Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1169840 (188 за 24 години)

Новий україномовний автомобільний сайт: що маємо?

| 45 коментарів

Превю

Привіт всім, хто читає цю статтю. Якщо ви вже якось забрели на чудовий сайт “Гуртом” і читаєте цю статтю, то ви напевне належите до людей, які ще переймаються питанням української мови. До тих, кому вона найрідніша та найпрекрасніша :-)  І знаєте, якась немала частинка мене теж сюди відноситься. І саме тому маємо те що маємо, а маємо те, про що піде мова далі.

Мова піде про новий україномовний автомобільний портал АвтоСвіт.biz, який покликаний заповнити порожню ланку в українському інтернет-просторі. Так, як на сайтом працює тільки одна людина (себто я), то до рівня великих російськомовних українських автосайтів йому ще далеко, але перші кроки у правильному напрямку вже зроблені і, я думаю, пора про них розповісти комусь, крім того, кого бачу щодня у дзеркалі =)

Вже зараз на сайті є чотири розділи: каталог автомобілів, автомобільні новини, поради автолюбителю, відео-розділ. Кожен з них знаходиться на різних стадіях розробки і наповнення контентом, але зараз не про це. Зараз трохи деталей про кожен розділ.

 1. Каталог автомобілів – думаю назвою все сказано. Тим не менш, трохи про те як там все влаштовано: на головній каталога розміщений список автомобільних марок. У каталогах марок розміщується список моделей марки з короткими відомостями про модель. На сторінці моделі автомобіля присутня загальна інформація про авто (екстер’єр, інтер’єр, оснащення, двигуни), технічні характеристики (не скрізь, але це вже виправляється), ціна автомобіля, невелика фотогалерея, а також відео з тест-драйвом автомобіля. Після цього всього присутні і відгуки (правда їх поки не багато).
 2. Автомобільні новини – як ви вже зрозуміли, тут публікуються новини автомобільного світу. Наприклад, представлення нових поколінь автомобілів, налагодження виробництв, оголошення цін і тому подібне.
 3. Поради автолюбителю – розділ, покликаний допомогти власникам автомобілів з вибором деталей, аксесуарів, правильним доглядом за ними і все в такому ж дусі.
 4. Відео-розділ – останній запущений розділ. Поділений на підрозділи. Публікуються відео аварій, дтп, відео з реєстраторів, тест-драйви автомобілів. Поки це все.

Думаю загальне уявлення про сайт у вас вже присутнє, для того ж щоб самому все побачити достатньо перейти за посиланням вище. А тепер, власне, про головну причину публікації статті.

Перш ніж на сайт почне приходити з пошукових систем більше людей, хотілося б максимально довести його “до розуму”. Адже хочеться робити якісним та корисним, а не просто “аби був”. А оскільки сайт розробляю сам – то враховувалась в основному моя думка стосовно всього (розміщення елементів, як от сортування авто, навігації по розділам і таке інше). Тому зараз вкрай необхідно послухати думки інших, критику, поради. Адже тільки це допоможе зробити дійсно хороший український ресурс автомобільної тематики (і не тільки, звісно ж).

То ж, шановні відвідувачі сайту “Гуртом”, кому не байдуже і хто може – будь ласка, напишіть в коментарях свої відгуки, критику, пропозиції. Є ще одне прохання: якщо ви щасливий власний автомобіля і, якщо він присутній в каталозі на сайті, – будь ласка, залиште свій відгук про це авто. Цим ви дуже допоможете у розвитку сайту. Наперед вам дуже вдячний.

P.S. Адміністратор і розробник сайту Віктор Хільчук.

