Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1169777 (175 за 24 години)

Мавпи і люди

| 30 коментарів

poster_40800

Режисер Метт Рівз зняв продовження фільму режисера Руперта Ваятта 2011 р. “Повстання планети мавп”, який є римейком старої пенталогії 1968-1973 рр. Оскільки ті фільми мають скоріше історичну цінність та цікаві хіба що купці поціновувачів, то настав час перезняти історію. Продовження виявилось воістину епічним і красивим, з сюжетом, що логічно випливає з попереднього фільму.

Отже, з часу втечі з дослідницького центру Цезаря і компанії минуло 10 років. За цей час мавпи розмножились і закріпились у лісах поряд з Сан-Франциско, а люди майже вимерли від створеного на основі мавп’ячої хвороби вірусу. Мавпи собі весело живуть у поселенні в лісі, на чолі з Цезарем, який став вождем. У нього з’явились діти. Вони полюють, розмножуються та мандрують. У мавп є один закон: “Мавпа не вбиває мавпу”. У людей не все так добре. Залишки людей у цьому районі гибіють у центрі Сан-Франциско. У них закінчуються пальне, харчі, немає електрики та зв’язку з іншими вцілілими. Їхній лідер, військовий ветеран, Дрейфус (Гарі Олдмен) дізнається, що в горах, на землях мавп, є невелика ГЕС, яку можна запустити і дати місту живлення. Для цього він надсилає туди групу розвідників на чолі з Малькольмом (Джейсон Кларк), його дружиною та сином. Вони потрапляють у полон до мавп, але Цезар вирішує не вбивати їх та допомогти з ГЕС. Значною мірою, це тому, що у людей є багато зброї, і вони застосують її проти мавп, якщо не отримують доступу до електростанції. Люди і мавпи встановили нібито добрі стосунки, Малькольм і його група навіть вилікували хвору дружину Цезаря. У Сан-Франциско з’явилось світло. На перший погляд, все добре.

Втім, не всім мавпам і людям подобається таке примирення. Опозицію до Цезаря очолює Коба (прямо як партійне прізвисько Сталіна), що ненавидить людей через катування у лабораторії. Втім, Цезаря підтримує його друг Моріс, син та інші помірковані мавпи. Для усунення Цезаря і захоплення влади Коба порушує закон “Мавпа не вбиває мавпу” та підбурює мавп напасти на людей у Сан-Франциско. Через це існування розумних мавп опиняється під загрозою…

Фільм заворожує з перших хвилин якістю графіки та операторської роботи. Це зумовлює бюджет картини у 170 000 000 $ проти 93 000 000 $ у першій частині 2011 р. Все зроблено дуже вірогідно та яскраво. Цезар та інші мавпи зроблені просто неймовірно. Творці фільму зуміли з одного боку зберегти усі властиві мавпам тваринні риси, а з іншого боку – надати їм інтелектуального виразу та створити враження осмисленої організації мавп’ячого суспільства. Знято так, що справді віриш у те, що бачиш. Завдяки дійсно якісній роботі операторів у випадку “Світанку планети мавп” 3D не виглядає цілком зайвим. Загалом, візуальна картинка фільму просто вражаюча. Акторська робота теж на рівні. У поєднанні з добре виписаним сюжетом у підсумку вийшов чудовий науково-фантастичний фільм з ознаками антиутопії (адже мавпам таки не вдалось збудувати вільне від насильства суспільство, чого так хотіли Цезар і Моріс).

Цікавинкою фільму для українців є те, що на початку стрічки показують кадри з Майдану. Я впевнений, що у фільму буде продовження, адже касові збори стрічки дуже добрі як у США, так і у світі загалом.

В цілому, ми маємо справу зі зразковою сучасною науковою фантастикою. Стрічка може зацікавити як поціновувачів бойовиків, так і любителів більш інтелектуальних фільмів, адже у “Світанкові планети мавп” кожен може знайти щось своє, зокрема, елементи фільму про природу. Я оцінюю цей фільм на десятку за чудове поєднання розумної фантастики, екшну і драми. Для повноти вражень я раджу переглядати “Світанок планети мавп” саме на великому екрані, у кінотеатрі.

Трейлер фільму:

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=J8o-_lR1eyg]

30 коментарів

 1. Ходив на прем’єру фільм дуже сподобався, не гірше за Повстання планети мавп.

  P.S. Підтвержую на початку фільму дійсно паказали кадри з Майдану.

  • цікаво, прем’єра в Московській федерації, наприклад показ в Москвабаді, також містить кадри з українського Майдану, чи спеціально для режиму путіна труп нелюда леніна показують?

