Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1169860 (193 за 24 години)

Шукай в UAнеті мій слід…

| 8 коментарів

flag_ukraine
«…Цілуй у вікно мої губи.
Як знак на моєму плечі, ти – квітка!
Шукай в телефоні мій слід,
Цілуй у вікно мої губи.
Так швидко в моєму житті, так швидко!
Ти – квітка!»
Океан Ельзи, «Квітка»

Революційні події Євромайдану та війна на Сході України стали потужним поштовхом до початку нового етапу розвитку нашої культури та підняття рівня її значущості у світі. За цей час багато українців усвідомили, які насправді плани будувала влада РФ щодо України і стали намагатися перешкоджати їй не використовуючи товари російського виробництва, у тому числі й соціальними мережами. В купі ці фактори стали переламними в історії вітчизняного інтернету – у нас з’явилися власні соціалки, про які я сьогодні докладно розповім.

Скажімо чесно – не зважаючи на те, що українців у «Контакті» чи «Однокласниках» досить велика кількість, нас там ніколи не приймали за «своїх», демонструючи це, наприклад, відсутністю не просто шкіл або вулиць у списках, а навіть цілих міст. А у нинішній неспокійний час нам надзвичайно потрібний інтернет – ресурс, інформацію з якого не «зливали» б російським спецслужбам – ми не можемо контролювати, чи передає ВК нашу переписку ФСБ РФ. До того ж може бути обмежене використання Фейсбука або Твіттера на рівні провайдера. Отже стало ясно – потрібна власна соціальна мережа, можливо навіть закрита для «не українців». Думка така, очевидно, прийшла в багато світлих голів розробників і за пів-року для нас відкрилося понад 20(!) соціалок. Вмощуйтесь зручніше, ми починаємо «розбір польотів»! ;)

Звичайні соціалки

Для кого: Звичайні соціальні мережі для звичайних людей зі звичайними запитами.

Українці (http://www.ukrainci.org.ua/)

Українці - соціальна мережа для нас! - Андрій Земський Профіль

«Українці» були створені в січні 2009 року і у мене склалося таке враження, що з того часу ні інтерфейс, ні фреймворк на якому написана мережа взагалі не оновлювалися. Посилання знизу сторінки не працюють, тож про команду мені нічого не вдалося дізнатися (про кількість користувачів також не знайшов, але судячи з айдішок їх там приблизно 10 тисяч). Однак проблеми цим не обмежуються – «Українці» підтримують текст, текст і тільки текст. Соцмережею не те що не підтримуються а ні музика, а ні відео, їх навіть не «інтегрувати» посиланням. Фотки можна вставити в розділі «Альбоми». Поняття стрічки тут відсутнє.

Вибачте, але у IRC-чаті більше можливостей. Робити тут просто нічого.

Оцінка: 0/5

vReale (http://vreale.net/)

Андре Земський

Ця назва до біса що мені нагадує, правда не можу зрозуміти що… :-P АА, точно, ВКонтакті!! Навіть є моментальна реєстрація. Навіть є лічильник людей. Навіть є… та це просто шаблон вищезгаданого ВК 2009 року (справка для неофітів – це стара версія Vii Engine, cms для створення соціалок).

Приймати ім’я «Андрій» вРеалі відмовився, посилаючись на наявність спец символів та пробілів. «Андре» прийняв. Не зрозуміло, але факт. Далі виявилося, що у 2007 році відбувся кінець світу – пізніші роки народження відсутні. Зареєструвався. Всередині той самий движок, з якого виріс ВК, тобто розробникам забракло уяви створити щось своє. Людей вРеалі зареєстровано під 28 тисяч, відео 256 штук, пісень 781. Є такий сумний прикол – можна придбати внутрішню валюту, «Реали» (як голоси або «ОКи»), але їх ніде витрачати, бо додатків тут не передбачено.

У фініті все сумно, бо ситуація тут не краща ніж в «Українців».

