Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1171200 (164 за 24 години)

Розетка хоче “покарати” активіста за українську мову

| 77 коментарів

мова

Вчора відбулося перше судове засідання у справі про відсутність української версії сайту в одного із найбільших інтернет-магазинів України. Громадянин України Олег Хаврук подав до Печерського районного суду Києва позов на один із найбільших магазинів побутової техніки через відсутність української версії сайту.

Зазначимо, що в позові Олег Хаврук ніяких майнових вимог до «Розетки» не висував, а вимагає виключно виконати норми законодавства України й надавати інформацію покупцям державною мовою, крім інших мов, які інтернет-магазин бажає використовувати у себе у каталозі товарів.

UkhvalaProProvadzhennya

Представники “Розетки” не визнавали себе причетними до інтернет-магазину “Розетка”.  Одним із пунктів письмового заперечення ТОВ «Розетка.ua» стало прохання стягнути з позивача судові витрати на правову допомогу в розмірі 5 тис. грн.  

У зв’язку із залученням до процесу нових співвідповідачів суддя Печерського районного суду столиці перенесла продовження розгляду справи на 1 листопада 2013 року. І відповідачі, і суддя – російськомовні.

Джерело: FB спільнота “И так поймут”, Коментарі

77 коментарів

 1. Давно цього б не було, якби україномовні взяли і перестали купувати там товари…

  Але українці байдужі і продовжують ігнорувати все, у своїй більшості.

  • З одного боку я згоден.
   Але де тоді купляти товари?

   • Це напевне найсмішніше і найбезглуздіше питання яке мені задавали!!!

    Лише одна довбана Розетка в Україні продає техніку…
    Довго думали, шоб таке написати???

   • Існує купа не розрекламований магазинів на порядок з нижчими цінами.

 2. Вже не купую.
  Треба тую “розетку” відіслати далеко-далеко.

  • І що це дасть, нехай нас таких знайдеться кілька тисяч, і що далі? Всі як купували там, так і купуватимуть.

 3. Який порадите інтернет магазин ???

 4. “І відповідачі, і суддя – російськомовні.” – і якого результату при таких вихідних параметрах можна очікувати?))

  • Суджуся по деякій справі вже не перший рік – якого результату можна очікувати, якщо людина що подала позов навряд буде платити судді гроші, в той же час певен розетка вже віддала презент судді.

 5. Десь через місяць, після того як в друге (після другої акції проти розетки) на “розетці” було написано негативний відгук, “розетка” заявила по радіо, що збирається бути спонсором турне гурту “Тік” та Ірини Білик по Україні. Тож борітеся – поборите!

  Пропоную хоча б раз на місяць на сайті “розетка” залишати негативний відгук. Вимагати зробити сайт Українською мовою.

  Слава Україні!

  • Дійсно, заради прибутку вони трохи почешуться. Так, оператори, приймаючи замовлення, почувши українську мову, відразу переходять самі з російської на українську. Раніше так було не завжди, тож напевно це нова вимога кервіництва.

   • Кілька тижнів тому купував на розетці принтер та інші дрібниці (давно уже не купував у них, бойкотував, але довелося, бо не знайшов 1 товару в наявності в іншому магазині, а на усі інші ціни у них були помітно нижчі). Так от, менеджер не те що сама не перейшла на укр. мову, а навіть як я перебив її і попросив перейти – тупо проігнорувала, помовчала і далі почесала своє. Я попросив щоб мені перетелефонувала адекватна людина, вона спочатку сперечалася що “вона разгаваріває на украінскай мові” (Азаров відпочиває), потім сказала “харашо” і кинула слухавку. Тільки через півгодини передзвонив менеджер, як я зрозумів, з їхнього Львівського кол-центру, з ним уже змогли домовитись.
    А з приводу вимоги – в мене друг у них працював раніше, говорив що вимога переходити на мову клієнта у них в правилах давно є, за порушення навіть карають, але всеодно ефект від того невеликий. Скільки свиню не бий, м’явкати вона не почне.

