик вк, гордон якийсь :-) яб із задоволенням створив Українську соцмережу сам, але не має не грошей на це, ні досвіду програмування. але ентузіазм є, і так з більшостю патріотів. талановиті програмісти між шансом стати засновниками, і посадою у facebook, вибирвють facebook. і поки хоч один з них не виявиться патріотом, без меншовартості, із бажанням створити щось подібне, так і буде. з “вітасиком” не погоджуюся, бо Українська соціальна мережа, може бути модною на сході європи, (у польщі, чехії, литві, і т.д.) і у країнах, які звільнилися з російського полону, по типу білорусі, за умови що у програмі, буде підтримка білоруської мови. я вже бачу, як уся опозиція, білорусі, переписується У нашому, безпечному Українському месенджері. а усі скептики, нехай їдуть у московію, і граються з тєнтаклями фсб.

 3. Радий, що є ще в нас такі ентузіасти! Наснаги!

 4. Я також хочу побажати автору розробки та всім, хто до нього долучиться, НАСНАГИ.

  Щодо конкурентоздатності і т. ін. – сумніваюся що ця розробка покликана скласти комусь конкуренцію, просто кожен, хто підтримує українське, тепер матиме свою соцмережу, незалежно від місця проживання ( правий берег, лівий, Галичина і т. ін).
  Ось і все.

 5. Є така суспільна мережа: http://ukrainci.org.ua/login.php. Врахуйте їх досвід.

 6. Оу… Дуже хороша ідея!!! Так як я не зареєстрований ні в контактах ні фейсбуку, то б з радістю реєструвався у рідному.

 7. Ідея цікава. Але це не перша спроба в Україні.
  Першою, мабуть, був вже згаданий connect.ua – перший рік вони більш-менш чудово працювали, але потім у них змінилися орієнтири і по суті мережа остаточно спаскудилася (маю гадку, що їх хтось перекупив або натиснули на них), хоча й існує досі. Але думаю тепер там мало хто сидить з України за винятком зросійщених східняків.
  Іншим проектом був susidy.com. За можливостями він значно ближчий до вконтакту та фейсбуку, але вони себе не зуміли популяризувати на відміну від коннекту. В результаті там, вірогідно, усе затихло. Принаймні вчора й нині я перевіряв і порожня біла сторінка на місці susidy.com. Хоча кілька місяців тому, здається, ще працював сайт, бо я заходив.

 8. Ідея хороша і мені подобається інтерфейс незважаючи на його сирість – вважаю, що все попереду.
  В Україні дійсно ніхто не дасть грошей на розробку, то факт. Але є питання, звідки взяти гроші на утримання серверів після релізу?
  Безумовно Любомир – молодець, бо він взявся і почав втілювати свою ідею сам. Це рідкісний тип людей, які замість того, щоб триндіти роблять свою справу.
  Любомир, яке в вас бачення кінцевого вигляду сайту, його можливостей, переваг і особливостей?
  Я не маю досвіду у веб-програмуванні, але можу долучитися до створення клієнта під андроїд, коли мережа обросте функціоналом.
  Бажаю Вам та вашим однодумця наснаги, успіху та терпіння!!!

  • На рахунок серверів – не маю уявлення, хоча для початку можна і самому орендувати.

   Дизайн сайту як і зараз буде – мінімалізм, швидше за все в білих та сірих тонах. Є ідея про власний IMDB, коли пошук фільмів та серіалів буде дуже простим, аналогічно з іграми. А яким сайт буде в кінцевому вигляді не маю уявлення, теж саме можу сказати про переваги та особливості.

 9. Робити таку соцмережу – даремна трата часу, краще навчіться грати на скрипці чи хз, дерево посадіть))

 10. Таких мереж вже було писано-переписано і у всіх досить нещасна доля:

  connect.ua
  susidy.com
  folk.in.ua
  ukr-contact.com
  ukrainci.org.ua
  yachudo.com

  • +1 нічого не вийде, ВК має аудиторію велику, ніхто не схоче перекочовувати на нову платформу!

  • може, бо з самого початку, вони позиціонували, як Український аналог вконтактє, чи однокласників (на що вказує, їх домені назви) а не як патріотична соціальна мережа, поряд з якою вк, це шмаркля. в сенсі, жоден патріот не віддав би цю мережу ватнікам, навіть як би вона не вистрілила. в сенсі, гуртом же працює, десь знаходять гроші, спонсорів, а в них на день усього 1000 переглядів. я от за свій youtube канал борюся, і не здаюся.

