Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1170601 (341 за 24 години)

Студенти поскаржилися послу США на компанії, які ігнорують українців

| 14 коментарів

[youtube http://youtu.be/oPR6biQZnWY]

Студенти Львівського національного університету імені Івана Франка звернулися до посла США в Україні Джефрі Пайєтта (Geoffrey R. Pyatt) з проханням вплинути на ігнорування американськими ІТ-гігантами українського споживача. Прохання представлене у формі відеозвернення.

У зверненні студенти нарікають на те, що такі ІТ-компанії, як Dell, HP та Intel, не локалізують свою продукцію та представництва для українських споживачів. «У HP і Dell немає українських сайтів. Також Dell не веде сторінку у Facebook українською. Така ж ситуація з Intel», – повідомляється у відео.
Студенти ЛНУ не розуміють, чому ІТ-гіганти ведуть локалізовану політику присутності в європейських країнах, які набагато менше України, ігноруючи українців.
Як уточнив один з ініціаторів звернення, підготовка до запису відео велася протягом двох тижнів, а сама зйомка зайняла 20 хвилин. Одним з мотивуючих факторів до запису звернення стала відсутність в лінійці ноутбуків виробництва США продукції з українською клавіатурою.
«Ми просимо вас вплинути на американські компанії, щоб забезпечити нас локалізованими інформацією та продукцією», – звертаються студенти до Джефрі Пайетта в кінці відеозапису.
Студенти розмістили відеозвернення на офіційній сторінці посольства США в Україні на Facebook, а саме під записом, в якому посольство пояснює значення ідіоми “Get a handle on (something)” (дослівно – “розібратися з чимось” – прим. Ред.). Таким чином, львівські студенти запитують, чи можна використовувати вищевказану ідіому в контексті відеозвернення. На даний момент посольство не відповіло на запитання студентів в соцмережі.

 Групове звернення до посла Америки для виправлення ситуації з ігноруванням української мови американськими виробниками за посиланням: https://www.facebook.com/usdos.ukraine/posts/10151798399821936?comment_id=28681258
З дружнім вітанням, Роман Матис,  громадська ініціатива з захисту прав україномовних споживачів “И так поймут!”

14 коментарів

 1. Магія… там люди з”являються з повітря!!

 2. Браво! Молодці студенти. Приємно бачити, що люди поважають себе, і вимагають цього від других.

 3. І це правильно, чого я повинен читати інструкції та іншу документацію наприклад, на російські, коли виріб робився для України, де офіційна мова українська.

 4. Ура! Нарешті почала прокидатись молодь!

 5. І яким боком посольство до приватних компаній? Питання в іншому – чому в нас дозволяється продавати товари широкого вжитку (в т.ч. електроніку) без української локалізації? Посольство США це не вирішить…

  • Хто має вплив на приватні компанії країни, як не влада країни? Якщо напряму компанії ігнорують – треба шукати інші шляхи.
   Щодо другого – цілком погоджуюсь. Це точно змусило б виробників локалізовувати продукцію.

 6. Я теж підтримую львів’ян! До речі, майже всі ноутбуки, які продаються у Луганську тільки з російською клавіатурою. Здається, що це якась контрабанда з Росії…

 7. Може вже щось своє почнемо виробляти в решті решт ??? До американців вони звернулись, це наша найбільша вада: просити чогось в когось, та чекати чогось від когось. Можете в решті решт клавіатурою das keyboard користуватись :) Я чомусь наприклад не бачу проблеми в тому що більшість інструкцій іноземною мовою я бачу проблему в тому, що нам нема чим відповісти буржуям, тобто ми ж нічого путнього не випускаємо, щоб могли їм експортувати.

 8. Якщо виробники й почують цю заяву, то поскаржаться виробникам мікрофонів – звук ніякий. І взагалі – ще пару поколінь і всі защебечуть англійською.

 9. Забули про таких гігантів як AMD та Nvidia, в них ні сайти ні ПЗ, не мають української. Навіть якщо я не помиляюсь документація до відеокарт та процесорів йде без української.
  Також не забуваємо про ІГРОВУ ІНДУСТРІЮ! Такі великі компанії як UBISOFT, EA, CRYTEK і багато інших навіть не планують українізувати свої сайти, ігри та ПЗ.. Зараз тільки Юбісофт переклав один з своїх сайтів українською, Uplay наче.

  Треба лише щоб наші депусрати прийняли закон про заборону торгівлі на території України тих іноземних організацій які не мають україномовного сайту, документації та ПЗ, чи їх продукція без української мови інтерфейсу.

  Може створити петицію на сайті Президента України?

  • А вони й не будуть українізувати свої ігри(навіть Warcraft 2 та Starcraft 2 від Blizzard яка локалізує свої ігри, співпрацювала з кампаніями тих країн для яких робили локалізацію) тому, що це зазвичай робить локалізатор, якого в нас в Україні нажаль немає(бо тільки ці компінії співпрацюють їм надають файли з текстом до релізу). Наївно думати(сподіватися) що за нас хтось буде робити нашу роботу чи піклуватися про нашу мову в програмах, вони навіть неможуть інколи знайти нас на мапі та до останнього плутали нас з кацами(мову, культуру, місце знаходження), а ви кажете про локалізацію. Доки такого представника в нас не існує про локалізацію можна поки що забути. Залишаються лише фан локалізації, але це капля в морі.
   Що ж стосується закону то це ідея гарна, свого часу такий подібний закон допоміг з відео. Але питання в тому- по-перше треба щоб цей закон хтось розробив, потім вніс до ради, а ще плюс щоб за нього проголосували; а по-друге треба щоб цей закон за працював, що останнім часом з подібними законами не дуже(наприклад про заборону показу рос. серіалів на тв- канали часто порушують заборону теж саме може бути з іграми- кали на коробці пишуть українською, а в результаті там лише рос. в кращому випадку анг. мови).
   З петицією теж непогана думка, але тут потрібно багато народу(та й то негарантовано, що подіє, але хоча би 50 на 50), а якщо буде мало підписувачів то буде недуже. Краще спочатку провисти опитування на цю тему людей чи підтримують вони таку петицію, щоб приблизно було видно якою буде кількість людей.

  • А-а-а, ржака!!! :)
   Шановні, це вже зовсім шапіто!
   Міністр МВС демонстративно й уперто ігнорує українську мову (навіть всупереч просто Законові),
   мер столиці чхав на українську мову,
   президент під камерами ЗМІ балакає з секретарем ради нац. безпеки й оборони РОСІЙСЬКОЮ,
   …,
   а тут щось патякають про претензії до американців!!!
   Фантасмагорія, блін, якась…

 10. А осьо: http://language-policy.info/2015/10/holovu-politsiji-kyjeva-zmusyly-perejty-na-derzhavnu-movu/
  Рівняни начебто змусили видатного поліціянта виступати державною мовою, але там далі він однаково заджеркотів російською, мовляв, чхав я на вас і вашу мову, зневажаю й ігнорую, плюю.
  А ми побалакаймо про AМD та Nvidia, реально, шановні, в нас не тільки війна гібридна, в нас – УСЕ НАВКОЛО ГІБРИДНЕ, насамперед МІЗКИ!

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.