Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1169062 (211 за 24 години)

Досить нити!

| 48 коментарів

stop-640x399

Щойно ви виходите з дому, як світ навколо одразу починають населяти суцільні ідіоти, які нічого не тямлять в житті. «Агов, придурок, хто так паркує тачку? Козел, ти хоча б двері в метро притримав! Ви можете на мене не навалюватися, і так тісно! Знову місто перекрили, коли вже ця влада набіситься з жиру! Керівник телепень, знову мене не зрозумів, а колеги… як я зі своїми талантами взагалі з ними працюю? Якби мені не заважали, я б вже давно був успішний і заможний!»

Все це завершується фінальним акордом – у світі все погано, у нас в країні – кошмар. Владі на всіх плювати, хорошого нічого не буде.

Ще роки три-чотири тому я теж любила подискутувати на тему «ми живемо не в Європі». Ми не в Європі – можемо смітити всюди. Ми ж не в Європі – навіщо викликати людям швидку на вулиці. Ми точно не в Європі – навіщо поважати інших людей? Завдяки низці подій в моєму житті, частина з яких пов’язана з роботою, а частина – з неймовірними, розумними людьми, які мені трапляються, я дійшла до розуміння одного – досить нити! Все!

Нічого не зміниться. Ні-чо-го, зовсім, поки ти не припиниш нити і не почнеш робити. І мова йде не про великі справи, які перевернуть світ. Ні, мова йде про вчинки, які перевернуть тебе, твою свідомість і сприйняття реальності.

Притримати двері, підвезти бабусю на вокзал, посадити квіти біля будинку, перестати купувати стільки пластикових пакетів, здавати батарейки на переробку, купити машину з двигуном поменше, прибрати сміття, поступитися на дорозі, пропустити пішохода, бути поблажливішим, отримувати більше знань, пізнавати світ, продовжуйте цей список!

Ти бачиш проблему суспільства, яку тобі під силу вирішити – ти йдеш і вирішуєш. Чому ти повинен? Ти нічого не повинен, нікому. А треба було б! Треба було б бути повинним своїй історії, своїм предкам, своєму народу і в решті решт своїм дітям і онукам, яким також тут жити. Ми стали такими чортовими індивідуалістами, що нас турбує лише краса нашого профілю у Фейсбуці, а навколо квартири хай валяється сміття і бомжі. В нас з дитинства не виховували любов до природи, історії, культури, як це роблять, наприклад, у Японії. Тому ми не цінуємо цього.

А ще, ми дуже мало знаємо. Дуже. Знання, як би банально це не звучало – сила. Якби ви знали, до чого призведе надмірне споживання пластику в країні, де його ніхто не перероблює. Якби ви знали, що люди з синдромом Дауна дуже життєрадісні і адекватні, що вони виграли золоті медалі на олімпіаді в Кореї, виступаючи у своїх власних куртках, без напису Ukraine, бо держава не дала і гривні. Найголовніше, якби ви знали, скільки в Україні людей, яких це все вже дістало і які думають так само, як ви! Сотні моїх знайомих вже перейшли від слова до діла. Допомога стареньким, дітям, тваринам, сусідам. Прибирання сміття і поїздки з сиротами на пікніки, збір теплого одягу для безхатченків і закупка потрібних ліків для лікарень. Відкрийте очі – світ змінюється!

І змінюється він не у Верховній раді, а в тих 1020-1970 грамах, які в наших головах. Наведіть порядок у думках, потім – у під’їзді, перейдете до вулиці, району і нарешті – до країни. І лише так, бо інакше буде як у Йоханнесбурзі – будемо на європейських вулицях розпалювати багаття та полювати на тварин у зоопарку.

Роками нас запевняли, що особистостей немає, що людина сама по собі це ніщо, витратна одиниця величезної системи. І дуже, дуже важко зрозуміти, що один маленький співробітник офісу чи підприємець здатен хоча б якось вплинути на величезну країну. Та, лише збагнувши свою важливість, свою належність до того, що відбувається сьогодні і що відбудеться в майбутньому, ти зможеш змінити ставлення до себе і оточуючих.

