Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1170508 (301 за 24 години)

ЯК ЗАХИСТИТИ СЕБЕ ПРИ ФІЗИЧНІЙ АТАЦІ ПРАВООХОРОННИХ ОРГАНІВ. МІНІМАЛЬНИЙ «НАБІР»

| 29 коментарів

GWlIODNtTMw

Поради військових, майданівських медиків, а також активістів.

Інструкції призначені для захисту, а не для нападу.

СЛЬОЗОГІННИЙ ГАЗ

Українська міліція використовує здебільшого гази «Терен» та «Кобра». Проте вони не є газами в строгому розумінні цього слова. А є аерозолями , і тому захиститися від них легше. Підійдуть для цього навіть нескладні фільтри.

Економ-варіантом є плаский респіратор – пелюстка із вугільним фільтром і клапаном. Але кращим вибором буде панорамна маска із протигазовою коробкою (фільтром) (на фото). Підійдуть і протигази, щоправда, вони менш зручні.

Потрібно пам’ятати , що ці аерозолі залишають на поверхні людей та предметів дрібний пил. А тому витрушувати маску , волосся та одяг потрібно відразу після виходу із зони ураження і в гумових рукавичках. Інакше ви занесете подразнюючі речовини в інші місця, і вони будуть розноситися, особливо надокучаючи в приміщеннях.

Продаються такі респіратори і маски в будівельних та господарчих магазинах. Респіратори зустрічаються також і в аптеках.

Для промивання очей та слизових оболонок найчастіше використовується антацид типу «Маалокс», розведений у воді в приблизному співвідношенні «1 пакетик на 0,5 літра води». Проте зустрічаються і інші варіанти рідин для промивання.

Промивати очі зручно, поставивши людину на коліна і трішки нахиливши голову вбік. Якщо є контактні лінзи – не забуваємо знімати. Не тремо уражені місця. Після промивання доречно вжити обезболюючий препарат. Також лікар може порадити препарати для місцевого заспокоєння уражених слизових оболонок.

Потрібно пам’ятати, що людині, в очі якої потрапив сльозогінний газ, відкрити очі для промивання буде дуже складно через рефлекторне заплющення очей. А тому робити це повинна людина, яка промиває очі.

Більш детальна інформація щодо сльозогінних газів – в цьому експертному матеріалі http://tyzhden.ua/Society/99130

ПРИ ВИБУХУ ГРАНАТИ

1 . Тікати. Схопити гранату і викинути назад не намагаємося, оскільки світло-шумова граната запросто може вибухнути в руках.

2 . При неможливості бігти (скупчення людей і т.д.) – присісти, поставивши одну ногу на коліно, а іншу – на підошву стопи. Голову заховати за ту, яка стоїть на стопі . Таким чином прикриється не тільки голова, але й частину корпусу.

На стопі повинна стояти права нога, якщо граната летить справа, і ліва – якщо зліва. Потрібно потренуватися кілька разів, оскільки машинально ми ставимо на стопу якусь одну ногу, а не ту, яку потрібно в даний момент.

Якщо світло-шумова граната вибухне дуже близько біля людини, то вона на якийсь час може втратити орієнтацію і, таким чином, стати беззахисною в натовпі. Тому людину потрібно відтягнути з епіцентру подій.

ГУМОВІ КУЛІ

Захиститися від гумових куль (а також осколків гранат) допомагає доступне обмундирування , а саме:

1 . Мотоциклетний, велосипедний шоломи або каска. При фізичних зіткненнях потрібно не забувати ремінець для кріплення перемістити з шиї на підборіддя, оскільки інакше шолом або каску можна стягнути назад і, таким чином , душити особу за шию.

2 . Пластикові будівельні окуляри-маска. Вони прилягають до обличчя і при цьому мають на поверхні невеликі отвори , які зменшують запрівання окулярів у холодну погоду. Підійдуть і лижні окуляри-маски, і навіть маска-окуляри для басейну. Проте останні надто швидко запрівають.

