Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1171183 (161 за 24 години)

“Ломбард” Любомира Левицького: попкорн-муві по нашому

| 56 коментарів

В український прокат вийшла кримінальна комедія «Ломбард» режисера Любомира Левицького. Колись давно він зняв молодіжний трилер «Штольня». Фільм став більш, ніж невдалим. Але Любомир не опустив руки і вирішив закосити під Гая Річчі.

Якийсь час тому в інтернеті я натрапила на трейлер стрічки «Ломбард». Клікнула і отримала розкішне підґрунтя для сарказму. «Карти, гроші, два стволи» – не інакше. Українська стрічка від режисера горезвісної «Штольні» – і Гай Річчі. Ну, це вже перебір, панове. Відтак, до кінотеатру на прем’єру я вже йшла готовою до повного відстою. І, ви знаєте, не дочекалася. Вірите чи ні, але я справді можу з чистим серцем рекомендувати це кіно. Ба більше! Нарешті, дочекалися! Нормальна, смішна, цікава українська масова стрічка. І гумор, до речі, досить оригінальний та жорсткий, без різних там ванільок. Що ж до Гая Річі, то тут я не промахнулася. Справді, схоже. І Любомир Левицький у цьому одразу зізнається. Каже, що хотів попрацювати у стилістиці британського колеги – жодних претензій на власний стиль.

Тому уявіть собі, приміром, «Великий куш» – і знатимете приблизний хід подій у «Ломбарді». Отож, ціла купа людей ганяється за мішками із золотими злитками. Гопники, кримінальні боси, колишні ЗК та інкасатори гасають містом і потрапляють у різні ситуації. Звісно, перші хвилин 10 ви будете придиратися. Зовсім незвична для вітчизняного кіно стилістика, український дубляж, бо на майданчику актори розмовляли російською. Мова спочатку видається досить натягнутою, особливо коли на екрані з’являються ті самі гопники. Ну, де ви чули, щоб хлопці у спортивках та із сємками казали: «Ось, заробимо грошей, куплю собі оксамитові шкарпетки». Ось так. А в барсетці у нього – збірка Василя Стуса. Курям на сміх. Але потім усе стає на свої місця. Герої переходять на суржик чи кримінальну балаканину, і ця історія стає справді цікавою.

Звісно, у кожного із вас є повне право піти до кінотеатру і зафукати «Ломбард» разом із його творцями. Тим паче, що фанам Гая Річі справді може не сподобатися така пародія. До слова, ще однин підкіс. Візьміть фото Любомира Левицького та Роберта Родрігеса. Все стане ясно. Втім, режисер, продюсер, актори, які працювали над цією стрічкою, дійсно справляють враження адекватних і милих людей. Я розумію, що це не аргумент, коли мова йде про кіно. Але, як на мене, проблема українських кінематографістів у масовій відсутності самокритики. Не єдина, звісно, але суттєва. Люди переконані, що зняли шедевр, а непатріотичні та злі співвітчизники усе залажали. Бо совісті у них немає. Яка вже тут підтримка?

Український кінематограф, на думку таких персонажів, просто переповнений потенційними блокбастерами. Але ж знову ця клята непатріотичність та сарказм. Маячня. З такою позицією пристойних картин ми не дочекаємося. Тому команду «Ломбарду» таки хочеться підтримувати. Хлопці чесно зізнаються, що готові ловити помідори, чути свист і бачити порожні зали. І головне – готові далі знімати. Левицький говорить, що робить ставку на масове кіно, без інтелектуальних витребеньок, не для іміджу України за кордоном, а для самих українців. Які зможуть провести вікенд з українською стрічкою. І не казати після перегляду «Фу-Фу». Ну і наостанок. У листопаді в прокат виходить трилер «Тіні незабутих предків». Від вищеназваних кінематографістів. Чесно кажучи, іронії щодо цієї події у мене значно поменшало.

Автор: Олена Чиченіна
Джерело: Голос Столиці

56 коментарів

 1. Справді супер, коли на екранах/торентах? :)

 2. “Колись давно режисер Любомир Левицький зняв молодіжний трилер «Штольня». Фільм став більш, ніж невдалим.”

  Як не дивно, “Штольня” окупила себе і заробила 25 тисяч доларів

 3. “Колись давно він зняв молодіжний трилер «Штольня». Фільм став більш, ніж невдалим.”
  Явне перебільшення, м`яко кажучи. Дуже навіть пристойний фільм, з абсолютно неочікуваною кінцівкою. Це було дійсно круто. До Левицького ніхто не додумався оживити вірування наших пращурів тисячолітньої давності в нашому часі.

 4. Підкажіть, будь ласка, де в Києві його можна подивитись

 5. Дивно таке читати “більш, ніж невдалим”. Мені та моїм дітям фільм сподобався. Та й пісня, як на той час, непогана.

 6. Гм, шось мені підказує, що буде закос під Гая Річі з Тарантіною (хоч це не так і погано).