Досить нити. Ніхто не прийде і не допоможе. Нас врятує лише революція у відносинах між людьми, незважаючи на жодні зовнішні обставини. І найпрекрасніше, що ця революція вже почалась. Головне порвати не лише ілюзорні кайдани стереотипів, але й ті, які ми самі на себе почепили.

Автор: Вікторія Бондар
Фото: Josh Sam
Джерело: Inspired

48 коментарів

 1. Сильно!

 2. і тупо.. кожен сам за себе. і завжди так буде… хочеш чогось досягти.? – досягни цього сам.! навчитись..? – сам навчись… ти нікому не потрібен, крім, як самому собі.!

  • А пан анонім хоче щоб йому оточуючі ноги цілували? Щоб збоку стояло три вчителі і знання пакували в голову якимось чудовим способом? І ще, бажано, щоб 2-3 слуги підносили печених горобців, кормили з ложечки і обмахували віялами? Але так не буває…

   • ти “хрін” взагалі не так зрозумів мій відгук. і я його тобі не буду пояснювати, що очевидно, ти б попросив наступним.

    • Та не переймайтеся так, кому потрібно той зрозумів, хто ні – тому того й не потрібно, у нього і так все ОК. А “хрін” то ви дарма.

  • Я сам також індивідуаліст, але думаю що в гурті однодумців справи легше вирішувати, а такої тези не почув у статті. Якщо вже щось робити, то треба ще й чимось об”єднувати людей.

  • Таки-так, Ваша репліка – тупіше нікуди.
   Сам за себе – це закон дикунів, а не суспільства.

 3. Згодна з кожним словом. Не нити треба, а діяти. І не жалітись на країну, бо це ми країна і є.

 4. Гарна стаття. Підтримую повністю!
  Для тих хто не зрозумів (чи не захотів зрозуміти). Одразу хочу сказати, що нікого не хотів образити.
  Отже, головна ідея статті в тому, щоб завжди залишатись людиною, у будь-якій ситуації. Вірно, що якщо хочеш чогось досягти, то повинен надіятись тільки на себе, але при цьому не обов’язково бути нахабним бидлом і ламати життя іншим. Невже важко тобі, тому хто чогось хоче досягнути, протягнути руку і притримати двері у метро, посміхнутись у відповідь на грубість у громадському транспорті, проігнорувати нав’язливу особистість, а не дати у пику ? Невже так важко викинути сміття в смітник, а не просто на вулиці ? А чому б і ні ? Адже вулиці прибирають. Якщо всі будуть викидати сміття туди куди потрібно, то що будуть робити прибиральники? Є приказка : “Ніхто не полюбить тебе, доки сам себе не полюбиш” і “Роби так, як хочеш щоб люди робили тобі”. Потрібно поєднати в собі прагнення до матеріальних благ і зберегти психологічну стабільність. Ось так.
  Пробачте за таке викладення думок.

 5. просити вас ніхто нічого не буде – бо просять тих, хто щось знає чи щось вирішує. лінивиим колективістам не зайве буде нагадати, що з членами стада ніхто не розмовляє – розмовляють з його вожаком. який до речі чудово розуміє, що “хочеш чогось досягти.? – досягни цього сам.! навчитись..? – сам навчись… ” – про це на мою думку і був текст.

 6. ідея статті, думаю, в тому – що попри зовнішні обставини, які на нас всіх впливають – наше внутрішнє щастя все одно більшою мірою залежить від нас – від того наскільки справджуються наші бажання і уявлення про світ. є така думка, що майбутнє належить тим, хто вірить у красу своєї мрії. так ось стаття цю думку, як на мене, розкриває повніше – не тільки вірить а й наполегливо працює над її здійсненням, докладаючи власні серйозні зусилля і засоби.

