Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1169857 (191 за 24 години)

Дмитро Лінартович про «Ломбард», «Толоку» та своє життя

| 10 коментарів

linartovych-1

Дмитро Лінартович, перед тим як знятись в культовому фільмі Михайла Іллєнка «ТойХтоПройшовКрізВогонь», був маловідомим актором у муніципальному театрі «Київ». І, як каже сам Дмитро, підробляв в юності на ринку. Про це та не тільки митець розказав на третій лекції Вільного університету від Мегамаршу у вишиванках 29 вересня. Ми подаємо окремо кілька найцікавіших тез.

В театральний взяли не з першого разу

«Вперше коли прийшов вступати в театральний інститут – мене не взяли, «забракло стрижню та образного мислення», – сказали в приймальній комісії. І я пішов до армії, в прикордонні війська. Після служби пішов на роботу в молодіжний театр «Київ» монтувальником сцени. І лише після цього я зміг вступити до Карпенка-Карого. Закінчив його успішно.

На другому курсі університету познайомився із унікальною людиною – Михайлом Іллєнком».

«Толока» Шевченка

«Вже відзняли половину фільму, а у режисера амбіції показати до 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка – 9 березня 2014 року. В найближчий час будуть вибрані локації для кращої передачі тієї епохи – по всій Україні шукають наймальовничіший шматок природи, де б могли зіграти актори».

 Про «Ломбард»

«Перший раз, коли його дивишся, може виникнути думка, що схоже на щось американізоване. Але тут інше: цей фільм адоптований під наш менталітет. Це просто показується в такій собі завуальованій формі. Режисер – талановитий. Мені подобається, що він дуже швидко робить розкадровку. Зараз у людей вже інше мислення, динамічніше ніж, скажімо  20 років тому. Як для сучасного кіно – дуже хороший монтаж».

Автор: Юлія Капшученко
Джерело:  Молодіжна інформаційна спільнота “Сіль”

10 коментарів

 1. Думаю назвати ТойХПЧВ культовим фільмом – це надто велике перебільшення. Фільм не заслуговує більшого ніж просто називатися “не поганим”. Проте як на мене, то краще на нього навіть часу не марнувати. З “Толокою” напевно теж саме буде. “Ломбард не бачив”, але думаю фільм вартий уваги.

  • Пане, не уподібнюйтеся до представників неукраїнської орієнтації (ПР): “я нє чітал, но скажу”.
   Вийде “Толока”, тоді й будемо дивитися, який цей фільм. Сподіваюся, що його покажуть в усіх кінотеатрах України, а не запруть в якийсь один нікому невідомий.

   • Взагалі-то, друже, не уподібнююсь. Лише припускаю що фільм мені не сподобається. Бо щось явно в дусі ТХПКВ. А я не підтримую такого жанру фільми (надто артхаусно). Краще зняти НОРМАЛЬНИЙ історичний фільм про Крути чи про Холодний Яр (тем більш ніж достатньо), ніж марнувати кошти й час на такого роду лайно.

    П. С. А вважати що фільм Іллєнка супер мега афігєнний тільки томущо він український – це справді по-дибільному.

    • Щоб зняти один нормальний історичний фільм, потрібно бюджет 20-ти фільмів типу “ТХПКВ” чи 40 “Ломбардів”. Історичне кіно – одне з найдорожчих у світі. З іншого боку, думка людини, яка називає якесь кіно дебільним, лише тому, що воно йому не сподобалося, бо “надто артхаусно”, мало чого варта, як мало чого варта думка будь-якої погано вихованої нестриманої людини.

     • Щодо бюджету – то я не погоджуюсь. Можна зняти чудовий історичний фільм, і не мати голівудських бюджетів.. І щодо вартості “ТХПКВ” (знаєте взагалі який там бюджет?) – то думаю там сума цілком нормальна навіть і для історичного фільму.
      Основне, на чому я хотів би наголосити, це те, що ЗАРАЗ Україні більше потрібні фільми, які б формували національну свідомість.
      Те, що я назвав фільм лайном, так це вже моя особиста думка. Про мою вихованість чи невихованість це нічого не говорить. Я ж не матюками описував це фільм)

     • Для чудового історичного фільму потрібні чудові історичні реквізити (форма, зброя, предмети побуту), які коштують грошей. Потрібні коні, причому добре вишколені, будь-яка конячина не підійде, а такі коні і їх утримання коштують гроші. Спецефекти, каскадери, масовка. Потібні професіонали, більшості яких в Україні нема, а професіонали захочуть гідно платні. Назвіть, будь-ласка, цікавий історичний фільм без великого бюджету (звісно, враховуючи інфляцію, бо 20 років тому 1 млн. дол. для фільму – величезна сума). Сучасний історичний кінематограф поставив досить велику планку для “картинки”, інакше це буде черговий аматорський фільм, який зацікавить обмежене коло патріотично налаштованих людей, а основну масу не зачепить.
      “ЗАРАЗ Україні більше потрібні фільми, які б формували національну свідомість” – а ще книги, музика, освітні та спортивні програми для молоді, розумний розвиток економіки, боротьба з корупцією, збереження екології, високі стандарти для продуктів харчування та питної води тощо. Можемо мріяти скільки завгодно…
      Про Вашу вихованість форма висловлювання Вашої особистої думки багато-чого говорить, і доведу до Вашого відома, що не тільки відсутність матюків являється показником вихованості. Багато-хто з наших східних сусідів щиро не розуміє, чому через використання матюків їх вважають безкультурними особами. Ви ж перейшли на трохи інший рівень – вважаєте, що самої відсутності матюків досить. Але це не так, бо для крикливої поведінки можна легко обійтися й без матюків.

     • Повірте, для висловлення свого незадоволення чи несприйняття, зовсім не обов’язково використовувати слова штибу “лайно”, “по-дебільному” тощо. Слава Богу, українська мова дає можливість висловити власну думку й іншим чином, хоч, можливо, не так коротко та “яскраво”, але я ж якось можу впоратися. А міг би вжити всього лише три слова і без будь-яких матюків :)

    • A few years ago I’d have to pay someone for this inrnfmatioo.

 2. Зараз не йдеться про “Патріот” чи “Царство небесне”. Якщо буде бюджет такий як у “ТХПКВ”, то рівень “Залізної сотні” досягти реально.
  А тобі я б порадив бути “попроще” (з твоїм занудством це тобі просто необхідно). Знаю що ти на це відповіси, але байдуже)

  • 1. Ви спец у кіно? Чи це лише Ваші голослівні твердження? Я ж наводжу конкретний приклад: “Хоробре серце” – тільки фільм такого масштабу зміг сколихнути суспільство Шотландії.
   2. Я з друзями “попроще”, а Ви мені не друг.
   3. Вам не байдуже, і це добре видно.
   4. Яка може бути українська національна свідомість у невихованої людини? Якщо хочете з незнайомими людьми “попроще”, то Ви явно ментально ближче до однієї азіатської країни на схід від України.

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.