Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1169850 (186 за 24 години)

UkrCms: українська система керування контентом

| 13 коментарів

Доброго дня всім! Сьогодні Ви познайомитесь ще з одною системою керування контентом як UkrCms. Як вже зрозуміло з імені її розробник справжній українець під іменем в мережі funivan. UrkCms – це значний та приємний зсув в українському програмуванні та відкритому коді зокрема.

Всі бажаючі можуть долучитися до створення CMS зв’язавшись з автором та запропонувати власні ідеї та допомогу. Автора можна також знайти на сайті replace.org.ua – сайті українських програмістів, а також написати електронний лист через форму зворотного зв’язку або завітавши на форум.

Для тих, хто не розуміє про що йде мова – невелика довідка. Системи керування контентом (СКК) – програмне забезпечення(готовий сайт), за допомогою якого Ви зможете створити власний портал без знань мов програмування.

Як всі користувачі я з великою цікавістю чекав моменту встановлення та огляду зовнішнього вигляду, адже так хочеться спробувати, роздивитись, що вона собою представляє.
Отже почнемо із встановлення:
Нормальний простенький інтерфейс із всіма важливими полями: сервер, база даних, користувач бази та пароль та ін. На рахунок паролю, то мене приємно здивувало не ввівши паролю користувача створеної бази даних в Mysql, Ви не зможете інсталювати СКК, тобто це підвищує рівень безпеки сайту, якщо користувач випадково забув ввести пароль. Ще хочу Вам вказати на одну перевагу в цій CMS, яка мене потішила – ключ(key) до адміністративної панелі(наприклад, http://site.ua/key/), щоб погані дядьки не могли зайти в адміністративну частину.

Завершивши введення всіх необхідних даних ми потрапляємо на сторінку, де нас вітають за успішним встановленням сайту та пропонують переглянути сайт з боку користувача та завітати до адміністративної панелі, ввівши перед цим логін та пароль адміністратора.

Ось так виглядає сайт зі сторони користувача.

Перед Вами адміністративна частина, мені сподобалось, як розсуваються панелі Блог, Користувачі, Сайт.
Видно, що автори підійшли з творчістю. Як на мене хороша, ПРОСТЕНЬКА цмсочка, головне ШВИДКА, на відміну від популярних збірок, лише додав пару модулів, а вона вже “висить”, навіть при додаванні нових дописів в адмін панелі, що просто вбиває ініціативу працювати.

Споживай українське! Слава Україні!

Завантажити UkrCms 

Автор: BOHD@N

студент КНУ, щирий українець!)

13 коментарів

 1. Відколи це простенький блоґ став cms?

  • Немає різниці простий чи складний блог, сайт візитка чи щось інше. Якщо ви можете редагувати, публікувати і видаляти інформацію централізовано (ви можете бути дома або на роботі але система завжди на одному місці – хостинг) значить ви вже використовуєте cms ;)

 2. Яке максимальне навантаження може витримати і які розширення вже є?

  • Максимальне навантаження – відносне поняття. Але суть така що система працює дійсно швидко. Встановіть вордпрес або друпол додайте 10 постів і просто поцокайте блоги. Побачите хто є хто.

   Розширень поки що мало. Плануємо у версії 1.2 додати behaviors – тоді буде веселіше ;)
   І до речі які саме розширення вас цікавлять?

 3. було б не погано побачити знимки адмінки перш ніж її ставити. а взагалі українське це добре, але краще б займалися перекладом і/або написанням нових плагінів для WordPress чи Drupal.

 4. І ще одне:

  >Як на мене хороша, ПРОСТЕНЬКА цмсочка, головне ШВИДКА, на відміну від популярних збірок, лише додав пару модулів, а вона вже “висить”, навіть при додаванні нових дописів в адмін панелі, що просто вбиває ініціативу працювати.

  Чули колись про нормальний хостінг?

 5. Це круто, що наші створюють такі речі. Мені особисто не подобається wordpress і тому подібне, якщо CMS буде максимально проста як у встановленні так і в експлуатації то це буде успіх.

 6. І як це все за хостити?

  • як і сотні інших скріптів. Купляєш/реєструєш хост, створюєш БД заливаєш файли по фтп і запускаєш install.php

 7. Є Іде. (Буду писати сюди, а ви передайте авторові). Цю цяцьку варто підвязати під хостинг. Тобто ви ставори сторінку, і опублікували її в неті. Це дозволить уникати проблем пошуком місяця під сонцем.

 8. Особисто я користуюся Drupal, раніше користувався WordPress, але там виникали проблеми щодо багатомовного контенту (3 мови). На Drupal з цим усе гаразд, чи майже гаразд. :)

 9. не зручна трохи у встановленні

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.