 7. Моя повага до “Ніксону” зростає з кожним днем. Дуже потрібна і правильна стаття від Вікторії Бондар як відповідь всім скигліїв на цьому і на інших сайтах. Вам всі кругом винні, забороняють, нав’язують, змушують, заважають, але!, хто запитав себе:”а що я зробив правильного життя, кому допоміг, кого захистив, які добрі справи вчинив?” Тільки відповівши на ці питання можна жити далі і будувати свою країну.

 8. Виключно суб’єктивна думка, для того щоб змінити поточний стан речей замало почати робити все вище перелічене треба докорінно міняти людей, стереотипи в суспільстві, а для цього потрібна пропаганда наприклад того ж таки не використання пластику чи використання в меншій кількості. Наведу простий приклад поліетиленовий пакет коштує 0,50 грн, а паперовий – 3,29 грн (супермаркет Сільпо).

  • Я думаю не варто ставити відразу глобальну задачу в одну мить змінити світ на краще. Наведу інший приклад. Раніше курив тоді і де захочеться, зараз відходжу від зупинки в сторону і курю спокійно, не заважаючи людям. Спочатку, можливо, виглядав ідіотом, але зараз біля мене все більше курців і вони не заважають своїм димом іншим. Як казав професор Преображенський:”Розруха не в клозетах, а в головах”. Як у “мазерфакера.

 9. Стаття прямо таки соплі та сльози. Не користуюсь пакетами взагалі, уявляєте ? Бо просто головою звик думати.
  Так коли виходиш на вулицю тебе оточують ідіоти та дегенерати, і в цьому моєї вини немає. Хіба я винний що люди ліниві та не хочуть навчатись, розвиватись ? Всі хочуть тільки добре жерти та в гарних умовах існувати і влітку на моря їздити. І що тут дивного ? Якщо формують цінності в цій державі зацікавленні в збагачені люди, здебільшого бариги. В Українському суспільстві споживче мислення. Держава, яка майже нічого не виробляє не має майбутнього. І так, люди які мене оточують переважно ідіоти, бо тільки при таких умовах реально те що навколо мене діється: президент зек та бандит, корупція на кожному кроці, супермаркети з купою імпортного лайна, закордонні цінності, глобалізація і т.д.. І ось справжня мана небесна, просвітлення я б сказав, щоб жити краще виявляється мені бабцю через дорогу треба переводити, прибирати в під’їзді, пакетами та пет тарою менше користуватись і все налагодиться !!! Саме завдяки цим діям суспільство цінності поміняє. Сусіди подивляться що з’явився ідіот який в під’їзді мете та миє і почнуть срати в двічі більше,- менталітет здається це називається. Треба залишатись реалістом а не дурком з промитим мозком, чомусь ніхто не задумується, що всі пенсіонери мають пряме відношення до того лайна в якому ми зараз живемо.
  І ще дещо інваліди та дауни ???? Про Спарту пам’ятаєте ? Ми не в тому положенні зараз, щоб думати про інвалідів, пенсіонерів та інших неповноцінних та недієздатних.
  Дітьми треба займатись і не тільки з дитбудинків. І в першу чергу дітьми в яких є сім’я. Бо в дітей з сім’єю є більше шансів змінити майбутнє цієї держави. В них є шанс отримати освіту, професійні здібності і т.д..
  Так це все можливо жорстоко звучить, але така ціна має бути сплачена, якщо ми хочемо щось змінити.
  Без жертв нічого не буває, запам’ятайте, за все рано чи пізно доводиться платити.

  • скільки жовчі. певно таки за живе зачепило.

  • Який …дивак ти напевно. Прости “Никсон”, нарушу обещание, но по-украински так не напишу. Видимо впервые здесь появился “самый умный, образованный и добрый” чувачОк с характерным именем и решил всех научить жизни. Такие “умники” иногда попадаются мне на пути, кто серет там где жрет, считает себя выше других и учит как правильно жить. Зэк на царстве тебе мешает убрать за собой, пропустить женщину или ребенка? За пожилых не говорю, судя по твоим словам своим маме и папе вместе с дедушкой и бабушкой уже глотки перерезал, что б не мешали жить? Если нет, то вперед, это они во всем виноваты, что воспитали мелкого фюрера на свои шеи!