3 . Шматки товстого коремату, яким обмотується нога нижче коліна і до стопи. Це захищає в першу чергу від осколків гранати.

4 . Саморобний бронежилет з товстого коремату, з якого вирізаються шматки в формі жилету і кріпляться на корпус.

І наостанок. Очевидно, що такі заходи лише знижують, проте не захищають повністю від небезпеки.

 

КОЛИ ПРОПАЛА БЛИЗЬКА ЛЮДИНА

Вам – двічі мишкою клацнути, а комусь це врятує здоров’я чи життя. Не будьте байдужими.

Напишіть йому/їй SMS. Якщо SMS буде отримано (це значить, вам прийде звіт про доставлення) – у оператора збережеться запис з унікальним номером базової станції. Це хоч якась зачіпка. Перевірити, чи SMS-повідомлення було отримано, можна тільки за звітом про отримання (delivery report). Якщо відправник його не запросив (включається в настройках вашого телефона) – звіту не буде, як і впевненості, що дзвонити (якщо там не беруть трубку) немає жодного сенсу. Факт нездійсненої розмови не фіксується.
Далі шукайте спосіб добути дані про те, що це за базова станція, де вона знаходиться, і в який бік діє сигнал (базові майже ніколи не бувають усюдисущими ). 

Якщо у людини було багато телефонів – пишіть на всі номери. Більше шансів, що хоч одна мережа буде доступна і SMS надійде, більше шансів отримати дані хоч від одного оператора. Якщо вдасться отримати дані обох операторів  – різко звузиться зона пошуку.
Якщо телефон виключений, шукайте спосіб здобути дані місця останньої реєстрації в мережі – там також буде унікальний номер базової.

ЯКЩО ВИ “ПРОПАЛИ”, І У ВАС Є ТЕЛЕФОН

Напишіть  SMS. Це буде значно швидше, як дзвонити і чекати, візьмуть трубку чи ні. Якщо вдасться відправити SMS (неважливо, чи буде доставлено чи ні), то у оператора збережеться запис з унікальним номером базової, яка його прийняла.

Для андроїда є додаток, що може відправляти тривожний сигнал SMS з вашими координатами . Додаток за посиланням відправить SMS після 2-5 кратного натиснення на power. Disclaimer.
Якщо є можливість, майте біля себе два телефони двох операторів- пояснення вище!
Як здобути дані базової

Є спосіб вимагати в рамці судового розслідування. З цим зараз важко … Мені приходить в голову тільки звернення до добрих людей в соціальних мережах-можливо хтось відгукнеться!

 

Щоб вам допомогли, включіть собі функції:

* Номер телефона абонента, який пропав. Якщо знаєте, вкажіть також IMEI (серійний номер телефону) та IMSI (серійний номер сім-карти). Якщо знаєте які-небудь ID (наприклад, номер контракту) – вкажіть також і їх. Ім’я та прізвище вказувати не обов’язково, адже в базі оператора можуть бути сотні ідентичних імен.

* Дата і час дзвінків чи СМС-повідомлень, які були прийняті телефоном. 

* Для кожного дзвінка або СМС-повідомлення вкажіть, з якого номера телефонували чи писали, в який час (якомога точніше, до секунд – переконайтесь, що ваш годинник йде точно)

* Для СМС вкажіть окремо час відправлення і час отримання звіту про доставлення. СМС-повідомлення без звітів про доставлення вказуйте лише в крайньому випадку.

* Вкажіть, як можна зв’язатися з вами на умовах анонімності. Створіть документ на collabedit.com і вкажіть на нього посилання. Створіть документ в google docs (google drive), надайте право на редагування всім бажаючим і вкажіть на нього посилання. Моніторте зміни до цього документу.

Комутатор мобільного зв’язку може опрацювати декілька десятків мільйонів подій за годину. Чим точніше ви опишете дані для пошуку – тим більше шансів на успіх.

