Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1171004 (172 за 24 години)

Капітан – ти ніколи не будеш майором!

| 15 коментарів

334678
Мій відгук на фільм “Перший Месник: Друга війна” (Captain America: The Winter Soldier).

Я пішов на цей фільм, бо мені сподобалась перша частина. Враження неоднозначні. Бая Джонстона на режисерському майданчику змінили брати Руссо. Разом з відходом з проекту людини, що подарувала нам “Джуманджі”, “Дорогенька, я зменшив дітей”, третій “Парк Юрського періоду”, “Ідальго” та інше, з “Капітана Америки” пішли легкість, невимушеність та розкутість. Натомість прийшли безглузда епічність, сльозливість та дурнувата невразливість ГГ. Я взагалі не розумію, чому зйомку потужного, дорогого фільму по надпопулярній кіно-франшизі довірили людям, які, за великим рахунком, НІКОЛИ не працювали у великому кіно, а займались виключно створенням серіалів не найвищого ґатунку.

 Початок досить стандартний. Капітан Америка, Чорна Вдова і бойова група “Щита” визволяє захоплену піратами-найманцями морську станцію “Щита” десь у Індійському океані. Одночасно Чорна Вдова скачує інформацію з комп’ютера станції за особистим наказом Ф’юрі. У Капітана виникають певні підозри і він відверто говорить з Ф’юрі. Шеф “Щита” відкриває карти і втаємничує Капітана у те, що організація готується виводити на суборбітальну висоту три гігантських авіаносії, які за допомогою гармат і авіації будуть наносити упереджувальні удари по Землі по особам, що несуть потенційну загрозу. Капітанові це все не подобається, і він свариться з Директором. Одночасно з цим Капітан намагається пристосуватись до життя у новому для нього часі. Він самотньо живе у Вашінгтоні інкоґніто. Всі його родичі, знайомі і кохана вже мертві, він мало знає про цей світ, багато думає про минуле. Крім Чорної Вдови, у нього є тільки один приятель – ветеран кампанії в Афганістані з яким він разом бігає. Але Капітан не піддається суму. Він бігає, час від часу працює на “Щит”, багато читає, слухає музику і навіть відвідує присвячену йому експозицію у Смітсонівському музеї (цей момент мені, чомусь, дуже сподобався).

Десь з другої чверті фільму сюжет стає більш осмисленим. Виявляється, що у середині “Щита” є змова. Її метою є захоплення контролю над “Щитом” та новими авіаносіями, з допомогою яких змовники збираються “залізною рукою загнати людство до щастя”. Земля має стати мирною і спокійною – ціною десь у 20 мільйонів убитими та встановлення диктатури нового-старого “Щита”. У зв’язку з цим у “Першому Меснику…” з’являються люди і структури з минулого, які, здавалось би, знищені ще у першому фільмі. Звісно, у цих планах Капітанові, Ф’юрі та Чорній Вдові немає місця… Само собою, у кінці Капітан і Ко перемагають ворогів, але все не так райдужно. “Щит” дискредитовано і знищено, та й загроза не усунена цілком, а трійка головних героїв фільму опиняються у важкій ситуації, вже не маючи прикриття організації. Очевидно, що продовження буде.

Що сподобалось. Хороший підбір акторів. Збережено акторів з попереднього фільму, й додано нових. Зокрема, на роль агента “Щита” взято Емілі ван Камп, виконавицю головної ролі у серіалі “Помста”. Головною окрасою є поява Скарлет Йохансон у ролі Чорної вдови. Кріс Еванс такий прісний і дерев`янно-серйозний як завжди. Зрештою, його виправдовує те, що він відкрито визнає у своїх інтерв’ю, що не належить до великих акторів і просто опинився у хорошому місці у хороший час. 

Також у фільмі намагались зберегти гумор попередньої частини, хоч стрічка, загалом, вийшла сумнішою, аніж перша частина та сповнена якоїсь сентиментальності. В основному це пов’язано з настроєм самого Капітана Америка. Є справді смішні моменти, як от сцена з пробіжкою Капітана та на виставці його імені. Позитивом є також добре поставлені сцени рукопашних двобоїв (хоч вони й нереальні). Просто чудовою є сцена зі спробою захоплення Директора Ф’юрі та гонитвою на авто й перестрілкою у її ході. Гарно знято спогади Капітана з минулого.