 10. До Геннадія Ситнiка

  “А що я зробив для ……” це не наше гасло :) це американське гасло і доволі я б сказав дурне та для людей з низьким інтелектом там зазвичай цим гаслом мозок військовим промивають.

 11. стаття важко читається. автору варто переглянути стиль викладу. або хоча б підзаголовки поробити, щоб це не виглядало, як непереборна стіна тексту.

 12. Видаліть, будь ласка, коментарі того збоченця “motherfucker” – він помилився колективом, не туди прийшов.

 13. Автор примітивіст… БО ТАКІ САМІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ДАВАВ І ПАХЛО!! “Браті усім в рукі лапаті і памагаті вікідаті самім сніг біля хаті.” (с)

  Автор – не будь примітивістом! І перестань недооцінювати вплив влади!

  Є люди наприклад хворі на цукровий діабет. Багато з них осліпли від неякісного інсуліну який впарила та сама влада. ТО ЩО — ЇМ ТЕЖ “ПЕРЕСТАТИ НИТИ”?? А як бути навіть просто вчителям чи лікарям які совісно роблять свою роботу і яким НАГЛІ ПАДОНКИ не виплачують і без того ганебну зарплату? Ну давай – розкажи – в чому вони винуваті і що їм робити… ТА ЦЕ СМІШНО ПРОСТО – ОТІ ТВОЇ “зміни себе”!

  РЕАЛЬНИЙ вихід тільки один – привести до *справжньої* влади нормальних людей а не “двічі несудимих”. ІНАКШЕ ХОЧ ГОЛОВОЮ ОБ СТІНКУ БИЙСЯ!

  !!!
  І найважливіше – якщо прибирати двір має двірник – тоді краще що ти можеш зробити – ДОБИТИСЬ щоби він це зробив! А НЕ робити роботу замість нього! Хоч зрозуміло ЧОМУ?
  !!!

  P.S. Маси тупоголових урок вибрали зека керманичем. Шанс на зміни настане тільки тоді коли ці урки під зав’язку нажеруться свого “пакращення”. До того часу будь які результати виборів будуть сфальшовані.

  P.P.S. Якщо ти все таки сумніваєшся у впливі влади – то запитай про це людей які БЕЗ РІШЕННЯ СУДУ РОКАМИ гниють у СІЗО. Ну і по можливості обов’язково поясни – ПЕРЕСТАНЬТЕ НИТИ!

 14. Люди думають в міру своєї розбещеності :) motherfucker: с*учий син, покидьок. Колектив ??? Тут ніби стаття про особистість, чи я чогось не зрозумів :))) ?