Наприклад
Допоможіть знайти Івана Іванова!

Його номер телефону: 380xxyyyzztt
О ГГ:ХХ ДД.ММ.РРРР йому було відправлено СМС-повідомлення з номера …, в ГГ:ХХ прийшов звіт про доставлення.
О ГГ:ХХ ДД.ММ.РРРР ми до цього додзвонились с номера такого-то. Трубку хтось взяв, але нічого не сказав. Дзвінок проходив приблизно Х секунд.
О ГГ:ХХ телефон вже було виключено.

Необхідно отримати будь-які свідчення про місцезнаходження телефону в цей час чи про базові станції, які обслужили ці повідомлення, а також про місце останньої реєстрації в мережі. Будь-які свідчення можна анонімно залишити на collabedit.com/xyt23v чи <посилання на google docs>

 

ПОРАДИ АДВОКАТА ДЛЯ БАТЬКІВ ТА БЛИЗЬКИХ ЗАТРИМАНИХ

1. Після отримання інформації про затримання близької людини, необхідно звернутись до адвоката. Якщо у вас немає власного адвоката, слід звернутись до волонтерів, які підтримують Майдан. Серед волонтерів більшість адвокатів – це досвідчені та здатні швидко реагувати юристи, в тому числі з відомих юридичних фірм. Важливу роль в ситуації затримання грає швидкість залучення адвоката.

Ви можете звернутися для отримання необхідної юридичної допомоги за телефонами:
044-220-17-71
068-717-09-82
068-717-09-63
063-753-13-45
063-127-63-50
Web: http://eurozahyst.org
«Гаряча лінія» Євромайдан SOS: 0685481241, 0666849830

2. Слід забезпечити себе транспортом та зібрати певну суму коштів для забезпечення нагальних потреб. Зокрема, буде виникати потреба швидко пересуватись по місту (до слідчого, до суду, зустрічі з адвокатом, залучення громадськості тощо).

3. Забезпечити швидкий збір матеріалів для кримінального провадження, які характеризують особу затриманого (див. нижче п.10). Для цього бажано заручитись підтримкою друзів та родичів, активістів.

4. Зібрати інформацію про свідків затримання, самостійно з’ясувати всі обставини, при яких було затримано особу та всіх людей, які були причетні до подій, у зв’язку з якими відбулось затримання. При цьому обов’язково з’ясовувати п.і.б. потенційних свідків, їх телефони та адресу.

5. У свідків затримання дізнатись що відомо про людей, які провели затримання, їх опис, у чому були одягнуті, який був автомобіль, куди повели затриманого.

6. Слід зібратись та зосередитись на співпраці з адвокатом. Родичі та близькі – найкращі психологи для Вас та співрозмовники для обговорення усього, що не стосується кримінального провадження та збору матеріалів і інформації для справи. Адвокату варто повідомляти лише все те, що стосується справи, прислухатись до його порад та вказівок та не навантажувати його емоціями, забираючи дорогоцінний час.

7. При спілкуванні з затриманим так само слід відкинути емоції та з’ясувати ряд важливих питань:
– чи потребує затриманий медичної допомоги, повідомити, що затриманий вправі вимагати медичної допомоги за необхідності;
– при яких обставинах відбулось затримання;
– хто провів затримання (опис форми чи загальний опис службових осіб, або п.і.б. чи посада);
– хто був свідком затримання чи подій, внаслідок яких затримали, чи було затримано ще когось;
– чи повідомляли підставу затримання;
– чи було роз’яснено права при затриманні;
– чи було проведено обшук і що було вилучено?
– чи було складено протокол затримання та чи підписував затриманий будь-які документи, з’ясувати які та як підписувались, чи надано затриманому копію протоколу;
– чи було проведено допит, чи відповідав затриманий на якісь запитання та чи був присутній при допиті адвокат;
– заборонити затриманому давати покази та роз’яснити йому право відмовитись від показань проти себе та право вимагати присутності адвоката;
– заспокоїти затриманого та роз’яснити йому необхідність вести себе ввічливо, не втягуватись у конфлікти, не підписувати жодних документів без адвоката, повідомити про правила: нікому не вір, не бійся та не обманюй.

