Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1171905 (202 за 24 години)

Брати Капранови презентували історію України в коміксах

| 17 коментарів

 історія

У Києві брати Капранови презентували книжку з історії України у коміксах. Видання має назву «Історія незалежності України» і охоплює період від найдавніших часів до 91-го року минулого століття. Малювати історію взялися шестеро художників із Рівного, Чернігова, Дніпропетровська, Вінниці, Миколаєва та Львова, серед них – фронтмен гурту Ot vinta Юрій Журавель.

Зробити історію України більш зрозумілою для дітей вирішили письменники Віталій та Дмитро Капранови. І видали мальовану «Історію незалежності України», що завершується 91-м роком. Книжка містить мапи, портрети історичних діячів і структуровану в таблиці хронологію, але більша її частина – комікси, які взялися втілювати художники з шести українських міст.
Автори зазначають: «Є в науковому середовищі таке прислів’я, що якщо ти не можеш прибиральниці за 5 хвилин пояснити, чим ти займаєшся, то ти сам не розумієш, чим ти займаєшся. І ми спробували так само підійти до історії. Це не історична праця жодним чином, ні з якого боку, це праця письменницька. Ми взяли відомі факти, просто виклали їх послідовно, так, щоб можна було зрозуміти і запам’ятати».
Одними з перших читачів «Історії незалежності України» стали автор Акту про незалежність Левко Лук’яненко та перший президент новітньої України Леонід Кравчук. Обидва прийшли на презентацію. Кажуть: книжка цікава не тільки дітям, а й дорослим.
Україна довго йшла до своєї самостійності, тривалий час була у складі інших держав, які тлумачили історію, як хотіли, зауважує Леонід Кравчук.
«Україна подається не як незалежність, розпочата у 91-му році. Різні люди тут жили, різні були періоди, але тут правильно сказано: держава завжди тут існувала – або велика, або маленька, або декілька, але вона існувала в Україні», – говорить він.

Цікаво, що історію українців подано в контексті історії інших народів – В’ятрович  

Брати Капранови зізнались, що писали свою «Історію» не самі, а консультувались із фахівцями. Один із таких консультантів, колишній очільник архіву СБУ Володимир В’ятрович зазначив, що для нього книжка цікава, насамперед тим, що історія українців там подається в контексті з історіями інших народів. 

«У цей виклад історії України інтегровано історію кримських татар, чого справді бракує у багатьох книжках, і Крим та кримські татари залишаються поза українським наративом, – вважає В’ятрович. – А тут кримські татари інтегровані в український історичний наратив, і це дуже важливо».
«Історію незалежності України» можна купити в книгарнях. Однак автори розповіли, що мають намір презентувати її ще раз – але разом з художниками, і вже налаштовані робити друге видання.

Автор: Анастасія Москвичова
Джерело: Радіо Свобода

17 коментарів

 1. Шикарна було презентація. Книга хороша для того, щоб “підстібнути” когось вивчати історію. Діти так точно не будуть вважати історію нудною. І маленький бонус, в своєму екземплярі книги маю автографи гостей: Л. Кравчука, Л. Лук’яненка. І авторів братів Капранових.

 2. Піти в книжковий магазин і купити екземпляр для себе – обов’язково!

 3. На форумі придбаю

 4. скануйте та викладайте на толоку

 5. Де придбати можна?

 6. Нереально кльова книжка, я ось щойно гортав)))

  Питання до тих, хто слідкує за сучасною укр.літературою, буває в книгарнях:
  Чи є якісь україномовні книги для розвитку мізків, поліпшення пам’яті? Порадьте якусь, будь-ласка)

 7. Відповідь фанату Книгарні “Є”

  Для дітей літератури є багато, а от для дорослих щось не зустрічав…
  Єдине, що можу порадити це
  Олег Козловский – Швидкочитання. 800 слів за хвилину.
  http://img.hurtom.com/i/2013/09/ШвидкочитанняmpaWl.jpg

  • Від цього автора є ще одна книжка: “Відкрий у собі генія” / О. В. Козловський. – Донецьк : БАО, 2007. – 719 с. : іл.
   ISBN 966-338-592-8

   • “Відкрий у собі генія” / О. В. Козловський – це просто велика збірка тестів, для дітей і дорослих. Щоправда тести дуже різні, їх дуже багато, IQ-тест теж присутній

 8. Якби ще хтось (крім Табачника) випустив інтеракнивну книгу з історії України на iPad, з мапами, портретами, світлинами, копіями сторінок з документів та ін. Зараз якось гостро відчуваю нестачу подібного матеріалу.

  • Якби… в роті виросли гриби. От поясніть мені: чому в українців постійно має бути якесь “якби”? Не думаєте, що це трохи нездорово?

   • Нездорова реакція на просте висловлювання своїх бажань і потреб, позитивно налаштованої до Вас людини – оце вже точно трохи нездорово.

 9. Точняк, круто було б мати цю книгу в електронному варіанті)
  Я б навіть погодився на Adobe DRM

 10. Вчора у Вінниці Капранови презентували свою книгу. Дядьки молодці, захоплені своєю справою, цікаво розповідають. Тож тепер маю свій екземпляр із автографами :)
  Тепер маю дилему – хочеться поділитися зі спільнотою (можу відсканувати і спробувати зробити електронний варіант), але не покидають сумніви щодо етичності такого вчинку :(
  Питання не в тому, що я заплатив енну суму за книгу, а в тому, що письменники мають реальний шанс чимало недоотримати…

 11. Історія незалежності України (мальована) Брати Капранови 2013
  http://www.ex.ua/73264298

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.