Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1169862 (195 за 24 години)

Як допомогти Майдану?

| 20 коментарів

maidan

Бути чи не бути на Майдані – це особисте питання кожного, і чимало людей уже вирішили його для себе. Тим не менш, людей, яким не байдужі події в Україні, є дуже багато – не лише в Києві, а особливо в регіонах. І за певних причин вони не мають можливості бути присутніми на Майдані. Тим не менш, способів допомогти Майдану є чимало, і ми вирішили зібрати кілька основних. 

1) Роздавайте wi-fi

Якщо ви проживаєте близько до ключових точок, де вібдуваються якісь події – зніміть пароль на свою wi-fi мережу. Нехай активісти та журналісти отримають можливість оперативно передавати інформацію про все, що відбувається. Один день відкритого вайфаю не змінить вашого рахунку за інтернет, а комусь можливо допоможе у критичній ситуації. Те ж саме стосується і офісів.

2) Переказуйте гроші

Не треба пояснювати, чому ви не можете поїхати у Київ – це, наголошуємо, особиста справа кожного. Перекажіть гроші на потреби Євромайдану чи Автомайдану, і долучіться таким чином до спільної справи. Віднесіть гроші у скриньку на Майдані вашого міста, і нехай за вас поїдуть ті, хто хоче, але не має фінансової змоги. Будьте уважні при переказі грошей: влада заблокувала деякі рахунки, тому треба використовувати лише нові та перевірені. Ваші гроші підуть на потреби тих, хто зараз у столиці. Сторінка facebook.com/EuroMaydan

3) Привезіть необхідні речі, ліки та продукти

Якщо в грудні Майдан потребував в основному теплого одягу та продуктів, то після подій 19 січня на перше місце за потребами вийшли ліки. І при чому не простий йод чи перекис, а дещо складніші ліки, оскільки відвозити людей у міські лікарні тепер небезпечно – їх звідти одразу викрадають. В центрі Києва уже практично неможливо придбати необхідні препарати, тому якщо ви живете в інших районах чи містах – придбайте все, що потрібно, та відвезіть у будинок Профспілок. Списки актуальних потреб шукайте на сторінках Євромайдан SOS, Медичної служби та інших. Продукти та теплі речі також не завадять.

4) Беріть участь в акціях у своєму місті

Значною мірою успіх Майдану залежить не лише від подій в Києві, а й від подій у містах. Хороший приклад цьому – Львів. За два місяці боротьби там домоглися значних перемог: внаслідок бойкоту бізнесу регіоналів місцевий осередок ПР розпустився, а голова ОДА подав у відставку. Також дуже важливими були акції у різних містах з блокування військових частин: люди не дозволили силовикам поїхати на Київ.

5) Поширюйте інформацію

Не всі люди здатні адекватно розцінити, яка інформація є правдивою, а яка ні, і причини цьому різні – хтось не є активним користувачем інтернету, хтось звик дивитись традиційні телеканали, які нічого не покажуть. Про що казати, якщо навіть у західних областях деякі люди досі думають, що на Майдані стоять за гроші. Допомогти поширенню правди дуже просто: для цього вам знадобиться лише комп’ютер і принтер. Друкуйте основні новини дня та розвішуйте їх на зупинках у своєму місті. Нехай люди дізнаються правду, а ті, хто досі не вірить у щирість намірів Майдану – задумаються.

6) Бойкотуйте компанії ПР

Побиття наших громадян фінансується в тому числі і завдяки бізнесу Партії Регіонів, яка проникла у всі сфери життя. Якщо в не вірите в можливість добитися змін таким шляхом – то знову наведемо вам приклад Львова, де ображені депутати писали прохання припинити бойкот – адже він дійсно почав призводити їх до збитків. Але поки власники цього бізнесу перебувають у цій партії – значить, вони солідарні з побиттями, викраденнями та вбивствами українців. Економічний тиск змусить їх прийняти правильне рішення. Список компаній шукайте тут facebook.com/BoycotteInUkraine.