8. Не варто одразу йти на конфлікт із слідчим, оскільки краще спробувати налагодити з ним контакт та отримувати інформацію від нього (неї) безпосередньо. Слід відкинути думку про те, що слідчий – ворог. Лише при очевидній та явній умисній злочинній поведінці слідчого слід реагувати скаргами та конфліктами. У будь-якому випадку, відносини з слідством та судом краще будувати за порадами Вашого адвоката.

9. Особи, які проводять затримання, часто допускають цілий ряд порушень. Ці особи не ведуть слідство. Не впливають на обрання запобіжного заходу, тому тут, навпаки, слід фіксувати порушення та скаржитись на їх дії, в тому числі писати заяву про вчинення злочину. Якщо незаконність затримання очевидна (що буде зрозуміло після спілкування з затриманим), слід з адвокатом скласти заяву про вчинення службовими особами злочинів, передбачених ст. 371 Кримінального кодексу (свідомо незаконне затримання), ст. 365 КК (перевищення службових повноважень).

10. Документи та інформація, яку потрібно зібрати, не очікуючи вказівок адвоката та незалежно від них і передати адвокату:
– інформація від свідків та затриманого (пункти 4,5 та 7);
– вік та стан здоров’я затриманого (підозрюваного), який потребує спеціального догляду, лікування, дієти тощо, надати відповідні медичні документи;
– інформація про міцність соціальних зв’язків затриманого за місцем проживання, наявність родини, коханої людини, друзів, навчального закладу, роботи за місцем проживання, та інші обставини, які свідчать про відсутність об’єктивної можливості покинути місце проживання та про таке бажання у затриманого;
– документи про постійне місце роботи чи навчання затриманого;
– репутація затриманого, характеристика від сусідів, співробітників, однокурсників (у довільній письмовій формі), наявність дипломів, подяк, інших документів, які свідчать про репутацію затриманого;
– інформація про скрутний майновий стан затриманого та його сім’ї (як доказ відсутності можливості втечі та уникнення і перешкоджання слідства);
– відсутність судимостей, адміністративних правопорушень, якщо затриманий є водієм – взяти в УДАІ м.Києва довідку про наявність адмінправопорушень правил дорожнього руху (за певний період, якщо є впевненість, що порушень не було, або якщо всі штрафи було сплачено, така довідка буде доказом або відсутності порушень, або виконання затриманим покарання та сплату ним штрафів);
– інформація про осіб, які можуть взяти затриманого на поруки (відомі особи, чи такі, які заслуговують на довіру – священики, пастори, бізнесмени, державні службовці, спортивні тренери, вчителі тощо);
– якщо майновий стан дозволяє – інформація про готовність внести заставу.

Андрій Гук, адвокат, старший юрист Юридичної фірми Марченко

 

Дорогі друзі, прошу вас звернути особливу увагу до незнайомих людей, які знаходяться на подвірях ваших будинків і поряд з ними. З вертайте увагу на все: на обличчя, на взуття на одяг і його форму, особливо пояс, торс на руки, на сумки або мішки, які можуть розгружати в підвали ваших домів, з чужих машин типу ГАЗель або фургончики типу пікап – записуйте державні номери всіх підозрілих машин. На незнайомих людях можуть бути уніформи працівників вашого ЖЭКу або двірників (хоч двірників знаєте всіх в обличчя), задавайте їм (незнайомцям) питання по суті, від яких вони будуть нервувати, і зрадять себе. Звертайте увагу на їх мову! Прошу Вас, будьте уважніші! Ми можемо врятувати тільки себе самі! Перевірте посвідчення, і якщо воно нове, або підозріле подзвоніть в їх службу чи було якесь замовлення на вашій території і в який час. Якщо ви помітили щось підозріле у вас в дворі, незнайомих людей –запишіть їх на мобільний телефон і покличте сусідів. Одразу бийте на сполох, якщо в підвали, або ліфти загружають мішки (будь-які) с заводскими штампами або без. Намагайтесь щось спитати у них-наприклад номер будинку. Справжні грузчики знають адресу дому, якщо везуть будівельний матеріал. Сподіваюсь ви зрозуміли, що йдеться про злочинні наміри за сценарієм конкретної країни. Винний той, хто продав нас і нашу країну. Прошу Вас, також будьте уважні в громадському транспорті і супермаркетах. Від цього залежить ваше життя! – Олександр Сінілов

