Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1168876 (258 за 24 години)

Річниця грузинської війни.

| 36 коментарів


8 серпня 2012р. виповнюється 4 роки, як російські війська, скориставшись надуманим приводом, почали окупацію Грузії. Захищати Цхінвалі від загарбників довелось четвертій піхотній бригаді Грузії. Саме на неї припав перший серйозний удар окупаційних військ. Героїзм та самопожертва піхотинців були такими, що з тих пір грузини називають її Легендарна Четверта Піхотна Бригада.

За віру в цілісність та незалежність Грузії заплатили життям 55 вояків Легендарної Бригади:
Шалва Долідзе, Філіпе Мгалоблішвілі, Ілія Баабуцідзе, Саба Дадвані, Вахтанг Гзірішвілі, Давіт Двалішвілі, Онісе Доіджашвілі, Рауль Мжаванадзе, Деві Чадунелі, Гогіта Карчава, Заур Махарашвілі, Коба Цурцумиа, Гіоргі Джавахішвілі, Сосо Гвініашвілі, Гіоргі Берікашвілі, Владімір Давіташвілі, Заза Перадзе, Мераб Ахобадзе, Коба Сергіа, Леван Девдаріані, Іраклі Баздзе, Заур Тенеішвілі, Аведік Ломідзе, Гіоргі Кіраакозашвілі, Ніка Калабегішвілі, Давіт Джікіа, Леван Іосебідзе, Резо Ахалкаци, Гіоргі Надареишвілі, Аліа Бардавелідзе, Зураб Абрамішвілі, Резо Мамісашвілі, Давіт Бліадзе, Таріел Камашидзе, Гіорги Цикаришвілі, Тенгіз Чагалідзе, Заза Глунчадзе, Ерекле Кулошвілі, Александра Тнадашвілі, Сергей Горозіа, Зураб Бегіашвілі, Леван Міделашвілі, Гела Мебагішвілі, Зураб Начкебіа, Серго Меліа, Кахабер Хубулурі, Гіоргі Анцухелідзе, Гіоргі Катамадзе, Росеб Бежуашвілі, Роман Угрехелідзе, Гіоргі Джоджуа, Гоча Данеліа, Алексі Натрошвілі, Шмагі Хаікашвілі, Гела Тігішвілі.
Вічна пам’ять героям-захисникам Сакартвело!

Старші люди кажуть, що війна триває доти, доки живий останній солдат. Якщо так, то грузино-російська війна закінчиться ще дуже нескоро. Наприклад, зовсім недавно ДНК-експертиза підтвердила особистість одного з грузинських солдат, котрі загинули, захищаючи Батьківщину. Похорон відбувся позавчора, 6 серпня, за присутності президента Міхо Саакашвілі.

Як знак скороботи і пам’яті за загиблими під час війни 2008 року жителі Грузії використовують символ червоного маку. Ним прикрашають одяг, чи публікують в інтернеті, в соціальних мережах, на аватарах.
Його можна помітити і на лацкані президента.

36 коментарів

 1. Вічна Пам’ять і Вічна Слава

 2. Героям Слава!!!
  Вся правда про цю війну у документальному фільмі “Уроки русского”.
  Сам Саакашвілі його рекомендував.

 3. СЛАВА ГРУЗІЇ!!! – ГЕРОЯМ СЛАВА!!!
  Російському імперіалізмові колись іще прийде кінець – тоді наша сусідня держава россипеться і Грузія поверне собі окуповані території.
  Шкода, що у нас ніхто не зробив висновків із Грузинської війни, адже то була напевно репетиція перед загарбанням України.

 4. підкажіть будь ласка якийсь незанагажований фільм чи будь-який інший матеріал про цю війну

 5. імперські замашки і наполеонівські комплекси расєї ще зіграють з нею злий жарт. от тоді шкода простого люду.
  а війна то завжди загарбання з метою викачування тих чи інших ресурсів і ця війна не виняток – не буває миротворчих місій – є просто участь на тому чи іншому боці. в результаті якого те чи інше керівництво отримує вигоду, а матері похоронки.
  п.с. вічна пам’ять полеглим. з обох сторін, бо не вони винні в цьому, а ті, хто їх спровадив стріляти в собі подібних

 6. щойно переглянула документальний фільм “Уроки русского”-плакала…Обов’язково раджу всім подивитись!!!