Автор: Віктор Хільчук

Студент. Блогінг, СЕО, і все в тому дусі :-)

45 коментарів

 1. На перший погляд досить якісно. Але тематика не моя, тому я довго не лазив :)

 2. Молодець. Розвивайте та з часом будете бачити результати. Головне робити ресурс дійсно для читачів.
  Можу порадити додати групи в соцмережах, постинг в які по ідеї додасть трохи трафіку.
  Стосовно інформаційного вакууму трішки перебільшення – кисню замало, але він все ж є. В уанеті є ще кілька цікавих україномовних ресурсів про авто. Я наприклад постійно читаю kermo.org, завжди свіжі новини, цікаво та українською.

  • Дякую)
   Хм, сайт загалом непоганий, але як на мене там реклами трохи забагато… Ні, я не проти реклами, адже так сайт хоча б “сам платитиме” за хостинг і домен, але там зі всіх сторін же реклама.
   // Треба написати адміну там, щоб шрифти трохи збільшив, хоча б на 1.
   І бачу відвідуваність там гарна) Мені ще до такої… – працювати і працювати)

 3. Я не машиніст і навіть не власник авто. Можливо мій комент дурнуватий і не потрібний, просто моя думка

  1. Щодо самого сайту: подоробляйте всі дрібні нюанси із сатом (Навів на текст, якщо можна клацнути то він має чи засвітитись чи пілкресоитись, самої сміни курсора замало). Більшість привикли що при клацанні на фото переходиш в детальний перегляд, а у вас нічого (це замітив при перегляді авто) http://avtosvit.biz/tag/volvo/
  2. перевіряйт інформацію ща доєте краще: http://avtosvit.biz/%D1%8F%D0%BA-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D1%82%D0%B8-%D0%B0%D0%B2%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%B1%D1%96%D0%BB%D1%8C-%D1%82%D0%B0-%D0%B4%D0%B5-%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%89%D0%B5-%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D0%B0/ а авторіа забули ….
  3. Вивчіть свою аудиторія. Можливо додайте і старіші моделі автомобілів на сайіт (а то самі новинки, середньостатистична людина в нас такого не потягне, але саме вона на сайт і заходитиме)

  До власників автомобілів є окреме прохання: якщо модель вашого автомобіля присутня у каталозі, то залишайте будь ласка ваші відгуки, адже сайт молодий і до більшості авто їх ще немає. А вони ж такі корисні при виборі автомобіля. Наперед вельми вдячний. – дюди які заходитимуть сумнівно що матимуть такі автомобілі (порше, ламбо, фольсваген найновіших моделей )

  • Дуже дякую за відгук)) Отакі обґрунтовані коментарі мені й потрібні)
   Покроково.
   1. Я розраховував, що в самій статті фото робити не клікабельні, а вже після статті – фотогалерея, там можна натискати і будуть збільшені =) Можливо прорахувався тут, хз.
   2. Та такий сайтів ще багато є, я просто планував дописати (як бачите, я там посилання ще й забув розмістити(( ), але щось призабув. Виправлю)
   3. Я то думав про старші, типу вказувати напроти моделі рік випуску ще й. Але на старші моделі практично немає відео тест-драйвів українською мовою. Якісних фото теж далеко не на кожну є.

   А я чомусь хотів орієнтуватись на майбутнє, типу доки сайт стане популярнішим і його почнуть відвідувати більше людей, то пройде роки 2-3 і нові моделі вже більше людей матимуть.
   Ну відгук можна написати, мовляв мав модель такого-то року, все так-то й так-то.
   Хоча я подивлюсь, можливо варто зробити один каталог нових моделей, а другий на авто попередніх, хз… тут треба подумати як то правильно зробити.

   Ну порше звісно навряд матимуть, але ж не писати тільки про бюджетні авто) Та авто дорожчих категорій я мало додаю, бо розумію що в нас вони тільки мрія для автолюбителів((

 4. Дуже класно виглядає сайт. Обов’язково заходитиму раз за час.

 5. Прошу додати підрозділ про ремонт. Можна навіть до розділу відео. Там сформувати каталоги за марками авто або за типами несправностей. Люди самі ттам розташовуватимуть інформацію і це ббуде дуже відвідуваний ресурс.

