Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1168854 (255 за 24 години)

27 квітня — Вікіфлешмоб: день створення нових статей в українській Вікіпедії

| 5 коментарів

1397901237219 27 квітня 2014 року оголошено днем створення нових статей в україномовному розділі Вікіпедії, вільної енциклопедії. Акція проходить на вшанування пам’яті дописувача Вікіпедії Ігоря Костенка, який загинув 20 лютого на Майдані у Києві. У 2013 році Ігор був одним із тих, хто виступив із пропозицією проведення Вікіфлешмобу, і планував узяти участь у його організації…

Якби хоча б кожен десятий читач Вікіпедії в Україні написав одну корисну статтю, ми б мали понад мільйон корисних статей, адже місячна аудиторія сайту в Україні складає понад 11 млн осіб. Із думкою про це, проводиться акція, завданням якої є популяризувати написання статей у Вікіпедію та допомогти українській Вікіпедії сягнути рівня наповненості у 500 тис. статей.

Усі учасники акції зможуть отримати невеличкі пам’ятні сувеніри від організаторів: або поштою, або прийшовши на «вікізустрічі» у Києві, Львові чи Дніпропетровську. На таких зустрічах охочі також зможуть поспілкуватися із досвідченим дописувачами сайту, розпитати про функціонування Вікіпедії та просто пописати разом статті.

Для зручності учасників Вікіфлешмобу, що раніше не писали до Вікіпедії, створено спеціальну сторінку, яка пояснює ключові засади енциклопедії та дозволяє легко створити статтю через «Майстер написання статей»: https://uk.wikipedia.org/wiki/Вікіпедія:Вікіфлешмоб

Також на сторінці зазначено, як знайти тему нової статті, коли не знаєш, про що можна написати. Для цього у Вікіпедії укладено спеціальні списки «червоних посилань», тобто статей, яких поки що бракує в енциклопедії. Для участі в акції також не обов’язково писати статтю саме 27 квітня: її можна заготувати протягом тижня у себе на комп’ютері, а 27 квітня — лише опублікувати у Вікіпедії, що займе менше 5 хв. часу.

Нагадаємо, що Вікіпедія розвивається майже суто завдяки волонтерам, які витрачають свій час на написання й редагування статей, завантаження фотографій і медіафайлів свого авторства тощо. За 10 років існування україномовної Вікіпедії сайт став найбільшою енциклопедією українською мовою в історії та досі динамічно розвивається. За цей час писати статті до Вікіпедії замість рефератів радило керівництво провідних університетів України, серед яких КНУ ім. Т. Шевченка та НТУУ «КПІ».

Джерело: Прес-служба ГО «Вікімедіа Україна»

5 коментарів

 1. === та допомогти українській Вікіпедії сягнути рівня наповненості у 500 тис. статей

  А зараз скільки статей в українській Вікіпедії ?

  • З офіційної сторінки української Вікіпедії: “Сьогодні четвер, 24 квітня 2014 року.
   У розділі українською — 494896 статей,
   212199 користувачів.”

 2. Досвіду писання статей не маю, але обов’язково попробую про щось цікаве написати.

 3. Обов’язково спробую взяти участь.

 4. Я також щось напишу)
  Гуротом – ми сила!

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.