Оцінка: 1/5

WeUA (http://weua.info)

weua.info - Українська соціальна мережа

Одна із наймолодших, найскандальніша, найперспективніша та друга за чисельністю соціальна мережа – це все про WeUA. Ідея створення належить Богдану Оліярчуку, який зібрав команду із 15 талановитих програмістів. Після запуску 1 квітня сайт пережив потужний DDoS, була навіть введена реєстрація за запрошеннями. Але зараз все нормалізувалося і можна поглянути що ж ми отримали.

Станом на 23 червня WeUA налічувала понад 153 тисячі зареєстрованих користувачів. Інтерфейс є, на мою думку, досить цікавою сумішшю ВК та ФБ, тож вихідцям з першого буде легко пристосуватися. Не знаю, чи є тут корені Vii Engine. Навіть якщо є, то вони дуже добре замасковані.

Вже звична «менюшка» переїхала на правий сайд сторінки. Але! Як би це не було дивно, відсутній пошук по вже завантажених іншими користувачами відео. Також пошук музики з розділу «Мої аудіозаписи» дуже незручний та «вузький» (у прямому сенсі слова). До особистого повідомлення чомусь не можна «приклеїти» нічого іншого окрім смайла. Немає опитувань, документів та ще купи всього іншого. З іншого боку як для такої молодої соціалки у неї вже є аж 2 додатка.

Андрій Земський - weua.info

Порівняно із «Контактом» та Фейсбуком, функціонал у WeUA набагато менший. Але у мережі є потенціал, розробники постійно її вдосконалюють і навіть спілкуються з користувачами, цікавлячись їхньою думкою. Для бажаючих є вакансії програмістів, веб-дизайнерів, iOS- та андроїд-розробників.

Загалом – непогано, навіть дуже. Якщо Оліярчук не закине свій проект і «переб’є» на голову функціоналом ВК – у WeUA є всі шанси.

P.S. Богдане, прикрути обов’язково до плеєра підтримку Last.Fm ;)

Оцінка: 5/5

Друзі (http://druzi.org.ua/)

Друзі - Українська соціальна мережа.

Ця «штука» теж була запущена досить давно – 2009 року. «Вааааабще», спочатку за зовнішнім виглядом «Друзі» були копією ВК до кісток головного мозку (неприкритий Vii Engine). Але минулого місяця правління соцмережі провело конкурс на новий дизайн і перемогу отримав один із модних нині «пласких» макетів у стилі Windows 8 та iOS 7\8.

Андрій Земський

Функціонально «Друзі» є гримучим коктейлем із ВК, ФБ та МойМир@Mail.Ru – зрозуміло що є звичні музика, відео, фото, додатки, але ще й онлайн ТБ та радіо, гості сторінки та інше. А ще є та старомодна фішка з «Контакту» – рейтинг сторінки, який усі хотіли накрутити ;). Все це було б добре але всі ці елементи не є одним цілим – вони нагадують ковдру з клаптиків. Наприклад, додатки – це насправді інсайд Webtomat’у а не власний ай фрейм абощо. Але навіть це не головна проблема, бо вона у тому як погано це все працює. Кнопки дивно реагують на натискання, а можуть взагалі не спрацьовувати. Багато чого ще треба доробити, особливо пошук.

 Сиро. Це згодилося б на альфу соцмережі, максимум на бету, але для проекту що працює вже кілька років – ну це вже вибачте.

Оцінка: 3/5

 Friend.ua (http://friends.ua)

Friends.ua - Все для друзей.

Логіка та компонування цієї соціалки нагадує мені портал http://online.ua, у якого, до речі, також є власна social network (про неї розповім нижче). Зараз на Френдс.ЮА зареєстровано 95563 користувачів.

Friends.UA не схожий на конкурентів ні інтерфейсом, ні опціями що доступні користувачам. Що до першого – він оранжевий, а всі менюшки оригінально розміщені в горизонтальних стрічках. Що до другого – тут відсутні аудіозаписи, натомість є форум та щоденники (типу мікроблоги). Є ще щось на зразок внутрішнього кіно порталу, але він не розвивається.