7) Блокуйте екаунти ботів та українофобів у соцмережах

Наш основний шлях комунікації – це соціальні мережі, і влада це вже давно зрозуміла: ще на початку грудня у Twitter та інших соціалках з’явились цілі армії ботів, які засмічували стрічку за хештегом #євромайдан та дезінформували всіх поширенням брехні. Якщо ви бачите таку сторінку – сміливо натискайте report for spam.

8) Перекладайте тексти для західних ЗМІ

І хоча мало хто сподівається на блискавичну та жорстку реакцію Європи та США, припиняти працювати з ними не варто. Ви можете долучитись до поширення інформації, якщо володієте англійською, німецькою, французькою мовами і можете допомогти в перекладі актуальних новин та всього, що відбувається в Україні, для колег із західних ЗМІ.

9) Прийдіть на Майдан

І все ж таки, спробуйте знайти можливість прийти на Майдан. Чим більше людей там буде, тим більше шансів на успіх у нас є. Корисні будуть всі: вчора ми бачили фото чоловіка на інвалідній колясці, який допомагав збирати сніг, фото бабусі з “кравчучкою”, яка возила мішки та жінок на підборах і в дорогих шубах, які збирали бруківку. Успіхів!

Фото: Віталій Раскалов
Джерело: Inspired

20 коментарів

 1. чи можу я подати судовий позов проти теперішнього міністра внутрішніх справ, якщо на мою думку його непрофесійні (або зумисні і в такому випадку злочинні) дії призвели до того що відбувається зараз у нашій країні – загибель людей, кровопролиття…

  • Можете спробувати, але згідно теперішніх законів (а також адекватності “судочинства”) Вас можуть звинуватити в наклепі та екстремізму і вклепати термін.

 2. Накрився мідним тазом Євромайдан.

 3. Хто стирає мої коментарі?
  Євромайдану кінець.

 4. Мерщій на майдан! Ми повинні відстояти наші права! Не залишайте Україну на призволяще!!!

  Ніхто з Українців не хоче тікати з рідної землі!! Так не прогавте її! Це наш реальний шанс відстояти свої права, а не помирати з голоду й бідності!

  Ми робимо це не тільки для нас, але й для наших дітей!

  Наші дідусі і бабусі воювали за нас, за наше майбутньє! Так що наша черга поставити всіх бандюганів на місце!

 5. Бойкотувати компанії ПР – чудовий спосіб. Ну і звичайно ж захоплювати обласні адміністрації і їхати в Київ на майдан.

 6. Панове, хто має зв’язок з оргкомітетом Майдану, запропонуйте будь ласка відкриття рахунку в PayPal, або в іншій міжнародній системі платежів, через яку українці що тимчасово знаходяться за межами України, могли перераховувати кошти на підтримку Євромайдану.

 7. До уваги тих, кто має відповідні комп’ютерні знання та навички:

  У новинах росповсюджено інформацію, що беркутівці та інші злочинці не тільки катують людей, а ще й хизуються цим, викладаючи відео та фото своїх “геройств” у соціальні мережі…

  Панове, необхідно набути доступ до цих матеріалів та зкачати як можна більше цього контенту, бо рано чи пізно це все стане в нагоді як матеріали для судів над цими вилупками. Пізніше, як вони почнуть бачити що “запахло смаженим”, вони поприбирають всі ци матеріали і то вже буде набагато важче знайти безперечні докази їх злочинів.

  Я розумію, що напевно не мені першому прийшла ця думка, і багато наших хлопців вже працюють над цим, але всеж таки хотів висловити цю пропозицію публічно.

  Дякую

  • Якщо вони викладають ці матеріали в соц. мережі, то дістати їх неважко, все, що треба – отримати посилання на ті сторінки, де вони викладені. Якщо ж вони тримають їх для себе, не бачу жодного способу крім використання силових методів.

 8. Раджу допомагати Громадському сектору, ДемАльянсу та іншим організаціям, що не отримують багато пожертв так як Опозиція!!!

 9. Без Опозиції не буде організаційності а буде те що сталося з студентським майданом. Їх просто знищив беркут.

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.