Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1168861 (247 за 24 години)

Держава хоче “банити” користувачів інтернету

| 15 коментарів

1984_Branding-650x366 Сьогодні 239 депутатів у Парламенті України приблизно за 15 секунд, і в буквальному розумінні своїми руками, прийняли доленосний для країни законопроект N3879 від 14.01.2014 «Про внесення змін до Закону України” Про судоустрій и статус суддів ” та процесуальних Законів Щодо Додатковий ЗАХОДІВ захисту безпеки громадян » . Крім величезної кількості доповнень і правок до різноманітних законам, в ньому також міститься норма, яка передбачає можливість закрити окремим користувачам доступ до інтернету. Це особливо цікаво на тлі того, що в світі набирають популярність закони, які навпаки, прирівнюють право на доступ до інтернету до базових прав людини. Про що, власне, йдеться в правці (жирним виділено зміни в порівнянні з минулою редакцією):

Стаття 188 (7). Невиконання законних вимог національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації Невиконання законних вимог національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, щодо усунення порушень законодавства про телекомунікації, поштовий зв’язок та радіочастотний ресурс України, або рішень щодо обмеження чи поновлення доступу абонентів операторів телекомунікацій до ресурсів мережі Інтернет, або ненадання їм документів та інформації, необхідних для здійснення державного нагляду, – тягне за собою накладення штрафу від двохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Таким чином, у разі підписання цього законопроекту Президентом України, провайдери та оператори мобільного зв’язку будуть зобов’язані за рішенням НКРЗІ блокувати окремим користувачам доступ в інтернет. Раніше держава могла вдаватися до подібних заходів тільки в разі введення надзвичайного стану. З урахуванням того, що договори на надання проводового доступу в інтернет і так підписуються, то може когось НКРЗ все-таки і “забанить”. Але якщо тверезо оцінювати ситуацію, це банальна страшилка і навантаження відомства, яке роками не може виділити частоти під зв’язок 3G, а тепер на нього хочуть покласти обов’язки “наглядача” за українським інтернетом. У Китаї, з його людськими і фінансовими ресурсами, інтернет ще можна якось обмежити, та й то більшою мірою завдяки створенню локальних сервісів і закриттям доступу до зарубіжних. Але Україна не Китай, у нас є величезна кількість інших проблем, які необхідно вирішувати. І блокування українським користувачам доступу в інтернеті, а також обмеження їх прав і свобод, ці проблеми не вирішать.

Автор: bodyanuch

Веселопедист, перекладач, адмін проєкту Про техніку Гуртом

15 коментарів

 1. Від покращення не втечеш.

 2. Прям як у Зоряних війнах: Імперія (олігархів) завдає удару у відповідь. Залишається сподіватися, що у масі ці закони, як і більшість законів в Україні, не будуть виконуватися. Але те, що вони будуть використовуватися проти найактивніших учасників руху опору нинішній владі, сумніву нема.

 3. Подивимося, як це все буде. Вже намагалися закрити ex.ua нічого, відбили. Наші “законодавці” багато чого вигадали, 80% цього не працює.

  • Треба не споглядати, а діяти. Досить очікувати невідомо чого, треба йти боротися йдучи з миром чи з війною!!! Якщо закон підпишуть – то можливість організовуватися відберуть куди швидше ніж уявити зможемо, бо просто провайдерів змусять обмежувати доступ до певних ресурсів. Якщо Янику начхати на Майдан, думаєш він тверезо оцінюватиме наслідки заборон??? Схаменіться, досить чекати – дійте нарешті рішуче і жорстоко.

 4. на якій стадії розробки зараз i2p версія сайту hurtom.com ?

 5. ну що, шановне панство, чи радше не шановне худобство, ми цього просили. Ми про це навіть благали. Своєю не рішучістю, поблажливістю чи просто байдужістю. І нарешті наша люба влада пішла нам на зустріч. Радійте воли! От тільки ясла повними не будуть.

 6. чи я єдиний, хто не здивований? чекати від поточної влади розумних рішень – те саме, що чекати від мавпи декламацій “Кобзаря”.

 7. Анонімуси швидко впораються з цим законом=)

  • КОли будуть Вас в “ластівку” крутити зі “слоником” – будете згадувати анонімусів. може легше стане.

  • Наші Anonymous якась лажа, а не хакери. Замість того щоб повалити державні бази вони на годинку другу державні сайти блокують.. йолопи.. якщо блокуєте то хоча би на тиждень другий.. якщо погрожуєте – то тим що справді важливо.. а вони в DDoS граються сайтів які нафіг кому здалися.. тож від них немає чого очікувати, ну хіба чергове відео :D Капець, у нас навіть Анони лажові, до чого докотилися..

 8. Дзень “Незалежнасці”/ Protests near main train station
  http://www.youtube.com/watch?v=SzP97_c9C44

  І дуже скоро, поза сумнівами.

 9. Який президент – така країна.
  P.S. Не варто чекати чогось розумного від мавпи.

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.