    • Та ні, якось недавно замовив у них товар. .прийшов забрати – а там усе па касабськи, жодного українського вказівника, усе принципово па рускі. Я, вислухавши пояснення продавця, заявив, що через те, що пояснення про товар надані незрозумілою мовою відмовляюся його придбати, пішов і попросив поернути гроші. Гроші повернули під гигикання персоналу.

 6. Підтримую, можна кинути петицію чи якесь голосування-протест на сайті для того щоб зібрати людей, групу до підняття цієї думки. Думаю простіше буде на ВК. Товари там не купую.

 7. Петиції і голосування поки, що не принесли жодної користі.. потрібно просто не купувати у них товари і все… думаю розбіжність між місцевими інтернет магазинами і розеткою не така вже й висока..

 8. Я пригадую я мав проблеми з активацією віндовс, то ви б почули якою мовою вони зі мною розмовляли -_-

  Стосовно розетки, думаю просто не купувати у неї, як я власне і роблю, тому, що є і справді багато альтернатив. Ось таку я відповідь отрима наприклад.

  http://pic.te.ua/images/2013-10-10/WRmF4.png

 9. Якщо “Розетка” виграє суд, вважаю, що потрібно буде проводити ddos-атаку на їхній сайт. Як це колись було з Ексом. Нехай отримають 5000, але втратять в десятки разів більше.

  • Підтримую!

   • Можна й простіше проторолити їх українською. Для цього треба лише зібрати групу достатноьї кількості і зателефонувати разом із замовленням товарів (навыть якоъсь дрыбницы) і вимогою спілкуватися з нами викльчно українською. У разі відмови кладемо слухавку і телефонуємо знову. Юридично це, на мій погляд, безпечніше ніж ddos-атака – висунути якесь обвинувачення неможливо, а за наявності більш-менш серйозної групи Call-центрам беде непреливки.

 10. Розетка далеко не єдиний український інтернет магазин без української мови.

  Компанії з мільйонними прибутками які відверто ігнорують українську мову:
  mti.ua
  protoria.ua
  repka.ua
  allo.ua
  foxtrot.com.ua
  mobilluck.com.ua
  comfy.ua

 11. Що говорити про Розетку. Навіть в Івано-Франківську є інтнрнет магазин ilife.if.ua в якому все виключно російською мовою. Що ж говорити про ті регіони де Українську мову майже ніколи не чують… А Україномовних покупців розетки відсоток настільки малий, що думаю, вони бойкотування навіть не відчують :(

  • відчують, якщо нас буде досить багато, а для цьог треба не лише тут відписуватися, а пропагувати свою точку зору.
   Але ПР, париія рускіх нацистів, може зробити хід конем, напустити податкову, ментів, пожежних на тих у кого українські сайти!

  • Спробуй даний сервіс для боротьби ;)
   http://client-ua.org/

  • Той що, що в Івано-Франківську той інтернет кацапською. То якийсь жидок собі тримає. Для жидів важливо те, що їх німці вибивали, їм байдуже, що тоді Українці ховали тих жидів по своїх схованках та криївках. Їм байдуже, що Українці один час , потерпали від кацапів. Для них головне, щоб їх їдло було кошерним.

 12. В Україні давно вже потрібно ввести російську мову в якості другої державної. І це відповідно до ситуації, що склалась в Україні ще за часів радянської окупації.
  Чому державною мовою має бути лише українська мова (тобто мова української етнічної спільноти)? Україна – це країна двох державотворчих народів: українців і росіян. Це при тому, що обидва народи вже змішані і відрізнити один від одного можна хіба що за мовною ознакою.

  • Та ні, є аборигени і окупанти.
   Аборигени – українці, окупанти рускіє і деякі інші нацменшини, що до них приєдналися. Ті, що приєдналися до рускіх колись приєднувалися до поляків і погоджувалися виконувати для тих брудну роботу, так само, як нині виконують брудну роботу для рускіх.
   Іде внутрішня колонізація, перетворення аборигенів на окупантів. Знехтуй першородство своє і отримаєш від окупанта миску юшки, станеш одним з окупантів, злобно нищитимеш тих, хто першородством не знехтував. І дійсно, вони що, шляхетніші за мене? Я зігнувся, а вони, бач, кращі? Не позволям!
   Власник розетки рускій і цим усе сказано.
   Колись ОУН, для протидії “полонізації східних кресів” підняла гасло: “Свій, до свого, по своє”, тобто українці, мають купувати лише у українців те що вироблене українцями! Може настав час згадати минуле?
   Списки власників у студію!
   Купуємо лише у українців!