 7. А мова фільму чисто Українська чи наполовину мішана?

 8. Теж сьогодні ходив на цей фільм. В принципі дивитись можна.

  • А мова фільму чисто українська чи іноземною, так як Той, хто пройшов крізь….?

   • В фільмі Ломбард жодної російської немає.

    Це тільки в фільмі “Той, хто пройшов крізь вогонь” українська мова лише в кількох епізодах

    • супер звістка, дякую за відповідь! Нарешті спромоглися зняти українське кіно українською, вже біжу в кінотеатр.

 9. Фільм “Штольня” мені сподобався, досить пристойний фільм. Подяка Левицькому.

 10. Пам’ятаю як кілька років тому якісь епізоди цього фільму знімали у Львові :)

 11. Щойно з кіно, розчарувало те що в залі було тільки 8 людей, але по опитуванні фільм сподобався всім, дуже хороший дубляж давно так не сміявся. Раджу сходити у кіно і підтримати наше, так як в інтернеті ви його скоро не побачите.

  P.S. В оригіналі фільм знятий російською.

 12. Штольня це був рідкісний відстій, абсолютно погоджуюся з автором, а той хто її захищає або абсолютно не має смаку в кіно (що теж буває, нічого страшного), або цій людині заплатили. Я був глибоко розчарований за потрачений час в кіно :(

 13. Прочитав сьогодні статтю та одразу ж вирішив сходити глянути. Не розчарував. Досить цікавий фільм. Одне зауваження – недостатнє музичне оформлення як на мене.

 14. Доречі – був у Магнаті на Чорнобильській, на сеансі було 4 людини

 15. В Харкові, 21.09, в “Планета Кіно IMAX” на сеансі фільму “Ломбард” було десь 15 людей
  (тільки молодь, студенти)

 16. Щойно з фільму – класне кіно. Повна реабілітація Любомира після трохи невдалої “Штольні”! Рекомендується для перегляду!!!

 17. Штольня – кльовий кліпчик був, фільм теж норм))

 18. пацани, тут хтось тре коментарі

  • Я тру ваші коментарі, тому що вони не несуть ніякого змісту. Не потрібно спамити пане, інакше занесу вас у спам лист.
   Пацани на лавочках гризуть сємки.. тут таких нема

 19. Багато разів прем’єру переносили, нарешті дочекалися)) Був у кінотеатрі Січ вчора, фільм реально рулить!!

 20. Дякую за рецензію, фільм сподобався :)

 21. Не знаю звідки в українському кінематографі такий поштовх, але фільм реально крутий. Після тон плоского американського гумору було приємно посміятися з того, що американці не зрозуміють))
  Прикро тільки те, що за губами акторів було видно, що в оригіналі фільм знімався російською і тільки потім був дубльований українською мовою, але всеодно бажаю режисеру та всій творчій групі подальших успіхів.
  Тепер чекатиму Івана Силу.

 22. ходив сьогодні на цей фільм у кіно. і, скажу я вам, фільм вдалий. навіть дуже вдалий. з кожного кадру витиснули максимум.

 23. Це єдиний український фільм, яким можна пишатися))

  • перегинаєш палицю, студент. в нас багато чудових фільмів.

   • Назви хоча б кілька, знятих за часів Незалежності

   • От тільки не треба згадувати ТойХтоПро…
    Інші фільми знаєте?

   • Студент, Анонімний,

    за часи незалежності взагалі знято небагато наших фільмів. більшість із них залишаються невідомими (бо нема реклами). одним з найкращих, що я бачив, є “Мамай” О. Саніна (він зараз знімає новий арт-хаус “Толока”). ще непоганою була “Штольня” від добре відомого нам режисера. про “ТойХтоПро…” нічого сказати не можу – не дивився.

 24. Щодо самого жанру кримінальної комедії смаки можуть різнитись, але для свого жанру фільм дуже вдалий. Є інтрига, іронія, гумор (і не страшно, що деякі жарти запозичені з інших комедійних бойовиків), і дуже приємно, що все це розгортається на фоні львівських пейзажів. Єдине, що дратує, – постійні написи російською мовою, особливо в офіційних документах. Найбільше це помітно в епізоді, коли один з героїв розгадує кросворд російською, а слово запитує українською. Дуже дивно виглядає.

 25. Мені і друзям також “Штольня” не сподобалась. А на “Ломбард” сходим поки не закінчилась прем’єра.

 26. Ходив у Львові в Планета Кіно. На сеансі було 10 людей. Блін, чи то реклама погана була, чи народ зневірився в українському кіно …
  Але Ломбард – це мабуть найкраще, що було знято за роки незалежності! Хоча фільм – не шедевр, але вартує подивитись.
  Левицькому і команді дякую.
  Обовязково піду на “Тіні незабутих предків”.

 27. Жодного разу не чув про цей фільм. Заінтригував трейлером і відгуками. Бодай хтось знає, де його можна подивитися, або коли буде можна це зробити?

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.