 

Джерело: Facebook

Автор: Andy

Студент. Люблю писати незвичні тексти.

29 коментарів

 1. Мені уже набридло бачити це все. Хто придумав цю терорестичну акцію захоплювати держ будівлі, трощити все на всоєму шляху і вважати це правильним.
  Спаліть пів києва тільки потім не говоріть, чому життя у нас не європейське.
  В європі поважають працівників міліції, поважають держслужбовців і нікому в голову не прийде ідея захоплювати держ будівлі ба більше палити все.
  Як можна це все робити прикриваючись якимись лозунгами демократії, коли Україна – найдемократичніша респупліка в світі.
  Мені просто соромно, що я живу в державі де навіть мій улюблений портал майдаунутий і засліплений. Всі настільки неосвічені, що вважають, що зміна президента, зміна ще когось розгром всіх обласних держ адміністрацій покращить вам життя.
  Я не думаю, що хтось просто так це все фінансує. Фінансують з заходу чи з Росії щоб знищити Україну і розділити її і ви це підтримуєте.
  Щодо законів, які були прийняті – то ці закони у всіх ваших улюблених країнах уже давно існують і функціонують.

  після цього я припиняю свою діяльність на цьому порталі. На останок кину відео – може хтось оговтається
  http://www.youtube.com/watch?v=18FRwyN-elI&feature=share
  http://www.youtube.com/watch?v=m2QHfg1OMQU

  • У європі міліція не бере хабарiв та не порушує закон та й чиновники там не такi, як у нас. Може тому й акцiя не зовсiм мирна.

  • “найдемократичніша респупліка в світі.”
   та ти смішний :)

   Шкода, що у нашій країні живуть такі раби як ти.

  • “найдемократичніша респупліка в світі.”
   Ти ще скажи “да здрасвуєт наш суд – самий гуманий суд в мире”.

  • Врадіївка. Можлива у європах? пруфлінки, будь ласка, долучайте.
   І, шось мені підказує, це не перший випадок.

   Туди ж – вибухи у будівлях через неналежну дію комунальних служб.
   І решта подібного.

  • У Франції давно такі погроми, Європа і славиться такими мітингами!

  • який нікчемний “вброс”)))

  • Гнати в шию кібертітушок.

  • Офіційні особи європарламенту спростовують що в ЄС є подібні закони. На сайті texty.org.ua докладна стаття.

  • Ну ви і кадр, звичайно… Ще візьміть африканське плем’я Мумбу-Юмбу з Буркіна-Фасо і змусьте його, замість того, щоб повставати, слухатися своїх рабовласників, які платять своїм рабам долар на день за пекельну роботу. Змусьте його поважати продажних головорізів, найнятих рабовласниками і поважати суди, в яких раби не мають жодного права на захист.

   І аргументуйте це все тим, що так робиться в Європі.

  • люди два місяці мирно протестували, реакції нуль. В будь-якій європейській країні влада би вже давно подала у відставку, взагалі, в Європі у відставку можуть подати навіть за відмивання десяти тисяч доларів або за таку банальність, як відслідковування дружини премєра (як це було недавно в Чехії). А в нас доведено розкрадання мільярдів, і що? То що ж мали робити люди, як не використовувати силу?