 6. А чому сторінку на ФБ не завели? Саме там найбільш активні “мовні” спільноти. І ще, інформація для кооперації – http://carbuyer.com.ua/

  • Якось там практично не буваю, тому не взяв до уваги фейсбук. Та і взагалі соцмережі не сильно брав до уваги, треба буде це виправити.
   Не бачив раніше цього сайту. Круте там сортування в розділі авто, собі б таке… Але то вже треба програміста залучати, сам я такого не зроблю…
   Розділ “наші тести” теж цікавий, але собі такого не зроблю, так як я поки не можу власні тест-драйви автомобілів проводити… То треба вже серйозніше набагато сайт розвинути…

 7. Ну дивись друже:
  1. В Україні найбільше машин жигулів. Тому раджу їх тут мати – хоча право твоє.
  2. Відсутній форум. А коли ти створиш форму, то там в тебе появляться і розділи про ремонт, і про заміну і про поради щодо шин і про… короче зайди на сайт автомобілістів, де вони діляться всякими класними штуками як зробити се або те…
  3. Сам формат – бомба. Якісні кольори, шрифти, стилі.
  4. Реклама в тебе мусить бути, бо здохнеш з голоду, просто зроби рекламні місця так, щоб вони не заважали.
  5. Зконтактуйся із сайтом Мобіле.де – там є продаж авто в Німеччині. Там марок авто значно більше чим ти вказав.
  6. Знайди в неті адміна форуму. Сам ти ресурс не потянеш бо:
  – сайти є про авто
  – про те де і що купувати
  – і журнали, тобто купа цікавих статтів.
  у всіх випадках 1 людина непотягне.
  7. статті наповнюй не лише про машини, але і про те, що з ними повязано: колеса, гонки, події, клуби, ігри, виставки (наприклад женевський авто салон, чи токійський і так далі), сигналізації – короче що можна.
  8. МОЛОДЕЦЬ – але тепер треба сайт оживити.

  • Ну рекламу то доведеться розмістити, бо сайт мусить себе окупати. Але, як ви сказали, вона не повинна висіти скрізь де треба і де ні. Тут треба щоб не мішала і набридливою щоб не була.
   Ну жигулям тим не довго вже лишилось, інше питання нові ЗАЗи чи старіші іномарки. З цим треба ще щось придумати.
   Для форуму то треба розкрутити якось спочатку, бо хто там буде що писати, коли в день всього 50 людей заходить на сайт…
   Марок взагалі дуже багато є, але не всі вони офіційно в Україні продаються, тому вбрав найпопулярніші. З часом додам інші, просто реально не “проковтнути” все за раз…
   Про виставки – думаю треба в новинах підрозділи зробити для кожної виставки, а в тих підрозділах ще підрозділи по роках. Теж записав у блокнот.
   дякую за поради!))

 8. http://auto-koleso.com.ua/?action=search
  Тут я тарюсь колесами :)

 9. Шановний пане Вікторе!

  Підтримую Ваші починання і заодно гостро критикуватиму – хочете ображайтеся, хочете беріть до уваги. Спершу впадає в вічі аматорський фон – це з гри Need for Speed? Я би зробив нейтральний фон, як от на цьому сайті – http://www.gtspirit.com/ Якщо вже робити таку інтернет-сторінку, то варто рівнятися на лідерів. Також слід звернути увагу на цей сайт: http://www.speedhunters.com/ або http://otomoto.pl/

  створюйте пабліки в соціальних мережах – три/чотири буде достатньо – Фейс, ВК, Гугл+, Твіттер

  Змініть домен на більш привабливий – щось на зразок motorx або інше. АвтоСвіт звучить дуже по-радянськи. Ось проіснував собі сайт http://www.sto.samovozka.com/ і тепер немає доступу. Взагалі ідея ок – бажаю успіхів!

