Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1170511 (302 за 24 години)

Ковбої та срання

poster_40640

Фільмом “Мільйон способів померти на Заході” (справжня назва фільму) обдарував нас режисер і автор сценарію придуркуватої комедії “Тед” (Третій зайвий”) Сет Макфарлейн. Його нове творіння не випало з канви попередньої роботи. Він же зіграв і головну роль. Йому знову якимсь чудом вдалось роздобути гроші та затягнути у фільм зірок. Як не дивно, вийшло загалом непогано.

Головний герой, безталанний вівчар Альберт, не користується авторитетом серед земляків, адже за поняттями 1882 р. він тюхтій і боягуз, який зовсім не вписується у оточуючий його жорстокий світ Дикого Заходу. Втомившись від його нехлюйства, Альберта полишає його кохана Луїза (Аманда Сейфрід), зневажає батько. Його підтримують тільки його друзі – місцева проститутка, яка вірує в Бога, та її незайманий наречений, неусвідомлений “голубець”. Навіть батьки відвернулись від Альберта. Одночасно в околицях містечка Альберта з’являється банда Клінча Глиствуда (Лаям Нісон) і його дружини-красуні Анни (Шарліз Терон). Вона переховується від закону у містечку Альберта, і між бандиткою та вівчарем спалахують почуття. Через це та кохання до Луїзи Альберт вступає у конфлікт з Клінчем і новим нареченим Луїзи, місцевим підприємцем-вусанем. На карту поставлено його життя, самоповага і кохання…

Фільм “Мільйон способів померти на Заході” є пародією на фільми-вестерни, що видно вже з назви та перших кадрів стрічки. Лунає пафосна музика, видно краєвиди напівпустелі та майже зруйнованих гір і навіть зі старомодного шрифту букв титрів видно, що це насмішка над класичними вестернами. Про це прямо говориться у фільмі. Ім’я головного негідника фільму – Клинч Глиствуд – є жартом над Клінтом Іствудом, який давним-давно зробив собі ім’я саме на вестернах. Після титрів у гості завітав і Джанго (Джеймі Фокс) з його боротьбою за справедливість щодо чорних. також у фільмі знайшлося місце професорові-мандрівникові у часі, який завітав і у містечко Старі Пеньки та зустрівся з головним героєм. У руслі жартів над вестернами збудовано весь фільм. Епоха навмисне стилізована під сучасність – мешканці Дикого Заходу курять план, обговорюють психологічні проблеми і взагалі поводять себе зовсім не так, як чинили би жителі суворого американського Фронтиру кінця ХІХ сторіччя. Виходить мило і смішно. Приємне враження справляє Шарліз Терон і Аманда Сейфрід, які своєю вродою прикрашають фільм.

На жаль, це + хороший акторський склад і класичний сюжет вестерну з кінцівкою у формі дуелі на вулиці у центрі містечка і є всіма позитивами фільму. На цьому вони вичерпуються. Скоріше всього, Сет МакФарлейн вирішив, що суть всієї комедійності у сучасному кіно – пердіння, срання у чужі і свої  капелюхи та жарти нижче ширінки. Цього у фільмі явно забагато, що суттєво псує враження від вельми непоганої ідеї. Хоча все, що відбувалось на екрані таки викликає сміх. Хоча зі сранням таки перегнули.

В цілому, я не раджу переглядати цей фільм з дітьми, любителям справжніх вестернів, які сприймають цей жанр серйозно, та гидливим людям. Моя оцінка – 10/10 як сортирна комедія, і 5/10 – за фільм як такий. Якщо ви хочете тупо поржати і розслабитись – “Мільйон способів померти на Заході” – ваше кіно.

-1 коментарів

 1. У Сета такі жарти, там і неполіткоректні були і туалетні, і досить вишукані. Він у своєму стилі, стібеться з усього, всіма способами.

 2. Взагалі-то фільм називається “Мільйон способів загинути на дикому заході”.

  • Назва англійською: “A Million Ways to Die in the West”. Про “дикий” немає, хоч це і мається на увазі з контексту. Я прихильник дослівного перекладу (якщо є така можливість).

 3. Для чого ці всі твої огляди? Приємно було дійсно бачити важливі та цікаві повідомлення, а не твою писанини про певні фільми. Те, що ти пишеш нікому не потрібні рецензії на фільми “аля кінопоіск” не означає, що вони потрібні тут. Без образ, але це нічого не варті огляди, які може скласти кожен для себе, просто переглянувши фільм.

  • Не вчи мене жити. Ти ж чогось лазиш сюди і ще й коментуєш.

   • Нормально так, агресивно і по-бидлячому реагувати на критику. Що ж буде у реальному житті, лол

    • Це не критика, а грубий наїзд. А в реальному житті я ударами по яйцях збиваю з ніг, а потім, добиваючи ногами, роблю з бикуючого індивіда інваліда. Цьому “Аноніму” вже все пояснили внизу обговорення. І ще раз кажу – НЕ ХОЧЕШ – НЕ ЧИТАЙ!

 4. Дякую

 5. don pedro, спасибі за рецензії. Цікаво почитати огляди на нові фільми, перш ніж йти в кінотеатр. Не звертайте увагу на цілком незацікавлених людей.

 6. Прочитав коментарi i зрозумiв, що дивитись далi не буду – так убого себе вести з людьми яких не знаеш i якi тобi зробили зауваження або просто мають свою власну думку.

  “ударами по яйцях збиваю з ніг, а потім, добиваючи ногами, роблю з бикуючого індивіда інваліда” (c) – автор таких фраз не може бути нормальною людиною… признайтесь коли були маленьким – любили познущатися над котами або собаками i т.д. ?
  сходiть до психиатра, може там поможуть Вам?

  • Я ніколи не приховував того, що я поганий.

 7. Звертаюся до адмінів.
  Мені здається, що прийшов час змінювати політику відбору текстів для головної сторінки. Їхній рівень часом дуже посередній, а ця писанина взагалі є живим прикладом того, яких текстів слід уникати

 8. ти щойно образив людей, які назвали твою нікчемну рецензію нікчемною. як не терпиш критики, то не викладай це публічно