  • Хто сказав що тільки українців і росіян?
   А білоруси? Це теж східні слов’яни.
   Я вимагаю білоруську як третю державну мову в Україні! )))

   • Етнічні білоруси становлять нікчемно малу частку населення в державі Україна. А ось етнічні росіяни та змішані україно-росіяни тут становлять половину всього населення держави. При тому, що рідна мова для цієї половини саме російська.

    • Брешеш, як пес! А чому для “змішаних” саме рускій єзик?, чому не українська? Через рускоє хамство?
     У жінчиному селі всього один рускій – Фролов. 30 років там прожив, 4-х дітей, 7 онуків прижив і НІКОЛИ, ЖОДНОГО слова українською не вимовив. Мені, киянину по п’яні заявив, що цим ПИШАЄТЬСЯ, рускоє хамло, думало що я його підтримаю…

     • Все село, жінка, свати, діти (дочки), зяті, онуки – українською, а він – руСССССССкій! І ніхто за 30 років не наважився поставити його на місце. Добре виховали окупанти аборигенів!
      Цікаво, скільки б у рускому селі протримавася українець, що принципово розмовляв би лише українською?
      Отож!

    • Ну тоді треба і німецьку мову зробити державною в пам’ять про німецьких окупантів. Не можна дбати тільки про російських нацистів, а німецьких залишати в стороні. Ви так не вважаєте?

  • Відколи це так звані “росіяни” стали державотворчою нацією в Державі Україна?.
   У нас до речі коли б не ті українці, що стали яничарами, хрунями, покручами – зрадниками, тими, хто зрадив свою культуру, мову, зараз питання мови і не виникало б .
   Ще є перелякані та байдужі – так звані толерантні, що своє захищати бояться ну або їм байдуже, якою спілкуватися аби в кориті було.
   Хоча думаю, що ви просто етнічний “росіянин”.

  • Дурниці пише “Соломон”! Мудрий Соломон такого б не сказав! Російську мову треба негайно забороняти, бо вона просто вбиває і замінює українську! Поки є двомовність, українська не функціонуватиме нормально! Україна на відміну від РФ, держава з одним державотворчим народом-українцями, яких понад 80% населення! Росіяни така ж етнічна меншина як і інші! Привілеї для росіян і російської мови штучно роздуті Кремлем та їхніми холуями в Україні!

 13. А чого ж група сайту http://deshevshe.ua в вк http://vk.com/deshevshe російською мовою?

 14. Слава Україні!!! Шануймо нашу мову!!! Ігноруйте московсько-мовні сайти і розетка в тому ж числі. Доречі, я вже їм писав декілька разів, навіть не відповіли. Борімось за наше!!!!! Хто, як не ми!!!! Дешевше.нет україномовний сайт і завжди є альтернатива. Героям Слава!!!!

  • Героям Слава! У російській мові немає жодної потреби в Україні! Українську мову в Україні не зрозуміє тільки розумово неповноцінна людина! Якщо такі є, їх треба “лікувати”,а не вводити для них двомовности!

 15. Я ніколи не купував в інтернет магазині, у звичайному магазині беру і ціни не на багато більші!
  На розетку та інші дивлюся виключно на ціну для звірки.
  За мову треба боротися…

 16. http://vc.lviv.ua/ каталог Львівських магазинів. Більш-менш українською.

