Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1169842 (188 за 24 години)

Українська соціальна мережа, історія продовжується.

| 25 коментарів

network

Із самого початку ідея була неймовірно простою – створити систему соціальної мережі, і не важливо чи хоч хтось цим зацікавиться, сьогодні все змінилося, особливо після цієї публікації, тепер я хочу об’єднати якомога більше всього і створити справжню українську соціальну мережу, та буду радий підтримати всіх хто захоче приєднатися.

Моя дипломна робота пов’язана із соціальними мережами і тому я провів дослідження на дану тематику, що дозволило краще зрозуміти як функціонують соціальні мережі та які підходи потрібно застосовувати для їх роботи. Для прикладу, теорія термодинаміки не має жодного відношення до соціальних мереж, хоча й пояснює процес руху інформації в середині мереж.

Мета даної статті ознайомити всіх бажаючи із моєю роботою, спасибі друзям та знайомим за допомогу.

Систему я розробляю відкрито і всі бажаючі можуть використовувати мої напрацювання, що знаходяться за адресою (документація відсутня).

Наступне відео демонструє все, що зараз є:

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=eYiG7oLL250]

На відео чудово видно як в кінці при масштабуванні зображення з’явилася помилка, тому роботи ще дуже багато. Буду радий обговорити тут всі ваші запитання. Також надалі займатимуся цим проектом, і планую проводити подальші дослідження на тематику соціальних мереж, які маю намір опублікувати.

Контакти:
lubomur@hotmail.com
VK

25 коментарів

 1. Сподіваюсь у тебе все вийде, бо з того ФСБешного “контакту” час вшиватись.

 2. Не хочу нікого образити, але подібні проекти – марнування часу чистої води. Епоха створення успішних соц. мереж вже давно минула.

 3. І в чому особливість цієї соц. мережі? Ну крім того що вона “українська”.

  • Відкритість, у плані змін – туди можна додати все, що завгодно (якщо хтось хоче бачити там списки фільмів або рейтинг фільмів) – то пишіть про це. Суть в тому, що хто завгодно може впливати на мережу у плані змін (ну це звісно в розумних межах). Ідей багато, сформувати їх треба в щось гідне. І я над цим працюю не заради особливостей чи ще чогось такого. Не залежно від популярності, я й далі працюватиму над мережою.

   • Дядьку, якщо ти впевнений у своїх силах, то не звертай увагу на тих, що кажуть, що це дурня. Роби те, що ти хочеш робити.
    Питання ж щодо популярності чи непопулярності – неоднозначне. В Україні вже досить давно поселився ВК, але це не заважає Facebook захоплювати наш реґіон.
    Маю таку думку (правильну чи не правильну, не знаю): треба в новій соцмережі дозволити передавати та зберігати в хмарі невеликі файли (десь до 10 МБ).

    • Вважаю думку про файли правильною. Одна канадійська соц.мережа йде таким шляхом.

 4. По перше подібні проекти на Україні уже практикувалися, такі як Frendin.net , чи Connect.ua та інші. Ці проекти навіть ненабрали критичної маси, тому тут потрібний зовсім інший підхід. Насамперед потрібно щось кардинально нове, таке що немає в інших соц. мережах, а також потрібний хороший креативний дизайн.

 5. Змагатись з найвідомішими соціальними мережами зараз справді буде важко, але ж не обов’язково напролом йти :)

  Можна спочатку, щоб сайт використовувався, як сайт-оболонка, яка надає можливість користуватись
  різноманітними соціальними мережами з-під одного користувача (грубо кажучи, як програми vk чи facebook на
  телефонах, але все на одному сайті). Тоді сайт навіть не маючи свого наповнення, вже може використовуватись.

  Звичайно він повинен бути зручним і продуманим, щоб користувачам було комфортно, а ще краще, щоб було
  комфортніше, ніж на оригіналі.

  Так проблему переходу людей на українську соціальну мережу можна пом’якшити. Користувач, перейшовши на
  українську соціальну мережу, зможе далі доступатись до ресурсів інших соціальних мереж і спілкуватись з людьми,
  які ще не перейшли, що зменшить незручності пов’язані з переходом.

  Паралельно ж розвивати українську соціальну мережу, надавши усі можливі засоби, які є в інших мережах
  (власні сторінки, групи, новини, файли і т.д.).

  Спочатку будуть одиниці, але коли набереться певна критична кількість людей на ньому, сайт оживе, як окремий
  ресурс.

  Це так коротко ідея, а роздумувати над нюансами, і як це все втілити можна багато :)

 6. Погоджуюсь з тим що пишучи соціалку ти тікльи час згаєш і толку ні тобі ні людям. От якби ти щось схоже до онлайн-університету (аналог або своя неповторна реалізаця типу Coursera, Udacity, Hexlet (рус.)) ревлізував то була б надія що це стане популярний ресурс. Є навіть люди готові підтримувати (хоча б морально =) ) та сприяти розвитку таких ресурсів! Я б і сам підключився до розробки (але сорі не на PHP) .

