Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1168892 (253 за 24 години)

Несвіжий Геркулес

| 15 коментарів

53789LYXBV

Режисер цього фільму Бретт Ратнер відповідальний за фільмування і продюсування ряду посередніх серіалів і фільмів, серед яких вирізняються на краще хіба ще серіал “Втеча з в’язниці” та фільм 2000 р. “Сім’янин” з Ніколасом Кейджем. Загалом, “Геркулес” не виділяється у кращий бік із загального потоку робіт Ратнера. Хіба що бюджетом у 100 000 000 $ та розмахом подій.

Геркулес (Дуейн Джонсон) і його друзі – Амфіарій (Єн Макшенй), Іолай та інші нипають Грецією, шукаючи заробітку як найманці. Геркулес має мрію заробити грошенят і забратись з Греції кудись на Понт Евксинський (Чорне море), де він буде вести спокійне життя. Геркулес вигнанець з рідних Афін, адже його вважають винуватцем смерті його дружини Мегари (Ірина Шейк) та їх дітей. Раптово на нього виходять представники царя Фракії, проти якого воюють якісь невідомі нападники, які нібито мають надлюдські здібності. Геркулес і компанія погоджуються допомогти фракійцям і перемагають ворогів. Та виявляється, що все зовсім не так просто, а небезпека нависла над усією Елладою. І небезпека має зв’язок з темним минулим самого Геркулеса. Тому він має не просто захистити країну і врятувати себе і друзів, а перемогти власних демонів та досягти гармонії з самим собою…

Перед нами добротно зроблений фентезі-фільм за мотивами мітів давньої Еллади (у нас її, чомусь, називають Грецією, а еллінів – греками). Переглядаючи фільм, особливо його початок, я часом ловив себе на думці, що я дивлюсь все ті ж новозеландські серіали від Теда Реймі – “Геркулес: легендарні подорожі” і “Ксена принцеса-воїн”. Здавалось, що на місті Джонсона з’явиться Кевін Сорбо, а з кущів, кинувши свій чудесний шакрам вискочать Ксена і Габріела, лупцюючи Каллісто. Попри це, фільм справляє добре враження.

Група сценаристів попрацювали непогано, зумівши обрубати всі кінці в історії та уникнути відвертих дурощів (якщо не рахувати невразливості ГГ та супер сили самого Геркулеса, але це вже закон жанру такий). Дуже сподобалось те, що у фільмі відсутні будь-які містичні елементи з богами та іншим подібним з мітів, що додали час і вигадки людей до історії про якогось великого воїна на ім’я Геркулес, який, як я припускаю, і справді міг колись жити. Єдиний момент такого типу – наявність амазонки Аталанти. Хоча можна припустити, що щось схоже на амазонок і справді десь існувало, тому це не критично. Геркулес тут – просто могутній воїн, про якого розповідають безліч легенд, яких він не заперечує і навіть не проти того, щоб їх роздували інші, адже вони надають йому слави, ореолу непереможності та змушують наймачів платити йому більше – як не як, син Зевса, а не сирота з афінських нетрів, яким він насправді і є. У фільмі цікаво показано, як чутки і омана творять чудеса там, де їх і близько немає. Втім, подвиги його таки не зовсім туфта, адже Геркулес здатен на багато що. Зйомки фільму доволі масштабні, а бойові сцени зняті достатньо цікаво і епічно, тож подивитись є на що. Костюми і зброя (якщо не рахувати окремих моментів) теж біль-менш відповідають епосі. Підбрана Фернандом Веласкесом музика досить доречна, і не заважає сприймати те, що відбувається на екрані і навіть підсилює його, що загалом і має робити музика для кіно. Гумору у фільмі якраз стільки, щоб уникнути надмірної пафосності і серйозності.