 7. Новина в тему: тепер, на думку російської слідчої комісії, у всьому винні українці.
  http://www.radiosvoboda.org/content/article/24670831.html
  http://gazeta.ua/articles/np/449807/comm/2#1134157

 8. Грузини зняли 17-серійний документальний фільм “Окупація” про окупацію 14-ти країн. Мова грузинська з російським перекладом (звуковий одноголосий). Теж раджу подивитися:
  http://pik.tv/ru/shows/occupation

 9. Грузія далеко.

  А мовний закон в Україні вже підписано.

 10. Давайте блокувати всі політичні сайти, як це було за часів “Ексу”, вимагати від телеканалів показувати фільми та передачі українською мовою, бо зараз йде тотальне зросійщення по всіх каналах.

 11. Дешевий популізм від гуртома, треба за мовний закон битися правомірним способом, ніж русофобство тут розповсюджувати, ганьба, камради-русофоби..

  • “за мовний закон битися правомірним способом” – а правомірними способами користуються янукович і його кодло? Гуртом відстоює і висловлює думку багатьох справжніх українців, тобто правомірно. Грутом не фальсифікує голосування у Верховній Зраді, не перекупає продажних депутатів, не маніпулює законами, на відміну від ПР, комуністів та інших українофобів.
   І коли в Україні кроку не можливо ступити, щоб не зіткнутися з агресивним нав’язуванням російської мови, культури, історії, світобачення, тощо, то хоч-нехоч станеш русофобом. так само як росіяни в 1941-му ставали германофобами, а багато іракців нещодавно стали американофобами.
   Так що тамбовський вовк тобі “камрад”.

   • Ваш “правомірний спосіб”, точніше ваш принцип, лизати дупу ворогам ваших ворогів і сіяти шовінізм, я не здивуюся, якщо через 10 років вам кримські татари стануть на заваді, згодом ви їх вважатиме окупантами. Ваш шовінізм шлях в нікуди, але Вам цього вже не зрозуміти. Просто стулить пельку. Дебати закінчено.

    • Ну, тоді можеш сподіватися, що твої хазяї, можливо, дозволять тобі полизати їх черевики, якими буцають тебе в дупу, як вірного цуцика. І ти будеш своїми кліпти вірними щенячими оченятками й гавкати на всіх, називаючи шовіністами, хто не хоче прислужувати твоїм хазяям. Якщо нам не подобаються твої хазяї, то це наше право, і наше право висловлювати свої думки. так що можеш не затикати нам рота, та йди собі гавкай далі, якщотобі це так подобається…

     • покищо всі гавкають і він, і ти, і я… покищо тільки слова… а навіть, якщо хтось, шось і робить, то це як крапля в морі…

    • Щось я не побачив у Askold25 шовінізму…
     Зате в Evgen інтелект зазкалює :))
     А ображати людей — тупо. Це теж підкреслює інтелект Evgen.
     А до чого тут кримські татари???
     І як можна використовувати правомірні засоби при владі, що “покращила життя вже сьогодні” виключно собі і виключно “правомірними” засобами.
     Так що краще б Evgen сам стулив свій ротик, як радить іншим.

 12. Криські татари нам ніколи не стануть на завіда. Це ж Росія їх вигнала з Криму, а ми прийняли назад. І вони завжди нас будуть підтримувати.

  • а українці, які тікали з Криму, через татар, чогось по-іншому думають… і було це не так давно…
   невже істрію важко аналізувати? азіатам ніколи не буде достатньо землі.

   • Цього року на травневі ходив у похід по горам Криму. Проходив через села Машино (Татар-Кой), Садовоє (Кучук-Сюрень), де живе багато татар. Моє враження – привітні гостинні люди. Якщо на Ай-Петрі – торгаші, то в цих селах, подалі від набридливого туристичного бізнесу, живуть гарні люди. І вони не дивилися на мене зизим оком, коли я розмовляв з ними українською, навідміну від деяких жителів Севастополя.
    То цікаво, хто з них азіати? Хотілося б почути (а дасть Бог, то й почитати) більше про “українців, які тікали з Криму, через татар”…

    • севастопольці такі самі азіати як і тататри. хі ба в моїх словах було щось на користь росіян, а точніше московитів? а якщо хотілося б почути, то питай, цілими сім’ями виїзжали. я питаю – “чому? це ж крим!”, відповідають – “бо боялися, татарів”.