 7. Реєструюсь, якщо буде функціонал і нормальні підписки. З ВК вже усунув акаунт, фейс на черзі

  • Андрій, ваші висловлювання з приводу того, що ви прибрали свою сторінку з ВК з’являються регулярно протягом року. А “чи був хлопчик” або понти спати не дають? Тут не перевіряють на лояльність і відсутність сторінок на російських соцмережах. Поки…

 8. Цікава ідея. На жаль, вона наврядчи витримає конкуренції з серйозними соц мережами, що спонсуються корпораціями та мають величезну базу користувачів.
  Альтернатива: створити інтернет-інтегровану ОС. По суті, об’єднати відкриту UNIX-систему (лінукс) з функціями соціальних сервісів (гугл+, вк, фб). Чим може привабити така схема? Моментальною публікацією всіх своїх ідей та кооперацією всіх зацікавлених. Щось подібне зараз вже реалізовано Гуглом: спільний перегляд та редагування онлайн-документів.
  Цікавим шляхом ідуть у Steam. Просто перенести відкритість та доступність недостатньо – потрібна ще й уніфікованість інструментів розробки та впровадження. Стім вже реалізує подібну ідею, але вона має вузькоспеціалізований вигляд: навколоігровий. Мова йде про Steam OS. Гадаю, це експеримент ньюелівської команди. Коли він вдало закінчиться – ми отримаємо справжню революцію.

  • Сам по собі Steam являється такою собі соцмережею.
   Щодо інтернет-інтеґрованої ОС… Думаю, нею користуватимуться одиниці.
   1. Інтернет навіть в мене має таку властивість, як інколи зникати.
   2. Ігри. З цим насправді нічого не поробиш. Багацько людей (в тому числі і я) сидять на Windows тому, що там є велика кількість ігор. В Steam для Linux ігор занадто мало і практично всі – невеличкі інді. ААА проектів та потужних інді (таких, як ARMA 3, DayZ, Chivalry)там практично немає.
   3. Більшість сидить на Windows тому, що вони вже призвичаїлися до неї. І вона реально має набагато менше проблем. Ви пам’ятаєте, коли лазили в командний рядок для того, щоб встановити проґраму? А в тому ж Linux це потрібно зробити з половиною програм.

 9. У тестовому режимі працює українська соціальна мережа
  “Любі друзі”
  http://друзі.університет.org.ua/
  Це моя дипломна робота, підтримайте мене, реєструйтеся, спілкуйтеся, потрібна активність на сайті)

 10. Підтримую ідею створення справжньої української соціальної мережі. За основу можна взяти готові системи з відкритим кодом, і доопрацювати їх.Але для сучасної мережі потрібне і сучасне “залізо”.Тож потрібно або шукати інвесторів,або купувати “залізо” гуртом, вскладчину.

 11. Підтримую ідею створення сайту мікропожертв. Для практичної реалізації пропоную засновникам цього сайту,як ініціаторам руху Гуртом,зареєструвати громадську,некомерційну,неприбуткову організацію,або товариство споживачів під назвою “Великий Гурт”.З фіксованим членством,яка буде здійснювати свою визначену статутом діяльність за рахунок невеликих членських внесків,створить сайт мікропожертв і буде підтримувати інші сайти гурту. Пропоную нашу соціальну мережу “Любі друзі” передати у колективну власність усіх членів гурту і, або заборонити в ній будь-яку рекламу,або дозволити в ній рекламу тільки тих підприємств,які зголосяться реалізовувати членам гурту свої товари чи послуги за спеціальною ціною ,ціною великого гурту.Член гурту,який знайшов підприємство,згодне співпрацювати з “Великим Гуртом”, створює в мережі свій малий гурт і викладає умови співпраці. Наприклад,підприємству потрібно створити логотип,розробити новий продукт чи послугу,нові підходи в роботі з клієнтами,нові бізнес-моделі,налагодити бізнес-процеси,провести рекламну кампанію в нашій мережі. Взагалі,з будь-якою проблемою підприємство звертається за допомогою до колективного розуму гурту,оголошує конкурс на краще вирішення проблеми і суму винагороди. Члени гурту,які перемогли в конкурсі отримують винагороду,а інші учасники гурту отримують можливість придбати товари цього підприємства за ціною великого гурту.Таким чином, активність заохочується:активні,творчі,креативні члени гурту,за перемогу у конкурсі отримують винагороду,а інші за участь у маркетингових акціях отримують можливість придбати тавари за спеціальною ціною.Активність того,хто знайшов підприємство для співпраці,також заохочується: він отримує 5-10% від суми винагороди за вирішення проблеми підприємства і 1-2% від суми,на яку підприємство реалізувало своєї продукції членам гурту. Втім,це його справа-як він домовиться з підприємством.

  Наприклад,ми можемо створити гурт “Програмне забезпечення” і домовитись з українським представництвом Майкрософт,що закупимо для своїх потреб велику кількість ліцензій.Якщо вдасться зібрати дійсно великий гурт,то,можливо,вдасться вийти на символічну ціну.За цією ціною,без торгівельної надбавки,розповсюдити ліцензії серед членів гурту.Таким чином ми можемо зробити для України велику справу в плані підвищення культури використання ліцензійного програмного забезпечення приватними особами.
  Для обговорення цієї пропозиції я створив групу “Великий Гурт” у мережі “Любі друзі” http://друзі.університет.org.ua.

 12. Хороша мережа! Вірю, що у Вас, Любомире, все вийде!

 13. http://weua.info/ – схоже, пішов повний бойкот всього російського ;)

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.