Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1169822 (181 за 24 години)

Українізація спільноти про Луганськ

| 35 коментарів

ВКУкр

 25.08.2013 в одній із ВК спільнот про Луганськ її адміністратором було розміщено опитування з приводу визначення мови, якою має вестися організація діяльності. Цікавим стало те, що більшість проголосувала за українську. За результатами голосування на стіні групи “за” україномовний “Луганськ” проголосували 646 користувачів “Вконтакте”, проти – 149. Усього свій голос віддали 759 осіб.

Користуючись думкою опитаних адміністратор почав негайну українізацію спільноти. Ясна річ, що запеклим тамтешнім українофобам відразу така новина стала, як кістка в горлі… Почалися відписання з групи, розведення провокаційних розмов тощо. Це, безумовно, є важливою новиною і прикладом для всієї нашої України. Новина почала швидко розлітатись країною і до спільноти стали долучатися й люди з інших міст.

Усього в групі на даний момент 18849 підписників. Користувачі соцмережі зустріли новину про перехід на державну мову переважно позитивно. “Зі Слов’янська також приєднуємося до такої шляхетної ініціативи по відродженню знищеної мови на Сході. Дякуємо всім, хто українізував групу. Ви зробили велику справу в інтересах загальноукраїнського майбутнього”, – пише користувач мережі Денис Бигунов. Деякі обіцяють приєднатися до групи через деякий час, якщо новина не виявиться фейковою: “Через тиждень підпишусь, якщо це не фейк”.

Водночас, за словами адміністрації групи, після радикального кроку було зменшення кількості учасників. “Проте видалились лише соціально-агресивні шовіністично налаштовані члени спільноти, а їх недолік був збалансований україномовними учасниками, частково з інших областей (підтримали спільноту), частково з Луганську (новина все ж таки гучна). Тож видалення підписників були, але миттєво відновились новою хвилею учасників. Не вважаємо це втратою”, – повідомляють вони.

   Друзі українці, закликаю Вас також долучитися до створення такого своєрідного міні-перевороту на сході України! Якщо Ви маєте профіль в соцмережі ВКонтакті (Vk.com), то переходьте за прямим посиланням згаданої спільноти Луганськ!

35 коментарів

 1. Коли ще сидів вконтакті, довгий час переписувався з деякими людьми з Луганська.
  Спочатку вони відписували російською, але коли побачили що я відписую українською, перейшли на українську. Для мене це було маленьким сюрпризом) Потім вияснилося, що всі вони прекрасно розмовляють українською. Ось такий він, Луганськ ;)
  «Борітеся – поборите!»

 2. це все політика! Там теж чудові люди! Я особисто спілкуюся з людьми з Луганська! Вони правда до мене по московськи, але ніякої осуди, щодо мене, що я українською.

 3. Борітеся – поборите!

 4. Маяня. Навіщо неукраїнцям Луганська українська мова?

  • Мене, наприклад, тіпає коли я бачу москаля з москальським прізвищем, який пише українською мовою.

   • :) А мене тіпає коли бачу українця, що проявляє шовінізм до тих, хто намагається вернутись до свого коріння.

    • Підтримую. З таким ставленням нам не побудувати міцної держави.

    • Хочуть повернутись до свого коріння – нехай переїдуть жити в Рашку.

     • У вашому корінні теж немає 100% всіх українців, то може і вам, чкурнути у Польщу?

     • Звідки вам відомо про моє походження? Я на 100% українець. В мене типове українське прізвище.

     • “звідки вам відомо про моє походження?” – з діалекту! :))))))

     • “В мене типове українське прізвище” – прізвище можна змінити. А в українській історії було чимало фактів, коли при видачі паспортів людині насильно змінювали прізвище, наприклад до “…ко” додавали в кінці літеру “в”. А ще українська історія знає чимало фактів, коли люди із 100%-вим українським прізвищем ставали зрадниками, а з неукраїнськими – відданими борцями за Україну.

     • Он у Олеся Бузини й ім’я, й прізвище чисто українське, а сам – запеклий українофоб. А Микола Аркас із грецьким прізвищем і батьком, російським адміралом, написав чудову “Історію України-Русі”, на якій виховувалися чимало борців за волю України, засновник і голова миколаївської “Просвіти”. Так що чхати на прізвище, аби людина була хороша й любила Україну

   • Оце й є шовінізм. Нічим не кращий за російський або будь-який інший.

   • Мене, наприклад, тіпає, коли я бачу такого псевдопатріота, який хизується тим, що розмовляє українською у Львові та не задумується про те, як воно, бути українцем у переважно російськомовних містах сходу.

  • бо тут мешкають такі ж самі українці як ви шановний може бути ще більш люблячі УКРАЇНУ та українську мову!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 5. Під час президенських виборів 2004 року на третій тур їздив спостерігачем в Луганську область, думав що більшість там розмовляє російською, можливо в самому місті і так але в районних центрах і по селах більшістьлюдей розмовляє хоч і паганенькою але українською. Десь є ак вконтакті (правда давненько вже не користувався :) потрібно долучитись :)

  • східний діалект згоден там багато русизмів ну а на заході багато мадярських та польських слів гарно розмовляють в центрі ПОЛТАВА на ХАРКІВЩИНІ

   • У західняків теж багато русизмів, деякі навіть частіше вживаються, ніж на Сході

    • Русизму на заході дуже мало, і то, це все завезений московіт-турист. Тут навіть чорношкірі гарно розмовляють Українською мовою.