     • Щось якось розпливчато. І це все? У мене нема знайомих кримчан, чи сімей з Криму, тому питати ні в кого. Так що той мінімум інформації, що ти видав, зовсім не дає можливості сформувати яку-небудь картину. “бо бялись”… – у мене один знайомий жаб боїться, тому на ставок його не заманиш. Чому боялись, що за випадки траплялися, і тп.???

 13. Вбивства і смерть це завжди погано…
  але… не треба забувати хто ми, а хто грузини і кавказці взагалі. Мене, наприклад, вже напружують ці хачапурі на кожному кроці, особливо в Києві. Робимо з країни якийсь притулок. Цікаво, чи вони б так до нас ставилися у своїй країні…

  • А от мене напружує тотальна русифікація в Україні. Напружує те, що в Південно-Східній Україні закривають українські школи, а після прийняття закону К-К їх там взагалі не залишиться. Мене напружують коментарі на багатьох сайтах, в яких скражаться, що закону К-К недостатньо, і треба в Україні ввести другу державну, а то й взагалі пишуть, що українську треба відмінити (я знаю точно, що значна частина росіян, що проживає в Україні, так думає і готова це підтримати). Мене напружують люди, кя кричать що вони українці чистою російською, і додають що вони зневажають “дупомову” (так ці виродки називають українську). І після цього в мене мають бути приязні почуття до росіян та Росії??? Я розумію, що не всі росіяни так думають, але чомусь подібних виродків так багато (в Україні навіть більше, ніж в самій Росії)!
   Так що кавказці в Києві мене зараз обходять найменше (Доречі, в якому районі та на якій вулиці ви бачили їх “на кожному кроці, особливо в Києві”??? Залюбки перевірю ваше твердження).
   Доречі, я завжди пишу саме “росіяни”, і НА ВІДМІНУ ВІД вас, пане ckopnio, я не даю представникам інших народів прізвиська. От такий я клятий шовініст, чия дорога “в нікуди”…

   • А кавказці і грузини, в тому числі, в Україні розмовляють українською? Хіба десь видно, що я захищаю росіян(московитів)? Хіба десь видно, що я за закон, який доречі дає права всім мовам і діалектам, а не тільки російській? А давайте зробимо екскурс в історію. Сталін, точніше Джугашвілі, точніше грузинський єврей(ой вибачте я вже 2 національності тут зачепив, Ростик мені ще 2 роки тому сказав, що крім росіян на цьому сайті напружувати не можна нікого) часом не кавказець? Хоча, це дрібниці, просто одна людина знищила пів народу, головне, що він не росіянин. А на рахунок Києва, якщо ти там жиєш і не помічаєш цього, то я тобі співчуваю. Стація метро Лук’янівська – в радіусі 200 метрів одні хачапурі і т.п., українською мовою і не пахне, то і російською не назвеш, але в соновному вони спілкуються своєю. Станція метро Чернігівська – хачапурі. Поштова площа – хачапурі, Вокзальна – хачапурі. Кияни, де борщику з салом в Києві можна поїсти?

    • Гонгадзе та Кіпріані за походженням грузини, але чудово володіли (вірніше гонгадзе – володів) українською, і ці люди є більшими патріотами України аніж чимало чистокровних українців.
     Про Сталіна: маленька історична довідка. У 1945 році з нагоди перемоги над Німеччиною в Москві відбувалися численні банкети за участі вищого партійного керівництва, генералітету та іноземних послів. На одному з таких бенкетів Сталін привселюдно виголосив тост “за русский народ, который победил фашистскую Германию, и я рад, что принадлежу к этому народу”. На заувагу одного з послів, що він , тобто Сталін, є грузином за національністю, Сталін із роздратуванням відповів: “Нет! Я – русский! Русский грузинского происхождения”. Занавіса.

    • Метро Лук’янівська? Часто там буваю, і на ринок пару раз заходив. Сказати, що там одні кавказці – явне перебільшення. Вокзальна – оце вже сміх! Бабульки, які ходять, промовляючи “Квартіра-квартіра” чи торговці іграшками і тортиками – це по твоєму кавказці?)) А хор людей, чий вигляд вказує на явне зловживання алкоголем, які періодично співають афганські та блатні пісні й збирають гроші? Щось не схоже. У переході біля Вокзальної я звичайно не вдивлявся в кожну торгову ятку, але чітко пам’ятаю, що там в основному жіночки із слов’янськими обличчями. Хай там як, але можна сміливо не боятися, що українську мову та культуру витяснять з України кавказькі мови та культури, а от російська, за шаленої підтримки з Росії (політичної, фінансової, економічної, слава Богу – військової поки нема) та наших зросійшених олігархів – оце серйозна загроза всьому українському.

