Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1171184 (162 за 24 години)

Трагікомедія «Креденс» – у прокаті з 23 січня

| 6 коментарів

Креденс

23 січня на широкі екрани України виходить новий фільм українського режисера Валентина Васяновича «Креденс» – сімейна драма з елементами інтелектуальної комедії.

Чому так влаштоване життя? Чи варто йти на компроміс, продовжуючи приховувати внутрішню непривабливість за зовнішньою привабливістю? Саме на ці питання шукає відповіді головний герой картини – скромний, інтелігентний віолончеліст львівської Опери Орест, на якого в один момент навалюються, здається, всі негаразди світу. На виступ у Відень замість нього беруть його бездарного колегу, музична школа, в якій навчається його син, піддається рейдерським атакам, а теща взагалі вимагає, щоб він зробив дитину сестрі дружини…

Сірі будні, збоченість поняття «сімейні цінності», і цінності взагалі, доводять Ореста до критичної точки. І він починає спалювати мости. Починає з власного будинку – з сімейного вогнища, від якого залишилися одні головешки. Викидаючи з балкона старовинний буфет (креденс), дідусів військовий трофей, – своєрідний символ надуманих сімейних цінностей, які заважають героям фільму дихати на повні груди, – Орест ніби підводить риску під своїм минулим життям. А продовження історії режисер пропонує додумати самому глядачеві…

«Креденс» – це різдвяна казка, схожа на страшний сон. Казка тому, що зимовий Львів, в якому відбувається дія фільму, – місто, без перебільшення, казкове. Страшний сон тому, що за красивими фасадами часто ховаються брудні непривітні двори. На 4-му Одеському міжнародному кінофестивалі картина Валентина Васяновича отримала нагороду Міжнародної федерації кінопреси FIPRESCI як «Найкращий український повнометражний фільм», а критики вже назвали її «вибухом в українському кіно».

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=APO61IEpgvI]

У фільмі знімалися: Андрій Самінін («Мисливці за караванами»), Ольга Гришина («ТойХтоПройшовКрізьВогонь»), Михайло Жонін («Менти. Таємниці великого міста»), Наталія Васько («Метелики») та інші. Продюсер картини – Ія Мислицька, яка працювала з Валентином Васяновичем над його першим фільмом «Звичайна справа».

Джерело: Держкіно

6 коментарів

 1. Цікаво, раніше не чув про нього)) Чекатиму на його показ!))

  PS. “На виступ у Вену замість…”, не “Вена”, а “Відень”

 2. Набридло… Мені реально набридло дивитися оті всі так звані кіно-“вибухи” для фестивалів, які подивиться максимум 10% так званих кіногурманів. Знімайте нормальне кіно українською для 90% українців!

  • Точняк, хай знімають фільми – аля попкорн та всіляке сміття, які й без того зроблять ще тупішими 90% українців! Ситуація в країні тому підтвердження.

  • ви ходили на “Тіні незабутих предків” ?

 3. Хотілося заперечити, але побачив, що навіть немає кому, хіба що “…”-кам ) поправді – Ви ще фільму не бачили, але вже засуджуєте … щось це мені пригадує недавнє минуле. Повністю погоджуся із Віктором – не має бути все одноманітно і “аля попкорн та всіляке сміття” – того і так вистачає.

 4. Раджу всім, хто відчуває у собі українську кров піти і подивитись фільм.
  Стрічка про рідне і до болю знайоме. Як хочете подивитись на себе зі сторони – йдіть. Обов*язково йдіть дивитиь – не просто заради підримки українського виробника, а для себе, щоб відчути як бринить щось поруч біля сердця, щось невимовно близьке – те, що зустічається щодня.

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.