Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1169688 (179 за 24 години)

«ШЕВЧЕНКО 200» на проекті ШЕВЧЕНКО/MANIA/

| 3 коментарі

sleepcase_dvd_dp_v2

У рамках проекту Шевченко/MANIA/ Мистецький Арсенал спільно з Державним агентством України з питань кіно та Національним центром Олександра Довженко вперше в Україні презентують DVD колекцію фільмів “Шевченко 200” : збірку найвідоміших художніх фільмів про Шевченка, які створили кінематографічний канон репрезентації поета як національного генія та пророка.

У п’ятницю 7 березня о 14.00 відбудеться презентація dvd колекції «Шевченко 200» та о 19:00 спеціальний показ фільму «Тарас Шевченко» (1926) режисера Петра Чардиніна в супроводі нового саундтрека від сучасного київського композитора Олександра Саратського.

В прес-конференції братимуть участь: перший заступник Голови Державного агентства з питань кіно Сергій Сьомкін,  директор кіноархіву Національного центру Олександра Довженка Іван Козленко, генеральний директор Національного культурно-мистецького та музейного комплексу «Мистецький Арсенал» Наталія Заболотна, а також очікуються учасники знімальних груп представлених фільмів.  

8, 9, та 10 березня відбудуться покази фільмів з нової dvd-колекції «ШЕВЧЕНКО 200». (диски не для продажу, надаються за офіційним листом-запитом від організації чи ГО, в культурно-ознайомчих цілях)

Колекція «Шевченко 200» створена на замовлення Державного агентства України з питань кіно. Зібрано найвідоміші художні фільми про Шевченка, які створили кінематографічний канон репрезентації поета як національного генія та пророка. Створені між 1926 та 1964 роками, вони демонструють генезу цього героїчного канону, який ще чекає на своє наукове вивчення. Адже офіційний Шевченко яким ми його знаємо з підручників та офіціозу – символічна фігура, міф, який створювався цілими поколіннями вчених та бюрократів. Тим цікавіше спостерігати як відбувався цей процес міфологізації – від ходульно-схематичного «Тараса Шевченка» Петра Чардиніна (1926), епічного «Тараса Шевченка» Ігоря Савченко (1951), до дисидентського за настроєм «Сну» Володимира Денисенка (1964). До колекції також входять музичний фільм-екранізація поеми Шевченко та створеної за її мотивами опери Михайла Вериковського «Наймичка» (1963), та документальні стрічки «Тарас Шевченко. Спадщина. Надії» Леоніда Анічкіна (1994-1995), а також «Дві долі» Бориса Квашнєва (2007).

В оформленні колекції використані зображення оригінальних кіноплакатів до фільмів, зокрема й  рідкісний плакат до фільму «Тарас Шевченко» 1926 року, який створив тепер несправедливо забутий український художник-плакатист Костянтин Болотов.

Про можливі зміни в графіку та новини проекту можна дізнатись тут artarsenal.in.uaи та www.facebook.com/Mystetskyi.Arsenal
Джерело: Національний центр Олександра Довженка

3 коментарі

  1. Найкраща стрічка про Шевченка – “Братство” (2005) http://toloka.hurtom.com/viewtopic.php?t=35939

  2. УКРАЇНЦІ !!! Поховайте та >>> ВСТАВАЙТЕ ! Кайдани >>> ПОРВIТЕ ! І , вражою злою кров*ю , >>> ВОЛЮ ОКРОПІТЕ !!!

  3. I as well as my friends appeared to be taking note of the nice solutions from your site while the sudden got a terrible suspicion I never expressed respect to you for them. Those women had been for this reason glad to see them and already have extremely been taking pleasure in these things. We appreciate you truly being well kind as well as for using varieties of quality tips most people are really needing to discover. Our sincere regret for not saying thanks to you sooner.

    http://getpayday.afdfloral.com

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.