Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1170508 (299 за 24 години)

Всеукраїнський радіодиктант національної єдності

| 31 коментар

Dyktant«Творити величне разом – просто! Твори хвилю єдності!» – під таким гаслом цього року відбудеться акція «Всеукраїнський радіодиктант національної єдності», запланована на 11 листопада 2013 року. Традиційно диктант буде не лише можливістю перевірити свої знання з української мови та, в разі перемоги, отримати призи, а й відчути себе частиною великої нації. Адже до написання радіодиктанту долучаються не лише мешканці країни, а й українці з-за кордону.

Написання супроводжуватиметься двогодинним прямоефірним марафоном, під час якого ведучі Аліна Акуленко та Роман Коляда разом із гостями студії міркуватимуть про те, що таке радіодиктант – перевірка грамотності чи національна позиція, про необхідність таких об’єднавчих акцій. Йтиметься також про історію радіодиктанту та про тих, хто його писатиме, очікуються прямі включення з регіонів та коментарі відомих українців, які наважилися писати диктант під прицілами телекамер.

Зараз узгоджується перелік навчальних закладів, з яких відбуватимуться прямі включення під час радіодиктанту, кореспонденти готують матеріали про історію акції, переможців різних років, а також цікаві факти та архівні записи, на які багата понад десятирічна історія радіодиктанту. Також тривають переговори зі спонсорами та меценатами, готовими долучитися до нагородження цьогорічних переможців.

Диктуватиме – традиційно – доцент Київського університету імені  Б.Грінченка, автор шкільних підручників з української мови та літератури Олександр Авраменко, який зараз працює над упорядкуванням оригінального тексту. Про що саме писатимуть диктант українці, Олександр не зізнається, але обіцяє, що текст буде не надто складним, хоча й без мовних родзинок не обійдеться.

І найголовніше: текст диктанту вже складено! Він – авторський, ексклюзивний, створений спеціально на замовлення Українського радіо відповідно до усіх приписів і норм українського правопису. Про що саме текст? Ця таємниця перестане бути таємницею 11 листопада о 13.30: саме цієї миті Олександр Авраменко оголосить назву диктанту. Прямоефірна програма, присвячена акції, почнеться о 13.10. Безпосередньо перед написанням диктанту ведучі Аліна Акуленко та Роман Коляда нагадають умови участі, а Олександр Авраменко дасть останні настанови й рекомендації.
Отож, готуймося до 11 листопада 2013 року, щоб довести: творити величне просто – разом! І створимо хвилю єдності разом з диктантом на Українському радіо!

Джерело:Українське радіо

31 коментар

 1. “відповідно до усіх приписів і норм українського правопису” – цікаво якого саме. Якщо чинного “совєцького”, то, мабуть, діяспоряни напишуть не найліпше :)

 2. Хех, треба буде спробувати, а то давно вже не писав диктантів. Дякую за новину!

 3. підкажіть будь-ласка хто вже писав, яка процедура? чи можна писати на комп’ютері чи від руки? куди надсилати диктант? чи можна електронною поштою? в який термін після написання можна надіслати диктант?

  • Щоб комп’ютер помилки виправляв? ))

  • Диктант офіційно перевірятимуть тільки у навчальних закладах, з якими це узгоджено. Процедура мабуть така ж, як і написання випускного диктанту в 9-тому класі

  • Процедура може відрізнятися деталями від минулих років, тому треба вчасно включити радіо (1 канал) або налаштуватися на хвилю “Променя”, минулого року я писала саме з “Променя”, ведучі все пояснять. Надиктують адресу, куди надсилати, скажуть, коли надіслати; не знаю чи дозволять електронною поштою, зазвичай зважають на штамп поштового відділення:)

 4. Розібралися б з заріз і тепер, а потім би закликали до диктантів.

 5. “діяспорян” на мило!!! Українська мова чудово звучить без цих “инших”, “серіялів” та тп.
  Єдине, що можна було б перейняти з Харківського правопису – це переклад іншомовних назв/імен.

  • це ви так від незвички кажете. я теж спочатку довго дивувався з того всього. але мусимо визнати – харківський правопис набагато більше схожий на оригінальну українську, ніж те, що маємо зараз. одна з головних особливостей нашої мови – це милозвучність. тому правильність і доцільність легко перевірити цим критерієм. от порівняйте (апостроф вказує на необхідну паузу) і . тепер і . вловлюєте, де милозвучніше? щодо “иншого”… тут раджу просто задуматися, наскільки часто ви справді вимовляєте різке “і” в цьому слові, а скільки м’яке “и”. при швидкому мовленні “і” часто перетворюється на “и”.

 6. Писав у 2012-му. Більш писати не буду. Хитрому Авраменку не вірю. Він підбирає мовні родзинки за принципом або-або. Потім в залежності від кількості правильно написаних диктантів улесливий Авраменко підставляє вигідний йому варіант мовної родзинки. Так грають у морський бій, коли кораблі ставлять по мірі пострілів супротивника. Виграють лише “свої”, або штучно призначені.

  • Невже лише виграш важливий? Це ж патріотична акція – диктант НАЦІОНАЛЬНОЇ ЄДНОСТІ, беручи участь, ви підтримуєте рідну мову.

 7. Допоможіть, будь-ласка, хто натрапляв на текст радіодиктанту 2013 (08.11.2013р. по Львову) в mp3 чи іншому аудіо форматі (потрібно дитині). Буду вдячний!

 8. Мені теж потрібен радіодиктант 08.11.2013 по Львову, допоможіть, будь ласка, буду дуже вдячна!

 9. Можете надіслати аудіофайл на dnistrynivan@mail.ru

 10. Прошу скиньте радіодиктант на m.koval09@gmail.com))) Буду вдячний

 11. Прошу Вас скинути і мені аудіофайл на почту Rusyanikmelinda@rambler.ru

 12. Поділіться, будь-ласка, диктантом, хто має. luk_d@mail.ru

 13. Надішліть і мені, будь ласка.
  Дякую.

  yulia_solnce00@mail.ru

 14. і мені, будь ласка, також
  whatsupdoc7@mail.ru

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.