Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1171024 (152 за 24 години)

Українські бренди. Історія успіху від випускників Могилянки

| 11 коментарів

SammyIcon

“Якщо у тебе є голова і дві руки – одна ліва, інша – права – ти можеш створити якісний продукт в Україні. Навіть якщо ти цим ніколи не займався. Головне – бажання”, – ділиться нехитрим секретом успіху в бізнесі 25-річний Олексій Малицький. Два роки тому випускник Києво-Могилянської академії створив перший український бренд дизайнерських шкарпеток “Sammy Icon”, вклавши у проект власні накопичення. Через рік до Олексія приєднався його друг ще один “могилянківець”, який після навчання встиг попрацювати у Червоному Хресті на півночі Португалії.

Разом хлопці знайшли невеличку фабрику у Львові, де почали розміщувати замовлення на пошиття шкарпеток. Щоправда, для цього довелося закупити нове італійське обладнання і постійно контролювати якісь робіт. Дизайн шкарпеток Олексій і Філіп створюють спільно з львівськими технологами, а сировину імпортують з Індії та Туреччини.

Молоді бізнесмени кажуть, що зробили свого роду революцію на ринку шкарпеток. Їхній бренд ламає стереотипи про те, що ці щоденні аксесуари мають бути однотонними – бажано чорними. “Sammy Icon” шиє продукцію виключно яскравих веселих відтінків. Один з найпопулярніших прінтів Олексія та Філіпа – зображення героїв комп’ютерних ігор покоління 90-х. Шкарпетки з Супер Маріо практично “розірвали” ринок – їх замовляли “геймери” з Голландії, Швеції, Великобританії.

Самі хлопці називають свої шкарпетки “божественними”, а бренд “Sammy Icon” – ангелом-охоронцем мандрівників і романтиків.

“Все почалося 2 роки тому. Ми не могли знайти в Україні кольорових шкарпеток і вирішили піти коротким шляхом – зробити їх. За 7-8 місяців після виникнення ідеї з’явилися наші перші шкарпетки і ми вийшли з цим продуктом на ринок”, – розповідає Олексій.

Початкові інвестиції в проект склали усього 10 тисяч доларів, втім потім витрати подвоїлися. Хлопці не врахували багато дрібниць, тож “мінус” почав зростати швидше, ніж з’являлися перші прибутки.

“Наш первинний бізнес-план передбачав 10 тисяч доларів витрат. Ми думали, 10 тисяч – і все, життя вдалося. Але це не так. Ти думаєш, що життя складеться одним чином, а воно складається зовсім інакше. Зрештою, тим воно і цікаве. Ми не врахували багато затрат. Наприклад, закупівля машинок, іншого обладнання  – це був важливий крок, на який ми теж спочатку не розраховували. Потім доводилося їздити на виробництво щотижня. Це було щось жахливе: тиждень ти у Львові, тиждень – у Києві”, – згадує Олексій.

Зараз хлопці вивели “Sammy Icon” на самоокупність, їхні обороти зростають, кількість партнерів збільшується. “Як побачите нас з Філіпом на Porche, можна буде сказати, що все круто”, – каже Олексій.

Розвивати старт-ап молодому бізнесмену допомагає економічна освіта. Втім, це не головне, стверджує він:

“Не треба боятися. Ази будь-якої професії можна опанувати за місяць. Все решта – це удосконалення. Зараз про свій сегмент я вже знаю більше, ніж багато людей, які працюють у ньому роками”.

Ми зустрічаємося з хлопцями на другому київському фестивалі міських субкультур “Don’t take fake”. Якщо минулого року “Sammy Icon” були відкриттям заходу, то тепер вони – серед лідерів. Біля їхнього стенду – помітне пожвавлення. Хлопці час від часу відволікаються від розмови, щоб розповісти про свої “божественні шкарпетки” клієнтам.

“Українці взагалі не звикли до сервісу, до нормального людського ставлення”, – каже Філіп Литвинов, повертаючись від чергового відвідувача.

Олексій додає, що багатьом клієнтам подобається їхній сервіс, хоча нічого нового вони не вигадали.

“Ми робимо все так, як в Європі. Скажімо, якщо наш оператор помиляється і клієнт отримує не ту пару шкарпеток, ми їх ніколи не забираємо, а даємо ще одну. Адже ненормально забирати у людини ту річ, яку ти вже їй дав. Взагалі ми робимо багато подарунків, іноді наш товар доставляють музиканти, які грають на гітарі. Для людей в Україні – це ніби щось з іншого світу. Хоча ці речі беруться не з Космосу, а з сусідньої держави”, – каже він.