  • Критиці тільки радий! головне щоб обґрунтована була))
   Про задній фон – думаю ви праві, треба щось не менш яскраве, але більш “земне”. Записав у записник, якщо сам не зможу намалювати – звернусь до професіоналів.
   Ще не створював ФБ бабліків, але подивлюсь, напевне це треба.
   Щодо домену, то на рахунок звучання по-радянські не згоден. Чому? І з доменами тут взагалі проблема – всі звучні домени давно зайняті, навіть якщо на них нічого нема, але зайняті((
   Дякую, буду працювати)

   • Зайняті майже всі назви в домені com. а в com.ua є ще багато вільних. По-радянськи звучить – не буду розписувати широку аргументацію – скажу як користувач і з погляду маркетингу.

    • “Авто” – чим не українське слово?
     “Світ” – аналогічне питання.
     Як два українські слова можуть звучати по-радянські?
     com.ua – доменна зона третього рівня, відповідно довша і важче запам’ятовується. І в com.ua звучні домени зайняті. Я перед вибором масово перевіряв, це найкращий вільний варіант.

  • Згадали про мій невдалий проект.) Самовозку на жаль не вийшло зробити достатньо якісно, на жаль у мене було замало знань у сфері блогінгу. Тепер я багато чому навчився та дізнався, якщо вдасться непогано розробити свій теперішній проект, пізніше планую відродити ідею “Samovozku” дуступу не має, через неоплачений хостинг. Не розрахував своїх сил. Але приємно, що є люди, які досі пам’ятають мою ідею.)

   Якщо цікаво ось новий проект, в якого за два місяць розробки відвідуваність уже більше 70 людей в день. =)

 10. А за допомогою чого створювали сайт? Можу запропонувати свою допомогу з сайтом.

 11. За ідею плюсую. Гадаю що цей проект розвинеться до рівня конкурентів auto.yandex. Бракує кращого дизайну та більшої кількості автомобілів. Якщо проект не надто комерційний, то можна обійтися й без оголошень про продаж оскільки вони псують карму.

  • Не хочу поки ніяких оголошень, хочу зробити більше інформативний сайт :-)
   Щодо дизайну, то задній фон і головне меню треба таки допрацювати… Щось придумаю)

 12. немає форуму

 13. На перший погляд досить цікавий сайт, хоча я не можу назвати себе палким шанувальником автомобілів. Це добре. Бажаю успіхів у подальшому розвитку.

 14. Ще не створював ФБ бабліків, але подивлюсь, напевне це треба.

 15. Не знаю що курять ті хто хвалить Ваш сайт, мене вистачило на 5 хвилин.
  – шрифти хоч і чіткі і добре читаються але заголовки не поміщаються (наприклад QASHQ замість Qashqai) і обриваються посередині слова ті що задовгі переносяться на три рядки. Слова ПРОПИСНИМИ буквами писати хто вас вчив?
  – саме розділення сайту на фрейми просто дике, вузький середній фрейм, по бокам пусто, в шапці по суті нічого. Сайт з контентом так не пишеться, так підготовлюють сайт до реклами зі всіх боків
  – контент ні про що, реальних автомобілістів не зацікавлює ні на грам. Для старшокласників може котрі в кращому разі пасажирами їздять і в форцу бавунькаються?
  – хочете приклад якісного сайту про авто, орієнтуйтесь на лідера: http://www.autobild.de звичайно до цього рівня самому не зробити, треба вибрати макс 20% напрямків котрі зацікавлять вашу потенційну аудиторію заходити бодай раз на тиждень і сконцентрувати зусилля на розвитку цих тем.
  – якщо у вас немає ексклюзивного контенту, то все це збирання і склеювання чужого подібне на пережовуванння гімна (наші тести)