  Так Я вважаю себе кращим за деяких і ви Геннадій Ситнік будете на 100% лицеміром, якщо стверджуватимете інакше. І хто вам шановний сказав, що Я сру там де їм ??? Мені просто дуже цікаво з чого ви це взяли, може це десь між строк написано мною, так, що я цього й сам не помітив ? А може просто хтось не вміє читати ?
  Хіба я можу Вас чомусь навчити, якщо Вас навіть життя нічому не вчить ? Я висловив свою думку і, якщо Ви вважаєте, що моя думка зарозуміла та дуже розумна то мене це щиро засмучує. Бо простіше на мій погляд вже й бути не може.
  Зек, заважає мені розвиватись і розвивати цю державу. Які соціальні програми в нас для молодих сімей, які вирішували б питання житла? Заробітна плата в півтори – дві тисячі це достатня плата для наукового працівника, який по суті є двигуном прогресу та розвитку цієї держави ? Убога інфраструктура – це звісно провина людей які бабусь через дорогу не водять та сміття кидають деінде. Знаєте це смішно :) Я розумію, Ви можливо лінива людина, а можливо не зацікавлена людина, а можливо людина в якої в житті все вдалось і тепер можете дозволити собі займатись дурницями, але не варто казати, що політичне становище не має відношення до культури суспільства та державного розвитку. Поясню простіше: “Риба гниє з голови”. І знов таки з чого Ви взяли, що Я погано ставлюсь до жінок та дітей :) ?
  Фюрер був наприклад особистістю :). Як і багато інших світових лідерів, чого не скажеш про наших лідерів (їх лідерство досить сумнівне). Знаєте якщо б всі дідусі та бабусі мали такого онука, можливо вони не стояли в ганебних чергах в аптеках на паскудні соціальні ліки та не побирались на вулицях і т.д.. В моїй сім’ї всі мають вищу освіту, Я інженер механік в третьому поколінні, всі доволі розумні та адекватні люди :) Ви думаєте мої рідні не знають, що це їх дії призвели країну до такого становища, а точніше їх бездіяльність по відношенню до влади :) ?
  І ще Геннадій я виріс в східній частині України, фактично Українець Я всього на всього тільки на 1/4 але цей факт не завадив мені вивчити державну мову. Я не добрий і Я реаліст.
  Стаття дівчинки, яка судячи з написаного ще мало, що в житті бачила, вибачте не викликала в мене дитячого захвату. Позитивізм може врятувати в буденних та життєвих ситуаціях, але держава перебудовується не з під’їзду :))) якби вам цього не хотілось діти квітів. Вчіть історію, щоб розуміти як перебудовують держави.

  • >> motherfucker: с*учий син, покидьокні те, ні інше. вчіть ангійську.
   >> А може просто хтось не вміє читати?якщо ви не змогли донести думку до читача – це провина ваша.
   тут і проблема. ніякої особливо поганої думки ви не поширюєте. але робите це в такий спосіб, що вас неприємно читати. в кожному реченні підкреслюєте свою уявну вищість над рештою і повсякчас висловлюєте зневагу до людей. відповідне і ставлення до вашої персони.

  • Мова йде не про владу, а про людей(просто даю довідку). Сидіти на дупі і чекати, що хтось побудує тобі краще держава в світі і звинувачувати предків за те, що вони “не зробили” – ось ваша правда. І, судячи з ваших висловлювань, ваші бабусі та дідусі не стояли в чергах – їх просто не стало б. Добрався до пенсійного віку – будинок престарілих без права виходу або “бритвою по горлу і в колодязь”. Класний онук. А бачила автор статті життя чи не бачила це ролі не грає. Нормальним людям подобається її ідея, а не життєвий досвід. І останнє – я з Донецька.

 15. Стаття фігня дівчина явно чи фільмів типу “Секрет” передивилась чи Вадима Зеленда начиталась :))))

  Індивідуалізм це утопія :))) це ж очевидно :) ! Людство вижило не завдяки особистостям :) як на мене це брєд повніший.

  Я не можу знайти точок зіткнення між політикою, розрухою в державі та під’їздно-бабусево-дитбудинськими справами. Суспільство треба виховувати причому дуже жорстоко та жорстко, тільки так на приклад шведи відучило від п’янства робочий клас в свій час.

  З Андрієм погоджуюсь але з власного досвіду можу сказати, що завжди залишатись людиною важко іноді люди просто виводять і тоді в хід йде важка артилерія.

  Геннадій Ситнiк ти “совєтскій гєй”. Паління – це приховане бажання смоктати, як каже мій друг :))) Нормальні люди не палять та не п’ють. То є очевидний факт хіба тварина буде собі шкоду робити ? обжератись до всерачки чи ригачки ? А людина собі шкоду робить, тим палінням та буханням – це вже свідчить про схильність до ненормальності :).

  Мафакер, той мужик з поглядами “меншого зла не буває”. З такими життя зводило так от, таких або життя ламало або вони досягали високих результатів. Він має рацію і він радикал.