 11. P.S.
  поцікавтеся спочатку, чи є свої соцмережі у Німеччині, Франції, Фінляндії, тощо..
  чи були спроби їх створення і якщо так, то що з того вийшло

 12. Ідея хороша, патріотична, досвіду наберетесь, бажаю удачі в цьому.
  Однак не надійтесь на велику популярність, усвідомте це інакше ви розчаруєтесь…

  P.S. Ваша мережа не буде першою. Однак про інші нічого не знаєте. Чому?
  P.S.S. Ви не думайте, що я відбиваю Вам бажання цим займатись.. Але намагаюсь наштовхнути на шлях істини:)

 13. Шкода, що я не розробник. Але стану користувачем, коли ця соцмережа запрацює. Удачі Вам в подальшій розробці!

 14. P.P.S.
  взагалі створювати соцмережу – це просто абзац яка тупа ідея.

  створювати слід щось УНІКАЛЬНЕ, а не те, що вже є, причому вже якісне і яке ну просто не переплюнути, бо туди вже вкладено шалені кошти (тому й якісне).

  прикладом такого унікального є аська, скайп.
  створювати слід таке, щоб люди захотіли покинути звичні вк/фейбуки/скайпи, отже якщо й створювати ще якусь віртуальну реальність, то з геть новими екзистенційними смислами

  • Коли Microsoft починали в них не було нічого, а порівняно з Apple, тоді вони були просто ніким.

   • Чуваче, походу ти щось плутає: мікромягкі старша за обгриженці рівно! на рік. Але як би там не було – конфлікту інтересів в них не було, оскільки займались принципово різними напрямками – епл починав з заліза, мікрософт з софта

    • Ну в мене таке враження склалося з фільму “Pirate of silicon valley”.

     • Я збирався той фільм подивитись, але якось руки не дійшли:)
      насправді епл зявився 76 а майкрософт 75 року. Крім того джобс паяв компутури, майкрософт – писав системи. Обоє починались з гаража (можливо джобс свою гаражну роботу почав швидше, цього я не знаю).

      Класна аватарка. Ти часом не маєш темного супутника;)?

     • Любомир, ти правий. Так тримати ! Пам’ятай люди які самі нічого не створили і тебе збиватимуть із шляху . А microsoft здерло інтерфейс та ВСІ базисні основи на 98% з APPLE. І яка різниця , що вони так би мовити з’явилися раніше- софт то вони коли випустили?! От і воно .

 15. Можу допомогти з контентною частиною, баченням, брейнстормінгом, піаром та ін.

  • Забув вказати свої контактні дані в статті.
   Скайп: crityoz
   Пошта: lubomur@hotmail.com
   Facebook: https://www.facebook.com/groups/503629449714359/

   • Краще добавити в статтю(якщо можна її едітати). І ще б було цікаво на чому на чому пишете?
    І ще – щоб набрати популярності – потрібно піратський контент)))) що підрозуміває сервери в африці, що європейці не придерлись з своїми монопольними законами;)

 16. user P.P.P.S : а ще наша аудиторія (українська) доволі маленька, не дуже патріотична і з дебільна психологія: чуже завше краще..

 17. На мою думку даремна трата часу.

 18. Чисто “випадково” наткнувся на оце http://www.codeproject.com/Questions/613240/answer.aspx . Якщо це твоє питання то моя тобі порада задавай такі питання ось тут http://stackoverflow.com/ .
  А по питанню спробуй використати http://www.w3schools.com/jsref/met_node_appendchild.asp

 19. Я займаюся дослідженням соціалок вже третій рік (соціальна проблематика). Готуючи матеріали для написання однієї зі статей шукала й інші аналоги Фейсбук, окрім Вконтакті. Найбільші з них – Orkut (Латинська Америка), Renren (Китай). Вони охоплюють цілі регіони, а не окремі держави. Робити щось локальне – це прирікати самого себе на провал, повірте.

