Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1169842 (188 за 24 години)

Що зараз з українськими коміксами та мальованими історіями?

| 4 коментарі

plakata3Неймовірні світи, ризикові пригоди, зворушлива романтика, абсурдні казуси, захоплюючі персонажі… усе це зараз відбувається у вимірі українського коміксу.  За вікном 2013 рік і комікс в Україні уже, можна вважати, склався як самостійний вид мистецтва. Проте не всі то помічають, бо не знають, де ця чудо-істота мешкає. На розкладці ж не побачиш, не купиш. Навіть в Інтернеті не кожен знайде лігво мальованих історій на рідній мові. Саме тому Я хочу Вам трішки розповісти, що відбувається у світі українського коміксу та мальованих історій. Найголовніше! Щоб ви могли напасти на слід давно шуканої і такою бажаної здобичі. А там уже самі простежите і знайдете, де живе український комікс. 

daogopakВважаю, найкраще почати розповідь з професіоналів цієї справи і перерахування того, що вже вийшло друком. Мабуть, усі помітили помпезну появу першого тому повноколірного графічного роману «Даогопак» авторства Максима Прасолова, Олексія Чебикіна та Олега Колова. У перспективі це тритомний мальований блокбастер про пригоди козаків-характерників із лицарського ордену магів і майстрів бойових мистецтв Запорізької Січі. Такий витвір мистецтва видало видавництво Nebeskey. (Інтерв’ю з Олексієм “Shakll” Чебикіним)

chubДруга книга цього ж видавництва – це «Чуб», автором якої є Олександр Ком’яхов. Ця мальована історія оповідає про Чуба Васильовича Чубенка – перцюватого козарлюгу-авантюриста, який у пошуках пригод подорожує просторами космосу в компанії штурмана-механіка коня Орлика.

Untitled-1Також важливою подією для української комікс-сцени є вихід у світ була мальованої історії «Некромантійя» від автора Octane (інтерв’ю). Таємнича Некромантійа – це «край, що його милують суховії, батьківщина всіх некромантів цієї планети. Тут ніхто не боїться потрапити в пекло за свої діяння». Спочатку ця історія вийшла на папері російською мовою, але згодом автор переклала усі 270 сторінок на українську мову і виставила у вільний доступ в Інтернеті (почитайте за нагоди).

 Але аматори теж не дрімають! У нас є сайт comx.org.ua. На цьому ресурсі виставляються комікси численних і лишень українських авторів. І хоча не всі автори творять відразу рідною українською, ми їм допомагаємо з перекладом. comx

Основним профілем і козирем сайта є серіали, серед яких:

«Троє проти Зла» про трьох друзів, котрі вирушають у безвість паралельного світу, поспішаючи на порятунок свого друга й Меган Фокс;

«Неймовірний Сильвестр» про епічні пригоди незвичайного фентезі-героя у чудернацькому світі, де клерки – міфічні потвори, які крадуть дітей, а скарби падають просто на голову;

«Демон Охоронець» – фентезі-драма про людські долі на тлі одвічного протистояння добра зі злом;

«Мандрівник» – філософська пригода про людину, що шукає себе у незбагненному поки що світі;

«СуперГалактик» – космічна комедійна епопея про непересічного героя, котрий має дослідити загадкову Білу Діру;

«Степан Дзюба» про козака, що бореться з нечистю в часи Запорозької Січі

І ще безліч інших коміксів, історій і інтерв’ю

comartbannerЦього року в Києві відбувся Фестиваль мальованої історій та коміксу «COMART». Організовувся він уже вдруге поспіль силами ентузіастів.  Все це було 28-29 вересня у Києві за адресою вул. Набережно-Хрещатівська, Причал 2.

4 коментарі

  1. Спочатку треба розкрутити героїв коміксів, а потім піде діло …

  2. Є ще товариства, які перекладають закордонні мальописи. З таких: http://3parallel.at.ua/ (комікси) і http://uanime.org.ua/ (манґа)

  3. із цього
    “бо нА знають, де ця чудо-істота мешкає”

    на це
    “бо нЕ знають, де ця чудо-істота мешкає”

  4. Дякую за статтю, на диво якраз вчора шукав манґу українською, а сьогодні випадково потрапив сюди

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.