Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1169842 (188 за 24 години)

Освічені люди прихильніші до незалежності України

| 22 коментарі

В Україні вже виросло нове покоління, і для молодих людей сама постановка питання про незалежність країни виглядає як не до кінця зрозуміла. Число прихильників незалежності України за останні два роки істотно зросло. Якби референдум про незалежність України проводився в 2013 році, за неї проголосував би 61% громадян. Про це свідчать дані соцопитування, яке провели Український інститут соціальних досліджень ім.О.Яременка спільно з Центром “Соціальний моніторинг”.

 Як повідомила в інтерв’ю DT.UA голова правління Українського інституту соціальних досліджень Ольга Балакірєва, в 2001 році за незалежність проголосували б 56% населення, а проти – 28%. Решта респондентів вагалися з відповіддю. У 2011 році, коли відзначали 20-річчя незалежності, тих, хто голосував би проти незалежності, виявилося, як і раніше, 28%, а тих, хто проголосував би за незалежність, – значно менше, ніж у 2001 році, навіть менше половини опитаних – 47%, і дуже багато було тих, хто не визначився. У 2013 році напередодні чергової річниці незалежності за неї проголосував би 61% населення – це значно більше, ніж у 2001 році і майже в 1,5 рази більше, ніж два роки тому.

 “Характерно, що опитування проводилося серед громадян у віці до 18 років, і для частини молодих людей альтернативи незалежності немає, оскільки вони народилися вже в незалежній країні, бо для них це питання звучить як не до кінця зрозуміле”, – зазначила Балакірєва.

 Не підтримує незалежність 21% опитаних. Близько 18% вагаються або взагалі не голосували б на такому референдумі – це пасивна частина соціуму, яка вважає, що в країні і без них вирішаться всі питання”, – підкреслила голова правління Українського інституту соціальних досліджень.

 Чим вищий рівень освіти, тим вища у людей готовність підтримати незалежність України. Серед тих, хто має не лише вищу освіту, але і вчений ступінь, показник такої підтримки – 86%. Що стосується матеріального становища людей, залежність тут – так само однозначна, як і за рівнем освіти: чим вищий у людей матеріальний стан, тим більшою мірою вони підтримують незалежність.

 “Висновок очевидний: чим комфортніше живеться людям в країні, тим більшою мірою вони готові підтримати країну як таку, а також формування держави. І цей висновок підтверджується нашим аналізом: ми ставили питання людям, наскільки вони зацікавлені будувати долю з Україною, жити в цій країні, розвивати її – або вони все-таки хотіли б переїхати в іншу. У людей, які відповіли, що хотіли б виїхати із країни, рівень підтримки незалежності України дещо нижчий, хоча і становить 51%. Серед тих, хто стверджує, що не виїжджав би з країни, на підтримку її незалежності виступили 64%”, – констатувала Балакірєва.

 Дослідження проводили Український інститут соціальних досліджень ім. О.Яременка спільно з Центром “Соціальний моніторинг”. Всього було опитано 2008 респондентів, що мешкають в усіх областях України, включаючи Київ та АР Крим, за стохастичною вибіркою, репрезентативною для населення України віком від 18 років.

 Автор: Андрій Товстиженко
Джерело: Дзеркало тижня

22 коментарі

 1. Хіба може щось бути хорошого в державі бидла, де третина громадян проти своєї власної держави? Хіба вони зацікавлені щось у ній покращувати?

  • Їхала б Ти звідси. І на одне бидло стане менше!

   • Е ні чуваче, вона права, а їхати потрібно тобі.. кудись в нормальну країну хоча б ненадовго. В тебе надто рожеві окуляри, надутий патріотизм, який є тільки в інеті і на словах.
    А щодо всього іншого – чому ми так погано живемо… хіба ні (хоча швидше за все ти тут напишеш що ні)?
    А Іра (Ірусю своє ім’я треба з гордістю писати;)) дала відповідь на моє питання

    • З твоїх слів виходить, що всякий турист, їдучи на Україну, зобов’язаний вважати що їде в бидло державу до бидла?

     Я Українець, я тут народився і виріс, і я нормальний!

     Я тобі співчуваю!

 2. Це те саме, що опитувати людей про те, як вони ставляться до “феномену дорослішання”…Якщо взяти до уваги опитуваний “освічений” контингент, то постає питання загального характеру про те, чи можливе таке питання у світі людей дорослих і освічених, взагалі?