 16. 1. Заголовки не поміщаються в оди рядок по суті тільки в новинах і, в цьому нічого страшного нема, це цілком нормально.
  2. Чим вам не вгодило розділення? Для того щоб сайт мав нормальний вигляд дизайн зроблено фіксованим. Якщо роботи “резиновим” – це і мороки на порядок більше, і все одно на якомусь екрані щось кудись попливе.
  3. Контент якраз нормально поділений. Подивіться приклад інших автопорталів (Інфокар, Автоуа). Там до кожного авто йде загальний опис, характеристики і т.д. (і то не у всіх є).
  Звісно, в попередніх моделях, які я давно додав у каталог, структура ще погана, бо там я ще багато не продумав. Але я це потрохи виправляю.
  Розглянемо реальний приклад: http://avtosvit.biz/toyota-hilux/ – от яка там цінність для людей скажете? А давайте я вам поясню.
  Кожна стаття пишеться під певні запити в пошукових системах. Тепер про те що шукають:
  – шукають “технічні характеристики тойота хайлюкс” – на сторінці є, знаходять.
  – шукають “тойота хайлюкс фото” – приходять, знаходять.
  – шукають “тест-драйв тойота хайлюкс” – приходять, знаходять у вигляді відео (саме це користується найбільшою популярністю).
  – шукають “ціна тойота хайлюкс” – приходять, знаходять.
  А тепер робимо висновки – стаття несе всю ту інформацію, яку шукають.
  Про текст у “загальна інформація про тойота хайлюкс” – там загальний опис, він не надто корисний. Але! Саме завдяки ньому пошуковики взагалі показують ту сторінку у видачі. Якщо ви хоч трохи знайомі із СЕО, то ви зрозумієте чому. Тут без цього тексту – просто ніяк.
  І у сказаному вище я правий, так як аналізував поведінку людей на сайті (так, вебвізор в метриці дозволяє бачити хто що робив на сайті, що кого цікавило, і так далі), робив висновки і ця структура яка є зараз – чи ненайкраща яку можна зробити доступними засобами.

  Щодо шапки – там ще буде логотип. Просто я якраз на днях перемалював її, а логотип ще не намалював. Це справа поправима.

  Про які “наші тести” мова йде? Такого розділу на сайті немає і найближчим часом бути не може, так як щоб провести свій тест-драйв машини – треба куди більший рівень сайту.

  Щоб набирати аудиторію – треба щоб на сайт хтось прийшов з пошуку, зараз для цього все і робиться. Про постійних відвідувачів мова поки не йде, тому що тут вже я один не впораюсь з адмініструванням багатьох розділів. Це не так просто, писати багато і корисного. А щоб організувати редакторів і т.д. – треба щоб сайт приносив гроші, а про це поки навіть мова не йде.

  Загалом – спочатку треба вийти в топ по запитах в ПС – це дасть порядку 5-10 тисяч людей в день. Це в свою чергу дасть якісь гроші. А за ті гроші – вже можна буде і над технічною стороною сайт працювати, і журналістів, редакторів і т.п. наймати.

  Зрозумійте – тут не все так просто. В мене є чіткий план, розрахований саме на мої можливості, а не на казкове “з нічого все і зразу”.

  І ще одне… Ви думаєте той же http://www.autobild.de/ з самого початку був таким як є? Ви здивуєтесь, але сайти вдосконалюються з часом, а не відразу досконалими робляться.

  • Сайт реально класний. Вся інформація яку треба знати про автомобілі є. Зручний у користуванні. Добре що є сортування автомобілів за цінами / країнами. Сподіваюсь сайт буде й надалі розвиватись. Удачі))))

 17. 1) Змішана побудова лінків
  а) http://avtosvit.biz/%D0%BF%D1%80%D0%BE_%D1%81%D0%B0%D0%B9%D1%82/ – з підкресленням
  б) http://avtosvit.biz/%D0%B2%D1%81%D1%96-%D0%B0%D0%B2%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%B1%D1%96%D0%BB%D1%96/ – з дефісом
  Використовуй лише з дефісом

