Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1169781 (177 за 24 години)

Душа і мережа

| 16 коментарів

poster_40601

“Перевага” є режисерським дебютом знаменитого голлівудського кінооператора Воллі Пфістера, відомого своїми роботами у “Бетменах”, “Початку” Нолана, “Безсонні” та ряду інших знаменитих фільмів. Напевно, у зв’язку з цим йому вдалось видерти під своє кіно 100 000 000 $ у продюсерів та затягнути у нього Джонні Деппа. Загалом, почин вдався.

Вілл Кастор (Джонні Депп), геніальний вчений, його дружина Евелін і їх соратники близькі до винайдення штучного інтелекту. Кастор знаменитий і популярний, але окремим людям (вони себе називають “неолудиттами” – в честь борців з технікою минулих епох) не до вподоби такий занадто рвучкий технічний поступ. Ці групи перейшли до тероризму проти вчених. Однією з жертв техно-терористів стають Вілл Кастор і його люди. Вченого отруюють полонієм (тема стала популярною після вбивства чекістами Литвиненка у Лондоні), і він поступово згасає. Евелін Кастор та кращий друг Вілла Макс Вотерс вирішили, для порятунку дорогоцінної особистості вмираючого друга, вирішили провести експеримент, і перегнали його особистість у комп’ютер. Нечуваний експеримент вдався, і Вілл Кастор став першим у світі штучним інтелектом (хоча невідомо, чи у комп’ютері опинився саме він, а не якась перекручена версія). На жаль, виявилось, що він не хоче просто собі тихо сидіти у мережі, а прагне змінити світ та покращити людську породу на свій розсуд. У цьому свого “мережевого” чоловіка підтримує і Евелін. Як завжди, добрі наміри ведуть до пекла, і все завершується технічним занепадом світу задля його порятунку від самозваного, рукотворного Бога…

В цілому, фільм піднімає проблему відповідальності вченого перед світом і ставить питання про те, де саме проходить та межа у наукових досліджень і технічного поступу, за яку не варто переступати людству. У наш час, коли наука і техніка рухаються вперед просто стрибкоподібними темпами, “Перевага” як ніколи злободенна. Моменти з медичними нанотехнологіями, показані у фільмі просто заворожують і трохи лякають. Фільм чудово і дорого знятий. Актори теж виклались на повну. У сценарії дбайливо проробили образи другорядних дійових осіб, зокрема персонажа Моргана Фрімена та Лідерки терористів-неолуддитів. Взагалі, при перегляді “Переваги” відчувається, що все зроблено з любов’ю і на совість.

Джонні Депп у цьому фільмі грає роль не звичного для себе напівбожевільного ексцентричного розбишаку з розмальованим обличчям (як у його фільмах минулих років), а серйозного, сімейного і сильно втомленого життям вченого, який тяжко помирає, а потім його свідомість пересаджують у мережу. Напевно, актор хоче трохи відійти від стереотипного образу. Дівчат і любителів Джека Горобця ця обставина відвернула від цього фільму. Та й взагалі, фільм занадто серйозний і позбавлений гумору для того, щоб надто сподобатись малоліткам. Напевно, це і спричинило те, що під коли я його дивився, 2/3 зали були порожніми. Як видно, український глядач більше полюбляє мультфільми, фільми від “95-го кварталу”, різних “Паруччікаф Ржефскіх протіф Напалєона” та всіляке 3D-лайно. Та й загально світові касові збори “Переваги” теж не надто тішать. У розрізі цього я сумно дивлюсь на майбутнє людства.

В цілому, раджу сходити на “Перевагу” дорослим вдумливим людям, які хочуть не тільки розважитись, але й подумати над майбутнім людства. Любителям срачкових комедій і кров’яки на весь екран перегляд цієї стрічки може не сподобатись. У жанрі футуристичних фільмів про науку і техніку на межі реальності і вигадки (вигадки тут більше) я вважаю “Перевагу” однією з кращих стрічок. 10\10.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=WMNOAZdEMII]

16 коментарів

 1. Ось що буває, коли за роботу режисера береться оператор.

 2. Та не гонінь! Кіно для .людей з мозком, тому й не цікавий більшості. Досі під враженнями! Дивитись та розмірковуєм, панове.

 3. хотів сходити, поки що не було часу, може ще встигну. дякую за рецензію. втім окрім опису сюжету і головної думки фільму в рецензію треба додавати ще кілька оцінок, як на мене. Якість роботи оператора, музика, робота сценариста (чи багато ляпів, чи цікаві діалоги і т.п.), гру акторів (ну в Джоні Депі я не сумніваюсь, він завжди добре грає, але інші?)

  • Робота оператора – 7/10
   Сценарій – 1/10
   Гра акторів – 5/10 (їм тут просто нема що грати, а в Деппа кам’яне обличчя весь фільм, він не грає)

 4. Ну я думаю, на “Перевагу” не пішли не лише малолітки і любителі бидлокомедій, а ще й люди, які люблять і поважають жанр розумної наукової фантастки, до якої даний тошнотворний фільм аж ніяк не відноситься.

  Він примітивний, не логічний і, що найгірше, дуже нудний. І при цьому всьому ще й намагається здатися дуже розумним. Ідеї і теми, які намагається висвітлювати фільм – вторинні, мотивації героїв – надумані і необгрунтовані.

