Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1170508 (301 за 24 години)

Що з українського дивитися на «Молодості»?

| 6 коментарів

such_beautiful_people

Завтра у Києві стартує 43-й міжнародний кінофестиваль «Молодість». Українські фільми представлені на ньому не лише у національному конкурсі, а й у міжнародній програмі. Окрім цього, спеціальною подією фестивалю стане українська прем’єра документального фільму Юрія Речинського «Хворісукалюди». У фокусі молодих режисерів – як болючі соціальні проблеми, так і драми окремих людей. А організатори стверджують, що фільми, представлені на «Молодості», формують уявлення іноземних експертів про українське кіно.
Цього року на «Молодості» покажуть 23 українські стрічки, сім з яких – документальні. «Ми отримали близько 180 заявок. Цікаво те, що росте середній хронометраж фільмів. Що стосується мови, то більшість стрічок – українською, однак є також фільми російською, кримськотатарською та англійською», – розповідає програмний директор фестивалю Денис Нікітенко.
  Чотири українські стрічки – як короткий, так і повний метр – потрапили до міжнародного конкурсу. Саме ця програма, за словами Дениса Нікітенко, дає змогу представникам великих фестивалів побачити, що являє собою сучасний український кінематограф. Повний метр представить картина Дмитра Мойсеєва «Такі красиві люди». Її персонажі – звичайні українці. Вони втекли від цивілізації, живуть на березі моря і намагаються розібратися в собі. «Це невеличка, камерна драма, що стосується більше внутрішніх проблем людей, ніж зовнішніх», – розповідає режисер.

[youtube https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=bQcUk4heVj4]
  У міжнародному студентському конкурсі Україну представить дипломна робота режисера Філіпа Сотніченка під назвою «Обійми». У короткометражному – стрічка «Помин» Ірини Цілик та фільм «Так закінчилося літо» Марини Рощиної. 

У Держкіно сказали: ніякого сексу за президентські гроші – режисер

В українській програмі є як продюсерські проекти, так і незалежне кіно. Це  – переважно роботи молодих режисерів, зняті власним коштом. Частину фільмів підтримала держава. Це, однак, зумовило деякі обмеження, розповідає Роман Бровко, режисер короткометражного фільму «18+».
  «Це гостросоціальна комедія про секс та перші стосунки. Головну героїню накручують подруги – мовляв, у 18 років не можна бути незайманою. Вона йде на дискотеку, щоб втратити цноту з першим ліпшим, однак все це закінчується коханням. Самого сексу у стрічці майже немає. Його фінансувала держава, і мене одразу попередили, що у фільмі, який знімають на кошти з президентського гранту, сексу бути не може», – каже режисер.  

«Нас часто питали: «Навіщо ви знімаєте цю «чорнуху?»

А от документальний фільм Юрія Речинського «Хворісукалюди» знімали у копродукції з Австрією. Продюсери зацікавилися його однойменною короткометражною стрічкою про життя безпритульних підлітків і запропонували зробити повнометражну версію для європейського прокату. Фільм вже отримав приз на Сараєвському кінофестивалі, а також став найкращим документальним фільмом на фестивалі «Рейнденс» у Лондоні.
[youtube https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=IuvdF9J8jU0]
  «Хворісукалюди» розповідає про тих самих підлітків. Вони виросли і намагаються розпочали доросле життя – серед ненависті та деградації. «Нас часто питали: «Навіщо ви знімаєте цю «чорнуху?». Слово «чорнуха» дуже часто звучить. Але звучить здебільшого в Україні», – каже Юрій Речинський.
  Режисер вважає, що сьогодні глядач втомився від розважального кінематографу і прагне дивитися те, що змушує думати і відчувати. «Мені також здається, що є попит на кіно про те, що знаходиться зовсім поруч він нас», – додає він.
«Молодість» триватиме з 19 по 27 жовтня. Повну програму можна переглянути на сайті фестивалю.

Автор: Євгенія Олійник
Джерело: Радіо Свобода

6 коментарів

 1. Я б залюбки подивилася всі фільми з дитячої програми – сучасні діти і підлітки заслуговують на хороше кіно, яке і їм дає можливість поворушити мізками.

  Розсмішило те, що “за президентські гроші – ніякого сексу” – наш гарант заперечує його існування? І взагалі, що то за “президентські гроші”? Це не ті самі, які складаються з виплачуваних нами податків? Ну як діти малі, чесне слово

 2. в мене питання, може трохи не по темі… підкажіть де можна в неті знайти фільми з різних кінофестивалів… я знайшов десяток фільмів з Канського, але цього мені замало. Буду вдячний усім за відповідь.

  • На Толоці є фільми з Відкритої ночі та Менгеттенського кінофестивалю.

   Спочатку шукайте, а потім пишіть.

 3. Дякую за статю, декілька нових стрічок для себе відкрив.

 4. Хто може підказати, коли саме показуватимуть стрічку “Хворісукалюди” шукав усюди – ніде її немає.

 5. Шкода, що цих стрічок пересічний глядач і 10т частини ніколи не побачить…
  :(

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.