     • Живу в Коломиї, що на Прикарпатті. Тут люди розмовляють майже суржиком, у якому таки переважає українська лексика, а все ж вони не можуть говорити чисто. Найстрашніше те, що коли вони хочуть підкреслити важливість, серйозність чи емоційність сказаного, то використовують російські слова. А ще місцевий люд страшно запопадливий і готовий стелитися перед будь-яким іноземцем. Зачувши російське слово, одразу переходять повністю на російську мову і один поперед одного хизуються, хто краще нею володіє. Моя мова також нечиста і треба ще багато чому вчитися, але місцеві земляки мене чужим вважають саме через те, що я не шокаю і не пом’якшую голосні після приголосних. Не кажу такє, а кажу таке. Для них я приїхав звідкись із центру, хоча прожив тут майже усе своє життя.

     • Олекса Мельник

      Може це тебе підбадьорить та переконає по менше дивитися телевізор?
      http://ukrbash.org/picture/2935

   • А може все через те, що ці слова є літературними, але репресованими? От якщо подивитися на Закарпатський діалект, то більшість тих “діалектизмів” – літературні слова, які є вукраїнських словниках. А от зі східними діалектами такого нема.
    Західні “діалектизми” – здебільшого репресовані справжні українські слова.

  • +1. В той час був в Артемівську. Багато Україномовного населення. Ті хто розмовляв не Українською мовою були або явно не Українського походження (особливо з московіцькими наглими мордами) або якісь п’яниці. До речі, люди були тоді налякані.
   Якщо хтось тут є, з Артемівську, то напишуть пару прізвищ, які Вас постійно лякаю. В нашому місті теж є кого боятися – зведемо їх, хай собі гавкають один на одного! :)

 6. А видумали, що в Луганську люди е зають української? не смішіть мене.
  Знаєте, я навіть з людьми з Крима спілкуюся українською і причому більшість відповідає теж українською. Тому щоб ви зали/, якщо хтось з України каже що він не розуміє українською, то він або громадянин іншої країни, або просто випендрюється.

  • Брат відпочив у Криму цим літом: до всіх звертався українською, але було таке відчуття що відпочив десь на російському узбережжі – усі відповідали виключно російською (навіть деякі знайомі з якими їздив – перейшли на суржик)!

   • Навіть коли послухати екскурсовода в Криму можна почути: ми – підрозумівається москалі, а коли про Україну говорять то – це вже не ми…(

    а ще деякі хочуть щоб ти до них москальською говорив… наприклад – просиш кримську воду, приносять пиво… бачте не зрозуміли…

    а наші люди – вівці ще й стараються їм, вибачте, зад лизати:(

   • У багатьох в Криму, особливо в Севастополі, напружене ставлення до української мови. Іноді складається враження, що вони не лише нею не володіють, але й дуже цим пишаються. Мамині знайомі з Севастополя, наприклад, щиро не вірили, що можна слухати лекцію українською і все розуміти. Побачивши у мене в руках книгу Забужко, голосно здивувались. А коли я сказала, що переважно українською і читаю, почали на мене дивитись майже як на Спінозу. :)

    • Ну, шо поробиш, коли я так заражаю мовами. Зазвичай на якій я говорю то на такій всі і говорять (це не стосується російської, я нею розмовляю тільки в поодиноких випадках, коли це єдина мова порозуміння, наприклад, з кавказцями)

 7. Колись на нашому місцевому телеканалі проводилось опитування з приводу майбутньої назви парку. На мій подив, на другому місці був варіант “імені Героїв УПА”, поки опитування швиденько не згорнули.
  P.S. Цього року в день Незалежності я бачив доволі велику, як для Луганська кількість людей у вишиванках. Так що, Слава Україні!

 8. Я надзвичайно радий цій новині ,хоча вона мене й не сильно здивувала.Більшість підписників групи, найпевніше ,люди ,яким не виповнилося і 30 (як і більшість аудиторії vk.com),а цей “електорат” не такий закам’янілий і зависнутий в радянщині як більшість тутешніх жителів, відтак вони готові сприймати культуру України її мову .Проблема в тому ,що цим(популяризуванням всього українського) не займається держава .А постачальники продуктів масової культури ,розваг та іншого не вважають за потрібне це робити ,бо на їхню думку немає попиту .Проте ,як видно, попит є. .А всі ці протистояння Сходу Заходу чи навпаки -не більше ніж ілюзія.Гра у “фашисти ” та “антифашисти” -спектаклі галицьких та донецьких клоунів для створення ненависництва одне до одного ,жаль ,що люди в більшості ведуться на такі пастки .

 9. приєднуюсь до спільноти Луганська)

 10. http://vk.com/lugansk_city – більше 52 тис. учасників. Вгадайте на якій мові група)

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.