  Моє основне питання – навіщо Вам це? Яку ідею сповідуєте, коли беретеся за настільки масштабний проект?
  Фейсбук лідер серед соціалок саме тому, що в компанії Цукерберга є такі дві штуки як ПОЛІТИКА та ІДЕОЛОГІЯ. В нашій державі з цим і так складно, то чи впевнені Ви, що зможете наповнити своє дітище такими якостями?

  Не варто ще раз придумувати велосипед. Соціальні мережі здавна використовують у соціальному моделюванні, тож давайте ми теж будемо використовувати їх для просування змін в українському соціумі!)

 20. В однокласниках є різні платні пропозиції: вища оцінка за фотографію, ігри тощо. Якщо нічого не робити то нічого і не вийде.

 21. Можливо, цю мережу варто б спробувать інтегрувати у Гуртом?

  • Підтримую! Бо всі майбутні користувачі тої мережі вже і так тут. Як доповнення до Гуртому, щось на кшталт Твіттера чи Інстаґрам, в неї буде найбільше шансів. Але якщо є бажання, то треба робити і не брати до голови всі ці жахливі коментарі. Збирайте команду, спілкуйтеся, досліджуйте дану сферу і можливо в процесі до вас прийде дійсно нова і вартісна ідея. Успіхів!

  • А це ідея! Користувачі із гуртому зразу туди перейшли.

  • Трансформація “Гуртом” в соцмережу – слушна ідея! Підтримую.

  • Це не те чого я добиваюся, проект незалежний.

   • Я розумію як би ж залежність була від якихось російських ресурсів, але ж це наше, УКРАЇНСЬКЕ…
    Тут нема чого боятися, що хтось буде притискати за неугодні нинішній владі листи, картинки чи ще щось..

  • Підтримуююю! Обома руками за!!! У васс є вже 400.000 відвідувачів без реклами!!!
   знаєте є ще одна українська соцмережа – http://www.uol.ua/ – “Українці ОнЛайн” вбудована у пошту online.ua (чи навпаки) і всеж вона досі функціонує!

  • гарна ідея. Підтримую

 22. Що є в Вашій мережі такого, чого немає в інших? Чим вона буде відрізнятися від ВК, ФБ та інших? Менше реклами і простіша навігація? Чим Ви плануєте зацікавити користувачів? Може є сенс зробити мультитематичну мережу…

  • Зараз це просто ідея, із частковою реалізацією, коли вона буде певною мірою реалізована та з’явиться в інтернеті я відповім на такі питання.

 23. Андрій правий
  Фейсбук був новинкою в свій час + класна розкрутка і досвідчений розробник
  Вк виїхав за рахунок вільного доступу до мультимедіа.
  Потрібна фішка, що відрізнятиме цю соціальну мережу від низки інших

 24. Схожих мереж було свого часу купа – це просто даремна трата часу, оскільки як би ви не старались, але ви ні ВК, ні Фейсбук не зрушите (чому? бо у вас немає ні цільової аудиторії, ні мільйонів на розробку і ПІДТРИМКУ проекту).
  Якщо як починаючому програмісту потрібна строчка в резюме, то придумайте якусь кращу ідею і її розвивайте.

 25. а ще є одне. на певному етапі будуть потрібні гроші і не маленькі.

 26. Ідея хороша але провальна. Нажаль. Справа ваша, але я б витратив дорогоцінний час на щось інше.

 27. “строго” – суворо

 28. Потрібні ідеї, досить оцінювати не існуючого. Якщо ідеї є друге діло. В мене не має)

 29. автор — лох , проект і ваша “не тривіальна ідея” — лажа

  • Це обов’язково матюками характеризувати? Свідомі українці? Нехай людина займається осягне великий досвід.

 30. Сидять кілька недалекоглядних кадрів і тролять ще не зроблений проект. Як це по-українськи. Я думаю, що у хлопця усе вийде, але лише якщо він якісно обійде ВК і Фейсбук. Доречі ВК задумувалось зовсім не як соціальна мережа, тому і автор може одного для переорієнтуватись і на зовнішні ринки, коли кількість зареєстрованих українців стане статистично максимальною, а мережі потрібно бути розвиватись.