 3. ХА-ха, Вікторе, ви праві! В нормальній країні, навіть не европейській, такого тупого опитування ніхто б не проводив ))) Бо там і так 90% людей би зі зброєю захищало свою країну, яка б вона не була погана… Але то в них, а то в нас!!! Ми, українці, були рабами 600 років і це дається взнаки! Ген рабства ще не так скоро викорінити!!! Ми ще раби в голові, хоч і здобули нам свободу українці, які трохи витіснили цей ген зі своєї башки… Тепер стоїть питання: чи більшість теж стане свободними чи за інерцією її тагнутиме в стайню, в ярмо???

  • Немає в нас ніякого “гену рабства”, Іро. Придивіться добре. Рабський менталітет у нас сповідують або зайди, представники отого народу, яким “царепочитаніє” властиво, або колишні українці, що до тих зайд примкнули духовно
   (чи БЕЗдуховно)

   • Підтримую Вашу репліку Катерино :)
    Якась дурнувата статистика, взята кимось, десь і від когось ще не означає всього :)
    Просто “хтось” дуже хоче нас переконати в тому, що ми не є і зобразити Україну як таку собі дєрєвєнщіну з вишиванками.

    • Українці є. Але це щось таке нове.. це нове наштовхується на історію, на менталітет, на традиції, на саму невизначеність поняття держава Україна. Молодь не знаходить підтвердження в повсякденні мертвим гаслам про незалежність, унікальність, самоідентифікацію.. Чому? Саме завдяки бидлу, шароварщині, пристосуванцям і одвічному бажанню різнокольорових виродків БУТИ ЗВЕРХУ. Тому, фактично, справжні українці вмирають в 11-12 років.. далі починається homo-ukrainen-adapter..

   • о, а це вам Катю треба дивитись добре. Бо він в нас глибше ніж в тих зайд. Коли українці жили добре/вільно – ще за Ярослава Мудрого хіба ні..? а хто був Ярослав Мудрий? я вам підкажу – не українець(не русин)!… А до чого тут рабство? а до того що ми завжди шукаємо когось хто б нас захистив.. от візьмемо козаків.. такі великі воїни а пішли до москалів.. а раніше могли їх знищити.. а чому цього не зробили? бо кожного видатного гетьмана здавали як не москалям так полякам ті хто були найближчими до нього.. а чому? а тому, що кожен думає тільки про себе.. так от нехай немає в нас гену рабства, але в нас є ген підлості, зради і наживи.. чому дурні бо бідні, чому бідні – бо дурні..

    Відкинемо схід. Захід.. скільки в нас було заводів? різних підприємств які щось виробляли? а де вони тепер? а їх розікрали.. а хто? а не москалі.. а ті ж такі патріотичні галичани.. а чому? а на це питання мені тут відповідати не треба, самі дайте собі на це відповідь!

    Надіюсь ви знаєте де зараз іде війна? вибрали одного президента поганий.. скинули.. вибрали іншого поганий..скинули.. а що в нас? терпимо.. ну ок.. терпітимемо далі.. поки нічого не залишиться.. бо якщо за стільки часу ми нічого не змогли самі добитись то і за кілька найближчих років нічого не зміниться

    • Назвіть хоч одного галичанина, що вкрав завод.

    • Це те саме що говорити, що Українці газ крадуть – бігають з відрами до якоїсь труби набрати газу. Скажіть хоч де та труба знаходиться, бо окрім оплачених рахунків за комунальні послуги більше нічого немаю. :)

  • Повністю згоден! А ще є особливий вид українського матріархату. Це поняття настільки об’ємне і всюдисуще, що потребує окремого дослідження.

 4. Я волію говорити – вільна Україна (замість неЗАЛЕЖНА)! Трохи не грамотна (таки трохи добряче неграмотна), трохи не вміє розпоряджатися своїми коштами, статками. Єврей не винуватий – що неграмотного легко “намахати”. Хто Вам забороняє бути грамотними? Хто з Вас чОго у своєму житті досягнув? І не потрібно валити на Україну, вона Вам не зобов’язана нічого давати – це просто територія! Що Ви їй дали? Тільки те і робите, що себе бидлом називаєте. Почни змінюватися з себе!

  :)
  Поляки дали Україні красиві замки і роботу.
  Монголо-татари – москалів та геноцид Українців.