Приємно вразила акторська гра. Як не дивно, Дуейн Джонсон таки намагався грати. У нього, на відміну від багатьох інших качків, які вдають з себе акторів, достатньо “живе” обличчя і тому він може видавати “на гора” сякі-такі емоції. Після перегляду “Геркулеса” мене менше дивує той факт, чому він один з кращих у Голлівуді за співвідношенням вкладених у проекти за його участі грошей – фінансової віддачі від них. Британець Єн Макшейн, як завжди, на висоті. Мушу розчарувати любителів Ірини Шейк, яку чомусь влупили на постер разом з Джонсоном. У фільмі вона фігурує десь хвилину, та й то в основному у вигляді закривавленого трупа, і говорить всього кілька слів. Втім, її круглий задок у стрінгах (чи були тоді стрінги?) таки маячить на весь екран. За це можете бути спокійні. Насправді, у фільмі за жіночу красу відповідає не вона, а Ребекка Фергюсон (принцеса Ергенія), якій я зичу подальших успіхів у кінокар’і. Як на мене, вона була значно доречніша саме у цьому фільмі, аніж Шейк з її зіпсованими хірургами-пластиками губами. Фільм про давнину, тому підправленим за технологіями ХХІ сторіччя личкам у ньому немає місця. Класична врода Фергюсон виглядала доречнішою. Загалом, актори видали нормальних персонажів – герої, злочинці, диваки. Всі є там, де мають бути.

Щодо недоліків, то, як на мене, найбільшим є цілковита вторинність фільму. На тему Геркулеса знято вже все, що можна. Є навіть фільм 1969 р. “Геркулес у Нью-Йорку” з ще юним Арнольдом Шварценеггером. Тому цей фільм не дає нам нічого нового, окрім відсутності у ньому містичної складової. Також дещо дратують невразливість головних героїв та певні дурниці у плані озброєння, як от постріл амазонкою одразу двома стрілами зі звичайного собі луку. Занадто епічно, як на мене, виглядало також скидання силами Геркулеса і Компанії гігантської статуї богині Гери на ворожих солдатів. Також здивувало те, що Геркулес і його другани, замість того, щоб взяти тяжко зароблене бабло і зробити ноги, скажімо, на омріяне Чорне море, залишились і взяли участь у непотрібній їм боротьбі. Якось це не схоже на найманців. Втім, все це не критично. Звичайна “голлівудівщина”.

Загалом, перед нами цілком звичайне героїчне фентезі без самого фентезі. З історичним душком. Я даю цьому фільмові 7/10 за добре прописаних персонажів, притомний сюжет, добрі бойові сцени і гарну операторську роботу. Ви можете спокійно проминути цей фільм – нічого не втратите. Ви можете й переглянути його, отримавши певне задоволення від якісної картинки, гумору і відсутності відвертого лайна (в прямому і переносному сенсі цього слова) на екрані. Нормальне таке собі кіно для відпочинку у вихідний день.

15 коментарів

 1. У випадку хамства зі сторони автора чи сторони читача коментування буде відключено, а користувачі занесені в спам лист.
  Дякую шановні за увагу, з сьогоднішнього дня я на Гуртом у відпустці…

 2. У вас виходять дуже навіть непогані рецензії. Дякую.

 3. “Перед нами добротно зроблений фентезі-фільм за мотивами мітів давньої Еллади (у нас її, чомусь, називають Грецією, а еллінів – греками).” Поправте, будь ласка, слово “міТів” на “міфів”.

 4. Пробігся по словниках щодо правильності написання слова “міф” чи “міт”. “міт” – це на даний момент застарілий варіант, проте теж правильний. Перепрошую за попередній коментар.

 5. Досить не поганий вийшов фільм, міг бути значно кращим.

  Дуже цікава рецензія, дякую.

 6. Геркулес та Цар скорпіонів. Знайди відмінностей))

 7. Люди а чому вiдгуки глючать(не вiдправляються)?

  • тому що їх фільтрують і сюди допускають лише позитивні відгуки

   • Поклавши руку на серце, заявляю: я нічого не фільтрую. Пишіть собі.

   • Ні ви трохи не так зрозуміли, я мав на увазі що не відправляється повідомлення(з позитивним відгуком) :)

 8. Відгуки якогось Пана на головній сторінці? Ви серйозно? Зробіть окрему гілку на форуму і нехай там собі пише. Не потрібно цього на головній сторінці. І взагалі, не раджу читати чужі відгуки, вони можу “відлякати” від хорошого фільму.

 9. А чому ж цього Геркулеса названо Несвіжим? Так і не збагнув

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.