Friends.ua - Все для друзів. Андрій Земський

Непогано зроблено, але до WeUA не дотягує.

Оцінка: 3/5

UkrFace (http://ukrface.com.ua/)

UKRFACE - Українська соціальна мережа - Украинская социальная сеть -

Ну скільки ж можна, га??? Знову Vii Engine, знов ті самі граблі… Прочитайте ще раз те, що я писав про vReale, «Українців» та «Друзів» – майже все це стосується і УкрФейсу.

Андрій Земський

P.S. якщо хтось думає, що я переплутав УкрФейс із якимось іншим сайтом – ні, той УкрФейс, про який ви думаєте (http://ukface.net) не працює. Є ще один УкрФейс (http://ukrface.org), але то навіть не соціалка і там взагалі інша історія.

Оцінка: 1/5

Yachudo (http://www.yachudo.com/)

Соціальна мережа Yachudo

Оригінальна назва, нічого не скажеш… Креатори сайту надихалися сучасним дизайном Майкрософтівських сайтів: ці пласкі елементи та кнопки у яких є лише контур ;) Колір шаблону сайту змінюється із кожним переходом по сайту – з синього на зелений, потім на оранжевий і знову на синій. Перші три рази прикольно, потім починає бісити.

А після реєстрації… Інтерфейс «внутрі» – це квінтесенція Microsoft OneDrive, Hotmail, Calendar та Windows 8. Особливо останньої, бо ефекти на сайті точно такі ж. І це, мабуть, єдина соціальна мережа, у якій можливості кастомізації власної сторінки такі самі як і у Твіттера – можна змінити колір кнопок, фреймів, посилань та встановити малюнок на бекграунд.

Андрій Земський на Yachudo (1)

Але тут є лише фото, відео, ОП і …. Все?! Так, все. Скажіть, який сенс із такої соціалки? Правильно, ніякого. «Модний інтерфейс!» – закричали розробники. «Ну модний, і що?» – відповіли користувачі…

Оцінка: 1/5

Друккар (http://drukkar.com/)

Друккар — українська соціальна мережа.

Ви пам’ятаєте, що у Твіттері український переклад неповний – місцями написи англійською?! Так от, коли я зустрів «Друккар», то думав що це єдиний аргумент «за» користування цим аналогом «Щебетальника». Я помилявся.

Друккар — українська соціальна мережа zemskyi

Переклад тут також жахливий, щоправда вже з російської. Інтерфейс – ще плоскіша копія Твіттера. Особливістю «Друккара» є можливість розмежування доступу до кожного окремого запису (майже як «Кола» у Google+) – для всіх, лише для підписників і т.д. Більше нічого цікавого, тож і робити тут нічого.

Оцінка: 1/5

Українці (http://ukrainci.com.ua/)

Ukrainci.com.ua - соціальна мережа усіх українців

Ця соціалка запуститься лише через 26 днів, але слоган над лічильником вбив мене: «Пора вже…» – це серйозно.

Жевріє надія, що розробники зроблять щось гарне, але цей круглий лічильник навіває думки що тут також не обійдеться без Vii Engine…

Ц.УКР (http://ц.укр)

ц.укр - Українська соціальна мережа - Социальная сеть

Побачивши вперше цей домен, мені захотілося тикати в монітор пальцями та стрибати як мавпа – я не бачив до цього кириличних адрес в УАнеті;)

І тут я хочу звернутися до всіх потенційних «розробників» соціальних мереж – довірте, будь ласка, переклад людині, яка написала ЗНО з української мови не менше ніж на 190 балів! Щоб не було у списку місяців народження «березеня» і «квітеня» і щоб фейс вашої соціалки не був трьома мовами! І будь ласка, перестаньте використовувати Vii Engine!!!!!!!

Андрій Земський (1)

У цих також 2007 року стався Апокаліпсис і після цього люди не народжувалися… Ввівши всі необхідні дані треба натиснути на кнопку «Регистрировать». Для тих хто не хоче «Регистрировать» ;), можна імпортувати дані з ВК.

