Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1169852 (187 за 24 години)

Форум Української Кіно-Асоціації на кінофестивалі у Гдині

| Прокоментуй!

mpau

12 вересня в рамках роботи професійної секції Гдинського кінофестивалю відкриється польсько-український ко-продакшн форум, де будуть представлені українські проекти, які потенційно можуть стати польсько-українською ко-продукцією.

Організаторами форуму виступили Українська Кіно-Асоціація (УКА) спільно з Польським Кіно-Інститутом та Гдинським кінофестивалем. Роботу форуму, який проходитиме у конференц-холі готелю “Орбіс”, відкриють Катерина Копилова, голова Державного агентства України з питань кіно, Агнєшка Одорович, голова Польського Кіно-Інституту та Ігор Савиченко, виконавчий директор УКА.

   До уваги польських професіоналів будуть представлені українські проекти, які знаходяться на різних етапах виробництва. Зокрема, проект “Хроніки” («Трембіта Кіно»), знімальний період якого завершився у кінці серпня, претендуватиме на зацікавленість польських дистрибуторів. Проекти “Життя. Останнє питання” (Pronto Film), “Smiling” (Fresh Production Group), “Планета Львів” (InsightMediaProducingCentre) перебувають на етапі розробки, тож їх продюсери зацікавлені у тому, щоб знайти польського співпродюсера. Окрім кінопроектів, на форумі буде представлено професійну секцію Одеського МКФ як українську комунікативну платформу для міжнародних та національних професіоналів кіно.

 Ігор Савиченко, виконавчий директор Української Кіно-Асоціації, зазначив: «Польща, як найбільш близька нам з Європейських країн ментально, є найцікавішим партнером для України у сфері кіно. За останні роки польська кінематографія зробила великі кроки як у творчому, так і в практичному плані. Показники відвідування національних фільмів у польських кінотеатрах – одні з найбільших в Європі. Ефективна система державної підтримки кіно дала свій результат: польське кіно люблять, його дивиться національний глядач, його високо оцінюють професіонали на кінофестивалях. Тому поїздка наших продюсерів та їх знайомство з польськими колегами стане першим кроком у майбутній багаторічній співпраці наших держав».

 38-й кінофестиваль у місті Гдиня відбуватиметься з 9 по 14 вересня. Це – одна з найважливіших кіноподій Польщі, спрямована на промоцію національного кіно. Починаючи з 1974 року, Гдинський кінофестиваль виступає своєрідним стартовим майданчиком для молодих та платформою перевірки для досвідчених польських кінематографістів.

 Цього року до основної конкурсної програми фестивалю потрапили стрічки “Автоінспекція” Войтека Смажовські, яку український глядач мав змогу переглянути на Одеському МКФ, нова стрічка лауреата Венеціанського МКФ – Анджея Якімовського – “Тільки уяви!” та стрічка “Міцний” Яцека Борцуха, переможець фестивалю незалежного кіно у Санденсі у номінації за найкращу операторську роботу. У конкурсній програмі “Молоде кіно” будуть змагатися понад 40 робіт молодих польських кінематографістів.

 Окрім конкурсних та ретроспективних програм, до щорічного каталогу подій Гдинського кінофестивалю входять і освітні заходи, спрямовані на створення комунікативного простору між представниками кіноіндустрії з усієї Європи.

 Проекти, що будуть представлені на форумі:

 Художній фільм “Хроніки”, створений за підтримки Державного Агентства України з питань кіно. Він складається з трьох новел про три головні вчинки, які робить людина у своєму житті: народжується, народжує і вмирає. Народна комедія, – так визначає жанр фільму його автор, режисер та сценарист Іван Кравчишин, буде цікава як національному, так і європейському глядачеві.

 Проект “Життя. Останнє питання”. Герої стрічки: генії сучасності, видатні митці та науковці, а також звичайні люди з різних куточків світу. Автори проекту мають на меті змусити глядача дослухатись до себе, зрозуміти власні страхи, розділити їх з героями фільму, посміятися з ними над собою.

 Проект “Smiling” – байопік про знаметиного музиканта Едді Розенберга, якого вважали найкращим трубачем Європи та другим після Армстронга у світі. Зовсім молодим Едді встиг зробити запаморочливу кар’єру в довоєнній Європі та залишив вагомий слід у музичній культурі Радянського Союзу, уряд якого у 70-х роках ХХ століття викреслив ім’я Едді Рознера з усіх можливих джерел. 

 Проект “Планета Львів”. Комедійна стрічка, що концентрується на  особливостях поведінки львів’ян у специфічних львівських умовах. 

 Довідка: Українська Кіно-Асоціація

Українська Кіно Асоціація створена провідними кінокомпаніями України для захисту інтересів національного кінобізнесу і розвитку сучасної конкурентно спроможної кіноіндустрії. До складу Асоціації входять продакшн і постпродакшн компанії, дистриб’ютори, кінотеатральні мережі та компанії, які задіяні у виробництві кіно. Голова Асоціації — Денис Ржавський, виконавчий директор — Ігор Савиченко. 

Контактна особа в Асоціації — Ярина Груша /067 945 86 55/ yagrusha@mpaua.org

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.