Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1168859 (252 за 24 години)

Петиція: Закликаємо замінити російський контент на українському ТБ

| 27 коментарів

index

Частка російського інформаційного продукту на українських телеканалах завжди була непропорційною великою. Деякі канали і зараз транслюють майже виключно телесеріали, фільми та передачі, закуплені у Російській Федерації та заледве виконують вимоги щодо частки власного продукту.

Водночас, український глядач майже не знайомий із сучасним телевізійним продуктом Польщі, Чехії, Словаччини, Балканських країн, не кажучи вже про країни Західної Європи, Америки, Азії, Африки…

Телепродукт, виготовлений в Російській Федерації або на замовлення тамтешніх мовників, як правильно характеризується:

 • Низькою або нульовою художньою вартістю
 • Примітивною, некритичною, викривленою подачею інформації, нав’язуванням неправдивих версій історичних подій
 • Пропагандою ксенофобії, нетерпимості, ідей про перевагу одних націй над іншими
 • Пропагандою війни та насильства
 • Героїзацією кримінальних «авторитетів» та пропагандою «законів» злочинною світу
 • Присутністю пропагандистських штампів навіть у розважальному контенті
 • Орієнтованістю на найменш вимогливого глядача

Саме тому, а також з огляду на останні події ми вважаємо, що частка такого продукту на українських телеканалах повинна бути зменшена в кілька разів. Натомість, ми хотіли б бачити в ефірі українських каналів фільми, серіали, шоу, пізнавальні й розважальні передачі із країн Європи, Америки, Африки та Азії.

Ми закликаємо Вас скористатись найкращим досвідом західноєвропейських країн (зокрема, країн Скандинавії), де передачі іноземними мовами, особливо англійською, транслюються на місцевому телебаченні без дублювання, а лише із субтитрами. Окрім очевидної економії, така практика має незаперечний навчальний ефект – завдяки їй мешканці європейських країн значно краще за українців володіють іноземними мовами.

Ми закликаємо Вас вжити заходів, спрямованих на поступову заміну принаймні половини російського телевізійного продукту, що транслюється на українських телеканалах, на продукт виробництва Польщі, Чехії, Словаччини, країн Балкан та Балтії, інших країн Європи та світу.

Ми закликаємо Вас з усією відповідальністю ставитись до інформаційної безпеки нашої країни та сприяти покращенню якості телевізійного продукту, який пропонується українському споживачеві.

Підтримайте петицію тут.

27 коментарів

 1. Повністю підтримую, бо наші канали нажаль чомусь ве більше і більше показують російський контент.

 2. Ага ІСТВ, ІНТЕР, НОВИЙ (довбані вороніни) можна перекривати у робочі дні.

 3. Зi всiм погоджуюсь, от тiльки менi задається, що передачі якi іноземними мовами треба повнiстю перекладати українською мовою, наприклад Мега гарно перекладають.

 4. Вперше чую про телевізійний продукт Словаччини. Загалом підтримую повністю. Вже підписав.

 5. Я З ЛУГАНСЬКА І ТРЕБА БРАТИ ВСЕ В СВОЇ РУКИ !!!!!!!!!!!!БАЧИШ КАБЕЛЬ ТВ ТА РІЖЕШ І НЕМА ПРОБЛЕМИ Я ТАК РОБЛЮ БО ІНАКШЕ БАЧУ НІ ЯКИХ ЗМІН НЕ БУДЕ

  • Ви можете перерізати кабель, але ж десятки та сотні тисяч ваших земляків цього не зроблять. Вони дивляться оте російське лайно і отупляються від нього.
   Петицію треба підтримати не для себе, а саме для “овець”.

 6. Я – за. На нашому кабельному можна дивитись тільки канали новин – 24, 5, 112 і ecspresso. На всіх інших каналах виключно рашистський продукт, навіть здавалось би українських – 1+1, Інтер, НТН, Новий, СТБ і т. д. Зовсім зникли детективні серіали, пригодницькі, романтичні, в українському дубляжі. Я вже не говорю про шедевральні. Таке враження що нас ціленаправлено дебілізують. Єдинне спасіння – Інтернет (Гуртом). Пора вже щось владі робити, іначе пропадем.

  • Ну ще тарілка нормально, всі українські канали можна дивитися, можна доплатити трохи і зявляться ще, ті що платні. Правда, багато є й кацапських каналів, але я наприклад їх недивлюся. А так самі тільки плюси, якість прийому, картинка, сигнал гарні.

 7. Щось подібне вже чув…. Ніксон, Ніксон…..

 8. Привіт!!! Тому, що в Україні при владі всяка неукраїньська падаль, яка за гроші продасть і матір рідну!!!! На жаль хохли найпродажніша нація у світі, я не говорю про україньців, хто себе до укрпїнців відносить, а не до хохлів!!!!

 9. Телебачення вже років зо три не дивився. Розчарувався. Тільки реклама і безкінечна к-сть рос. серіалів, а корисної для себе інформації обмаль. Дякую тобі Боже за інтернет!

 10. Підтримую, але однієї петиції для цього мало. Тре сотні мільйонів доларів і створення 100% україномовного каналу який би зайняв велику частку (>10%) українскього ринку і продовжував зростати. От тоді решта полу-кацапських українських телеканілів спохватяться і почнуть переходити на україномовний контент.