 31. Патріотична соц.мережа – це дуже класно, щось рідне.
  Як на мене, то тут є два шляхи розвитку на даному етапі:
  – інтегруватись в Гуртом, оскільки це найпопулярніше українське гніздечко) із власним контентом, форумом, толокою та ще купою цікавинок, а також поступово підтягувати (запрошувати) небайдужих із молодіжних організацій, громадських об’єднаннь, та ін. не віртуальних організацій. Он скільки в Гуртом друзів на споді сторінки, було б не зле зайти в соц.мережу і в розділі новин передивитись, що нового в наших;
  – або, оскільки так автору до снаги, що проект аж настільки має бути незалежний, створити сайт із можливістю приєднання до нього інших соц.мереж, читав про такі існуючі програми, як це реалізувати в межах web без поняття, проте це може бути альтернативою аби не повторити долю ін. схожих проектів про які писали вище. Сидиш клацаєш в рідній соц.мережі, тут оп – написала Галя із фейсбуку, в тому ж спливаючому віконечку відписав і далі вештаєшся в себе.
  В соц. мережах прослідковуються прості бажання користувачів: одному музики хочеться послухати; інший за фільмом шукав; вона читає смачний рецепт; інша мріє про кохання перечитуючи романтичні історії; той читає новину про новий суперкар; ще інші сваряться хто крутіший Canon чи Nikon, – а все це я до того що соц.мережа вже перестала бути простою перепискою, тепер це клуб за інтересами, до того ж охоплює безліч напрямів. Не дарма дехто пророкує майбутнє Інтернету в рамках соціальних мереж (а не навпаки як зараз). Тому на мою думку, національна патріотична мережа має мати всі атрибути інших соц.мереж (різноплановий контент, укр.проекти, новини звідусіль, музика/фільми/книги/інше задарма, і ніякої! пошлості і вільгарності (до прикладу, аби батьки не боялись відпускати чадо в тенета)), проте обєднуватись під прапором та патріотичною ідеєю. Це як на вечорницях, одні балакають, інші цілуються, ці сваряться, – але як до танцю то всі стають і танцюють.
  Отакі у мене думки, виключно особисті, але ще одна думка – це вже обговорення.
  Роботи багато, успіхів!

  • Романе, ви описали все те чого я хочу добитися. А об’єднання з Гуртом це питання ще далеко за горами, немає поки з чим об’єднувати.

  • Якщо я не помиляюсь, то подібне є в Google+

 32. Не буду оригінальним, але ідея з новою соцмережею так собі. Той же ВКомпакт чи Фейсбук має українську мову то в чому буде різниця? В рекламі? А за що проект буде жити? Коротше не вірю в якийсь великий успіх, а в автора вірю! :)

  Хто хоче реальний проект що потрібен для як мінімум Гуртому, а як максимум всій Україні – свій сайт мікропожертв на соціальні та не дуже проекти (щось на зразок flattrа). Приклад: Гуртом перекладає фільми і замість якогось там (так зухвало, бо не всі що голосують платять потім гроші) голосування виставляється 10 фільмів на Х днів. Ящко фільм не набрав потрібної суми, то знімається або залишається далі (тут можна дуже багато вигадати варіантів, аби тільки не було дуже великого списку на пожертву).
  Далі більше – хочу привести улюблену Крихітку Цахес у Харків, збираю однодумців які можуть віддати кошти за концерт, який відбудеться тільки якщо назбирається достатня кількість грошей. І я нічого не втрачаю якщо концерт не відбудеться (гроші на карті розблоковуються) і отримую свій квиток, якщо бюджет наповнився.
  Далі можна тільки фантазувати – підтримати старт якогось бізнесу за безкоштовний екземляр, якісь соціальні проекти на яких потім буде твоє ім’я чи ще щось. Можна збирати і не на матеріальній основі зацікавлених людей до якихось проектів (наприклад, фільму Крути потрібна масовка з 30 людей, реєструються 60 на випадок коли половина не прийде). Коротше якщо треба з фантазією допоможу :) З реалізацією можу теж трішкі, ну і гривень 50 на таку справу без проблем віддам :)
  Головна причина на успіх такого проекту – аудиторії Гуртома достатньо для старту. І як на мене ідея Гуртома як раз в яблучко співпадає з такими мікропожертвами – “Гуртом і батька легше бити”!

  ПМ: а Любомир ну дуже схожий на “де два українці там три гетьмана” – і ВКомпакт не такий, і Фейсбук, а як запропонували Гуртом у мережу об’єднати, то теж “Це не те чого я добиваюся, проект незалежний.” Трішки сумно… ширше мисліть, ширше!!! В об’єднанні сила! Забули? Ви на сайті ГУРТОМ!