     • На рахунок татар: Ти дивний якийсь в цьому плані… Мені що прізвища людей назвати, які з криму тікали? Складається враження, що ти натякаєш на те, що я вигдаую. Дивно якось…

      Про Сталіна: Склалося враження ніби ти сам на тому банкеті був.

      Про кавказців: Я їх не рахував там в процентному відношенні. Мене однаково напружують як балтні пісні, так і кавказці. Не розумію до чого ти ведеш. Я ще раз запитую – десь видно, що я захищаю росіян? На рахунок того, що чи витіснять чужі культури українську культуру, то ти помиляєшся. Якщо дати свободу, то будь-яка культура витіснить іншу. Для прикладу подивись на країни центральної Європи. Над усіма нацменшинами трісуться як над малими дітьми. Не приведи боже подивтись косо, то вже заклеймили – “націоналіст”, “расист”, “фашист” і т.д. Але ж я у себе вдома! Як би нам почувалося на кавказі? В Африці?

      Про тебе: Складається враження, що ти із тих псевдопатріотів, які бачать проблему України тільки в Росії. Закрити Україну від Росії і всього російського і все, ми щасливі? За весь час існування українського народу проблеми були лише від росіян? Ти що наївно думаєш, що якщо ми виступимо проти росіян, то грузини, поляки, татари стануть нашими найріднішими братами? Поляки ніколи не будуть нашими друзями – читай історію. Азіати тим більше. Чи росіяни, чи татари, чи кавказці – це орда, яка буде перти і насаджувати своє.

      Все, я б хотів тут закінчити дискусію, а то Ростик мене зараз знову заклеймить якимись шаблонніми словами. Якщо маєш бажання щось додати ckopnio@i.ua

     • to ckopnio
      Приводжу тільки факти про тебе: 1) приплів до розмови вже й поляків; 2) чомусь виправдовується, що не захищає росіян, хоча тебе ніхто й не звинувачував; 3) ображає людей, які нічого особисто тобі поганого не писали (Цитую: “Складається враження, що ти із тих псевдопатріотів”); 4) не відповідає за свої слова (Цитую: “Мені що прізвища людей назвати”, “Дивно якось…”). Дивна твояч реакція на ординарне запитання пояснити і обгрунтувати своє твердження. Більш, ніж дивна; 5) не відпровідає за свої попередні твердження. (Цитую: “ці хачапурі на кожному кроці”, “в радіусі 200 метрів одні хачапурі”, а потім “Я їх не рахував там в процентному відношенні”. Це називається – “агресивне з’їжджання”, коли тебе спіймали на слові. Спочатку “Там тільки вони одні”, а потім – “я не разував”. Хм…
      Тож не дивно, що модератори роблять тобі попередження.
      Висновки про твою поведінку, культурний рівень та рівень інтелекту напрошуються відповідні. На все добре. Я теж завершив те, що спочатку помилково вважав дискусією.

    • От якби ти Шулявку згадав, то там якраз біля метро погляд чітко фіксує негрів та монголоїдів (точно не знаю, але люди кажуть, що то в’єтнамці). На Чернігівській був давно, а от коли був на Поштовій площі – то там стільки народу, що треба ще побігати, аби кавказьця виявити. Чи може просто ти такий “везучий2 по життю, що їх до тебе тягне)))