   • Напевно виріжуть, бо вони он як хтось з українським прапором виходить в їхній столиці, всіх хапають в кутузку, я називаю це тільки страхом(бояться вони всього українського) то думаю про майдан теж виріжуть засеруть як завжди перед своїм царем(або богом – бо йому вже там не тільки памятники ставлять та вулеці називають, а вже і ікони малюють з пу зображенням).

   • Ігоре,
    Поясніть, чому Ленін – нелюд?

    • Щож раз Ігор(перший) не відповів на запитання, спробую дати відповідь я.
     Чому Ленін – нелюд? А ви не розумієте, може тому що він такий як Гітлер, Сталін та ін диктатори, тому що він зробив дуже багато зла нашому народу та нетільки й нашому, проводив репресії, насильне переселення народів, перед тим насильно обєднав народи колишньої рос. імперії(а тих хто був проти знищювали), русифікація(яка потім припинилася з політекою коренізації, але потым в майбутньому поновилася), знищення укр. інтелігенції(яка іноді була за більшовиків, тай ту що проти) та багато іншого. Може звичайно він трохи менше за Гітлера та Сталіна зробив поганого, але всеж зробив.

    • *але потім в майбутньому поновилася

     • не туди прийшли тролити

     • Але політика коренізації була саме ідеєю Леніна. Тільки після усунення Леніна, коли до влади став Сталін, лише тоді усе змінилось. Почались репресії, русифікація, ітд

 2. Ненавиджу мавп і все. Ненавиджу спроб довести, що людина походить від мавпи. Ненавиджу дослідників, які підробляли “докази”, рамапітеків усіляких і таке інше. Через це, не буду дивитись цей фільм

  • Ви ненавидите мавп через те, що дехто вважає, що від них пішли люди? Ну, це приблизно, як ненавидіти Індії через те, що фашисти запозичили в них свастику.
   А щодо фільмів (та книг), то там розповідається про розвиток мавп. Можливо, навіть еволюційний розвиток мавп. Але при цьому мавпи залишаються у фільмі мавпами і людьми не стають.

   • Мавпи не просто не стають людьми, а ще й активно опираються цьому і спершу намагаються триматись від нас подалі.

  • Дякую, що повідомили нас про це. Усіх дуже хвилювала Ваша думка про теорію еволюції.

  • Людина не походить від мавпи – не купляйтесь на ці заяви не знайомих з еволюційною теорією людей. Просто в людини і мавпи спільний предок.

   • Про спільного предка це теж одна з теорій, як наприклад космічна(занесення життя іноземними істотами або расою) і якщо про еволюцію від мавп(цю теорію вже спостували багатьма доказами) то теорією про спільного предка вчені ще дискутують. Бо одні говорять що він був інші що ні, але всі погоджуються з тим що це адна з теорій про розвиток людства.

    • Може всеж колись людство дізнається правду про своє походження, хоча коли це станеться невідомо, а поки будуть все нові спори та нові теорії.

    • На скільки я знаю, лише один народ походить від мавп. І він наш сусід, цей народ.

 3. чи мені здається. чи для рецензій є Кінострічка?

  • Так. Це моя, трохи змінена, рецензія з “Кінострічки”.

  • Автор публікує свої рецензії на моє прохання, хто хоче читатиме на кінострічці, хто хоче читатиме тут… Я намагаюсь наповнювати стрічку новин тим, що цікаве людям, якщо є питання чи зауваження пишіть

   • Нема питань.
    Я просто не розумію, навіщо дублювати інформацію. Трекер – це трекер, кінострічка – то кінострічка.

    Якщо це політика власника – то його особисте бачення.

    • Я доопрацьовую свої рецензії. Крім того, про “Кінострічку”, на жаль, мало хто знає.

 4. Deformal
  хаха в точку сказав про сосідей та мавп тут 100 відсотків правда.

 5. Нещодавно ходив на цей фільм, враження гарні тому 7/10.

 6. Морда Фірташа на постері трохи нервує))))

 7. Анонімний
  я ніуого не тролив я просто відповів на питання.
  my_name_is_vova
  я пояснив що хоть він і був автором коренізаціі, але репресіі проводити почав першим він(масовості вони набуди під час првління сталіна, але й під час леніна вони були), інтелігенцію знищював він, похід на нашу краііну проводив ленін(або ульянов), а потім насильно створював срср.

  • Також незабуваємо, що вуряді Леніна були Здерлжинский, а він був на тій посаді що й Берія при Сталіні та виконував туж роботу, а також Троцький. Ці всі люди і проводили непресіі та розтріли людей. І я недумаю що Ленін це не знав, бо це були його накази.

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.