Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1169842 (188 за 24 години)

Тев’є йде в кіно: «Кінофабрика» взялася за зйомки легендарного сюжету

| 3 коментарі

mpau

У Києві стартували кінозйомки «Тев’є-молочника», сюжету Шолом-Алейхема, переписаного драматургом Григорієм Горіним і поставленого в Театрі ім. Франка. Вистава з Богданом Ступкою в головній ролі була безумовним хітом української театральної сцени з рекордною, більш ніж 20-річною історією. Тепер на легендарний сюжет очікує кіновтілення: фільм «Тев’є-молочник» став переможцем пітчингу Держкіно України і отримав 50% державне фінансування.

У маленькому селі уживаються росіяни, українці та євреї. Але споконвічну рівновагу порушує сама історія, від якої не сховаєшся ніде. І у Тев’є-молочника, мрійника і філософа за сумісництвом, стурбованого видачею заміж дочок, з’являються нові клопоти. Оповідання про Тев’є – це й історія нашої країни, і в чомусь – кожного з нас. Напевно, тому в театрі спектакль витримав понад 350 вистав, а акторському складу на чолі з Богданом Ступкою аплодували стоячи, не соромлячись витирати сльози.

Роль Тев’є виконували також Михайло Ульянов та Євген Леонов. Але Богдан Ступка визнаний найкращим у світі Тев’є навіть онукою Шолом-Алейхема. Про кінопостановку «Тев’є-молочника» продюсер картини Андрій Савенко домовлявся з Богданом Сильвестровичем, але смерть легендарного актора завадила планам утілитися. Але всі його зауваження та рекомендації продюсер врахував у зйомках картини.

«Ми поставилися до ідеї зйомок «Тев’є-молочника» не просто як до цікавого і перспективного кінопроекту, – каже продюсер картини, директор «Кінофабрики» Андрій Савенко. – Для нас ця історія – особистісна, емоційно пережита, сподіваюся, кіноглядач зможе відчути це».

Як відомо, Театр ім. Франко закрив виставу «Тев’є-молочник» у пам’ять про Богдана Ступку. Ніхто з акторів не наважився взятися за улюблену роль метра. Творці картини зіткнулися з проблемою пошуку актора, здатного виконати головну роль. Після довгого пошуку вибір припав на Євгена Князєва, російського актора, ректора Театрального інституту ім. Щукіна, відомого за роллю Вольфа Мессінга. Костюм, в якому гратиме актор – театральний костюм Богдана Ступки.

«Я був одним з тих тисяч захоплених глядачів, яким пощастило побачити «Тев’є-молочника» на сцені Театру Франка, – розповідає голова Української Кіно-Асоціації Денис Ржавський. – Богдан Сильвестрович Ступка активно брав участь у роботі над проектом фільму, серйозно вплинув на нього, можна сказати, жив ним. Вони з Володимиром Лертом скрупульозно опрацьовували кожну сцену. Сподіваюся, в цьому фільмі глядач відчує душу великого Майстра. На жаль, в театр на Тев’є в Його виконанні ми вже не зможемо потрапити, так що сходити на це кіно – просто необхідно!».

Серед акторської плеяди фільму глядачі побачать також Остапа Ступку, Антона Шагіна, зірку «Стиляг», Андрія Кайкова, актора «Шести кадрів», низку українських акторів, як досвідчених, так і початківців. Режисером виступив Володимир Лерт, який працював з Богданом Ступкою 2009 року, знімаючи фільм «Відторгнення».

Зйомки картини «Тев‘є-молочник» почалися наприкінці серпня і триватимуть до грудня цього року, деякі весняні сцени будуть дозняті вже 2014 року. Завершення виробництва стрічки планується на весну наступного року.

За додатковою інформацією, а також з приводу ексклюзивних інтерв’ю з зірками фільму і присутності на зйомках «Тев’є-молочника» – звертайтесь до асистента PR-менеджера CLEVER Group Марії Чалої: (097) 238.2855, (093) 795.3769, chala@clever-group.com.ua.

 Довідка: «Кінофабрика»
Кінокомпанія «Кінофабрика» об’єднала професіоналів кіно- і телевиробництва. Заснована в 2011 році продюсером Андрієм 
Савенко. Її основні напрямки діяльності: виробництво повнометражних художніх фільмів, телевізійних проектів, анімації, рекламних та музичних проектів. «Кінофабрика» має власні знімальні павільйони, знімальне обладнання, а також студію звукозапису. Компанія є членом Української Кіно-Асоціації. Сторінка на facebook https://www.facebook.com/Kinofabrika.
 
Довідка: Українська Кіно-Асоціація
Українська Кіно-Асоціація створена провідними кінокомпаніями України для захисту інтересів національного кінобізнесу і розвитку сучасної конкурентноздатної кіноіндустрії. До складу Асоціації входять продакшн і постпродакшн компанії, дистриб’ютори, кінотеатральні мережі і компанії, задіяні в кіновиробництві. Голова Асоціації – Денис Ржавський, виконавчий директор – Ігор Савиченко. Офіційний сайт http://www.mpaua.org/.

3 коментарі

  1. Колись бачив цю виставу в театрі Франка – надзвичайно сподобалося, Богдан Ступка справді був неперевершеним…
    Але щодо фільму – головне питання, чи багато буде в ньому українського, адже здивувало, що на головну роль взяли російського актора… Маю підозри, що це кіно може перетворитися на “совмєстниє” з РФ фільми (на зразок опального Т.Бульби), від яких нічого хорошого для українського кіно не слід очікувати.
    Плюс сторінка у Фейсбуці виключно російськомовна, тож зрозуміло, що основною мовою буде російська і чи буде українською хоча б дубляж – дуже сумнівно…
    Зрозуміло, що твір Шолом-Алейхема інтернаціональний, але ж дії відбуваються на українських теренах і Ступка грав україномовного єврея…

  2. Кіно бдуе російською мовою. Рано радіти. Найнеприємніше, що українські гроші на це йдуть. Просто неприпустимо!

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.