Всередині – Vii Engine. Голий. Цим все сказано.

Оцінка: 1/5

Я тут (http://yatyt.com.ua/)

Я тут - Андрій Земський

Краще б мене тут не було. У ці соціалці тобто. За функціоналом це Френдс.ЮА, але технічно – це вже, хвала гремлінам, не Vii Engine. Це якийсь інший Engine, ще й із жахливим перекладом.

Просто не користуйтесь цією соціальною мережою.

Оцінка: 1/5

Українці онлайн (http://www.uol.ua/)

Українці онлайн  Online.ua

Це один із сервісів сайту Онлайн.ЮА (http://online.ua). Дуже самобутно зроблено, але не «вебдванульно» – основна ставка робиться на записи та блоги. Фото з відео реалізовані так собі, аудіо та додатки відсутні. Хоча Онлайн.ЮА має для цього всього окремі розділи.

Українці онлайн  Online.ua (1)

Оцінка: 2/5

Висновки

Результати мого огляду виявилися у деякій мірі неочікуваними навіть для мене. Окрім WeUAкористуватися чимось іншим не те що незручно, а просто не хочеться. Особливо неприємно вразило тотальне клонування ViiEngine. Ретельніше та якісніше треба, браття та сестри.

Професійні соціальні мережі

Для кого: Для новачків, аматорів та професіоналів якогось певного напрямку. На жаль, у нас не набереться навіть по одній соціалці для кожної професії.

Рыбалка.com (http://www.rybalka.com/)

Рыбалка.com

Не зважаючи на російську назву, це не просто українська соцмережа, а це єдина вітчизняна соціалка для любителів риболовної справи. Її професіоналізм як у риболовних аспектах, так і у технічних вразив мене. Вона не схожа на жодну іншу соціальну мережу і у той же час можливості «Рыбалки» набагато ширші.

Ну, по-перше, зареєструватися на «Рибалці» не так просто – адміни ВРУЧНУ перевіряють кожний аккаунт. Навіщо? Мені стаття горить, а вони перевіряють… Зареєстрованих вього 24767 чоловік. Судячи з процесу реєстрації (і так воно і виявилося), кожному учаснику видають піддомен третього рівня виду http://тут_те_що_я_захочу.rybalka.com під особисту сторінку. На ній можна знайти стрічку активності людини, її блог, мікроблог, фотоальбом та особистий магазинчик (який тут зветься «барахолка»).

Але я відволікся від особливостей сайту. Тут окрім звичних форумів та фотоальбомів є словник термінів, барахолка, фірмовий shop сайту, список баз відпочинку та риболовних магазинів, багато спеціалізованої літератури, розділ з акціями що проводяться на сайті та рубрика TackleTest. Вона призначена для тих, хто цікавиться новинками hard’ової частини рибалки – тут публікуються огляди, тести та фічери нових шмоток, вудилищ, насадок, волосіні, крючків, бойлів, приманок і ще багато всього.

Круто зроблено, нічого не скажеш. Професійно і зі смаком. Рибалкам будь-якого рівня рекомендується до використання в обов’язковому порядку.

Соціальна мережа науковців (http://www.science-community.org/)

Наукова соцмережа «Science-Community.org» — конференції, гранти, вчені

Найсерйозніша соціалка з усіх в цьому огляді. Офіційно СМН (будемо називати її так) стартувала у січні 2009 року і призначалася для сприяння комунікації та співробітництва вчених із країн СНД.

Тут публікуються наукові роботи, статті, інтерв’ю з відомими вченими, проводяться вебінари. Але є ще дві штуковини, гарних аналогів котрим майже не існує. По-перше, це база вчених з усіх країн СНД, а по-друге, це список відкритих на даний момент різними організаціями грантів.

Науковці оцінять ;)

Politiko (http://politiko.ua/)

Politiko - політична соціальна мережа Політика, влада і суспільство

                «Політика – іграшка для багатих діток, якою вони ні з ким не поділяться.»