 11. Потрібно в масовому порядку все якісно дабінгувати українською мовою. Практично немає значення звідки походить продукція (звісно краще щоб це були наші західні сусіди Чехія, Словаччина, Німеччина ітд) – дабінгована на українську зупинить процес будування “рускага міра” в Україні…
  п.с. для “рускагаварящих” робити субтитри, хай читають.

 12. Цитата: “Телепродукт, виготовлений в Російській Федерації або на замовлення тамтешніх мовників, як правильно характеризується” – думаю, що повинно бути “як ПРАВИЛО, характеризується”.

 13. Петиції… вам ще не набридло? Страдаєте фігнею, кому та петиція треба? Українська мова, як не крути, скоро вмре… Бо нею в країні майже ніхто не говорить, хіба на заході, решта суржик та російська.
  Зробіть петицію, щоб не вводили російську як другу державну, а то влада на цьому шляху, а все через сраний схід, який нахер не потрібен.
  Краще зберегти мову і втратити російськомовні нещасні регіони, ніж втратити все. А на тб й так не буде української, бо ніхто не буде дивитися його.

  • Палка промова… Та в ній суржику та неграмотності більше ніж у повідомленнях тих, до кого Ви апелюєте… І ще. Якщо віддаш трохи – заберуть усе. Потім. По невеликим шматочках…

  • “Так багато песимістів дефіс пропагандистів Їх наміри не щирі, їх погляди не чисті”…

   Українська мова не вмре ніколи! Такий Народ, як український Народ, перемогти неможливо! І я згодна з Олександром, нічого не можна віддавати, бо тоді підуть далі й заберуть усе.

 14. Не подобається – не дивіться. Навіщо забороняти? Як грошей немає – якісного продукту все одно не буде. Гадаєте – у російського ТБ принципово нема якісного продукту? Повеселило щодо титрування – що воно є причиною якісного володіння іноземною.

 15. Хіба петиціями можна чогось добитись?
  Треба збирати РЕАЛЬНІ підписи, складати офіційний лист і надсилати, або ж передавати прямо в руки до керівництва телеканалів тощо
  Реальні дії, а не віртуальні

 16. Повністю підтримую! На українському ТБ, має бути українське, або озвучено українською, але ні в’якому разі не російські ці серіальчики, які крутять і на ICTV, на Інтері, і на інших українських каналах!

 17. Частка російського інформаційного продукту на українських телеканалах завжди була непропорційною великою. Деякі канали і зараз транслюють майже виключно телесеріали, фільми та передачі, закуплені у Російській Федерації та заледве виконують вимоги щодо частки власного продукту.
  Німець – це той, хто говорить німецькою, француз – це той, хто говорить французькою… українець – це той, хто говорить українською! Тому говорити про дійсно український інформаційний продукт в українському інформаційному просторі сьогодні можна з великою натяжкою. Якби гроші , які “українські” ТВ канали витрачають на телесеріали, фільми та передачі, закуплені у Російській Федерації , були витрачені на українське кіно, то українські письменники, сценаристи, режисери, актори успішно працювали на власний народ. І ми б сьогодні мали молоде покоління на 90% україномовне. Адже З усіх форм масової комунікації, з усіх видів мистецтва кіно займає в суспільстві унікальне місце. М. Маклюен відносить кіно до «гарячих» засобів мас-медіа, тобто до таких, які повністю опановують глядацьким сприйняттям і змушують глядача ідентифікуватися з героями фільму, а іноді і з самою кінокамерою. Специфіка кіновидовища – в його всебічному впливі на глибинні пласти свідомості, у прориві до архетипів колективного підсвідомого. Присутні разом глядачі і сьогодні занурюються в цей світ сновидінь, який апелює до бездонної і стародавньої архаїки нашої свідомості, що зачіпає всі струни душі і одночасно відображає злободенні проблеми сучасності. Сама природа кіно соціалізує людей, об’єднує їх – і не тільки тому, що воно є синтезом усіх інших мистецтв (і в цьому сенсі має лише одну аналогію – храмове дійство), але і від того, що кіно є індустрія, яка повинна окупатися, функціонуючи подібно свого роду незалежної «речі-в-собі», а не обтяжуючи суспільство матеріальної залежністю, компенсуючись покірним виконанням «соціального замовлення». Лише кіно здатне охоплювати практично всі сфери суспільної свідомості, однак його сфера по-перевазі – міфологія, тобто пізнання світу шляхом занурення в складні структури архетипів і явищ, шляхом їх емоційного дослідження «зсередини».
  Саме через силу впливу кіно на формування свідомості молодого покоління промосковська агентура в Верховній Раді завжди блокувала українську кіноіндустрію, кремлю потрібна російськомовна Україна, щоб її можна було знову затягти в російську імперію. Тому
  Добре замінити принаймні половину російського телевізійного продукту, що транслюється на українських телеканалах, на продукт виробництва Польщі, Чехії, Словаччини, країн Балкан та Балтії, інших країн Європи та світу. Але правильніше змусити тих хто контролює українські ТВ і радіоканали витрачати гроші на створення якісного україномовного продукту. А зважаючи на те , що велика частина росіян від України відійшла разом із Кримом, і частка їх сьогодні складає %10, то справедливо буде, якщо частка україномовного українського інформаційного продукту складе 90%. І змусити їх це робити може тільки Верховна Рада! Оберіть патріотичну українську Верховну Раду!

 18. Петиція на заборону російського контенту в україні https://petition.president.gov.ua/petition/20376

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.