 17. Пробував, десь рік тому, купити в “розетці” два дитячі авто крісла. Зателефонував в кол центр, оператор розмовляв зі мною українською, я зробив замовлення, крісла мали привезти за два дні. Пройшло три дні, ніякої інформації про моє замовлення я не отримав, зателефонував ще раз – вибачились сказали, що щось наплутали і крісла приїдуть до мене через день. Пройшов день, знов ніякої інформації від “розетки”. Телефоную, у відповідь вибачаються і розказують про якісь ще проблеми з доставкою. Після тиждня очікувань “розетки” замовив крісла в місцевого представника фірми Рекаро, вийшло на 10% дешевше. Дуже задоволений, що тоді вийшла така ситуація з “розеткою” – у них більше нічого не купую, бо виявилось ще два дня пошуків в інтернеті дали можливість знайти найдешевший, найякісніший (на пряму гарантія виробника крісел) варіант. Тепер завжди працюю за такою схемою: дивлюсь ціну товару на розетці і купую де інде, аби не в “розетці”.

 18. Розетка дибільний магазин, давно у ньому нічого не купую, продають брак, ціни високі

  • Ціни нормальні, середні по Україні, ну ще плюс доставка 50грн. Але який ще брак?! Не будьте дурними

   • Це ти не будь дурний – бо брак там парять регулярно.

    Мені наприклад намагались впарити Б/У акумулятор для фотоапарату – в “потрьопаному” блістері скріпленому скобою наперекосяк – “заряжався” за 15 хвилин, а тримав хвилин 5.

    Після скарги – поміняли на відповідний. Через виродків втратив купу часу. Це все при тому що перед тим було зроблено кілька великих замовлень.

    На дешевше було подібне – спочатку дали ОЕМ вінчестер замість боксового, а потім хамло на прийомі крутив своєю тупою головою і щось бурмотав про те що “було розпечатано”. Грошей за доставку не повернули – хоча той товар який я замовляв не був доставлений. Ще перед тим замість гігабітного комутатора впарили 100 мегабітний. Грошей за доставку теж не повернули. Коротше як якісь дегенерати…

    А взагалі просто пошукайте відгуки про дешевше – особливо про побутову техніку.

    —-

    ДЕ Ж КУПЛЯТИ?? Та хоча б на фірмах у яких спеціалізація комплектуючі для компів!

    Також не гребуйте варіантом “оплата при отриманні”.

    p.s. доставка за 50 гривень – натуральне здирництво.

 19. У цьому випадку практично не можливо, щось змінити, бо на це треба додаткові фінанси. “Розетці” це не вигідно, до того ж україномовні сайти менш відвідувані, в порівнянні з російськомовними. Більшість людей байдуже відносяться, якою мовою сайт читати. Це реальні речі. І думаю багато зі мною погоджується в цьому.

  • Подивіться на вищезгаданий Brain – у них є українське версія, але вона не головна (при заході відображається російська, потрібно переключати).
   А тепер зайдіть на ITBox – це одна компанія, але він не має української версії взагалі.
   Порівняйте описи російських версій – контент однаковий, береться з однієї бази. Тобто для утворення української версії ITBox достатньо одного – громадського тиску, аби веб-дизайнер зробив кнопку.

 20. Судячи з коментарів, люди остаточно відвернулись від “розетки”!

 21. Це біда не тільки України, але й цілого постімперського простору! Звичайно це ганьба! Українську мову забороняють росіяни для українського населення України! Ганьба! Треба негайно забороняти російську мову, бо вона вбиває українську! А влада абсолютно не відстоює інтереси української мови бо боїться Московії! Такі сайти і орґанізації типу вашої Гуртом.ком, перш за все мусить всіляко підтримувати держава. Гуртом робить те, що повинна робити держава, себто зберігати та пропаґувати українську мову! Молдці Гуртом! Ви цвіт нації!

 22. щойно була нагода замовити КПК для мого Epsona – був такий на Colorway i Patron – обрав Патрон – бо є україномовний варіант сайту, та й щойно перетелефонувала операторка – говорила українською, приємно було) тож … а на Розетку вже давно забив ;) якщо вона нас ігнорує, так чому ми не можемо
  щодо цін на розетці і десь-інде – то тут як пощастить – дещо і справді дешевше, проте якщо додати доставку – там ця різниця нівелюється, а на дешевше постійним клієнтам за доставку не доводиться платити :)))

 23. А хто взагалі купує в розетці, там же ціни кусаються дуже боляче! Мене розетка не дуже засмучує(просто не купую там через високі ціни), а ось “Приватбанк” взагалі не поважає своїх клієнтів, не дивлячись на те що є україномовна версія сайту. Нещодавно люди боролися за український інтерфейс додатку приват24 в андроїд маркеті, начебто зараз зробили український інтерфейс. Ще мене бісить, що в анкеті вказуєш українське ім’я, а коли отримую картку, то ім’я перекладуть російським транслітом Aleksandr! про операторів взагалі мовчу, вони принципово ігнорують україномовних клієнтів, один раз дівчина перейшла на українську і то був дуже жахливий суржик – не дивлячись що до суржику звик, тому що мешкаю в Луганській області!

