Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1171182 (161 за 24 години)

Роботи і зерно

| 13 коментарів

Transformers_Payoff 70x101_Coraline 70x101.qxd.qxd

Відверто кажучи, я не належав до прихильників фільмування продовження “Трансформерів”. Третя частина стала для мене повним провалом проекту. Нічого принципово кращого я не чекав і від нової частини.

 

Чуда не сталось, хоча четверта частина краща аніж третя (ту я оцінив у 3/10, а цій дав “п’ятірку”). Майкл Бей спробував перезавантажити історію, але це йому вдалось хіба що частково. У цій частині зникають усі старі герої з боку людей, а з трансформерів залишають тільки Оптимуса Прайма і Бамбалбі. Замість Шиї Лабефа є Марк Уолберґ (це пішло фільмові на краще). Також у фільмі прриисутня стандартна білявка, яка намагається грати.

Назва фільму “Трансформери: Час вимирання” не відповідає його суті, адже у стрічці відбувається зворотній процес – поява трансформерів-землян. Але звучить захопливо, тож назва саме така.

Після погрому, здійсненого у третій частині, Автоботи і Десептикони десь зникли. Люди відкрили на них таємне полювання, об`єднавшись з дивним трансформером Локдауном, що прилетів з космосу і якого прислали таємничі Творці (про їх зовнішність можна судити тільки з зеленуватої блискучої руки, що раз мелькнула у кадрі), що свого часу створили вид Трансформерів. Він і полює на трансформерів-втікачів разом з військовими, ЦРУ та транснаціональною корпорацією, якій рештки роботів-прибульців необхідні для того щоб створити власних, вже земних. У цьому прагненні США єдині з КНР. У вирі цих подій опиняється винахідник-невдаха Кейд Єгер, який на барахолці випадково купує стару биту вантажівку, яка виявляється Оптимусом Праймом. Про це дізнаються мисливці на Трансформерів, і Кейд з донькою та іншими мусить втікати. Замість того, щоб десь заникатись, він вирішує атакувати. Виявляється, що сторони конфлікту шукають Зерно – джерело енергії Трансформерів і водночас потужну бомбу (привіт другій частині франшизи з її “Всеіскрою”!). З допомогою такого ж приладу свого часу було знищено динозаврів. На світ Божий з`являються і давно забуті сили та персонажі… Завершується все гігантським побоїщем у Гонконзі та перемогою. Оптимус Прайм летить у космос щоб сховати Зерно. Очевидно, що нас чекають нові частини (мінімум дві). Цьому сприяє і те, що Мегатрон відродився у тілі “земного” трансформера Гальватрона, створеного людьми.

Фактично, відбувся перезапуск сюжету та повернення до джерел всієї історії, адже у цій частині йдеться про загадкових Творців Трансформерів (хоча нічого більшого про них не сказано). Єдине, що ясно – що Трансформерів у Всесвіті безліч, а Десептикони-Автоботи лише якісь дезертири. Втім, сюжет зроблений настільки неоковиркано і вбого, що про послідовну і зрозумілу лінію оповіді мова не йде. Фактично, провисають цілі лінії, а кінці попередніх частин залишились не обрубаними. Хоча позитивом вже є те, що Майкл Бей намагається хоч якось оновити серію, а не без кінця ганяти заїжджену платівку протистояння Десептиконів і Автоботів.

Щодо акторської гри, то це далеко не найкраща робота Марка Уолберґа (м`яко кажучи). Він сильно переграє у ролі люблячого батька і водночас інтелектуального супермена. Можливо, це така ідея режисера, а може в нього просто інакше не вийшло. Як завжди, нікому не вдалось перевершити Меган Фокс з перших двох частин (хоча у фільмі ще є Бінгбінг Лі та інші красиві жінки). Зате Стенлі Туччі у ролі мільярдера Джошуа Джойса сильно потішив (як завжди). Як на мене, він був єдиним справді “живим”, а не картонним персонажем у стрічці. Бо решта це просто стереотипні фігури – батько/герой-рятівник світу, хороший хлопець, красива дівчина з Техасу, небезпечна китайська красуня,  лихі цеерушники, суворі китайські військові, та інші подібні режисерські “знахідки” сторічної давнини. Також не менше мене дратувала куленепробивність ГГ, яка навіть у порівнянні з третіми “Трансформерами” у цій частині вже доведена до абсурду та маразму. Таке враження, що Єгер і Компанія якісь термінатори. З акторів також можна згадати гру молодої зірки Т. Дж. Міллера, відомого нам у ролі скаженого Ерліха з “Кремнієвої долини”. На жаль, він протримався у цій історії недовго, і за все довелось віддуватись Стенлі Туччі.

Щодо власне Трансформерів, то у цій частині зі старої команди залишились тільки двоє Автоботів – Оптимус Прайм та Бамбалбі. Натомість з’явились багато нових трансофрмерів, як інопланетних, так і створених вже людьми на Землі. Вони зроблені справді чудово. Цікавою деталлю є те, що фільмі є й негуманоїдні прибульці – в’язні на кораблі Творців. Це перша згадка у серії про те, що у Всесвіті живуть не тільки люди і трансформери, але й інші сутності, в тому числі й негуманоїдні.