  2) Не змішуй мови в лінках. http://avtosvit.biz/category/%D0%B0%D0%B2%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%B1%D1%96%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D1%96-%D0%B2%D1%96%D0%B4%D0%B5%D0%BE/
  Та і взагалі використовуй одну мову по сайту. SEO тобі в допомогу

  3) Пошук в хедері не працює. Також він виглядає страшнувато. Принаймні у мене в хромі.
  Спробуй отак пофіксити
  #topsearch #s {
  margin-left: 10px;
  outline: none;
  width: 140px;
  }

  4) Та і взагалі дизайн сайту виглядає по старому. А деякі елементи взагалі жах.
  #navcontainer особливо. Бекграунд зображенням – фу-фу-фу)) Тим більше градієнт нині не в моді
  Подивись як зараз стайляться елементи – http://getbootstrap.com/css/
  А ось тут повно прикладів того, як має виглядати сучасний сайт http://expo.getbootstrap.com/
  Думаю для вордпреса має щось схоже бути

  5) ХТМЛ погано написано. Почитай про семантику в даному направленні. Ось приклад
  Тип кузову: седан
  Кількість місць: 5

  Замість розумніше використати
  Та і загалом всю описану структуру замінити на список.

  6) Формат дати “лютого 2, 2014” американський. Зміни на український. Тобто “2 лютого, 2014”

  7) Посилання на сторонні ресурси в хедері не ставляться. Перенеси іконку контакта і рсс в футер

  8) Збільш маргіни між абзацами. Це має підвищити читаємість

  • В пункті 5 не заекранувало хтмл, що я вставив
   Мало бути так
   span зі стилем “font-weight: bold” замінити на b тег

   Та і загалом всю описану структуру замінити на список – dl тег

   • Вибачте, але я не зрозумів до чого це…?
    Update. А, тепер ясно) То коментар просто був не узгоджений тому не показувався.

    1. Зараз тільки з дефісом використовую, лише вказана сторінка та сторінки категорій лишилися з нижнім пробілом.
    2. Тут виходу нема, вордпрес сам ставить англійською. Можна ставити плагін, щоб все транслітерувалось на англійську, та я вирішив спробувати лишити кирилицю. Браузери давно вже чудово її розуміють.
    3. Чому ж, працює пошук. Але стиль точно треба профіксити, бо при введені рамка не потріна з’являється. Виправлю.
    4. На рахунок фону – нічого кращого за градієнт не придумав… Щодо сучасного дизайну – чесно сказати, не дуже вони мені подобаються ті дизайни. Деякі є звісно і гарні і зручні, але вони більше для блогів чи газет. Тому дизайн саме такий “старий”. Можливо в майбутньому, якщо будуть засоби, замовлю дизайн у професіного веб дизайнера. Тільки так отримаю те, що треба. ТЗ тут скласти не проблема, проблема – це дорого…
    5. На рахунок цього – навмисне так зробив, тому як тег b та strong використовую для виділення ключів. Не хотів зайвий текст в нього брати.
    6. Я ж ніби скрізь повиправляв той формат… А от про пошук не подумав, напевне там ви це і знайшли. Виправлю зараз.
    7. А чому не ставляться? Там вони найбільш нормально виглядають, принаймні в такому форматі. Хм… Подумаємо…
    8. Я думав, що і так їх дуже великими зробив… Ніби велика відстань…

    Дякую за зауваження, пішов правити помилки.

 18. Доволі якісно, треа поширювати аудиторію. Створювати адмін-команду з розумічих украномовних зацікавлених людей!

  • Зараз уже ще краще подачу матеріалу реалізував, лишилося тільки підігнати під новий стандарт раніше доданий матеріал. А команда вже створюється, вже я не один)

 19. Народ а я так і не поняв, там можна купити запчастини чи ще щось? Чи чисто інфа?

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.