  • Ти гальмо! Поважай і далі своїх “правоохоронців” які тобі платять за такі коменти

  • Спочатку не забудьте подивитися ось це відео – http://www.youtube.com/watch?v=1xKkigMmZuM – те, з чого ВСЕ і почалося. А потім вже задумайтеся хто перший кинув камінь. А потім ще раз згадайте всі мирні мітинги 2011-2013 років які проходили по Україні і як вони нагло ігнорувалися владою. Адже цій братві давно начхати на мирні протести: покричать-покричать та й розійдуться, а ми далі будемо свою гнути, бабло зашибати.
   За всі роки незалежної України це перший силовий спротив народу. Ніхто раніше до такого не доводив. Сам факт цього вже є підтвердженням того, що теперішня влада більш ніж непрофесійна

  • доки олігархи /мафія/ будуть в політиці, або хоч хтось представлятиме їхні інтереси в державних структурах, порядку не буде ніколи. А так оці переговори, що зараз проходять між мафією ПР та майданом, це знущання над тими людьми які стоять там і день, і ніч. Ворон воронові очі не виклює, тобто на ЄС, Росію чи Америку не треба надіятися. І там вже та демократія тільки на папері. Але принаймні є в людини можливість все таки добитися справедливості. В Україні ця мафія ПР вже вилізла людям на голову і робить що хоче. Стріляти їх треба, якщо не віддадуть владу. А комуністів за співпрацю з бандитами, взагалі – на Соловки. Пускай подимают великую и любимую Россию.
   І в європі поліція бере хабарі, тільки більші ніж в Україні. І оце купування депутатів – винахід Європи. І расизм процвітає, особливо у Словаччині, Чехах, Угорщині. А поліція, прокуратура при тому ані пальцем не поворухне на ваш захист, а то ще й посадять за наклеп. На власному досвіді знаю. Краще тихенько вбити, отруїти чи ще якось помститися але тільки не поліція. Маю тепер зв’язані руки …

 2. Прохання звернути увагу на подібні заворушення в інших країнах. Для прикладу Тайлад – правоохоронці склали щити і перейшли на сторону народу. Ситуація врегулювалась швидко і без кровопролиття.

 3. Сьогодні консультувався у оператора МТС. Знайти людину можна тільки в разі підключення до послуги “маячок”. Ніякі смс або прив’язки до передавальної станції вони не бачать, це бачить тільки технічна служба і видає інформацію за запитом правоохоронних органів. Думаю така інформація буде і у інших операторів.

  • Залишається сподіватися на знайомих в технічній службі або людей, які мають там знайомих.

 4. Щодо відслідковування телефоном місця-положення — найпростіше і найефективніше буде оплатити послугу “відслідковування координат”. Таке підключають дітям, і батьки на сайті оператора бачать де знаходиться їх чадо. Всі дані архівуються. Якщо телефон розіб’ють чи виключать то у Вас чи знайомих будуть докладні треки коли куди ходила людина.

  • Ще важливий нюанс, цю послугу можна поставити на будь-який телефон. Тобто, можна придбати копієчний маленький телефончик який буде десь у вас прихований. Коли основний заберуть ви матимете змогу зв’язатись і будуть свідчення де конкретно зараз перебуваєте. Такий простий спосіб врятував життя фотографу зі Львову.

 5. А як “завести” собі адвоката? Тобто щоб мати власного адвоката?

  • Якщо маєте гроші, звертаєтеся напряму до адвоката, якого самі собі виберете (їх тисячі, знайти кого-небудь буде не проблема)

   Якщо немає грошей, звертайтеся до волонтерів, які підтримують Майдан. Про це сказано в статті.

 6. Якщо граната недалеко від Вас – повертайтесь до нею спиною та відкривайте рот, щоб не зірвало вушні перетинки…

 7. У заголовку статті слова “правоохоронних органів” слід поміняти на “силовиків”. Правоохоронні органи не атакують.

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.