 16. Та то є правда, в країнах де краще живуть – кожна людина веде себе краще і є тією опорою яка не дає змінитися в поганий бік. Кожна навіть маленька справа – набагато краще ніж велике нічого-неробити

 17. Автор цієї статті – жахливий романтик. Я сумніваюсь, що Вікторія Бондар сама ж дотримується того, що вона написала.
  Не вірю. Докази в студію!!! :)))
  Вікторія Бондар, поки Ви писали цю статтю, деякі люди працювали із безпритульними, прибирали за бидлом, яке насмітило біля ставка і т. д.
  Ви хочете змінити людину – розберіть її, вилучіть із нею всю гидоту і зберіть. Або треба зробити масову клінічнy смерть усього населення планети. кажуть, що це змінює людей :))
  “Змінити себе”… Браво!!! Це порада століття! Ні, навіть тисячоліття!!! “Змінити себе” – це порожня порада. Деякі люди не знають, як змінитися, деякі не хочуть змінюватися, а деяких це взагалі лякає. Що з такими людьми робити? З ними ніхто не працює, не пояснює, не показує, що треба робити і саме головне – навіщо. Ой, я ж забув, у нас же є чарівні слова “Зміни себе”, мабуть вони все й пояснять, покажуть, допоможуть.

 18. Стільки лайна я ще не читав (я про коментарі).
  Таке враження склалось, що потрібно брати автомати, вила чи що там під руку попадеться і йти мочити всіх в сортирах.
  motherfucker – діло говорить, що в реальності саме так і потрібно вчиняти.
  Virake – якщо ви вже проблювались, то це добре. Тут (в коментарях) кожен висловлює свою думку як може і як вміє. Тому стилістика і зміст можуть не бути такими щоб зрозуміли всі і одразу.
  Геннадій Ситнiк – наприклад, я хочу після пенсії,якщо буде необхідність піти у будинок пристарілих, щоб не заважати моїм дітям розвиватись. Якщо Вам так хочеться піклуватись про стареньких тоді прошу на хвилинку задуматись про економічний бік цієї справи: один працівник держ. установи “годує” шість!!! пенсіонерів. + зеки, нарики, та інші, яких потрібно “годувати”.
  і ще одне: якщо Ви такі дорослі і маєте багато життєвого досвіду, щоб ось так навіть не зрозумівши ідеї, робити якісь висновки про людину, що ж… мені вас шкода :)

 19. Ще одне.

  Про діабетиків, сифілітиків, туберкульозників. Так я не згоден з тим, що держава їм не допомагає, і що дають не якісні ліки, і що держава годує 15 років убивць, ґвалтівників, злодіїв, а мала б ці гроші пустити на підтримку тих хто все-одно помре. раніше чи пізніше. Так я проти на виділення величезних коштів на лікування невиліковних хвороб. Потрібно бути реалістом. Група людей рухається зі швидкістю найповільнішої особини. Саме тому motherfucker привів приклад Спарти – спарта виживала і розвивалась за рахунок того, що там ніхто не панькався з старими і немічними і тими хто не може за себе постояти. якщо хочемо не виживати, а жити то потрібно чимось або кимось жертвувати.

  • тепер подивіться на це з боку. ми вб’ємо всіх старих, бо вони не продуктивні члени суспільства. убили. тепер виявилося, що є ще безнадійно хворі та каліки – їх теж уб’ємо, бо вони не працюють, а лише споживають. убили. ой, ти ба, є ще злочинці в тюрмах – вони теоретично здатні працювати, але на практиці приносять тільки шкоду. до стіни й цих виродків. убили. повторюємо цю операцію, доки не виробляється чітка схема: вбивати всіх, хто приносить менше користі. доходимо до того, коли все нові й нові люди, що з певних причин працюють менше, стають нашими жертвами. врешті, дійдемо до того, що вбиватимемо кожного, хто нам здасться якимось не таким. ясна річ, заради загального блага. але в результаті маємо аморальне суспільство, виховане на людовбивстві. мораль і зараз в Україні не дуже висока. то чи варто?

