Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1168899 (251 за 24 години)

Сьогодні в Україні святкують День Державного прапора

| 2 коментарі

800px-Flag_of_Ukraine

Раніше цей день відзначали тільки в Києві на муніципальному рівні. Столиця святкувала 24 липня. Саме цього дня у 1990 році синьо-жовтий прапор було піднято над Київською мерією. З 2009 року офіційна церемонія підняття прапора святкується 23 серпня по всій Україні.

Українська національна традиція символічного відображення світу формувалася упродовж кількох тисячоліть. Використання жовтого та блакитного кольорів різних відтінків на прапорах України-Русі простежується від прийняття християнства. Згодом ці два кольори набувають значення державних.

У середині XVII століття набувають поширення блакитні або сині полотнища із золотими або жовтими зображеннями хрестів та інших знаків. З часів козаччини жовто-блакитне поєднання кольорів поступово починає домінувати на українських хоругвах, прапорах і клейнодах.

Після того, як перервалася традиція козацької символіки, тривалий час в Україні, яка перебувала у складі Російської імперії, питання про національні символи не піднімалося.

Першу спробу створити жовто-блакитний прапор з двох горизонтальних смуг приблизно такої форми, як тепер, здійснила Головна Руська Рада (орган, який представляв національний рух українського населення Галичини), яка почала боротьбу за відродження української нації. У червні 1848 року на міській ратуші Львова вперше був піднятий жовто-блакитний прапор.

22 березня 1918 р. Центральна Рада прийняла Закон про Державний прапор республіки, затвердивши жовто-блакитний прапор символом Української Народної Республіки. 13 листопада 1918 синьо-жовтий прапор став і державним символом Західно-Української Народної Республіки. Він був затверджений на Підкарпатській Русі, а в 1939 – в Карпатській Україні. У період 1917 – початку 1919 рр. синьо-жовтим прапором користувалися в Україні і більшовики.

24 серпня 1991 відбулося проголошення Акта про незалежність України, і над будинком Верховної Ради піднявся синьо-жовтий прапор.

У День Прапора проводять низку урочистих заходів. Зокрема, офіційно піднімають прапори України в Києві та Севастополі, обласних та районних центрах, інших населених пунктах України. Українці також долучаються до святкування і вивішують національний символ в себе на будинках, офісах, державних установах.

2 коментарі

  1. Всіх вітаю із святом!
    Сьогодні дідо розповів, як на початках Незалежності зустрів старенького дідуся з паличкою у трамваї, той дивлячись через вікно на синьо-жовтий прапор, що височів над Львовом, промовив: “Тепер можу вмирати…”

  2. 22 березня 1918 р.Українська Центральна Рада не приймала закон “Про державний Прапор України “. Про це в історії України не має жодної достовірної писемної згадки.

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.