  • І справді, коли не буде вистачати ідей, думаю, що до тебе не одноразово будуть звертатися розробники)))

  • Ваші ідеї дуже цікаві, все це можна реалізувати, потрібен тільки час. Зараз я працюю над організацією роботи, коли все буде готово (трохи архітектуру змінюю та пишу документацію) напишу в групу на facebook. Якщо хочете отримати новини через пошту, а не facebook, то напишіть мені листа lubomur@hotmail.com.

 33. Це класно що Lubomyr має наснагу і бажання творити. Але на мою думку все що можна було придумати з соцмережами уже давно придумано і тема заїжджена. Можливо краще знайти аналоги якихось інших сервісів які не мають розповсюдження в Україні і зайнятись їх розробкою із втіленням ідей які притаманні саме нам, українцям? Кожна соцмережа має свій контингент: ок – села і старші люди :-) вк – малолєтки з сємєчками, фб – просунута аудиторія. На кого орієнтуєтесь? Я не є користувачем вк але знаю що сервіс пропонує аудіо відео контент. Ви будете в стані реалізувати схожий інтерфейс? Тим більше що під їхнє АРІ (і не тільке їхнє, а й фб і ок) заточено багато пргограм на ітюнс і гугл плей. Якщо у вас немає конкретних ідей які можуть реально відтягнути хоча б 5-10% користувачів – не варто навіть рипатись.

 34. Коментарів дуже багато, однак спробую додати щось від себе, якесь своє бачення:
  – Соціальних мереж було створено дуже багато, а популярні буквально кілька. Це означає одне, перш ніж робити треба дуже чітко знати і розуміти, що це власне має бути.
  – У Львові є такий собі ІТ діяч Ростислав Чайка – він активно займається консультуванням і просуванням старт-апів. Думаю було б дуже добре спершу почути його думку, в людини значний досвід в цій тематиці, впевнений він зразу назве багато підводних каменів яких зараз не видно.
  – Особисто я не бачу потреби в новій соціальній мережі, однак думаю необхідно розвивати українські соціальні медіа, чи ресурси.

 35. Шановні, зрозумійте – популярність соціалок і пошуковиків залежить від стратегічної позиції держави. Чому ми всі користуємося Гуглом, Бінгом або Яндексом – це проекти найсильніших держав світу. До цього додаються глобалізаційні проекти, на хвилі якої сьорфить Фейсбук – це винахід цілого західного світу. Фейсбук своєю суттю пропагує західні цінності – приватність, повага до авторського права, англійська мова тощо. Контакт пропагує цінності російськомовного світу – колективність, безкоштовність тощо. Якщо десь у світі й народжується оригінальний проект, то він народжується не в окремій державі (наприклад Данії, Швеції, Іспанії, Греції, Німеччині, Канаді, Австралії, Японії), а саме в Західному світі і стає цей проект надбанням цього світу, а не окремої держави. Росія, як лідер пострадянського простору, утримує своє інформаційне оточення за допомогою Яндекса, Мейл.ру, Контакту – це менша модель глобалізації – одна мова, одні цінності, одна віра, одні соціалки і пошукові системи.

  Особисто я голосую за створення соціалки на базі Гуртом. Любомир Пело – підтримую Тебе і Твій талант, але на мою думку робити чергового конкурента Фейсу і Контакту – немає сенсу.

 36. Також додам – у модерному світовому розкладі сил створення конкурентноздатної соціалки або пошуковика можна прирівняти до набуття державою ядерної зброї. Нашій державі потрібно бути другим Іраном або Пн. Кореєю – закриємося, зробимо свою соціалку і будемо радіти.

 37. Не хочу ставати на бік тих, хто розчаровує автора, але мушу. Просто зі своєї простої споживацької точки зору. Маю аккаунт в контакті. Аудиторія львівщини – майже 800 тисяч людей. Сторінка – українською. ЩО ще потрібно. Фейсбук – аудиторія менша, є своя специфіка, але все більш-менш українською і можу блокувати російську рекламу і тим самим частково впливати на ринок реклами в Україні. Поки Ви невідомо якими силами докрутите першу версію своєї соціалки фейсбук поглине Гугл+ або навпаки, або злиються докупи або ще щось придумають і та перша версія буде абсолютно неконкурентноздатною навіть на ринку Західної України. А підпишуться пару тисяч людей, які захочуть вас підтримати(максимум). Я чесно – не підпишуся, мені тих трьох по вуха вистачає, не дочекаюся коли нарешті буде щось єдине, бо це нервує мати купу аккаунтів.