 5. Я погоджуюся, що фільм вийшов в’ялим, але сам сюжет сильний, задум теж, просто від фільму такого роду очікуєш екшн, а його тут мало….
  якби ми тут побачили супер комп’ютер що все руйнує, вбиває всіх і ніхто його зупинити не може…оооо…збори в цього фільму булиб захмарні…
  На мою думку фільм заслуговує уваги моя оцінка звісно не 10 з 10…але за чудову атмосферу, гарний відео ряд, підбірку акторів, і досить цікавий але затянутий сюжет ставлю 7.5 з 10……

  • Сильний задум? В чому? “Скопіювати свідомість на комп’ютер, ніби як фільм на флешку” – оце значить досить цікаво? От така значить тепер наукова-фантастика пішла. Це могло бути цікаво в часи “Газонокосильника”, і навіть там воно показано винахідливо і продумано. Тут же просто набір абсурдних умовностей і погано продумані мотиви головних героїв. Дивіться якісну і хорошу наукову фантастику і не піддавайтеся на ці сучасні голлівудські підробки.

 6. Мене забавляє, коли люди у ХХІ сторіччі чекають на нові сюжети та ідеї у кіно-фантастиці. Люди-люди, це років 25 тому ми всі дивились дурнуваті фільми категорії B відкривши рота. Тепер той час ДАВНО минув. Йде всього лише переробка старих знахідок на новий лад. От і все.

  • Так і екранізують старі. Згадати хоча б “Я – робот” з Віллом Смітом. І не факт, що вийшли би шедеври. А інші люди хочуть знімати щось своє, так як вони розуміють, без класиків. Мені “Перевага” дуже сподобалась своєю добротою і людяністю. В кінці ж Вілл Кастор пожертвував собою в ім’я кохання і свободи людства. А таке рідко показують. Цим для мене цей фільм і цінний.

   • Пішли по ляпах. Людяність, доброта, жертовність і все це від… машини! Яким чином так вийшло, що завантаживши власну свідомість у комп’ютер він не втратив емоційних зв’язків? А так воно і є, також він продовжував любити свою дружину. Це повна нісенітниця і просто немає сенсу. Виходить, єдина його перевага, після перенесення в комп’ютер, це… швидкість обчислень? Людина, яка хоч трохи знайома з комп’ютерами, прекрасно розуміє, що жоден сучасний комп’ютер і близько не зрівняється зі швидкістю людського мозку.

    Можна сказати, що я просто доколупуюсь до умовностей, які є в кожному фільмі. Але на дворі 21 століття, і сучасна наукова фантастика повинна брати це до уваги.

    Згадайте штучний інтелект хоча б в тих же “2001: Космічна Одісея” чи “Луна 2112” (просто перше, що спало на думку). Штучний розум в них попри все слідував алгоритму, до того ж, доволі по-оригінально відмінному в обох випадках. Згадайте того ж “Термінатора”, хоч він був машиною, і продовжував нею залишатися, навіть навчаючись, він неухильно виконував алгоритм.

    А взяти звичайного персонажа з нерозкритим характером, запхати його в машину, при цьому залишивши таким же звичайним персонажем і зробити драматичну кінцівку, це не ідея, це халтура.

 7. Тут я в більшості моментів погоджуюся з Сергієм. Запартачили хорошу ідею. Гра акторів, особливо Деппа, взагалі нікудишня (взяти хоча б те, як він стоїть, або рухається – типовий Джек Спарроу і енна кількість інших його персонажів, а міміка – таке враження, шо той вченій ще за життя мав CPU замість серця).
  Як на мене, для хорошої екранізації таких ідей потрібно було б починати з підбору відповідного режисера, до прикладу, Крістофера Нолана (згодаймо тільки як він розвинув ідею фільмів Inception, Dark Knight, сюжет, підбір та гра акторів).
  Остаточна оцінка – 7-8 – ідея файна, але сюжет трохи нуднувато поданий.

 8. Був в кінотеатрі, фільм дуже сподобався, є над чим замислитися…

 9. Як на мене, фільм дуже цікавий 8/10(мене самого цікавила дана ситуація)
  Я думаю , фільм міг би бути довшим, деякі моменти були не достатньо розкриті
  На рахунок того, що згадав автор “де саме проходить та межа у наукових досліджень і технічного поступу, за яку не варто переступати людству.”
  Я скажу, що людський поступ не зупинити і дивлячись в майбутнє людства можу сказати, що нас чекає таке майбутнє. Хіба зможемо ми подоружувати світами з нашим тіло?
  Можливо для нас це дивно і аморально , але це так.
  Морáль — система неформалізованих у вигляді правових приписів поглядів, уявлень, норм та оцінок, що регулюють поведінку людей у суспільстві, практична реалізація положень котрої забезпечується громадським осудом та іманентним імперативом соціалізованого індивіда.
  Мораль Зараз одна а завтра інша.
  в додачу кидаю силку на статю на хабрі на цю тему(переселення в комп’ютер річ реальніша ніж машина часу)
  http://habrahabr.ru/company/asus/blog/230827/

 10. фільм добрий тому що там грає Джоні Деп

 11. але мені не подобається переклад російський:(

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.