Мюріель Барбері

Поява соціальної мережі такої тематики була лише питанням часу. Вражає інше – скрупульозність розробки.

Реєструючись у нас запитають, хто ми є: виборці, політики, політологи, журналісти, держслужбовці або громадські діячі, а також наші політичні погляди: лібералізм, соціалізм, комунізм, націоналізм та інші. В свою чергу, за це нам дадуть вести власний блог, влаштовувати онлайн-дебати, та ставити питання спільноті Politiko. Додайте до цього деталізований список партій і політиків, групи та обговорення ідей, що висувають зареєстровані користувачі Politiko. У результаті отримуємо суперовий сайт про політику.

Тим, хто небайдужий до того, що відбувається нині в нашій країні – рекомендую.

Торгова соціальна мережа України (http://www.kb.ua/)

ПЕРВАЯ СОЦИАЛЬНАЯ СЕТЬ КОМПАНИЙ УКРАИНЫ

За такою «великою та жахливою» назвою знаходиться просто платформа для створення власного інтернет-магазинчику, на зразок Etsy (http://etsy.com). Ви просто заповнюєте свій профіль, вивішуєте товари і все! Придбати їх можна тут-же на сайті, бо є функція кошика.

У каталозі сервісу окрім окремих людей є компанії практично будь-якого калібру – від невеличких ПП до середніх та великих фірм. Купити можна майже все – від шкарпеток до цегли. Інтерфейс приємний та швидкий.

P.S. Ще є «Професійна мережа «Феміда»» (http://femida.court.gov.ua/) для суддів України, але я не ризикнув там реєструватися;)

Офтопи

Для кого Для хлопців та дівчат, що цікавляться чимось конкретним;)

Pink Planet (http://planet.pink.ua/)

planet.pink.ua

«Рожева Планета» – дочірній проект жіночого онлайн-журналу «Pink» і розрахований він, зрозуміло, на аудиторію представниць слабкої статі. «Планета» не є соціалкою у традиційному розумінні, це скоріше портал для відслідковування новин про відомі косметично-шмоткові бренди та конкурсів які вони проводять. Більше нічого написати не можу.

AntiWeb (http://antiweb.com.ua)

AntiWeb.com.ua  Головна сторінка

Що кажуть вам батьки, або що ви кажете своїм дітям (залежно від того хто ви ;)) коли вони постійно висять у ПК або девайсах? Правильно, «піди погуляй на вулицю»! Ось саме для цього й вигадана перша українська антимережа «Антивеб». Принцип її функціонування дуже простий. Наприклад, ви хочете поїсти шашликів у п’ятницю після 19:00 на пляжі, але не маєте з ким. Ви створюєте у Антивебі подію, задаєте час і місце, і чекаєте доки до вас хтось приєднається. Так же само і ви можете прийняти участь у чиємусь івенті.

AntiWeb.com.ua  Профіль

Зареєструватися можуть лише жителі Рівненської області, або ті, хто знає який там найпопулярніший універ (це питання-захист проти ботів під час реєстрації). Даю підказку – це НУВГП ;) Після реєстрації ми маємо свою сторінку, події що проходять (зараз там чомусь пусто), фотоподії (розробляється) та ОП. Всього нині на сайті зареєстровано 120 людей.

Мені «Антивеб» сподобався своєю креативністю. Шкода, звісно, що працює це не на території всієї України, але потенціал у мережі є і великий.

Frevend.com (http://frevend.com/)

Frevend.com - Українська соціальна мережа Offline

Треба було б написати спочатку про Фревенд, а не Антивеб, але нехай. Просто щоб ви знали – Frevend працює так же само як і Antiweb, але не просто у всіх містах України, а по всій планеті (у списку – всі країни світу). Хоча навряд чи бразильці користуватимуться Фревендом, у них є свої сайти такої тематики…

Події - frevend.com

Активність народу на Фревенді також не надто велика – для мого рідного Херсона подій немає взагалі, а для Києва їх лише 53.