 38. Можливо автор поста ще прочитає мій коментар
  Багато тверджень про суть проекту, тому не буду на цьому зупинятись.
  Зосереджусь на вибраних технологіях
  Ajax, jQuery вже давно звичайна штука. Геть не круто
  Використай технології які зараз в тренді:
  1) Javascript MVC фреймворки – Angular, Ember. Полегшиш життя своєму серверу і пришвидшиш роботу клієнта
  2) Github замість mercurial. Такий хостинг як Heroku підтримує пхп і рубі, а код деплоїть з гітхаба
  3) Свого часу писав на пхп (Symfony), зараз на рубі (RoR). Просто для інформації: twitter.com, github.com, newrelic.com і т.д. це високонавантажені сервіси і використовують RoR як платформу для веб частини. vk.com і facebook.com точно не використовують Zend. Здається Magento використовує, але це повільна штука і структура їх бази даних зламає тобі мозок:)

  • Magento – це e-commerce або просто платформа для інтернет магазинів. А взагалі багато хто використовує Zend, його ж написали ті самі люди які створили сам PHP.

   Чому не використовую git, все просто, працював з svn а потім перейшов на mercurial, не було необхідності розбиратися з git.

   ajax і jQuery – проста штука для вирішення простих задач, і навіщо ускладнювати. Вперше чую про Angular та Ember, писав би й на них, якщо вони такі вже крутезні, та знаю тільки jQuery. Тим більше, зараз уже написано багато коду, і jQuery використовуються не завжди, в більшості випадків йде чистий java script.

   Звісно ж facebook та vk не використовують Zend, а якщо й використовують то переписаний він під їх потреби, свої коди будуть швидше працювати, та використання Zend як платформи дозволяє зекономити купу часу, навіщо придумувати велосипед з квадратними колесами. А в подальшому при необхідності можна переписувати Zend під себе.

 39. Я думаю, що при окремому рівні натхнення, на певному етапі, ця соціалка може перекочувати в щось окреме, зі своєю нішею. Наприклад щось між форумом, порталом та соцмережею. Звичайно, просто замінити ВК не вийде. Але Андроід теж як стартап починався ентузіастами. Інші укрсоцмережі мені не подобаються через російську рекламу, а в іншому – такі ж вк тільки інша назва.
  Всі несхвальні коментарі – фігня. Пишеш коментар – пропонуй щось по ділу. Автор ВЖЕ пише продукт, значить відговорити його марно і не треба. Він шукає допомоги однодумців. Троллінг неоднодумців, думаю, його не цікавить.

 40. Скажу дві речі:
  1. Удачі
  2. Нереальна задумка! Задумайтесь, чого народ сидить в Вк чи fb??? І ви зрозумієте чого ця ідея пуста трата часу!

 41. А може краще створити файлосховище(схоже на ex.ua тiльке для укр. релiзiв), щоб там збирати наприклад: мультфiльми, фiльми, програми, серiали, лiтературу та iн., а то якщо щось станеться наприклад з ex, або схожими сайтами(де зберiгаються релiзи на укр. мовi) то можна втратити цiннi релiзи. Крiм того користувачам буде де додатково зберiгати свої файли та iнформацiю та дiлитися з iншими, що головне користувачам не буде потрiбно постiйно стояти на роздачi i постiйно роздавати, ще плюс небуло б вiдгукiв рос. користувачiв(або тих хто так сильно любить рос. та ненавидить укр. мову та все, що повязано з нею). Може звичайно це дуже важко втiлити в життя, але напевно на мою думку це було б краще i в цьому було б бiльше користi.
  Ps:Вибачте за помилки в текстi писав швидко!