     • Хм… Я дав тобі e-mail, щоб ти зміг відповісти, але я баучу, що ти і тролінгом щей захоплюєшся. Добре поведусь.
      1) Чого приплів? Не треба виривати з контексту. Я говорив про різні проблеми українців, які створюють інші народи, в тому числі поляки. Говорили про схід, того я окремим реченням пояснив свою точку зору на рахунок поляків.
      2) На кожне моє твердження про не росіян ти відповідаєш твердженням про росіян. Тобто я говрю про одне ти мені відповідаєш про інше. Це не виправдання просто я хотів би чути аргументи на свої твердження, тебе я вже зрозумів.
      3) Я тебе образив? Ну тоді пробач. В мене склалось таке враження, насправді я б хотів помилятися в ньому. Але ж ти всіх захищаєш, в тебе проблема тільки росіяни.
      4) Обговорювати чужі долі якось не в моєму стилі. 2 сім’ї переїхало з Криму в центральну Україну, їхні діти мої однолітки. Я поцікавився, чого вони звідти виїхали. Пояснили, що татари постйно напружвали, останньою краплею стало те що прийшли озброєні азіати з обрізом взяли те що хотіли і пішли. Всі розуміли, що захисту в них немає і того виїхали. За їхніми словами таких як вони багато. Так добре пояснив?
      5) Ну це вже називається чіпляння до слів. Зрозуміло, що і в самій грузії, не живуть одні грузини. Але на Лук’янівській їх дійсно багато. Погодся.
      Про модераторів – Ти я бачу не в темі. Або недавно тут, або не цікавився питанням відношення адміністрації сайту до тих, хто має свою думку.

      Про мене – Цікаво як ти робиш висновки про людину по коментарям на сайті? Не поділишся методикою? Я знаю існують цілі тести для цього, цілі відділи в організаціях, люди роками вчатся, щоб такі висновки робити. Якщо на те пішло, то я з радістю позмагаюсь з тобою в інтелекті та культурності. В поведніці – ні, вибач, совкізмом запахло, коли це слово прочитав. Навіть радий буду програти, куди більше приємно спілкуватися з людиною розумнішою і культурнішою за себе.

      Є бажання дискусувати, будь-ласка, я дав контакти, для чого перетворювати стрічку коментів в смітник? Образився на мене, бо я висловив свої думки про тебе. Не терпиш критики? Одразу оцінки мені виставив, ну ти не один тут такий, я ще й не таке тут чув тільки за те що відстоював тільки уркаїнців і тільки уркаїнське. Без грубощів. І не треба бути таким ніжним, не та ситуація в нас, щоб ми були ніжними.

     • Я тобі надіслав листа, й окремо помістив пост і сюди. на всякий випадок, і видно не помилився. перевіряй почту частіше.
      1. Тебе ж ніхто не питав твою точку зору про поляків.
      Отже приплів.
      2. Якщо тобі треба все розжовувати, то поясню: всі мої твердження про росіян мали одну мету – серед усіх впливів інших народів їх вплив – найсильніший і найвагоміший. Тому й левову частку уваги треба приділяти йому.
      “хотів би чути аргументи на свої твердження” – твої твердження – твої й мають бути аргументи. Логічно?
      3. “Але ж ти всіх захищаєш, в тебе проблема тільки росіяни” – див. п. 2. “Не тільки, але найвагоміша”. І не росіяни – проблема, а їх агресивна політика щодо українців.
      4. Нарешті ти вчишся. Тепер більш-менш пояснив.
      5. “Ну це вже називається чіпляння до слів” – якщо людина завжди цінить та зважує свої слова, не розкидається ними, тоді й причепитися ніхто не зможе. Свої слова треба цінувати. Чи ти вважаєш інакше? Про Лук’янівську – не згоден.
      6. Кожний вчинок людини розкриває, яка вона є насправді. Ти себе вже добре показав.
      Критика — це обгрунтування безпідставності процесу аргументації, який відбувся раніше. Твої попередні коментарі щодо мене важко назвати критикою. Культурністю й не пахне…
      “Про модераторів – Ти я бачу не в темі” – тепер в темі))) Твої висловлювання про модераторів нагадують мені випадки з амер. фільмів, коли арештовують негрів на місці злочину, а вони на це кажуть “Це все через те, що я чорний” (“за те що відстоював тільки уркаїнців і тільки уркаїнське”)

 14. Брехня нехай не лизуть.

 15. Askold25 – троль 80 левела… не дивно, що твій лист у спам потрапив. все я здаюся – game over))))

  • Згоден, Askold25-троль 100 відсотковий та русофоб, 45 відсотків вважають себе російськомовними, це велика частина, вони аж ніякого відношення не мають до Росії, бо народилися в Україні. Але для Askold25 вони частина мерзотної Росії, хоча в Росії звичайний народ дуже тепло ставиться до всього українського, до піснів,культури, кухні, щирості народа і.т.п.
   Висновки роблю з того, що сам дуже часто буваю в Росії.

 16. [лайка, образа, видалено.]

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.