Діалоги у фільмі гострі, хоч і місцями дурнуваті (особливо у виконанні сімейства Єгерів. Операторська робота просто вражає і не поступається попереднім частинам.Музику до фільму робив Стів Яблонський, роботи якого ми знаємо з серіалу “відчайдушні домогосподарки”, “Морський бій”, попередніх “Трансформерів”, “Гри Ендера” та інших всесвітньовідомих проектів. На відміну від багато чого іншого у цьому фільмі, музика була якраз доречна. Де треба – весела, пафосна чи сумна. автор сценарію Егрен Крюгер (він же автор сценарію другої і третьої частин квадрилогії)  надто сильно не напружувався, створивши цілком банальну історію для блок(лох)бастера. ряд ідейок без зайвої рефлексії спіонерені у інших стрічок. Так, у випадку з предметами, які опускають, а потім кидають на землю, мені різко згадався минулорічний “Супермен”. Але то таке, бо в наш час практично неможливо вигадати нічого нового.

Візуальна частина фільму і справді грандіозна. Хоча всі ці камери і спецефекти не рятують четвертих “Трансформерів” від загальної вбогості сюжету. Якщо немає чіткої історії, то картинка таки не може врятувати фільм. 3D, як і практично завжди, зайвий. Також стрічка занадто довга – 165 хвилин, і з часом її перегляд починає просто втомлювати. Сцени безглуздо-епічних побоїщ можна було б сміливо обрізати. Фільм від цього нічого б не втратив.

Що справді рятує цей фільм, так це гумор, який є повсюди у стрічці. Він витягує на собі найдурніші моменти фільму та примушував мене не засинати під час перегляду сцен одноманітних боїв, переслідувань та падінь будинків, кораблів та літальних апаратів і цілком абсурдних спасінь ГГ. Особливо мене потішив момент, коли Єгер скаржиться Оптимусові Праймові на свою неслухняну доньку, а той зітхає і каже “У мене так було з Бамбалбі”. Фільм перенасичений подібними моментами, що тільки пішло стрічці на користь.

Загалом, перед нами черговий суперблокбастер для перегляду і розваги у вихідний день. Любителям інтелектуального кіно та снобам переглядати “Трансформерів: Час вимирання” не варто. Зважаючи на вбогий сюжет і другосортну гру акторів (окрім Стенлі Туччі) та Т. Дж. Міллера, які єдині спромоглись створити якісь образи, з неймовірними спецефектами я кладу цьому фільмові 5/10. Відключіть мозок і дивіться. Фільм справді виглядає на свої 165 000 000 $ бюджету (на відміну від багатьох інших сучасних фільмів, у яких, схоже, під прикриттям зйомок відбувається відмивання грошей КГБ ). 

13 коментарів

 1. Особисто мені четверта сподобалась більше за попередні частини. Та всеж мушу погодитись з автором даної рецензії дурнуваті репліки та пафосність невідємна частина фільму.

 2. Видно автор не фанат, бо фанати в захваті від тривалості фільму.

 3. Може достатньо рекламувати свої рецензії.

 4. Рецензія вразила. Дякую за конструктивну критику! Фільм перегляну, бо щоб там не було з сюжетом, а спецефекти варті того, щоб фільм подивитись.

 5. don pedro, ви розклали все гарненько по поличках, можна лише доповнювати. Сюжет фільму настільки вбогий, наскільки може бути недолугим, тільки дешевий сюжет. Щоб дивитись, потрібно реально вимкнути мозок, бо інакше він закипить після першої години перегляду, коли вже реально починає набридати білявка-Барбі, її загальмований в часі татусь і їхні проблеми з комедії для підлітків. Сюжет у фільмі місцями настільки провисає, що починаєш вголос підказувати: “тільки не так тупо!” (Хоча би сцена, де в кінці її білявку забирають на космічний корабель, таке враження, що режисер на протязі 10 хвилин вирішив потанцювати на місці і герої роблять, то крок вперед, то два назад і зрештою, дівчинка робить найбільш безглузду річ, яку можна було зробити людині: залазить в машину.) Ляпи в технічному плані, побудові роботів неймовірні, вони притаманні лише мультикам для аудиторії до 10 років. Після перегляду хочеться сказати: “говорили, балакали, сіли і заплакали.” Враження від фільму двоякі: з одного боку високобюджетна “кака”, а з другого, фанатам трансформерів потрібно щось таки дивитися. От їх і годують супер-мега-блок-і-бастерами. Звичайно ж, очікуйте на продовження…

  • Я згідний, але все вийшло яскраво і весело. на такі фільми слід ходити виключно заради розваги.

 6. Хороше, якісне, кіно, якщо хтось хотів фільм для роздумів, то це не з тої опери, це просто видовище.

 7. Cьогодні перейшли позначку у мільярд долларів США касових зборів. Найгірший фільм, який зібрав стільки зелених. Я навіщось пішов у кіно, то ледь витримав. Жахливо. І як можна було до такого докотитися від перших Трансформерів.
  P.S. don pedro, насправді бюджет фільму становить $210m. Звіряйтесь з BoxOfficeMojo)

  • Я користувався даними IMDB. Десятки мільйонів $ сюди, мільйони туди…Але буду знати і про такий ресурс. Дякую за наводку. Проте, я вважаю таки найгіршою третю частину серії.

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.