 42. Усе не дочитав, може кого повторю. Я вважаю, що за основу будь якого проекту треба брати фундаментальні речі, тобто ІДЕЇ, які зможуть об’єднати навколо себе все, що тільки можливо!!!
  Беріть приклад зі Всесвіту, у ньому все взаємопов’язано. Поради:
  1. Перемога полюбляє підготовку, яка потребує звірячого терпіння.
  2. Краще меньше, але круче.
  3. Головне – україномовне проникнення в усі сфери.
  Якось мені наснився сон. Переді мною стоїть дівчина (молода брюнетка, вродлива, уся в чорному одязі) і дивиться тільки на мене, хоча коло нас ходять різні люди, але вони постійно рухаються, наче не можуть зупинитися. Вона на них взагалі не звертає уваги. Один з них (товстенький дядько) запитує у неї: -Почему ты говоришь на украинском, когда все вокруг на русском? І вона подумки мені відповідає: -Обирай найкраще.
  Висновок такий: ти просто робиш те, що вважаєш за потрібне, незважаючи на купу протилежних думок оточуючих людей. Якщо ідея СВІТЛА – вона завжди буде мати опір.
  Бажаю терпіння.

 43. Довго я такого чекав.

 44. Ідея хороша. Я свого часу створив соціальну мережу для юристів. Зараз працює: http://zldp.net.ua

 45. http://ain.ua/2014/03/11/515595
  Можна враховувати ще такі тенденції.

  • От-от! Логічніше зараз працювати над таким проектом, який може просувати країну у напрямку зручіності та прозорості. Зараз найкращий час для цього.

   Можете, наприклад, долучитися до цієї ініціативної групи, яка якраз розробляє електронну систему урядування:

   https://www.facebook.com/NarodLab

 46. Дякую богу,що такі як ти ще не “вимерли “в Україні! Все в тебе вийде!

 47. хай вам щастить у доброму починанні! успіхів !!! давно пора.

 48. де взяти код реєстрації пишіть в повідомлення мені http://vk.com/id152783410

 49. Працюйте в будь-якому випадку. Дорогу здолає той, що йде. Всіх коментарів не читав, та скажу, що в корені правильно було б ні в якому разі не називати мережу чимось типу Українці, кобзарі, гопаківня, Січ, Запоріжжя і все, що асоціюється виключно з Україною. Це тупик для проекту з будь-якої країни світу, а не лише для нас — щоб ніхто не подумав чогось зайвого. Тому що це перше обмеження. Подивіться на назви: Вконатке, Одноклассники, Фейсбук, Твітер тощо. Вловлюєте?

 50. Так, потрібно з чогось починати потрібне,щось своє.

 51. Ідея супер і готовий допомогти в мене вже був досвід в цій галузі

 52. Українська соцмережа – чудовий задум, проте вже існує weua.info. Якщо хто з умільців-сайтобудівничих може взятися та вміє – ось вам безкоштовні ідеї:
  а) сайт допомоги користувачам (як перемкнути налаштування, як реєстр чистити, як діяти за виникнення певних багів чи помилок та все таке інше, щоби по поради люди не лізли до кацапських сайтів);
  б) сайт, де можна вільно виставляти вірші чи прозу (щоб люди не пхалися до стіхі.ру чи проза.ру);
  в) сайт з виключно україномовними бізнес-оголошеннями та форумом (щоб серйозні люди звикали спілкуватися на серйозні теми українською, як хто схоче поцікавитися в колег, кому продати бізнес, де купити, де відкрити);
  г) сервіс для, скажімо, рибалок (реклама рибальських крамниць, форум, реквізити ресторанів, що приймають рибу і таке інше);
  д) сервіс для лікарів та/або фармацевтів: може, хто за фахом лікар чи фармацевт, але не має роботи в своєму населеному пункті – для таких вакансії від різних організацій та закладів з різних регіонів (особливо з пропозицією житла), форум, ліки (реклама, обговорення);
  е) сервіс для вчителів: якщо хто за фахом вчитель, але не має роботи в своєму населеному пункті – вакансії від різних організацій та закладів з різних регіонів (особливо з пропозицією житла);
  є) спало на думку – робота з пропозицією житла взагалі – форум, оголошення/реклама (хоча то все знову ж можна прикрутити до бізнес-форуму).
  Хто спец – відгукуйтеся, цікаво почути. Якщо вже є десь в укрнеті таке – теж пишіть, нагадуйте, зайва реклама тим, хто таке запустив, не зашкодить.

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.