  • ” motherfucker привів приклад Спарти – спарта виживала і розвивалась за рахунок того, що там ніхто не панькався з старими і немічними і тими, хто не може за себе постояти” Часто повторювана, але докорінно неправильна теза. Спарта майже не розвивалась і була найконсервативнішою з античних держав, і старі люди там мали високий статус та своїми славетними типово спартанськими поглядами гальмували розвиток вітчизни (принаймі так у Плутарха написано, у життєписах Агіса і Клеомена).

   В Україні пенсіонери – економічно активний прошарок. Маленькі містечка і села з їх інфраструктурою тримаються виключно на них, знищіть пенсії і половина сфери послуг та охорони здоров’я обвалиться, тисячі людей втратять роботу, а вони ж утримують сім’ї. Крім того, багато пенсіонерів мають додаткові підробітки, виконуючи найменш престижну і низькооплачувану роботу сторожів, прибиральниць, консьєржок і вахтерів. Хто робитиме це за них? Молоді люди радше виїдуть за кордон, бо сім’ю таким робом не утримаєш. “Запросимо” нелегалів з бідніших країн – матимемо суспільну бомбу сповільненої дії.

   Також пенсіонери роблять багато роботи, що не враховується при обліку формальних економічних показників, але важлива у побуті – доглядають за маленькими дітьми, готують їжу, прибирають, доглядають за присадибними ділянками, поки їх дорослі діти ходять на роботу. Пенсіонери часто спонсують витрати дітей і підлітків, така суспільна інституція як релігія і добродійність, теж суттєво ними підтримується.

   І ще – якщо старих і немічних знищуватимуть чи обмежуватимуть у правах, то усі без винятку люди втратять перспективу, бо старим чи немічним врешті решт стане кожен із нас, а тому навіщо десятиліттями накопичувати матеріальні та культурні цінності? Як показує історія, найбільше розвиваються ті суспільства, де дбають про слабших членів.

  • Андрій, якщо це ваше обдумане рішення піти в будинок престарілих, то на працівника ви лягаєте додатковим утриманцем до зеків, нарік та іншим. Факер справу говорить? Почніть зі своїх батьків, а ми мавпочки, подивимося. Підозрюю в Європу вас не візьмуть, там інші “цінності”.

   • Гєна я тебе розчарую :))) Нікому ми не потрібні в Європі,- як рівні союзники. Хіба це не очевидно :))) ? Одним сусідам ми були раніше сировинним придатком а тепер ЄС хочемо стати ринком збуту !!! Я сподіваюсь, що переважна більшість коментаторів це підлітки, які ще просто не здатні усвідомити таких простих та очевидних речей, через брак досвіду, та знання історії на шкільному рівні.
    Будинки прИстарілих за кордоном фінансуються урядом тільки для тих пенсіонерів, які потребують медичного нагляду і не мають коштів. Всі інші варіанти оплачують пенсіонери або їх діти і це задоволення не з дешевих.
    1. Йде мова про те, що людина має забезпечити свою старість сама а не чекати, що хтось, щось для неї колись зробить (це здається відповідає концепції цієї недалекої статті).
    2. Проблеми пенсіонерів мають вирішуватись в останню чергу. Є купа молоді, яка потребує більшої уваги ніж той тягар, який може тільки тягнути на дно. Проблемам: освіти, народжуваності, житлу, створенню робочих місць мають надавати першочергову увагу.
    3. Подивіться скільки пенсіонерів займають робочі місця і ще й пенсії отримують. Така людина на робочому місці не буде ефективною, вона не буде впроваджувати інновації чи модернізувати щось. Інтерес такої людини складається тільки в тому, щоб довше протриматись на робочому місці і все. В то

   • Європейські цінності ???
    Гей паради, гроші, секс, наркотики, бухло, одностатеві шлюби, глобалізація, знищення інституту шлюбу, фемінізація, педофілія.
    Щось закрадається така підозра, що Патлатий про “приховане бажання смоктати” влучно сказав.