 24. Яндекс вміє українську, навіть рутрекер вміє.
  Справді, на фоні того позиція розетки виглядає, м’яко кажучи, неадекватною.
  Знайшлася одна людина, яка звернула на це увагу судових органів.
  Чим відвідувачі “гуртом” можуть бути корисними?

 25. Щодо Розетки,то не раджу туди взагалі звертатись, свого часу обпікся. Є безліч хороших інтернет магазинів. Купуйте на здоров’я.

 26. Теж не бачу проблем, магазинів багато, а розетку байкотувати.

 27. Завжди дивно слухати висловлення,- .. україномовних мало і вести бізнес україньською мовою немає сенсу.
  Я проживаю у Литві, тут все населення Литви менше в декілька разів ніж україномовних на україні, але незнаю жодного литовського сайту де основною мовою була би інша мова ніж литовська. Ні на телебаченні, ні на радіо не те що російською мовою не розмовлять, навіть жодної пісні російською мовою не почути… і при такій кількості населення люди роблять бізнес. Так що не в бізнесі справа!

 28. … справа у нас, в українцях, які чи то занадто розумні і ми легко переходимо на спілкування російською…, чи то ми занадто м’ягкі і добрі, і піддаємось натиску???

 29. На тому тижні моєму колєгі прийшло на е-пошту таке повідомлення:

  Добрий день, шановний Клієнт!
  Дійсно, на разі україномовна версія сайту відсутня. В данний момент, сайт знаходиться на стадіі перекладу на державну мову.
  Ми розуміємо що це може викликати для Вас деякі незручності. Будь ласка, очікуйте, в невдовзі сайт буде мати україномовну версію.
  Просимо вибачення за спричиненнi Вам незручності.
  Сподіваємося на Ваше розуміння.
  Для того щоб відмовитися від розсилок, Вам необхідно зайти у Ваш особистий кабінет. Далі вибираєте розділ “Підписка на розсилки”, і забираєте галочки з неактуальних для Вас розсилок.
  Для отримання консультації або оформлення замовлення Ви можете зателефонувати нам по одному з номерів: 0 (800) 503-808 (зі стаціонарного – безкоштовно), (044) 537-02-22, 503-80-80. Наші менеджери із задоволенням нададуть відповідь на всі Ваші запитання.
  З Повагою,
  Менеджер по роботі з клієнтами
  Rozetka.ua

  Тож, як кажуть, в зв’язку з кризисом, інфляцією та війною, Розетка згадала про “знання громадянами України української мови”. Що ж, не будемо їх дорікати їхньою “миттєвою реакцією” на численні прохання користувачів. Тепер майже всі інтернет-магазини(крамниці, склепи і тд.) мають по дві мови на сайті, тож уже вибір за людьми в якого сайту замовляти товар з урахуванням її власних потреб.

  • Не всі. От найбільший і найпопулярніший майданчик для торгівлі AUKRO має лише російську версію. Навіть більше того, колись він мав(!) україномовну версію сайту, але після чергового оновлення(!) він її позбувся.. Это пипец товарищи

   • Подібне з українофобською мережею електроніки Фокстрот, колись до приходу 4 та 5 президента вони були повністю законослухняні, сторінки були виключно державною мовою, персонал в магазині обслуговував за замовчуванням українською, ціни, інформація також були українською!

 30. А я им выставлял претензии, что через их главную страницу размещаются персоны, собирающие деньги на вооружение ДНР. Очень похоже, что их менеджнры не дорабатывают… (или перерабатывают)…

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.