Що ж, усім дякую за увагу! Підписуйтесь на мій Твіттер та залишайте коментарі під статтею!

СЛАВА УКРАЇНІ!!!

Автор: Андрій Земський

Всім привіт! Мене звати Андрій Земський. Я народився в Україні, в місті Херсон. Давно і серйозно займаюся всім (і не дуже) IT’шним. І, не дивлячись на те, що вчився на математичному факультеті, пишу для різних комп’ютерних (і не дуже) видань. ;) Свого часу працював у російському журналі «Магия ПК» (http://www.magicpc.spb.ru) до його закриття. Також була співпраця з українським «Компьютером» (http://comput.com.ua). Зараз мої матеріали постійно публікуються в білоруських виданнях «Комп’ютерная газета «Хард’н’Софт»» (http://www.nestor.minsk.by) і «Комп’ютерные вести» (http://kv.by), а також у російському «8-Бит» (http://v-bit.ru). А загалом я чуйний та відповідальний :) Люблю класичний рок і джаз. Постійно дивлюся реслінг WWE ;) Мрію навчиться грати на електрогітарі. Основні хобі — ігри та велоспорт, а ІТ — це вже майже професія. :-D

8 коментарів

 1. Дякую за статтю! Сподіваюсь, що завдяки відкритій фазі війни Московщини проти України українці нарешті усвідомлять себе українцями. Бо зараз майже весь медіа простір разом з інтернетом знаходиться під контролем окупантів та їх посіпак – хохлів. Всі телеканали продовжують крутити серіали, шоу, програми, фільми з пропагандою окупантів, всі фм-станції продовжують крутити попсу та шансон окупантів, з газетами те ж саме. Ну і переважна більшість (НСМД 90%) українців користуються інтернет ресурсами окупантів.

 2. Автор рекламує WeUA?.. взагалі ніколи не користувалась і не користуюсь соц.мережами, жодними. але тут стало цікаво, зареєструвалась на цьому WeUA. фігня. пости, пости, цитати, групи. в очах мерехтить…сміття багато.
  А головне:
  “Команда WEUA підтримує БОЙКОТ російської продукції!” – так написано, але насправді рос.контент Є! Бачила на WeUA російські фільми. є групи, в яких статуси (чи як воно називається, цитати) російською мовою (хоча у цьому нема необхідності).
  Крім того, дуже-дуже не сподобалось, що незнайомі люди просяться у друзі, що це за “друзі”, яких ніколи не бачив, не знаєш особисто?…навіщо воно потрібно? погано. видалю свою сторінку.
  Ще раз переконуюсь, що усі соц.мережі це просто БОЛОТО. Треба жити реальним життям, спілкуватись з людьми, яких знаєш особисто, бачити очі людини, чути голос. А для того, щоб знайти музику, фільми, книги тощо є торент-трекери.

 3. Панове, навіщо вам видумувати велосипед. Пане Андрій Земський – пишіть для гуртом, пишіть у блогах правди, є ще проект “Не про те” щодо ІТ – і багато схожих – увас це добре получається. Всі хто користується соц мережами – є фейфсбук сконцентруйтесь на інформаціїї та її якості. Локальні-національні соц мережі – безперспективно – як на мене. однокласнікі-вкантакті – пишіть на користь ФСБ, якщо ви досих пір там – виходьте, видаляйєте свої акаунти і друзів з собю звітам витягуйте.

 4. Підтримую українське включно з розміщенням на українських серверах. Тому я є прихильником порталу i.ua.

 5. Є ще http://www.mow.fm/
  Творча соц. мережа.

 6. Как не странно что все так хвалят WeUa. Они взяли PhP Fox и тупо переписали код так что бы скрыть орегинал движка!!!

 7. Что за бред ? как додит это всё писал и откуда он брал информацию ? druzi.org.ua был создан 08.03.2014, откуда инфа про какой то 2009 год то ?

 8. Класна стаття, дякую за працю!

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.