    • Для тих, хто в танку – слово “цінності” я взяв у лапки. Мені там робити нічого. І ми цікавимо …опу, згоден на всі 100, не тільки як смітник для своїх товарів, але і як можливість показати себе перед Росією. Як тільки ми виконаємо їх завдання – досвідос. І останнє, я звертався до Андрія.

 20. лайно не коментар, а людожерська ідея, яку ви з мамой*м тут просуваєте.

 21. Ваш через край Збочений Гуманізм та Ліберастія вас до добра не доведуть :)

  Хтось тут писав про те що “найбільше розвиваються ті суспільства, де дбають про слабших членів” – не вірно. Найбільш розвинуті держави, дбають про слабших членів – вірно. Бо вони можуть собі це дозволити, і так вже сталось, що більша частина їх суспільства і є “слабшими членами”. В розвинутих державах нації вироджуються через ось такі ліберальні та гуманістичні погляди. Арабам нема де жити їх репресують, хай в нас по живуть ми забезпечені заможні, ми собі це можемо дозволити, можемо дозволити собі створити соціальну програму і годувати цих гостей.

  Ще після коментарів деяких особистостей складається таке враження, що вони фізично не повноцінні. Кажучи про Спарту я мав на увазі те що для будівництва потужного державного устрою потрібні потужні будівельники. І між іншим в Спарті кожен знаходився на своєму місці – були воїни, були землероби, були ремісники. Не бачу нічого поганого в консерватизмі – це збереження традицій суспільства та цінностей.

  Звісно традиції моїх предків давно втрачені і цінності також завдяки ось таким падким на різне лайно людям, які бездумно ведуться на все нібито хороше, чи те, що не робить на перший погляд шкоди.
  Я нащадок славетного народу, чия воля була Сталева а мова Грізна та Потужна. Нащадок народу що йшов на Ви до ворога. Нащадок народу, що створював своє майбутнє, народу в якого не було рабського мислене – бо не було серед них рабів. Народу в якого, кожен зброю носив, бо зброя то продовження руки.

  Продовжуйте свої гуманістичні та ліберальні балачки, продовжуйте дивитись на речі позитивно. Тільки потім не дивуйтесь коли прийде час сплатити рахунки :)

  Я візьму з собою тризуб
  То не тризуб – вила
  Та й піду ген за обрій
  Де гуляє сила.

  Де гуляє ота сила
  Із якимось бидлом
  Що його отая сила
  Називає світлом.

  Я на вила тую силу
  Бо то сила підла
  То не сила, то є сало
  Із-за того бидла.

  А вже потім у струмочку
  Та й помию вила
  То не вила, то є тризуб,
  Що рождає силу.

 22. Урррааа – флудильня!

  А серйозно — то все гаразд, панове: автор статті пропонує свою якусь ідею. Спільноті вона подобається або не подобається, хтось підтримує, хтось ні; один відгукнеться чемно, інший не дуже. Ті озвуться м’яко, ті – агресивно.

  Головне – нам всім йдеться про одне: кожному болить, щоб в тому, що зветься „ Україна, “ було добре. Ми різні, але хочемо одного.
  Гарного всім дня.

 23. Я не буду виправдовуватись чи пояснювати свою точку зору. Ви як хочете так її і розумійте це ваша справа, але я повністю погоджуюсь з beaver і відходжу від коментування цієї статті :)

 24. Судячи з коментарів не бачити нам таки щасливого майбутнього в нашій країні(((

  • Судячи з коментарів – ця країна ще не є наша (хоча колись вона була нашою)!

   Світлина правильна!
   Дякую!

 25. Ще не вiдкрив статтю а вже помилка. Нема в укрмовi такого слова – “нити”. Скиглити.

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.