Після затратного старту хлопці вирішили отримати додаткове фінансування на відомій американській краудфандінговій платформі Kickstarter. Вони зняли креативний ролик, грамотно провели діалог з аудиторією і зібрали майже 9000 доларів.

“Це був більше маркетинговий хід, оскільки на платформі нас підтримало багато людей. Ми давали їм багато подарунків і майже вийшли в нуль, але це були такі маркери на закордон. Тепер, коли забиваєш в Google “Sammy Icon” в Америці, випадають посилання на наш проект. Це був наш вихід в Америку і перші партнери вже з’явилися”, – каже Олексій.

Після успіху на Kickstarter хлопцям стало легше презентувати свій проект за кордоном. Вони вже відкрили представництво у Білорусі і от-от відкриють у Росії, продають свої шкарпетки в одному з магазинів Гетеборга у Швеції і мають партнерів у США. Наступний крок – вихід “Sammy Icon” на глобальний ринок. Зараз триває реєстрація українського бренду на міжнародному рівні.

“Щоб мати здатність конкурувати там, треба бути не гіршими, ніж світові виробники, а вони вже на крок попереду. Багато хто працює з Китаєм, Туреччиною. Ми маємо їх наздоганяти, тому що з нижчою планкою ми не проб’ємося на цей ринок”, – каже Філіп.

Він саме займається комунікаціями з іноземними партнерами – спілкується з дистриб’юторами одягу, баєрами, магазинами в Європі.

“Почати співпрацювати легко. Важко потім людей постійно “push’ати”, штовхати, контролювати, щоб вони продавали нашу продукцію. Знайти магазин просто, важко потім підтримувати стосунки”, – каже Філіп.   

Для якісного виходу на міжнародний рівень хлопці вивчають продукцію конкурентів і весь час намагаються орієнтуватися на лідера ринку: “Це проста стратегія. Дивишся на лідера, наздоганяєш його або робиш краще, ніж він. Ти не можеш зробити гірше. Цей підхід має бути в усьому”.

Молоді бізнесмени вірять, що народжені в Україні бренди зможуть пробитися на європейський ринок, а носити українське буде по-справжньому модно.

b4c0cda-sammy-icon5

“Ми один з небагатьох молодих брендів, які хочуть і намагаються вийти на закордон. Думаю, після нас решті марок із лейбою “зроблено в Україні” буде легше. В Україні є дуже багато людей, які можуть створювати додаткову вартість, інтелектуальну працю. Саме це є головним прибутком і цінністю для людей. Зробити стілець або шкарпетки в Україні – це не цінність. Головне – донести вартість до людини, щоб їй було приємно асоціюватися з цим брендом, з Україною. Український мозок має працювати на Україну”, – каже Олексій.

Зараз хлопці вже розробляють зимову колекцію “Sammy Icon”.

Автор: Валентина Олійник
Джерело: Insider

11 коментарів

 1. Український бренд, де ж українська мова на офсайті? …((

  • Пардон, знайшов вибір мови, але в самому низу сайту, ще такого рішення не бачив…))

   • У мене автоматом завантажилось українською… Гляньте в налаштування браузера.

    • Сайт завантажується українською, але заголовок сторінки – “носки”. Це на головній (в каталозі). У мене хром налаштований на українську мову.

 2. шкарпетки?!.. ви серйозно?:D

 3. Звісно, все буде продаватися за кордоном, а для українського споживача це лишиться міфом чи гарною казкою. У Львові навіть жоден магазин не продає…

 4. Дарма ви їх засвітили, ох дарма! Тепер прийдуть мєнти, податківці, чиновники держадміністрації відіжмуть цей бізнес. А як не погодяться віддати, то або посадять, або заріжуть!
  У нас тільки рускій, чи представник якоїсь іншої нацменшин можуть бізнес мати, аборигени ж повинні для рускіх панів мести вулиці чи гній у полі розкидати. Не до всіх ще дотяглися їхні руско-нацистські лапи, та це питання часу. Навіть щоденні поклони ПР не допоможуть, нинішня влада не оголошує про свої наміри, вони мовчки своє роблять.

 5. молодці хлопці! замовив кілька пар дружині

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.