  А Ви стали бидлом?

 5. Я одноліток нашої держави.
  Звичайно-ж ЗА незалежність.
  Хоча матеріальний рівень залишає бажати кращого..
  Освіта незакінчена вища.

  • а в мене повна вища. магістр. працюю в органі місцевого самоврядування на мінімалку.

   треба починати красти, бо важко.

  • А я теж одноліток, а ще я вже майже магістр, а ще я вже давно працюю, маю класну зарплату, але чим далі тим менше хочу незалежності такої як вона є. ні я не хочу срср але якщо б нас(галичину) приєднали як автономію до австрії, я б був тільки радий.. мені не погано живеться(хоча не так як нашим чиновникам). В опитуванні сказано що ті кому добре живеться хочуть незалежності бо їм добре тобто моя хата з краю, я нічого не знаю. Мабуть в мене не зовсім український менталітет бо мене звісно тішить мій матеріальний стан, але більше мене засмучує те що загальний рівень такий низький.. те що в нас до всього халтурне відношення, що в нас кожен хоче вкрасти побільше, а чим більше він має тим більше краде, наша підлість, наша тупість, наше бажання наживи.. і тд..

   P.S. Мені зараз тут почнуть заперечувати, рекомендувати виїхати щоб таких як я було менше.. Але народ від того вам жити легше не стане, а мені стане тому подумайте чи не буде вам завидно :р, от тільки я дурний чомусь ще на щось надіюсь ;(

   • Народу, власне, байдуже…) До речі, еміграція – одне з втілень принципу “моя хата з краю”, як і байдужість до того, в якій країні ви живете.
    Особисто мене теж дратує наш низький рівень, і халтурне ставлення, і недалекоглядність. Тільки от проблеми ці приєднанням до Австрії (чи схожими фантазіями) не вирішуються.

    • еміграція – одне з втілень принципу “моя хата з краю” — — з одного боку – так. а з іншого? скільки я проживу за сучасними мірками? в кращому випадку років 60, а зі всіма болячками десь 50. я обожнюю своє місто, я не вчиняю навіть дрібних адміністративних проступків. я сплачую податки. за 5ть років навчання я відвалив 70 тисяч грн. я люблю свою країну, її історію, звичаї. я обожнюю вишиванку. я хочу, щоб мої діти росли тут.

     але. питання навіть не у владі, а в громаді. в народі, 60% якого є рагулем, дурнем, твариною. мені надоїло бидло, яке засирає вулиці, площі, під’їзди… мені надоїло “наше-радіо” зі всіх крамниць, навіть львівських. мені надоїла маса. я не хочу 50 років гарувати, щоб тут здохнути. я краще при першій нагоді виїду і буду підтирати дупу, якомусь дідові, ніж ішачити тут за 1500-3000 тис на пузатих.

     звісно… кожен може почати говорити, що можна добитись. можна. звичайно, що можна. але як? давати хабарі? чи може хтось не дає? як? розкажіть і я спробую прожити гідно своє життя там, де я народився.

     я люблю свою землю, але не люблю людей на ній. є й винятки.

     • Анонімний, Ви не один у своїх спостереженнях і висновках :) Робіть так, як вважаєте за потрібне для Вас.
      Думаю, що кращого виходу не існує.
      Все решта: те що не вкладається в рамки здорового глузду (корупція, бруд, гидота))) житиме доти доки їх як богів живитеме маса своїми славними ділами.

 6. Почитав коменти, посміявся.
  Так склалося що я народився в остаточно русифікованій родині і рідну мову вивчав після 10 років.
  Був “октябрьонком” і навіть “піонером”. Свою піонерську краватку я спалив за школою навесні 1991-го року, і ніколи не жалкував.
  У мене було кілька можливостей стати втікачем, але я не зміг, бо на той час вже побував і на сході моєї рідної країни і на заході. Але більш за все мене вразила рідна земля – черкащина. Ту сама природа дихає історією, і ти або відчуваєш це, або ні (якщо чогось не вистачає в душі). Особисто я без цього жити не в змозі.
  Хоча й тут я зустрічав українофобів з віщою освітою.

 7. Панове зайди, гості, сусіди, “брати”!

  Ведіть дискусії про своє – свою країну, свої справи…

  А українці-русичі обійдуться без ваших оцінок та повчань! Та без союзу з вами, який нам осточортів…

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.