В цілому, це все, що сподобалось. Цілком не сподобалась безглузда епічність боїв у фільмі, які просто набридають. У фільмі відсутній будь-який зв’язок з світом Тора і магічною складовою попереднього фільму та протистояння з “Гідрою” так, ніби того всього не було. Залишилась гола науковоподібність, що позбавляє фільм певної казковості та перетворює на звичайний бойовик у стилі “Атаки Кобри”. До того ж, Капітана Америку і Ко зробили занадто невразливими. Якщо у випадку з Капітаном це ще якось можна пояснити, то Чорна Вдова, Ф’юрі та інші – звичайні люди, і їхня невразливість викликає просто сміх. Творцям фільму варто було б трохи обмежити свою фантазію, бо кіно – не комікс. Фільм відверто затягнутий – триває більше двох годин. Технічні моменти у фільмі просто абсурдні. Виявляється, все, що зміг придумати “Щит” для озброєння своїх літаючих авіаносіїв – якісь дурнуваті гармати і неповороткі дозвукові літаки. Згадуються якісь безглузді “совєцькі кулі” для “гладких стволів” (?). Все це і багато іншого сильно псує враження від фільму.

Загалом, я оцінюю фільм на 7 з 10 у жанрі епічних бойовиків знятих за коміксами. На разі, я вважаю цей фільм найслабшою стрічкою у фільмах від “Marvel” останніх років. Дивитись фільм варто любителям цього напрямку кіно та іншим, хто бажає відносно цікаво провести час. З іншого боку, ви можете не дивитись цю стрічку і нічого не втратите. У “Першому Меснику: Другій Війні” забагато грошей і замало сенсу.

P.s. Cправжня назва фільму – “Капітан Америка: Зимовий солдат”. Хто такий “Зимовий солдат” дізнаєтесь дивлячись фільм.

15 коментарів

 1. Там помилка, “третій “раок Юрського періоду””, виправте :)

 2. Дякую за відгук! Прочитав після перегляду, бо для мене то все був спойлер. Фільм мені сподобався.

 3. На початку статті необхідно писати ВЕЛИЧЕЗНИМИ БУКВАМИ: У В А Г А С П О Й Л Е Р И !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Я нікому не забороняю НЕ читати мої відгуки. Насилля з мого боку немає. Чи ви вважаєте, що я можу розповісти про фільм не розкриваючи (хоча б частково) його змісту? Це неможливо. До того ж, ніяких особливих відкриттів щодо змісту фільму моя стаття не несе.

   • Це загальна практика… якщо стаття містить більше інформації аніж опис авторів цього фільму потрібно писати “Увага наступний текст містить спойлери”
    Цим ви попереджаєте читача що ви розкриваєте важливу частину сюжету… І ця інформація може зіпсувати враження про фільм!
    І я з вами не згодний що не можна написати відгук без спойлера, я читаю багато відгуків, на “кинопоиск” і повальна більшість відгуків без них…
    А Ваші мало того що не вичитані на помилки, так щей написані не завжди цікаво, а те які назви видаєте фільму не завжди є доречними…..

 4. Шановні, хочу запитати не по фільму.
  Що таке спойлер, чи трейлер в українській мові. Скільки мені відомо це англійські слова.
  Ми тут зібрались, бо любимо українську мову, вилазимо з русизмів, але непомітно занурюємось у інші мови.
  Чи не слід підбирати, чи навіть створювати для нових термінів, нові україньські слова?

  • Ви хочете створити нові слова???)))) Ну що ж, вперед! Запозичені слова постійно з’являються в укр. мові, і нікуди від цього не дінешся.

  • Це запозичені слова і нічого поганого в них немає.

  • На жаль, тут вам не Чехія. Та й не зовсім не обов’язково, що подібні покручі зможуть справді прижитись у живій мові. Наразі є проблеми навіть з дійсним впровадженням літери “ґ”.

 5. don pedro, є елементарне вирішення. Після вступу рецензії, написати: “Далі будуть спойлери. Читати на власний ризик“ Невже це так важко?)

 6. О і ще один. Та схаменіться адміни, не потрібно цього сміття на головній.

 7. Скільки незадоволених моєю скромною особою набігло:). Я аж розчулився.

 8. >>“Дорогенька, я зменшив дітей”

  На каналі 1+1 фільм йшов під назвою “Кохана, я зменшив дітей”, а не так як тут написано, виправіть

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.